• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Manisa - SOMA

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Alliance
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alliance

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Nis 2010
Puanı
138
Beyler şuanda burda durum içler acısı diyebilirim. Televizyonda ne kadar 15-20 yaralı desede en az 100+ ölü olduğu biliniyor. Hastahanenin önünden geçmek imkansız, mahşer alanı gibi.

2 dakikada bir siren sesi geliyor, hastahane bizim eve 2 dakika uzaklıkta bütün ambulans seslerini duyabiliyorum. Önceden kömür kokan soma, şimdilerde ölüm kokuyor.. Allah ölenlerin ailesine baş sağlığı ve sabır versin..

14.05.2014

Son durumu söylüyorum;

İzmir, ankara ve çanakkaleden otobüs otobüs asker ve çevik kuvvet ekibi geldi.

Medya sürekli yalan yanlış bilgi veriyor, yer altında en az 700 kişi var ve ölü sayısı 400'ü geçicek 200 felan değil.

Bizim okulun kapalı spor salonu morg olarak kullanılacak.

Az önce aş evinden geldim, erzak yardımı, yemek için elimizden gelen yardımı yaptık.

Hastahanenin önü mahşer alanı gibi, ama o kadar insan olmasına rağmen hiç bir ses dahi çıkmıyor.
Bütün insanlar genci yaşlısı elinden gelen yardımı yapmaya çalışıyor.
Ölü sayısı 232 diyor fakat hiçde öyle değil, sosyal medya gerçeği gizliyor. En az 400 kadar ölü var ancak bu konuda bilgi verilmiyor.

Sanayi sitesinde bir sürü tabut ve tahta yapılıyor.

Son durum böyledir beyler.

15.05.2014

Son durum verebileceğim pek birşey yok, eve daha yeni girdim sabah saat 7'den beri koşuşturma içindeydik..

Hastahaneden geliyorum, şuan gençlerimize o kadar acıyorum ki durumları içler acısı. Biz oradaki hasta yakınlarında yiyecek-içecek dağıtıp onların çöplerini yerden toplarken bizim yaşımızdaki gençler çimenlere yatmış kakır kakır gülüyorlar..

Şuan söyleyebileceğim tek şey ölü sayısı çok çok fazla olacak, medya iç savaştan dolayı gerçek sayıları gizliyor.. Şuan tahmini 400 küsür ölü bulunmakta..
Sadece kırkağaç beldesindeki soğuk hava deposunda 250-275 kadar cesedin bulunduğu söyleniyor.

15.05.2014

Son durum;

- Bugün mezarlıklar mahşer alanı gibiydi, çoğu aile şehitleri teslim aldı ve bugün defnetti.
- Kırkağaça taziyeler için deniz baykal ve murat boz geldi.
- 20:25 sularında hastahane önünde büyük bir arbede yaşandı. İzmir torbalıdan geldiği söylenen bir grup provakatör geldi. Torbalıdan olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor fakat, provakatör oldukları kesin bir bilgi. 2 kişi polis ile sözlü tartışmaya giriyor ve 1 dakika sonra 2 kişi oluyor sana 50 kişi.. Ortalık çok karıştı o anda ve çevik kuvvet ekibi hastahane giriş ve çıkışlarını kapattı. Grup hastahane önünden Beşyol merkeze ilerledi ve heykel olarak bilinen merkezde bir süre daha tartışma devam etti, sonra grup sokaklara dağıldı.
- Gün içinde ufak çaplı yürüyüşler oldu fakat en büyük yürüyüşün yarın olacağı biliniyor, Facebook sayfasında 4500 kişini gideceği görünüyor.
- Şehit sayısına gelirsek, kesinlikle medyaya inanmayın. Şuanda en az 350-400 olarak bilinen şehit sayısı 500'ü geçeceği söyleniyor.
- Şehitlerin çoğunun ciğerleri gazdan dolayı ciğerleri patladıkları için öldüğü biliniyor.
- Soma Kömür İşletmeleri müdürü ramazan doğrunun kaçtığı söylentileri var ki sağlam kaynaklardan..
- Belediye başkanı en son recep tayyip erdoğan geldiği zaman görüldü ve henüz hiçbir şekilde ondan bir açıklama ve şehitlerin ailesine baş sağlığı dilemedi. Hakkında soruşturma açıldığı söyleniyor ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum

Şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar, konuyu güncel tutmaya bakalım.

Son düzenleme:
Kesinlikle, buna ne ihmal nede kaza demek akla ve mantığa sığmaz. Düpe düz cinayet.

158 kişi olmuş bu rakamdan daha yüksek olduğu ve şuan basından gizli tutulduğu söyleniyor,vefat edenler için Allah rahmet eylesin ailelerine sabır versin

Şuan size şu bilgiyi verebilirim;

caddeden yaklaşık 30'ü geçik cenaze arabası geçti ve buzhaneler geliyor.. Ve burda olan bir stadyumun kapılarının açıldığı biliniyor.

Yazık çok yazık .Allah hepsine gani gani rahmet etsin geride kalanlara da sabır ihsan eylesin.

Ozan'cim hic mi kurtulan yok ? Stadyuma muhtemelen ceset tasimak icin kullanicaklardir sayet bu gercekse cok agir bir durum var demektir..

