• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mühendislik soru?

Eğer kimya ve biyolojiyi kendi başına yapabildiysen ve biraz da sayısal zekan varsa fiziği de kendin yapabilirsin korkma.
Kimya ile aram gerçekten iyiydi ve biyolojiyle de ama fizik'i biraz boşvermiştim tekrar yapmaya çalışırsam eminim yapabilirim. Matematiğim ve geometrim de iyi.

mühendislik ygs kazandıktan sonra belli ediyor kendini. YGS-LYS'den aldığın puandan çok derslere hakimiyetin önemli. Çünkü 1. sınıf lise gibi geçiyor; 2. sınıf alan dersleri başlıyor ve sayısal'a çok iyi hakim olman lazım. Örnek vermek gerekirse; ben inşaat mühendisliği okuyorum. 1.sınıf fizik-kimya-mat-ingilizce-atatürk ink.- 1. dönem bu dersleri alıyorsun. 2. dönem yavaştan derslere giriyorlar ve mat 2 fizik 2 statik geliyor. 3. sınıfta ise iyice alan dersi betonarme filan.. yani eşit ağırlıktan mezun olup mühendislik okuman zor. Hayatın fizik (%90 ve inşaat mühendisliği için) mat ile geçiyor.

Makine Mühendisi ol. KPSS yi kazan.Rahatsın. Aylık 3000 civarı maaşla çalışırsın masa başı iş.Özel sektörde çok kazanmazsın ve acayip çalıştırırlar.

Daha lise 2. sınıf öğrencisisin hergün düzenli çalışmayla tıpı bile kazanabilirsin. :)

Vallahi makine mühendisi ol bak keyfine. :) Kapasiten daha fazlasını yapabiliyorsa Ersan'ın dediği gibi Eczacılık gibiside yok.

Yani sana şurda 2 meslek öneriyorum;

1: Makine Mühendisliği
2: Eczacılık.

Vallahi makine mühendisi ol bak keyfine. :) Kapasiten daha fazlasını yapabiliyorsa Ersan'ın dediği gibi Eczacılık gibiside yok.

Makine mühendisleri bence hiçte keyfine bakmıyor eğer devlete atanamazsan.Çok meşaketli iş. Eczacılık kira yemekse makine mühendisliği pazarcılık gibi birşey zorluk bakımından :D Özelde ilk yıllar 1-2 milyara çalış babam çalış.Kendini geliştir bilmem ne uzun iş.Alırım diplomayı açarım birtane eczane.Bakarım keyfime.Aylık nereden baksan en kötü 5-6 bin kar net

Makine mühendisleri bence hiçte keyfine bakmıyor eğer devlete atanamazsan.Çok meşaketli iş. Eczacılık kira yemekse makine mühendisliği pazarcılık gibi birşey zorluk bakımından :D Özelde ilk yıllar 1-2 milyara çalış babam çalış.Kendini geliştir bilmem ne uzun iş.Alırım diplomayı açarım birtane eczane.Bakarım keyfime.Aylık nereden baksan en kötü 5-6 bin kar net
Ya orası öyle, ama mak. mühendisi olup devlete atanman şart yani.
Şahsen bende eczacı olucak kapasite yok. O kadar başarılı değilim zaten, mak. mühendisliği tutarsa bakıcaz bir hal çaresine.

Ya orası öyle, ama mak. mühendisi olup devlete atanman şart yani.
Şahsen bende eczacı olucak kapasite yok. O kadar başarılı değilim zaten, mak. mühendisliği tutarsa bakıcaz bir hal çaresine.

Mak Müh. Kazanmak kolay.Baü felan çok yüksek değildi.Bende ya gazetecilik yada Radyo-Tv-Sinema okuyacam bakalım.Rts ye daha ılımlı bakıyorum ama artık nasip kısmet :D

Mak Müh. Kazanmak kolay.Baü felan çok yüksek değildi.Bende ya gazetecilik yada Radyo-Tv-Sinema okuyacam bakalım.Rts ye daha ılımlı bakıyorum ama artık nasip kısmet :D
Sen Rus Tarih öğretmeni ya da Hakem ol :D

----------

Ya ben işin parasında ve rahatlığında değilim kararımı %70 verdim ya mühendis ya da mimar olucam.

