• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ödev Sunumu Hakkında Fikirleriniz :)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Screwy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Screwy

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eki 2011
Puanı
175
Arkadaşlar ben dış ticaret işletmeleri dersim için ödev almıştım. Şimdi bu ödev için sony vegastan bir tane intro hazırladım daha doğrusu hazır introyu editledim.

Şimdi Bu Ödevi Sınıftaki Arkadaşları Sıkmadan Eğlenceli Bir Şekilde Sunmak İstiyorum Sizce Nasıl Sunmalıyım ?

Aklımdaki Yöntemler :

• Ses Kaydı Çekip Videoya Eklemek,Arkaplan Resimleri vs. (Aklınızda Canlanmıştır Belki)
• Ses Kaydı Yerine Arkaplana Müzik,Resimler,ve Konuyu Yazılı Bir Biçimde Videoda Anlatma. (Sınıftakiler Yazıyı Okumak İçin Zorlanabilirler.)
• Slayt Şeklinde Yapıp Normal Kendi Ağzımızdan Canlı Sunmak (Bu Yöntem çok sıkıcı olur gibime geliyor ve intro olayını felanda çok bozar :D)

Aklıma Bunlar Geldi Sizce Bunlardan Birini Yapsam Nasıl Olur ?

Eğer Sizin Fikriniz Varsa Lütfen Yardımcı Olunuz.

Video hazırla İntro olarak editlediğin videoyu koy arkasına kendi konuşmandan oluşan sunumu koy hem öğretmenin gözüne girersin hemde emek hırsızlığı olmaz birde sınıfda okutulmak zorunda kalmazsın :)

"• Ses Kaydı Çekip Videoya Eklemek,Arkaplan Resimleri vs. (Aklınızda Canlanmıştır Belki)"
Bence bu yöntem daha güzel ama biraz uğraş ister, zordur.

Bencede arka plan'a sesini eklemek daha eğlenceli olur ve olabildiğince kısa kelimelerler anlatmaya çalış..2-3cümle üstünde dikkati dağılır yazı okunurluğu içinde siyah üstüne sarı yazı okunabilir oluyor.

Teşekkürler Bu 3 Yorum Aklıma En Çok Yatan Fikir :)

Başka Fikri Olan...

Veya Slat yapabilirsin slata ses olarak kendi sesini koyabilirsin mesela bir metin yazarsın o metni okursun :) mesela o türkiye geneli gösterilmiş olsa hem görme engelli Kardeşlerimiz için olabilir hemde çok tutabilir. :) bu düşüncemi bence göz önünde bulundur ama orda yazanı oku ve kendi yorumunu katmayı unutma :)

Veya Slat yapabilirsin slata ses olarak kendi sesini koyabilirsin mesela bir metin yazarsın o metni okursun :) mesela o türkiye geneli gösterilmiş olsa hem görme engelli Kardeşlerimiz için olabilir hemde çok tutabilir. :) bu düşüncemi bence göz önünde bulundur ama orda yazanı oku ve kendi yorumunu katmayı unutma :)

Seslendirmeyi arkadaş yapıcak. Şimdi videoya kısa kısa yazılar ekleyebilirim ama sadece bizim sınıftakiler izlicek genel olarak izleyicisi yok yani :)

1. Seçeneğe eğlenebilirler.
2. Şeçenek sıkıcı olur.
3. Seçeneği biz yapıyoruz, hoca gelip slayt'ı kapatıyor, slayt'ı sunan adam şişip kalıyor.

bence her sayfaya konu hakkında anahtar kelimeler koy her sayfada tek bir kelime yazsın sen anlat sınıfı bilmemde hocadan iyi tepki alırsın :D

bence slayt yap nasıl olsa photoshopdan anlıyorsun konu hakkında resim bul ve o resmin üzerine yazı yaz daha etkileyici olur bide arka fona güzel bir müzik sesi mozart gibi tamamdır ama konuşmalı yapacağım dersende önceki dediğim gibi yazacaklarını birisi seslendirsin daha hoş olur. :)

bence her sayfaya konu hakkında anahtar kelimeler koy her sayfada tek bir kelime yazsın sen anlat sınıfı bilmemde hocadan iyi tepki alırsın :D

O Zaman İntronun Önemi Kalmaz. Birde Bizim Hoca Eğlence Adamı Senin Benim Gibi Sürekli film izleyen,Oyun oynayan biri Geçen dönem ödev alan arkadaşlar hep anlatmalı slaty lı felan yaptı hoca uyuyodu nerdeyse :D

Benimki akılda kalıcı olmalı millet izlerken merak etmeli :D

O Zaman İntronun Önemi Kalmaz. Birde Bizim Hoca Eğlence Adamı Senin Benim Gibi Sürekli film izleyen,Oyun oynayan biri Geçen dönem ödev alan arkadaşlar hep anlatmalı slaty lı felan yaptı hoca uyuyodu nerdeyse :D

Benimki akılda kalıcı olmalı millet izlerken merak etmeli :D
he anladım ''Ses Kaydı Çekip Videoya Eklemek,Arkaplan Resimleri vs. (Aklınızda Canlanmıştır Belki)'' o zaman bu fikrin gayet iyi yazıyı falanda okumaz o hoca :D

Geri