• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Laptop'u Alıyorum Sizden Son Bir Ricam Var. :)

Laptop seçerken dikkat etmen gerekenler :

1. Öncelikle kendi parçalarını üreten markaları tercih etmelisin : Asus, Samsung, MSI gibi.

2. Bir bilgisayarda ram ve işlemci hız için ne kadar önemliyse HDD de en az onlar kadar önemlidir o nedenle 5400rpm olan HDD li laptoplardan uzak durmalısın, alabilirsen SSD olan laptop al ama pahalı gelirse mutlaka disk hızı 7200rpm olan laptoplardan tercih et. HDD hız konusunda çeşitli görüş ayrılıkları var kimisine göre 5400rpm daha az döndüğü için pc nin daha az ısınmasını sağlar ve onlara göre 5400rpm olması avantajlıdır ama bence ısı konusu doğru bir marka ve model seçildiğinde kesinlikle bir poblem olmayacaktır. O nedenle problem olmayacak birşey için hızdan ödün vermek mantıklı değildir.

3. Oyun oynayacağın için kesinlikle harici ekran kartı olan bir model tercih etmelisin. Dahili ekran kartları olan laptoplardan hiç bir verim alamazsın özellikle oyunlar konusunda. GTX630 veya 650M Tercih edebilirsin varsa imkanın GTX660M al.

4. Güzel bir oyun keyfi için ekranı Full HD LED olan bir model tercih etmen yararına olacaktır. Çünkü hem oyunlardan çok net ve güzel görüntü alırsın hem de LED olduğu için düşük enerji tüketimi olur.

5. Yine hızlı bir pc istiyorsan Ramlerin kaç gb olduğundan ziyade kaç mhz olduğuna dikkat etmelisin bence 6Gb ram her türlü oyun için yeter ama 1333mhz almak yerine 1600mhz almak şartıyla.

6. İşlemci konusu pc nin fiyatını belirleyen en önemli etken diyebilirim, laptoplarda oyun için elbette i7 tavsiye ederim ancak i7 ler fiyatı baya yukar çektiği için i5 in en son nesillerinden birini de tercih edebilirsin. Ama sakın olaki i3 alayım deme bin pişman olursun.

Laptop seçerken dikkat etmen gerekenler :

1. Öncelikle kendi parçalarını üreten markaları tercih etmelisin : Asus, Samsung, MSI gibi.

2. Bir bilgisayarda ram ve işlemci hız için ne kadar önemliyse HDD de en az onlar kadar önemlidir o nedenle 5400rpm olan HDD li laptoplardan uzak durmalısın, alabilirsen SSD olan laptop al ama pahalı gelirse mutlaka disk hızı 7200rpm olan laptoplardan tercih et. HDD hız konusunda çeşitli görüş ayrılıkları var kimisine göre 5400rpm daha az döndüğü için pc nin daha az ısınmasını sağlar ve onlara göre 5400rpm olması avantajlıdır ama bence ısı konusu doğru bir marka ve model seçildiğinde kesinlikle bir poblem olmayacaktır. O nedenle problem olmayacak birşey için hızdan ödün vermek mantıklı değildir.

3. Oyun oynayacağın için kesinlikle harici ekran kartı olan bir model tercih etmelisin. Dahili ekran kartları olan laptoplardan hiç bir verim alamazsın özellikle oyunlar konusunda. GTX630 veya 650M Tercih edebilirsin varsa imkanın GTX660M al.

4. Güzel bir oyun keyfi için ekranı Full HD LED olan bir model tercih etmen yararına olacaktır. Çünkü hem oyunlardan çok net ve güzel görüntü alırsın hem de LED olduğu için düşük enerji tüketimi olur.

5. Yine hızlı bir pc istiyorsan Ramlerin kaç gb olduğundan ziyade kaç mhz olduğuna dikkat etmelisin bence 6Gb ram her türlü oyun için yeter ama 1333mhz almak yerine 1600mhz almak şartıyla.

6. İşlemci konusu pc nin fiyatını belirleyen en önemli etken diyebilirim, laptoplarda oyun için elbette i7 tavsiye ederim ancak i7 ler fiyatı baya yukar çektiği için i5 in en son nesillerinden birini de tercih edebilirsin. Ama sakın olaki i3 alayım deme bin pişman olursun.

