• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Oynanması gereken oyun ?

Minecraft ve Brick Force bakın istersen.. ikiside birbirine benzeyen oyunlardır Brick Force hem web hemde pcde oynanabiliyor.

şimdi bu muhabbeti almış başını gitmiş :D öncelikle lol ün neden çıktığını biliyoruz dota 1 zamanında map hack vs vs hileler uçmuştu ve güncelleme yapmayı da kestiler bi süre sonra lol bu zamanlarda çıktı güvenliği sağlam temiz bir oyun kısmen dotaya benzerliği var. Ama dota oynanması daha zor bir oyun bu tartışılmaz. İstenildiği an b çekilmiyor ki lanede kıstırıldığın zaman kaçış ihtimalin çok zor gem almak zorunda kalıyorsun full item olamıyorsun bu yüzden invis champ olunca adam rikimaru ile totem görevi görüyor bazen :D dota 2 key muhabbeti olduğu için dota 1 bırakanların çoğu geçemedi dota 2 ye dota 1 de de çok ezik vardı kafasına göre çıkıp gidenler vardı lol tr serveri açılmasıyla birlikte o ergenler akın etti lole :D geçen adam loldeki maçta roshanı keselimmm roshanı keselimm diyor kimse anlamadı :D
dota oynanması daha zor ve daha çok tecrübe isteyen bir oyun. Dota 1 oynamamış bir insan lol oynasa dahi yine de çok zorlanır dotaya geçerse. Back door çok zor yapılır ama dotada kulelere teleport olabiliyorsun scroll ile çünkü

----------

ya herşeyi geçtim dota hiç bilmeyen insan farmı nasıl yapacağını bilmez deny diye bir olay var ;) neyse ki lol ü de dotayı da biliyorum :D

Son düzenleme:
Marvel Heroes (marvel ve diablo tarzı)
Path of Exile (diablo tarzı)
Apb Reloaded (GTA tarzı)
Planetside (Battlefield tarzı)
The WarZ (zombili)
C9 (dungeon tabanlı pvpnin bol olduğu bir oyun)

şimdi bu muhabbeti almış başını gitmiş :D öncelikle lol ün neden çıktığını biliyoruz dota 1 zamanında map hack vs vs hileler uçmuştu ve güncelleme yapmayı da kestiler bi süre sonra lol bu zamanlarda çıktı güvenliği sağlam temiz bir oyun kısmen dotaya benzerliği var. Ama dota oynanması daha zor bir oyun bu tartışılmaz. İstenildiği an b çekilmiyor ki lanede kıstırıldığın zaman kaçış ihtimalin çok zor gem almak zorunda kalıyorsun full item olamıyorsun bu yüzden invis champ olunca adam rikimaru ile totem görevi görüyor bazen :D dota 2 key muhabbeti olduğu için dota 1 bırakanların çoğu geçemedi dota 2 ye dota 1 de de çok ezik vardı kafasına göre çıkıp gidenler vardı lol tr serveri açılmasıyla birlikte o ergenler akın etti lole :D geçen adam loldeki maçta roshanı keselimmm roshanı keselimm diyor kimse anlamadı :D
dota oynanması daha zor ve daha çok tecrübe isteyen bir oyun. Dota 1 oynamamış bir insan lol oynasa dahi yine de çok zorlanır dotaya geçerse. Back door çok zor yapılır ama dotada kulelere teleport olabiliyorsun scroll ile çünkü

----------

ya herşeyi geçtim dota hiç bilmeyen insan farmı nasıl yapacağını bilmez deny diye bir olay var ;) neyse ki lol ü de dotayı da biliyorum :D

Teşekkürler açıklama için. 2oyunu da oynamış biri lazımdı bize de :D

Teşekkürler açıklama için. 2oyunu da oynamış biri lazımdı bize de :D
lol e ilk başladığımda çok kolay geldi bana istediğin an baseye git lanede kaçmak kolay ayrıca kabiliyet ve rün diye birşey var lol de sıçrama ile olası ganklardan kurtuluyorsun bunların hiçbiri yok dotada... skill kombinasyonu q-w-e-r her şampiyonda aynı lolde. Dotada klavyenin orta yerinden tuşa basman gerekiyor bazı şampiyonlarda :D adamın eli seriyse hem deny hem farm yapabiliyorsa ağzına eder dotada. Lol de farmına karışamaz en fazla sana vurur canını azaltır. Hem minyonunu hem canını korumak zorundasın dotada :D gel gelelim benim soruma dota 2 de bir sıralama bir lig uygulaması varmı şuan ? eskiden puan kazanıyordun maç aldıkça dota 2 nasıl bilmiyorum

