• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Manisa - SOMA

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Alliance
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Vefat eden sayısı 282 olarak geçiyor.
5 tane galeriden 2 galeri açılmamış diyorlar ve bu 2 galerinin önü küllü su ve betonla kapatılıyor diye söylentiler var o 2 galeride 450 kişi olduğu ve mezarlarının maden ocağı olacağı söyleniyor..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vefat eden sayısı 282 olarak geçiyor.
5 tane galeriden 2 galeri açılmamış diyorlar ve bu 2 galerinin önü küllü su ve betonla kapatılıyor diye söylentiler var o 2 galeride 450 kişi olduğu ve mezarlarının maden ocağı olacağı söyleniyor..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
282 sayısı zaten çok az bir rakam. Şuan 500ü geçeceği söyleniyor şehit sayısının.. Şuanda 350-400 civarlarında.
Evet 2 galeri açılmadı ve açılmayan 2 galeride çok fazla sayıda işçi var, yangın olduğu için henüz oraya giriş yapılamıyor.
İsyandan dolayı gerçek rakamı gizliyorlar, hiçbir şekilde yanlış anlaşılmasın fakat şuan içeriden çıkıcak olan 300 işçi olacağını varsayarsak bunların 290'ı şehit olacaktır. Çünkü o kadar süredir yer altında kalmak, oksijen, yiyecek-içecek bulmak hiç kolay bir iş değil. Ondan dolayı daha büyük rakamlara kendimizi hazırlamamız gerekiyor.

NOT: Önceden nerelisin? dediklerinde soma dediğimde orası neresi? derlerdi. Şimdilerde soma dünya gündemine oturmuş durumda, keşke böyle tanınmasaydı somamız, keşke hiç tanınmasaydıda bunlar olmasaydı.

Son düzenleme:
Hacım yardım tırları yola cıktı diye söylenti var gerçekten geliyormu,artık basınada inanmıyorum ben şüpheyle yaklaşmaya başladım herşeye. .

Hacım yardım tırları yola cıktı diye söylenti var gerçekten geliyormu,artık basınada inanmıyorum ben şüpheyle yaklaşmaya başladım herşeye. .
Onların duyumunu bizde aldık;

Yardım tırlarının yola çıktığı haberi geldi ( inşallah yerine ulaşır )
Fenerbahçe takımı somalı çocukların eğitimini üstlendi.
İstanbul/Beşiktaş'ta yapılacak olan 19 mayıs törenleri için toplanan 2 Trilyon para somaya yardım olarak gönderilecek. ( inşallah yerine ulaşır )

Artık bende tereddütteyim, o kadar düzenbaz o kadar adi insanlar var ki ne yapcakları hiçbir zaman belli olmuyor.

Onların duyumunu bizde aldık;

Yardım tırlarının yola çıktığı haberi geldi ( inşallah yerine ulaşır )
Fenerbahçe takımı somalı çocukların eğitimini üstlendi.
İstanbul/Beşiktaş'ta yapılacak olan 19 mayıs törenleri için toplanan 2 Trilyon para somaya yardım olarak gönderilecek. ( inşallah yerine ulaşır )

Artık bende tereddütteyim, o kadar düzenbaz o kadar adi insanlar var ki ne yapcakları hiçbir zaman belli olmuyor.

Onlara ek Galatasaraylı futbolcular aralarında 5 milyon TL toplamışlar.

yangını söndürmek için soğuduğunda betonlaşan bir sıvı kullanılacak, işçilerde içeride kalıcak diye bir söylenti var.

Benden bugünlük bilgi bu kadar, kaç gündür doğru dürüst uyuyamadım. Elime yeni bir bilgi geçtiği taktirde hemen paylaşacağım, iyi geceler herkese. Tabi bu mümkünse.

Eğer o 2 galerinin önünü kapatırlarsa ve içeride 400'e yakın kişi varsa facianın daha da büyüğü yaşanır.
Yarın 3. güne gireceğiz ama o 400 kişiden kurtulan şansı az olur çünkü 3 gün hava yok, yiyecek-içecek yok.

Beni en çok üzen şey ;

- Elindeki kağıda kömürle '' Oğlum, hakkını helal et '' yazan madencimiz,
- '' Mahmut'un karısı hamile,onu kurtarın ben bekarım '' diyen madencimiz,
- '' Çizmelerimi çıkarayım mı ?, sedye kirlenir '' diyen madencimiz

oldu..