Abi SAMSUNG NP3530EC-U02TR NOTEBOOK - NOTEBOOK - Teknosa.com şu notebooku tanığım birinden 950 tl karşılığı aldım 3aylık daha bataryasını ben takdım jiletinleri üstünde sence nasıl ?

- Ekran kartı biraz düşük ama idare eder

- HDD Sata2 imiş bu bir eksi sata3 olsaydı güzel olurdu, bir de hdd hızı yazılmamış, 5400 ise kötü...

- Ram kaç mhz olduğu yazılmamış 1333 ise bu da bir eksidir 1600 ise güzel...

gerisi fena değil.

- Ekran kartı biraz düşük ama idare eder

- HDD Sata2 imiş bu bir eksi sata3 olsaydı güzel olurdu, bir de hdd hızı yazılmamış, 5400 ise kötü...

- Ram kaç mhz olduğu yazılmamış 1333 ise bu da bir eksidir 1600 ise güzel...

gerisi fena değil.

Ram mhz 1600 abi onu biliyorum hddde 7200 olması lazım.

3210 ekran kartı diyen arkadaş ne içti bilmiyorum.O işlemcinin model numarası.
diz üstü bilgisayar alacaksanız önceliği dell derim.Arkasından toshiba gelir.
Satış sonrası destek ( Teknik Servis ) olarak ASUS.ASUS gerçekten kaliteli ürünleri var ancak diğer ürünlere kıyasla daha da pahalıdır.
Ekran kartı olarak HD 7670M ve GTX660M aşağısına düşmeyin.

3210 ekran kartı diyen arkadaş ne içti bilmiyorum.O işlemcinin model numarası.
diz üstü bilgisayar alacaksanız önceliği dell derim.Arkasından toshiba gelir.
Satış sonrası destek ( Teknik Servis ) olarak ASUS.ASUS gerçekten kaliteli ürünleri var ancak diğer ürünlere kıyasla daha da pahalıdır.
Ekran kartı olarak HD 7670M ve GTX660M aşağısına düşmeyin.

Dogru okursan editide gorurdun . Ne içtiysen banada ver.

İki tane arkadaşım var hp pavilion g6 serisinden laptopu olan. İkisi de çok pişman çünkü çok fazla ısınıyor o kadar ısınıyor ki kapanıyor kendi kendine. Amacına göre değişir tabi onlar oyun oynuyor ama ağır oyunlar değil.LOL oynuyorlar. Hatta film izlerken bile kapanıyor. Bi arkadaşım geçen yıl aldı öteki de 4-5 ay önce aldı ikisinde de aynı sorun var. Benim amcamın da dell inspiron var o da yeni sayılır 2.5 ay falan oldu. Her şeyi harika görünüyor ısınma ya da kasma gibi şeyleri yok. Bu yüzden dell derim ben

Donanımsal olarak casper defolu parçalar gibi ahengi güzel olmayan parçalarla iş yapiyor.
Kullananların çoğu pişman ve telafiside yok.
Ayrıca servisi nekadar yakında olsa servis kalitesi orta düzey.

Casper ,hp,pack,acer .
Bu markaları alanlara Allah c.c sabır ihsan eylesin.

Aklımda sadece Hp ve Dell kaldı marka olarak, hp'den baya soğur gibiyim. :)

Hala dell veya samsung arasında karar verebilmiş değilim. Bundan sonra yorum yapıcaklar neden Dell'i veya neden Samsung'u seçiceğimi açıklayabilirlerse sevinirim. :)

Toshiba almanı öneririm. Toshibanın bilgisayarlarına bir göz gezdir belki kafana yatan birşeyler çıkar. Bilgisayar dedin mi Toshiba başlarda gelir. :)

Erinç cumartesi günü teknosada %50 ye varan indirimler vardı keşke uğrasaydın bi :D

Kesinlikle samsung'u al, ben kullanıyorum yaklaşık 2 ay önce aldım hayatımda böyle bilgisayar görmedim. Gerçi ben aldığımda fiyat 2.300 TL idi ve baya bir düşmüş fiyatı :) Bilgisayar harika çalışıyor tek bir fan sesi, takılma hiçbir şey söz konusu değil pişman olmayacağına eminim rahatlıkla alabilirsin.

Geri