• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mühendislik soru?

Dostum mühendislikler artık okadarda zor değil 270 puana bile mühendis olursun ama iş bulmak cidden zor iş..

270 puanla ne mühendisi olunuyor? o kadar kolay mı sandın?

bu arada uçak mühendisi veya medikal mühendis ol 2 side çok zor meslekler fakat zor olduğu kadar yüksek ve çok iyi geliri var

270 puanla ne mühendisi olunuyor? o kadar kolay mı sandın?

bu arada uçak mühendisi veya medikal mühendis ol 2 side çok zor meslekler fakat zor olduğu kadar yüksek ve çok iyi geliri var
Dostum :S Ben bu işin parasında değilim! Benim için her şey para demek değil ve üst yorumlarda da defalarca dedim bunu.

Aynen Torento adlı arkadaşın dediği gibi cnc,freze,auto cad bu programları bilmen lazım :D bunun içinde meslek lisesine gitmen gerekiyordu

Makina mühendisi ? :D ve sen ?
Sanırım sen duz lisesin ve makına muhendisliği istiyorsun
ama makına muhendisliği görüldüğü gibi kolay meslek degıldır :/ senın bıkere duz liseye gıtmen hata meslek lisesine gitmen lazımdı şuan ben meslek lisesi (Makina Bölümü) okuyorum (Mekank Bakım Onarım Dalı) lise 3üm ama torna tezgahı freze tezgahı matkap cnc tezgahları çook çok ıyı bılem nlazım syanı senın temelınden meslek lısesıen gıtmen lazımdı sen suan lıseyıy bıtırirsin Makına Bolumune zar zor gırersın puanı çok yuksek sizi için ama bız emslek oldgumuz için 2yıllık dırek geçiş ile teknısyen olabılıyoruz kuçuk puanla muhendis olabılırz Makına Muhendisi demek Beyin demek Matematıgın kuvvetlı olucak

Keşke temelden gıtseydın Unıversitede siz ders işliceksiniz sadece oku geç yaptırkcaklar
ve bu makınaları çok ıyı kullanman gerekicek Hidrolik Presler BAHAR MAKİNA A.Ş. | Ürün Detayları

Linkte sağda makına ısımlerı var ıonlara tıkla işte muhendislikte hepsnı teker teker kullancaksın :d biz bunalrı 10.snfta gorduk suan çocuk oyuncagı gıbı gelıyor bize
Tabi Makına Muhendisliği bi okadarda riskli bir seçim Torna tezgahına elini kaptırırsan yanlşlıkla gomlegını kaptırırsan olursun benım elım kaydı yanlışlıkla kuçuk keskın metal kaleme gırdı bılegım vede bılegımın kesildini farketmedım bıle yani o derece sivri neysekı kuçuk bıseyıd dikiş attılar

Maaş konusuna gelelim :)
Suan düz lise oldugun için 4yılık unı okuyup muhendis olcagın zaman
Sen : 1.500 tl alıcaksın Biz Meslegız unı okumasak alcagımız 1.500 1.800 tl
Sen 3yıl çalışçaksın ornek maaasın 2.500 tl olcak biz 2senelık dırek geçiş unıye gtcez 3.000 tl alcaz
sen çalışcçaksın 8yıl alcagın 4.000 biz dırek 4sene okuyp Yuksek Muhendis olursak direk başlangıc 6.000 8.000 10.000 tl arası

Umarım yardımıcı olmuşumdur Makına Ile ılgılı sorularında cevap at bakarım ben :)
Mühendislik okuyorsun ama sende zerre kadar akıl yok! Ben diyorumki anadolu lisesiyim sen hala düz lisesin, düz lise olduğun için gibi tabirler konuşuyorsun!!! Sen şaka mısın? Şaka yapmaya mı çalışıyorsun? Eğer böyle bir amacın varsa gülmekten çok kızdım!! ANADOLU lisesiyim düz lise değil!!!

Bide makina mühendisi ve sen? demişsin ulan sanki bunları bulan filozoflar öğretmeninden öğrenmiş veya gidip okuldan öğrenmiş kendi kafasından bulmuş! Yani bunları benim öğrenmem imkansız değil her şey insanın kafasında biter.

Son düzenleme:
Ulan Gavat okadar yazıyorum sana insan gibi burda bana atar gider yapma lan Ha Anadolu lisesi Ha düz lise? aynı dersı goruyorsun ***** herıf değişen bişey yok akıl olsaydı meslege gıderdın zaten sen kafayla yazdıgınla bı bok olmaz çıkgit cami önünde dilen
O kadar kişi bir şey yazdı onlara böyle tabirler kullandım mı? Akıl olmadığını nerden biliyorsun?? Senden çok olduğu kesin!

Benim konumdan çıkıp git ve bir daha girme!

Arkadaşım lise 4 e gidiyor liseye gittiğinden beri hep takdir almayı başardı İTÜ düşünüyor kardeşine sorduğumda bazen dershaneden geliyor yatıyor sonra 12 1 e kadar ders çalışıyor diyor.Seninde böyle yapman gerekebilir veya bilmiyorum derslerin nasıl iyimi kötümü :D

Arkadaşım lise 4 e gidiyor liseye gittiğinden beri hep takdir almayı başardı İTÜ düşünüyor kardeşine sorduğumda bazen dershaneden geliyor yatıyor sonra 12 1 e kadar ders çalışıyor diyor.Seninde böyle yapman gerekebilir veya bilmiyorum derslerin nasıl iyimi kötümü :D
Sayısal derslerimin hepsi süper sözel dersler normalin biraz üstünde ama o kadar mükemmel değil. Neyse konuyu kilitliyorum bazı dengesizler çıkıp moralimi bozmayı başardığı için.

----------

pardon yanlış konuya yazmışım
Olur böyle şeyler sağlık olsun.

----------

Crimson çok teşekkür ederim moralimi düzelttiğin ve beni aydınlattığın için :)

//# Bir daha önüme dengesizlerin çıkmaması ümidiyle konuyu açıyorum lütfen değerli, akıllı ve mantıklı yorumlarınızı eksik etmeyin.

Son düzenleme:
makine mühendisliği olma isteğin 3 idiots filminden mi geldi , kusura bakma ama önemli bir soru da olabilir

Önceden de vardı zaten ama hiç etkisi olmadı demem yalan olur.

bu filmden etkilenip sıkılacağın zevk alamayacağın bir mesleğe yönelmen yanlış olabilir ama ben mühendislik istiyordum aynı istek o filmi izlemeden önce de vardı diyorsan devam et çalış yaparsın ders kaynakları olarak fen için ttnet vitamin iyidir, test olarak antremanlarla ile başla derim çok faydası oluyor yazın sabahları çalışman yeter gerisinde gezersin

Geri