• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

!! Oyun yapmak istermisiniz(By RecLast Present) !!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RecLast
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

RecLast

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
30 Ağu 2010
Puanı
65
Evet arkadaşlar C++, vb, html derken yeni birşey keşfettim.Ve gözlerime inanamadım. Kolay ve bir okadar da harika oyunlar çıkarmak istermisiniz. Tek sorununuz grafiklerde onuda 3dsmax ile yapacağınızı düşünüyorum.Lafı uzatmadan programımızın adını veriyorum.
Blender = Program ne işe yarar. Animasyon,Oyun,3D çizimler yapabilirsiniz.(Fakat çizim biraz zor oluyor.) Ve en güzel yanıda sadece 15 MB ve Bedavadır. Şimdi diyeceksiniz ki 15 MB programla ne yapabilirimki saçmalama. Buyrun videolar daha iyi anlatacak :)

http://www.youtube.com/watch?v=7o8VSbEXDWk
YouTube - Blender Game
YouTube - Mini Game In Blender (Officially Burning Rubber)
YouTube - Blender Game

Buda bir anlatım Bunun sayesinde ne kadar basit olduğunu göreceksiniz ;
YouTube - Blender Game Engine (Tutorial - 1)
YouTube - Blender 3D BGE Intermediate Tutorial Part 1

[video=vimeo;5679045]http://vimeo.com/5679045[/video]
http://vimeo.com/5679045

Yeterince heycanlandık şimdi Programı indirelim :)

Program Download ;

Download

PS: Programa bende başlamış bulunmaktayım.Biraz anladıktan sonra detaylı türkçe anlatımlar ile karşınızdayım :)
PS2: Teşekkürümü isterim bu program sayesinde bir oyun yapma zevkine varacaksınız :D

Yeni Site Buldum Kesinlikle Bakmalısınız. Tamamen Türkçe !!

Tıklayın.

// Dersleri \\​

Arkadaşlar hiç bir yerde bulamayacağınız dersleri şimdi yayınlıyorum.Bizzat kendim yaptığım dersleri nerden öğrendiğimi en basit şekilde anlatan dersleri koyucam şimdi.Takıldığınız yerde öm atabilirsiniz. Şimdi basitten zora sıralamaya uymanızı tavsiye ederim.

Kısa yollar ve basit anlatım (Başlangıç)[Türkçe]
Haydin göz atalım: Blender , bilgisayar
Bir forum sitesi tamamen türkçe. Çok sorumu cevapladılar. Sizin de sorularınız varsa sorabilirsiniz bana öm de atabilirsiniz.
www.BlenderTR.com - Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası
Şimdi bir resimli anlatım sitesi.Harika bir site !
Tutorials for Blender 3D and the Blender 3D Game Engine
Yine Harika tutorialleri olan bir site !
Blender Tutorials Downloads Videos & Education – Blender Cookie
Geçelim Videolara - Youtube videoları !!

Menu yapımı ;
YouTube - Blender 3D Game Engine - Main Menu Part#1
Başka Bir Menu yapımı ;
YouTube - Blender Game Menu Tutorial

Fps Yapımı ;
YouTube - Blender 3D tutorial - 3rd Person shooter #1
Bunun serisini izlersiniz tek tek koymuyorum. 6 7 tane serisi var.

Karakter Yapımı Basit ;
YouTube - Blender 3D BGE Intermediate Tutorial Part 1
Bununda serisini izlemenizi öneririm basit ve süper bir anlatım :) Bunun sayesinde yaptım ilk oyunumu :)

Karakter yapımı Zor(Pro);
YouTube - Modeling a Character in Blender Setup
Bununda serisini izlersiniz 3 4 tane olması lazım.

Kemik sistemi(Bana göre en zor ders XD)

YouTube - Blender Tutorial: Rigging

Son düzenleme:
Ben biraz biraz başladım fazla zor değil. Önce ufak bi tasarım.Sonra içine kemik. Sonra o kemikleri hareket ettir falan. Hoşuma gitti baya kafa yorabilirim buna:D

Youtube da anlatımları var hacım bi sürü. Ayrıca çokda basit. Biraz uygulama deneyim gerekiyor :)

Teşekkürler :) Herkes denemeli bence.

PS: 2. bir tutorial ekledim karakter yapmayı anlatıyor :)
Bugün baya bir uğraştım. Biraz C++ veya bu tür programlar kullanmış kişiler bu programı youtubede ki anlatımlarla çok rahat yapabilirler. Denedim gerçekten çok basit:)

Yoo anlatımlar gayet güzel ^^ Ben 2 sinide yaptım. Biraz zorlandım anlamadığım yerler vardı onuda başka videolara bakarken giderdim. Şu an
Bunun aynısını yaptım ^^ Şimdi tuşlandırma ekleyebilirsem en üstteki oyun gibi olacak :)

Hertürlü konuda yardım edebilirim.Eğer düzgün birşeyler çıkarabilirsem oyun yapmayı planlıyorum :)

----------

Bitane de türkçe anlatım buldum. Bununla daha kolay yapacaksınız. Pek anlatamasada hiç yoktan türkçe :D

Yoo anlatımlar gayet güzel ^^ Ben 2 sinide yaptım. Biraz zorlandım anlamadığım yerler vardı onuda başka videolara bakarken giderdim. Şu an
Bunun aynısını yaptım ^^ Şimdi tuşlandırma ekleyebilirsem en üstteki oyun gibi olacak :)

Hertürlü konuda yardım edebilirim.Eğer düzgün birşeyler çıkarabilirsem oyun yapmayı planlıyorum :)

----------

Bitane de türkçe anlatım buldum. Bununla daha kolay yapacaksınız. Pek anlatamasada hiç yoktan türkçe :D
versene siteyi :D

Zor ya denedim :D bi kare vardı zaten bi yuvarlak felan bişiler ekledim kamerada ekledimde kameradan nasıl bakcaz :D

Geri