• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

!! Oyun yapmak istermisiniz(By RecLast Present) !!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RecLast
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
// Dersleri \\​

Arkadaşlar hiç bir yerde bulamayacağınız dersleri şimdi yayınlıyorum.Bizzat kendim yaptığım dersleri nerden öğrendiğimi en basit şekilde anlatan dersleri koyucam şimdi.Takıldığınız yerde öm atabilirsiniz. Şimdi basitten zora sıralamaya uymanızı tavsiye ederim.

Kısa yollar ve basit anlatım (Başlangıç)[Türkçe]
Haydin göz atalım: Blender , bilgisayar
Bir forum sitesi tamamen türkçe. Çok sorumu cevapladılar. Sizin de sorularınız varsa sorabilirsiniz bana öm de atabilirsiniz.
www.BlenderTR.com - Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası
Şimdi bir resimli anlatım sitesi.Harika bir site !
Tutorials for Blender 3D and the Blender 3D Game Engine
Yine Harika tutorialleri olan bir site !
Blender Tutorials Downloads Videos & Education – Blender Cookie
Geçelim Videolara - Youtube videoları !!

Menu yapımı ;
YouTube - Blender 3D Game Engine - Main Menu Part#1
Başka Bir Menu yapımı ;
YouTube - Blender Game Menu Tutorial

Fps Yapımı ;
YouTube - Blender 3D tutorial - 3rd Person shooter #1
Bunun serisini izlersiniz tek tek koymuyorum. 6 7 tane serisi var.

Karakter Yapımı Basit ;
YouTube - Blender 3D BGE Intermediate Tutorial Part 1
Bununda serisini izlemenizi öneririm basit ve süper bir anlatım :) Bunun sayesinde yaptım ilk oyunumu :)

Karakter yapımı Zor(Pro);
YouTube - Modeling a Character in Blender Setup
Bununda serisini izlersiniz 3 4 tane olması lazım.

Kemik sistemi(Bana göre en zor ders XD)

YouTube - Blender Tutorial: Rigging

Dersleri tam sıra ile dizilmiştir. Aynen bu yolları izlerseniz her şeyi yaparsınız. Gerektiğinde öm atabilirsiniz bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Bazıları çok iyi bildiğimi sanabilir fakat şukadar söyliyimki benden iyi kat kat iyi bilen bir hocam %50 sini bile bildiğimi sanmıyorum dedi. Program küçük ama okadar işlevselki ne kadar çok şey bilsekde daha çoğu olduğu kesin ^^ Korkutmak için demiyorum gayet basit olaylar ama çok işlevsel ve bir şeyi bi çok yoldan yapılabiliyor işte en sevdiğim yanıda bu ^^ Umarım yararlı olmuştur. Yakında yeni oyunlarımı göreceksiniz.

PS: Bol bol öğrenin yazda bir ekipde kuracağım

Geri