Sen Rus Tarih öğretmeni ya da Hakem ol :D

----------

Ya ben işin parasında ve rahatlığında değilim kararımı %70 verdim ya mühendis ya da mimar olucam.

Rus Tarih Öğretmeni nedir ya :D Hakemlik ek olarak durur.Yükselme meselesi hakemlikten kazanmak.Yükselebilene kadar yükselirim.Onuda yürütürüm yani ayrıyetten.

işletme mühendisi ol beykent tam burslu 430 civarı Türkiyede 2-3 ünide var. Sağlam meslek.

Nerde çalışıcam :D Aslında Rusça öğrenip ki öğrenmeye niyetim var kurs verilebilir ek meslek.Veya çeviri yapılabilir yayınlara.Gerçi çok iyi olması lazım dilin çeviri yapabilmek için :D
Olsun sendeki bu aşk ve şevketle Rusçayı Ruslardan iyi konuşursun :D

----------

işletme mühendisi ol beykent tam burslu 430 civarı Türkiyede 2-3 ünide var. Sağlam meslek.
Dostum benim sorunum o değil ki :) Sorunum Makina mühendisi ile alakalı.

Ben makine mühendiliği okuyorum. Adam gibi mühendis olman için illaki 450 yapman gerek değildir. Belli başlı üniversiteler vardır odtü itü boğaziçi gibi fakat bunun yanında kayseri trabzon ısparta eskişehiri düşün derim. Tm okuyorsan cok calısman lazım ayrıca seçebılır mısın onu bılmıyorum. ben hergun 1.5 saat calısmadım 3 saatten fazla calıstıgım gun bıle olmadı fakat sen nasıl olursun bılemem belkıde 1 saat calısr anlarsın belkıde 3 saat ama ıs orda bıtmıyor ne ıstedıgını bılmen gerek benım cok arkadasım var adam makine yazmıs alt tercihi inşaat üst tercihi matematik öğretmenliği. alakasız hedeflerın olmasın belli bir noktaya odaklan. Mühendis olmak gurur verici birşeydır bunuda unutma : D muhendıslık okurken etrafa daha degısık bakarsın örneğin ; bir köprü gordugunde aklına degısık seyler gelır ınsaat muhendısıysen vay be dersın adam şunu şunu ne düşünmüş falan diye.yardımcı olduysam ne mutlu bana :)
Kafana takılan birşey olursa yazabılırsın.

kendi adıma konuşayım; inşaat müh. okuyorum ve günde 3.5 saatten fazla çalıştığım oluyor yine yetmiyor. Olay üniversiteyi kazanmak değil; diyorlar ki üniversiteyi kazan gerisi gelir. bende öyle düşünüyordum taa ki 1. sınıfın güz döneminin bitimine kadar. bütlerde aklım başıma geldi. herşey o bölüme başlayınca başlıyor. Bir sayısalcı bile mühendislikte acayip (%80'i zorlanıyor. %20 olanlar alınmasın) zorlanırken tm den çıkıp yapman bence seni çok yorar. öyle arkadaşlarım var ki müh. olarak üniversiteye gelip; tm puanını kullanarak özel üniversite de hukuk okuyorlar. Demem o ki; kitaplarla olacak iş değil; lisedeki eğitimi (matematik fizik ) çok ama çok iyi alman lazım ki üniversite de sıkıntı yaşama. Bana sorarsan ya bölümünü değiştir (bizim zamanımızda bu vardı) sayısalı seç ya da başka bir üniv. bölümü seçmeni öneririm. Çünkü insan üniv. severek gitmeli bela okuyarak değil :)

ayrıca 3 defa bırakmaya çalıştım okulu; ailem izin vermedi. okulda öğretim görevlisi ile tartıştım disiplin cezası alır mıyım, atılır mıyım diye o da olmadı. azim ettin bitmezse okul attıracağım :D

edit: 2. sayfada zaten yazmıştım fakat tekrardan yazıyorum ki boşuna sene kaybın olmasın diye. müh okul bırakmayı düşünmek çok basit olabiliyor. şuan sınıftan 3 kişi okulu bıraktı :D