Yüreğim dağlandı yüreğim...
Ne zaman bitecek bu facialar, ihmaller...

Erinç vakıf bulmuş paylaşımda bulunmuş bir de ben geçeyim

Somada ki bütün madenlerin güvenliği 0 bu kazanın gerçekleştiği ocak daha önce kapatılmış güven yok diye bunu Soma gurubu satın alıp yeniden faaliyete sokmuş sen buna nasıl izin verirsin be devlet

Soma ya pravakotorler de geldi halkın acisindan faydalanıp ortalığı karistiriyorlar yazıklar olsun

Basbakanin geldiği gün yürüyüşe bulunan ve yuhalayanlardan bazıları soruşturmaya alındı ve hepsi Somali ama bütün pisligi yapanlar somadan olmayan dışarıdan sırf bu iş için gelen pislikler ve korunuyorlar malesef şehit yakınları eziyet çekiyor

Son olarak ise insanlık olarak sınıfta kaldık cenazelerde saçını joleye bogmus gözlerinde gözlükler hicbirsey umurlarinda değil işte Türk gençliği bu

Son olarak ise bir Somali olarak sizden tek beklentim galyana gelmeyin sokaklara dokulmeyin bu insanlar için dua edin o bile yeterli acılarını desecek onları üzecek bir şey yapmayın Allah sehitlerimizin mekanini cennet eylesin sağlıcakla kalın umarım bu yaşananlar insanlara ders olur yanlış yoldaki insanları doğru yola döndürür elimden geldiğince size olaylardan bahsetmeye çalışıcam

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tartışmaya sebebiyet verecek mesajlar silindi.Lütfen devam etmeyelim.

Son durum;

- Sabah saat 10.30 civarlarında kızılay ekibiyle olayın yaşadığı maden ocağına gittik. Mükemmel derecede güvenlik önlemi var, 2 kere güvenlikten geçtik. İlk gittiğimizde almadılar bizi kızılay ekibi olmamıza rağmen, yetkili kişiyi aradıktan sonra girebildik içeriye.

- Bu fotoğraf şehitlerin çıktığı yerden temsili bir kare, tam olarak madenin girişi görünmesede gördüğünüz kişilerin hemen arkası maden çıkış noktası.. Fotoğraf çekimi yasak olduğu için ancak bunu çekebildim.

- Saat 17.00 civarlarında eylem vardı, ortalık çok karıştı o sırada biz madendeydik.. Belediyenin önünde toma müdehalesinde ve biber gazı müdehalesinde bulunuldu. Evlerin çoğuna biber gazı girmiş..

- Şuandada beşyolda kalabalık hala devam etmektedir.

- Murat boz geldiği zaman selfie yapmak isteyen bir kişi, murat boza selfie yapalım mı? dedikten sonra murat boz kişiyi iktirip çocuğu ordan uzaklaştırmışlar.

- Şehit sayısına gelince, madene gittiğimizde öğrendik kesin bir rakam verilmiyor fakat 350-400ü geçeceği net olarak söylenmektedir.

- Fikret orman somaya geldi.

- Şuanda caddede çok sayıda gazeteci var, madende 100 adeti geçik yan yana haber aracı bulunmakta, görünce şok oldum.

- Madende metan gazı sızıntısı olduğu için patlama riski varmış.

Şuanlık bendeki bilgiler bunlar, ek bilgisi olan paylaşabilir.

eğer yangın devam ediyorsa işçilerin öldüğüne kannat getirilirse kül su karışımı uygulanır. daha önce de bu tip küllü su sıkma olayları oldu. ama inş. bu işleme gerek kalmaz

eğer yangın devam ediyorsa işçilerin öldüğüne kannat getirilirse kül su karışımı uygulanır. daha önce de bu tip küllü su sıkma olayları oldu. ama inş. bu işleme gerek kalmaz
Bu zamana kadar canlı kalmaları imkansız, kalırlarsa bir mucize olur. Dün olay yerine gidip birebir gördüm, aileler cenazesini bize verin yeter diyorlar.

Bu zamana kadar canlı kalmaları imkansız, kalırlarsa bir mucize olur. Dün olay yerine gidip birebir gördüm, aileler cenazesini bize verin yeter diyorlar.

yalnız giremezlerse başka çare kalmıyo su sıkmaktan başka. Allah yardımcıları olsun o ailelerinden de kurtarma ekipelrinin de

Geri