Ozan değil Ali Erinç :)
157 ölü diyorlar cidden kötü durum Allah rahmet eylesin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son durumu söylüyorum;

İzmir, ankara ve çanakkaleden otobüs otobüs asker ve çevik kuvvet ekibi geldi.

Medya sürekli yalan yanlış bilgi veriyor, yer altında en az 700 kişi var ve ölü sayısı 400'ü geçicek 200 felan değil.

Bizim okulun kapalı spor salonu morg olarak kullanılacak.

iş kazalarında avrupada birinci dünyada üçüncü sıradaymışız.. bu maden ocaklarındaki kaza ve son ölü durumunu ve hala içeride olanları düşünürsek dünyada birinciliğe doğru gidiyoruz sanırım.Trafo patlamış-mış !

Şirketten ilk açıklama ;

Yapılan açıklamada, patlamaya ilişkin inceleme ve araştırma yapıldığı belirtilerek, "Manisa Soma'da bulunan kömür ocağımızda trafo patlaması nedeniyle çıkan yangın sonucu elim bir kaza yaşanmıştır. Alınan en yüksek ve sürekli denetim altında olan tedbirlere rağmen yaşanan kaza sonrasında anında müdahale gerçekleştirilmiştir. Kazanın nasıl gerçekleştiğine dair inceleme ve araştırmalar başlatılmıştır ama birinci önceliğimiz içerideki çalışanlarımızın bir an önce sağ salim kurtarılması; sevenlerine, ailelerine ve bizlere kavuşturulması yönündedir. Yaşanan tüm gelişmeler an be an kamuoyu ile tarafımızdan paylaşılacaktır. Bu elim kazada ne yazık ki hayatını kaybeden çalışanlarımız olmuştur. Vefat eden çalışanlarımıza Allah'tan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı ve sabırlar dileriz" ifadelerine yer verildi

Dün gece 6 ya kadar hastahanedeyim 350 yi geçik ölü vardı içeride kalanlardan da umut yok enistem sabah 6 ya kadar madende ceset çıkardı şu saate kadar ettiği tek kelime yok adam bütün is arkadaşlarını sırtında ölü olarak taşımış bunun tek sorumlusu bu zamana kadar olan kazalara göz yuman devlettir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunun üzerinden bile yok devlet şöyle yok böyle diye siyaset yapanlar var valla pes diyorum , zaten ne olduysa hep bunlar yüzünden oluyor , nerde masum insan varsa da her zaman olan onlara oluyor . Hayatını kaybedenlerin ailerine allah sabır versin çok zor bir durum.

Son düzenleme:
Bunun üzerinden bile yok devlet şöyle yok böyle diye siyaset yapanlar var valla pes diyorum , zaten ne olduysa hep bunlar yüzünden oluyor , nerde masum insan varsa da her zaman olan onlara oluyor . Hayatını kaybedenlerin ailerine allah sabır versin çok zor bir durum.

O ölümlerin sebebi devlet ise insanların tepki göstermesi ve siyaset yapması gayet normaldir panpa.

Dün gece 6 ya kadar hastahanedeyim 350 yi geçik ölü vardı içeride kalanlardan da umut yok enistem sabah 6 ya kadar madende ceset çıkardı şu saate kadar ettiği tek kelime yok adam bütün is arkadaşlarını sırtında ölü olarak taşımış bunun tek sorumlusu bu zamana kadar olan kazalara göz yuman devlettir

ya dediğin doğruysa neden tv lerde 205 deniliyor sen orada o olayın içindesin anladığım kadarıyla yakınsın oraya.İnsanlardan neden hep gerçeği gizliyorlar yada eksik gösteriyorlar kaza anı 700 den fazla kişi çalışıyordu deniliyor bunlardan 50-100 ü anca yaralı olarak çıakcaksa ne olacak 500-600 kişi mi ölecek orada dünyada eşi benzeri yok bunun

Haberlerde 205 vefat eden kişi diyor fakat sosyal medyada ve basının gercek rakamı saklandıgı söyleniyor

O ölümlerin sebebi devlet ise insanların tepki göstermesi ve siyaset yapması gayet normaldir panpa.

Bunu neye dayanarak söylüyorsun misal , daha net olan birşey var mı . Araştırmalar , soruşturmalar yapılsın sonra baktılar ki devlet suçlu o halde dediğin doğru eleştirmek , tepki göstermek son derece haklısın. Ya hakkeden orda kaç aile yok oldu , kaç ocak söndü bunu düşünen yok ama millet sadece laf kalabalığı yapmakda.

ya dediğin doğruysa neden tv lerde 205 deniliyor sen orada o olayın içindesin anladığım kadarıyla yakınsın oraya.İnsanlardan neden hep gerçeği gizliyorlar yada eksik gösteriyorlar kaza anı 700 den fazla kişi çalışıyordu deniliyor bunlardan 50-100 ü anca yaralı olarak çıakcaksa ne olacak 500-600 kişi mi ölecek orada dünyada eşi benzeri yok bunun

Kardesim ben somaliyim uniden tatile gelmiştim buraya 3 gün önce çok zor kardeşim sokağa çıktım herkes ağlıyor benim çok yakınım yok ama onların o hali beni uz meye yetmiyor chp 20 gün önce bu konu hakkında yasa tasarısı sunmuş akp alay ederek reddetmis bunun hesabını verecekler o insanlar bu ihmaller yüzünden öldüler hesabını soracaktir somalilar

Geri