lol e ilk başladığımda çok kolay geldi bana istediğin an baseye git lanede kaçmak kolay ayrıca kabiliyet ve rün diye birşey var lol de sıçrama ile olası ganklardan kurtuluyorsun bunların hiçbiri yok dotada... skill kombinasyonu q-w-e-r her şampiyonda aynı lolde. Dotada klavyenin orta yerinden tuşa basman gerekiyor bazı şampiyonlarda :D adamın eli seriyse hem deny hem farm yapabiliyorsa ağzına eder dotada. Lol de farmına karışamaz en fazla sana vurur canını azaltır. Hem minyonunu hem canını korumak zorundasın dotada :D gel gelelim benim soruma dota 2 de bir sıralama bir lig uygulaması varmı şuan ? eskiden puan kazanıyordun maç aldıkça dota 2 nasıl bilmiyorum

dota2de de kazanıyorsun puan ve maç. kazandığın maçlar sana daha çok puan getiriyor. puanlar arttıkça lvl alıyorsun. ayrıca bir sürü lig dota2de devam ediyor(Star series/gosu league/the defence gibi). ama oyuncular aralaması sıralama yapılmıyor. sadece oyun ararken yakın seviyelerdeki oyuncuları bir araya koyuyor oyun

lol pes dota fifadır. dota herzaman zordur ve iyidir.

Not:lol oyuncusuyum

----------

örneğin nere si kolay ?

----------

farm yapmak atmakmı? gank yada şampiyon kombolarını yapmakmı zorluk karakterden karaktere değişe biliyor.

en basiti lolde atacağın bütün skillerin yerleri gösteriliyor dotada bu daha karmaşık + oyun Türkçe + lol tr ekibi her hafta bir sürü etkinlik yapıyorlar dersler veriyorlar oyuncular öğrensin diye sen hiç valve'nin Türkiye'de böyle bir şey yaptığını gördün mü ?

bu arada ''gank'' değil o ''gang''

dota2de de kazanıyorsun puan ve maç. kazandığın maçlar sana daha çok puan getiriyor. puanlar arttıkça lvl alıyorsun. ayrıca bir sürü lig dota2de devam ediyor(Star series/gosu league/the defence gibi). ama oyuncular aralaması sıralama yapılmıyor. sadece oyun ararken yakın seviyelerdeki oyuncuları bir araya koyuyor oyun
lol de takımın yoksa kendi başına sadece eğleniyorsun solo oynayanların girdiği bir turnuva benzeri birşey yok nick in isim yapıyor işte anca. Dota 2 de solodan yükselerek geldiğin bir yer varmı yoksa onda da mı takımlar halinde etkinlikler.

----------

----------

en basiti lolde atacağın bütün skillerin yerleri gösteriliyor dotada bu daha karmaşık + oyun Türkçe + lol tr ekibi her hafta bir sürü etkinlik yapıyorlar dersler veriyorlar oyuncular öğrensin diye sen hiç valve'nin Türkiye'de böyle bir şey yaptığını gördün mü ?

yanlışım yoksa gang demeyin o ani saldırıların adı gank tır demişti bana birisi ama hatırlamıyorum kim

----------

lol oyuncususun ama gank ın gang olduğun söylüyorsun :(

----------

verdiğin bilgiler için teşekkürler 2yıldır yanlış biliyormuşum :( gang

----------

Farkındaysan Joygame de bir zamanlar aynılarını yapıyordu. Oyunlar hitap ettiği yaş kitlesi aynı. lol daha basit ve öğrenmesi dotaya göre daha kolay. Ayrıca adamlar doğal olarak en çok oyuncunun bağlı olduğu ülkeye etkinlik yaparlar.
Dota2de ise Türkler yine yabancılarla karışık oyunlarda olduğu gibi pek sevilmiyor. Açıkçası ben de sevmiyorum türklerle oynamayı. O yüzden beni herhangi bir oyunun Türk server'ında göremezsiniz.
Ayrıca valve etkinlik yapıyor ama kendi bayramlarında ve nadiren. Ki bu etkinliklerin ve itemlerin değerini artırıyor. Ayrıca valve sırf yeniler öğrensin diye dota2 dersleri eklemeye başladı oyuna quest şeklinde.
Son olarak valve oyunlarının kimin oynayabileceği belli. öyle çoluk çocuk kolay kolay doluşamıyor. Ayrıca valve ekibi steam üzerinden yayınladığı birçok oyunla ilgileniyor. Onlarca oyunla ilgilenmek kolay değil ve hepsine sürekli etkinlik çıkması beklenemez.
Valve buna rağmen dota2de herolar için sürekli yeni itemler getiriyor elinden geleni yapıyor. Ve bence gayet iyi iş çıkarıyorlar. Ayrıca dünyaca tanınmaları onlara olan güveni ve saygıyı artırıyor

Bütün herkese çok teşekkür ettim.Mesaj yazan katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum cevaplarınızn cevabını bekliyoruım.

Bu ay sonunda çıkacak olan Neverwinter'ı deneyebilirsin.Kapalı betasında oynadım güzel bir oyun

Geri