• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Manisa - SOMA

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Alliance
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çok üzüldüm ya. Ekmek parası için millet canınında oluyor. Mekânları cennet olsun.

Bunu neye dayanarak söylüyorsun misal , daha net olan birşey var mı . Araştırmalar , soruşturmalar yapılsın sonra baktılar ki devlet suçlu o halde dediğin doğru eleştirmek , tepki göstermek son derece haklısın.

Mesela CHP'nin bu tür kazalar için meclise yaptığı araştırma komisyonu önerileri devletin partisi tarafından hayır oyuyla kapatılıyor. CHP'nin önerisi CHP, MHP ve BDP tarafından evet oyu alırken AKP tarafından hayır oyu alarak kabul edilmiyor.

Ya hakkeden orda kaç aile yok oldu , kaç ocak söndü bunu düşünen yok ama millet sadece laf kalabalığı yapmakda.

Kesinlikle!

Son düzenleme:
Az önce aş evinden geldim, erzak yardımı, yemek için elimizden gelen yardımı yaptık.

Hastahanenin önü mahşer alanı gibi, ama o kadar insan olmasına rağmen hiç bir ses dahi çıkmıyor.
Bütün insanlar genci yaşlısı elinden gelen yardımı yapmaya çalışıyor.
Ölü sayısı 232 diyor fakat hiçde öyle değil, sosyal medya gerçeği gizliyor. En az 400 kadar ölü var ancak bu konuda bilgi verilmiyor.

Sanayi sitesinde bir sürü tabut ve tahta yapılıyor.

Son durum böyledir beyler.

Zonguldaktata göçük olmuş Allahım neler oluyor bu ülkeye :/

Bende çok üzüldüm dün gece.

Şunu gördükten sonra zaten bittim.

10313457_524223481016017_6202752409021526568_n.jpg

Arkadaşlar gözünüzü seviyim bakın şu olayı bile siyasete çekmeyin en azından dışarıya yansıtmayın.Laf kalabalığından başka birşey yapmıyorsunuz çünkü.

Arkadaşlar şuanda yapılması gereken tek şey dua etmek kim suçluysa eninde sonunda cezalandırılır ama şimdi siyaset yapma vakti değil...

#Güncel.

Somanın en işlek caddesi ve hastahaneye 15 metre mesafede bir alan. ( Beş Yol )

Soğuk hava deposundan bir görüntü;

Edit : Terk-i Diyar
2. resim ölen naaşlara saygısızlık olur .Onun için kaldırdım. Lütfen naaşların rsimlerini koymayın.

Şehitlikler yapılmaya başlandı;

Zaten yüreğimiz paramparça Erinç koyma şu fotoğrafları kardeşim ya...
Bilgilendirme amaçlı koyuyorum denizim, bende somada olduğum için herşeye şahit oluyorum benimde yüreğim param parça ama ne yapabiliriz ki.

Edit: Tomalar somaya giriş yaptı, ara sokaklarda ufak çaplı polis-vatandaş çatışmaları yaşanıyor.

1 polis ayağından yaralandı.

Hayatlarını kazanacakları 3 kuruş ekmek parasıyla takas ettiler.
Sadece vefat ettiler onları ailelerinden başka kimse hatırlamayacak,soma da ölenler diye hatırlanıcaklar..

Allah bütün vefat eden kardeşlerimize rahmet eylesin, mekanlarını cennet eylesin, ailelerine sabır versin, yarılılara da acil şifalar nasip etsin.

dua etmekten başka elimizden bir şey gelmez. orada insanlar öldü ve hiçkimse onların aileleri kadar üzülemez. bu üzüntüde yola çıkarak da lütfen kimse siyaset yapmasın artık. bu konu farklı yerlere çekilmesin. hiçbirimiz böyle bir şeyin olmasını istemezdik. dua edip aileleri teselli etmek yerine siyaset yapmaya yeltenen insanlar bence hiç üzülmemişler bu olaya

Son durum verebileceğim pek birşey yok, eve daha yeni girdim sabah saat 7'den beri koşuşturma içindeydik..

Hastahaneden geliyorum, şuan gençlerimize o kadar acıyorum ki durumları içler acısı. Biz oradaki hasta yakınlarında yiyecek-içecek dağıtıp onların çöplerini yerden toplarken bizim yaşımızdaki gençler çimenlere yatmış kakır kakır gülüyorlar..

Şuan söyleyebileceğim tek şey ölü sayısı çok çok fazla olacak, medya iç savaştan dolayı gerçek sayıları gizliyor.. Şuan tahmini 400 küsür ölü bulunmakta..
Sadece kırkağaç beldesindeki soğuk hava deposunda 250-275 kadar cesedin bulunduğu söyleniyor.

[MENTION=99668]Alliance[/MENTION] Fotoğrafı kaldırmanın doğru olacağı kanaatindeyim. Kimse babasının evladının naaşının böyle teşhir edilmesini istemez.

@detCode Yönetimden fotoğraf ile ilgili bir şikayet gelir ise kaldırırım zaten. Ben oraya bilgilendirme amaçlı koydum, buzhanenin fotoğrafları internette geziyor.

Yürek yakan bir durum... Ölen o kadar insanın bir ailesi var, çalışanların içerisinde baba-oğul, kardeşler var.. tüyleri diken diken eden bir olay ve asla unutulmayacaktır! Herkesin ailesine sabır diliyorum. Allah kimseye böyle acı olaylar yaşatmasın.

Bu duruma sebeb olanlardan hesabı sorulacaktır elbet.

Son durum;

- Bugün mezarlıklar mahşer alanı gibiydi, çoğu aile şehitleri teslim aldı ve bugün defnetti.
- Kırkağaça taziyeler için deniz baykal ve murat boz geldi.
- 20:25 sularında hastahane önünde büyük bir arbede yaşandı. İzmir torbalıdan geldiği söylenen bir grup provakatör geldi. Torbalıdan olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor fakat, provakatör oldukları kesin bir bilgi. 2 kişi polis ile sözlü tartışmaya giriyor ve 1 dakika sonra 2 kişi oluyor sana 50 kişi.. Ortalık çok karıştı o anda ve çevik kuvvet ekibi hastahane giriş ve çıkışlarını kapattı. Grup hastahane önünden Beşyol merkeze ilerledi ve heykel olarak bilinen merkezde bir süre daha tartışma devam etti, sonra grup sokaklara dağıldı.
- Gün içinde ufak çaplı yürüyüşler oldu fakat en büyük yürüyüşün yarın olacağı biliniyor, Facebook sayfasında 4500 kişini gideceği görünüyor.
- Şehit sayısına gelirsek, kesinlikle medyaya inanmayın. Şuanda en az 350-400 olarak bilinen şehit sayısı 500'ü geçeceği söyleniyor.
- Şehitlerin çoğunun ciğerleri gazdan dolayı ciğerleri patladıkları için öldüğü biliniyor.
- Soma Kömür İşletmeleri müdürü ramazan doğrunun kaçtığı söylentileri var ki sağlam kaynaklardan..
- Belediye başkanı en son recep tayyip erdoğan geldiği zaman görüldü ve henüz hiçbir şekilde ondan bir açıklama ve şehitlerin ailesine baş sağlığı dilemedi. Hakkında soruşturma açıldığı söyleniyor ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum

Şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar, konuyu güncel tutmaya bakalım.

Geri