• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Nereden nereye

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Angelina
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Angelina

O Şimdi Asker
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
6 May 2009
Puanı
442
Arkadaşlar, zamanında bir kanal açmıştım ve kanal Hande Yener içerikli bir kanaldı. O zamanlar 100 abonesi vardı, yoktu (bak duygulandım şimdi). Maxigame platformunun da bende yeri ayrıdır. Zamanında kanalı buradan da tanıtmışlığım vardır. Hatırlayanına da vardır veya yoktur. Zamanında kanala birçok müzik, röportaj ekliyordum ve şöyle bir düşüncem oluyordu; nasıl olsa ileride değerlenir, sen ekle Sezer. Tabi o zamanlar youtube da hemen telif yiyip videonun kaldırılma durumu yoktu. 1 günde 3 albüm playlisti paylaştığım olmuştu. Velhasıl kelâm, buradan görüp de destek olanınız olduysa da bizzat teşekkür ederim. Geçenlerde de gireyim dedim ve kanalın durumu artık bu şelilde:

GZPG27.jpg

Burada paylaşmamın nedeni ise sevinçimi, mutluluğumu sizlerle paylaşmak istediğimdendir. Tabi yanda da gördüğünüz gibi kendi kişisel hesabıma abone olmasam olmazdı. :D

Gerçekten çok şanslıymışsın :) Biz arka fona 10 saniyelik müzik atarız telif gelir adam koca albümü paylaşıyor nerelere gelmiş.. Yürü be helal olsun, başarılarının devamını dilerim

Büyük şans valla inşallah birşey olmaz kanala.

DOBbE1.jpg

Dedi ama öyle olmadı. :roll:

Şöyle söyleyeyim belki pek uğraşmıyorsun youtube ile ama senin vakit geçirdiğin zamanki gibi değil ortam hande yenerin çalıştığı müzik şirketi pek dikkat etmese de bu yaptığın tamamen telif hakkı ihlali birde attığın fotoğraflarla kendini ifşalıyorsun o daha komik.
Ben kendi içeriğimi indirip yükleyene bile telif atıp para kazanmasını kapattırıyorum sanma ki bu kanal yanıma kalır diye resmi sanatçının kanalı mevcut youtube bazen çok aptal işlere imza atıyor resmi olmayan kanala resmi sanatçı kanalı gibi bir doğrulama vermek gibi fakat pek ümitli olma resmi olarak hande yenerin hiç bir iznine sahip değilsin bu da kanalın kısa sürede elinde patlaması anlamına gelir. Çünkü kendisi farklı bir şirket ile anlaşmalı..

Sana kısa süre önce olan bir olayı anlatayım deli mi ne kanalının videosunu izinsiz show tv haber olarak kullanıyor ve adam dava açıyor sonucunu kendi videosundan izle ne kadar para kazandığını telif hakkından.. Başın yanmadan geç bu sevdadan :D

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim belki pek uğraşmıyorsun youtube ile ama senin vakit geçirdiğin zamanki gibi değil ortam hande yenerin çalıştığı müzik şirketi pek dikkat etmese de bu yaptığın tamamen telif hakkı ihlali birde attığın fotoğraflarla kendini ifşalıyorsun o daha komik.
Ben kendi içeriğimi indirip yükleyene bile telif atıp para kazanmasını kapattırıyorum sanma ki bu kanal yanıma kalır diye resmi sanatçının kanalı mevcut youtube bazen çok aptal işlere imza atıyor resmi olmayan kanala resmi sanatçı kanalı gibi bir doğrulama vermek gibi fakat pek ümitli olma resmi olarak hande yenerin hiç bir iznine sahip değilsin bu da kanalın kısa sürede elinde patlaması anlamına gelir. Çünkü kendisi farklı bir şirket ile anlaşmalı..

Sana kısa süre önce olan bir olayı anlatayım deli mi ne kanalının videosunu izinsiz show tv haber olarak kullanıyor ve adam dava açıyor sonucunu kendi videosundan izle ne kadar para kazandığını telif hakkından.. Başın yanmadan geç bu sevdadan :D

Ah canım yaaaa. Maalesef dediğin gibi youtube'dan hiçbir şey anlamıyorsun. Anlamamaya devam et. Sana kısaca ve öz olarak söyleyeyim. Yayınlanan video, müzik parça şirket adına ben yayınlıyorum. Dolayışıyla benim yayınlamam ve izlenmesi demek izlendikten yayınladığım şirket adı neyse onun da kazanması demek. Ayriyetten sana kim demiş Hande Yener'in iznine sahip olmadığımı? Zamanında mail yoluyla kendisinin menejeriyle bizzat konuşup, alan adını ben tuttuğum için videolarını yayınlama hakkına sahip olabileceğimi söylediler. Videoyu oynattığında altta DMC bilumum şirketler adına adında bir yazı görmen lazımdı fakat dikkat etmemişsin sanırım. Neyse bu kadar açıklama yeterlidir. Sanırım gerçekten dediğin gibi youtube'nin işleyişini bilmiyorsun. Ayrıca attığın videoyu izledim. Tamamen izinsiz gelişen bir durum. Dava açması normal.

O zaman Kahraman abinden sana kıyak. İzlemen videoların açıklamalarına , bitiş ekranına video içi önerilenlerine kendi para kazabileceğin videoları ekle farklı bir kanal üstünden. bu sayede bu kanaladan o videolara trafik yapmış olusun .

Para kazanmaya yeni başvurdum, bekliyorum şuan. :)

2012'den beridir bir şey olmadı. Onayı da aldı sanırım artık bir şey olmaz. :D

para kazanmaya başvurma kanal kapanır. eşleşenli video ılduğu için kapanmadı kanal bu güne kadar.

Bakın beyler bayanlar bu işin mantığı şudur. Biri vardır youtube 'a kardeşim benimle ilgili hiç bir şey yayınlatma gördüğün yerde dünya engeli koy der. Biri vardır youtube'a kardeşim benimle alakalı şeylerin yayınlanmadına izin ver ama eşleşen koy çıkqn reklam gelirleri benimdir der. işte bu kanal 2. seçenekten dolayı hala hayatta. hande yener demişki şarkılarım yayınlansın ama reklam gelirleri bana ait olsun . bir de sezer üstüne izin almış

Benim şahsi fikrim de para kazanma kapalı olduğu için ayakta kalmış olmasıdır. Şimdi para kazanma durumunu açtığın için patlama ihtimali yüksek. Umarım yanılırız ama Ümit'in dediği gibi acilen farklı bir kanala trafik akışı oluştur elindekileri sıfırlamamış olursun her ihitmale karşı..

Geri