Ben makine mühendiliği okuyorum. Adam gibi mühendis olman için illaki 450 yapman gerek değildir. Belli başlı üniversiteler vardır odtü itü boğaziçi gibi fakat bunun yanında kayseri trabzon ısparta eskişehiri düşün derim. Tm okuyorsan cok calısman lazım ayrıca seçebılır mısın onu bılmıyorum. ben hergun 1.5 saat calısmadım 3 saatten fazla calıstıgım gun bıle olmadı fakat sen nasıl olursun bılemem belkıde 1 saat calısr anlarsın belkıde 3 saat ama ıs orda bıtmıyor ne ıstedıgını bılmen gerek benım cok arkadasım var adam makine yazmıs alt tercihi inşaat üst tercihi matematik öğretmenliği. alakasız hedeflerın olmasın belli bir noktaya odaklan. Mühendis olmak gurur verici birşeydır bunuda unutma : D muhendıslık okurken etrafa daha degısık bakarsın örneğin ; bir köprü gordugunde aklına degısık seyler gelır ınsaat muhendısıysen vay be dersın adam şunu şunu ne düşünmüş falan diye.yardımcı olduysam ne mutlu bana :)
Kafana takılan birşey olursa yazabılırsın.
Çok teşekkürler :) Gerçekten şu yazıların benim için altından daha değerli çok sağol.Örnek verdin ya bir anda şevk geldi bana :D

----------

kendi adıma konuşayım; inşaat müh. okuyorum ve günde 3.5 saatten fazla çalıştığım oluyor yine yetmiyor. Olay üniversiteyi kazanmak değil; diyorlar ki üniversiteyi kazan gerisi gelir. bende öyle düşünüyordum taa ki 1. sınıfın güz döneminin bitimine kadar. bütlerde aklım başıma geldi. herşey o bölüme başlayınca başlıyor. Bir sayısalcı bile mühendislikte acayip (%80'i zorlanıyor. %20 olanlar alınmasın) zorlanırken tm den çıkıp yapman bence seni çok yorar. öyle arkadaşlarım var ki müh. olarak üniversiteye gelip; tm puanını kullanarak özel üniversite de hukuk okuyorlar. Demem o ki; kitaplarla olacak iş değil; lisedeki eğitimi (matematik fizik ) çok ama çok iyi alman lazım ki üniversite de sıkıntı yaşama. Bana sorarsan ya bölümünü değiştir (bizim zamanımızda bu vardı) sayısalı seç ya da başka bir üniv. bölümü seçmeni öneririm. Çünkü insan üniv. severek gitmeli bela okuyarak değil :)

ayrıca 3 defa bırakmaya çalıştım okulu; ailem izin vermedi. okulda öğretim görevlisi ile tartıştım disiplin cezası alır mıyım, atılır mıyım diye o da olmadı. azim ettin bitmezse okul attıracağım :D

edit: 2. sayfada zaten yazmıştım fakat tekrardan yazıyorum ki boşuna sene kaybın olmasın diye. müh okul bırakmayı düşünmek çok basit olabiliyor. şuan sınıftan 3 kişi okulu bıraktı :D
Değerli vaktini ayırıp cevap yazdığın için çok sağol :) Ya aslında ben mühendisliği ne parası için ne de başka bir şeyi için istiyorum sadece öğrenmek istiyorum ne biliyim hoşuma gidiyor sayısal dersleri. Şuan İngilizce üzerine okumayı düşünüyorum eğer İngilizce üzerinden bir şey olursam mühendisliğide ek olarak yapmaya düşünüyorum.

Geri