• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Saç şekillendirme (wax)

wax falan kullancana bence her sabah saçlarını yıka saç kurutma makinesiyle kuruturken şekil ver kalıcı oluyor...

Onu hep yapıyorum zaten ama inan kalıcı olmuyor 5 10 dkya bozuluyor :)
çünkü her saçın özellikleri farklıdır. Ben banyo sonrası fön çekince hiçbirşeye gerek kalmıyor gün bitene kadar istediğim gibi şekilde kalıyor saçım. Ortam olur önemli bir gün olur o günlerde sprey i kullanıyorum extradan. Ama sana tekrar tavsiye ediyorum seyrek saç sorunu yada kel kalma sorunu çekmek istemiyorsan yeni çıkan ürünleri al sprey tarzı veya briyantinli ürünler

çünkü her saçın özellikleri farklıdır. Ben banyo sonrası fön çekince hiçbirşeye gerek kalmıyor gün bitene kadar istediğim gibi şekilde kalıyor saçım. Ortam olur önemli bir gün olur o günlerde sprey i kullanıyorum extradan. Ama sana tekrar tavsiye ediyorum seyrek saç sorunu yada kel kalma sorunu çekmek istemiyorsan yeni çıkan ürünleri al sprey tarzı veya briyantinli ürünler
Dostum dediğim gibi her gün kullanmıcam waxı sadece özel günlerde haftasonları falan o da 4 5 saat durur en fazla gelince yıkıcam :)

Ben duştan sonra kurutma makinesiyle kaldırıyorum. Sabaha çıkmıyor :D O yüzden bende böyle spreylerle ilgili konu açıcaktım ama sen açmışsın bende sorayım.
Var mı böyle saçıma şekil verdikten sonra sabitleyici kuvvetli dökmeyen bir sprey? Çünkü saçlarım yumuşak ve hemen iniyor sert birşeyler lazım.

briyantinli ürünler ve kalitesi minimum orta düzeyde olan spreyleri kullanın diyorum son olarak. Ultra hard,hard yada wet tercih sizindir o konuda

İllede saçım dökülmesin diyorsan doğal yoldan limon sür :)

Kimyasal madde içeren herşey zararlıdır ve mutlaka az ya da çok saç dökülmesine sebep olur.

Ancak çok fazla abartmazsanız ve saçlarınızı günlük yıkarsanız pek bir sorun olacağınız düşünmüyorum ırsi saç dökülme sorununuz olmadığı sürece.

Ben saçlarıma özen gösteriyorum ve kullandığım herşeye dikkat ediyorum lakin yine de dökülüyor çünkü ırsi olduğunu düşünüyorum dayım keldi :D

Velhasıl şuan sadece New Wawe isimli bir sprey kullanıyorum çok memnun olduğumu söyleyemem ama taft vs spreylerden daha iyi olduğu kesin bir konu. İşin aslı ben de farklı ve iyi birşeyler arıyorum ve yaptığım araştırmalara göre saça zarar vermeden saçı adam gibi şekle sokan birşey yok ancak yine de kötünün iyisi olarak :

Sprey Olarak : Schwarzkopf Osis+ Freeze (40 TL civarı 500ml)

Wax Tarzı bişey olarak ise : Schwarzkopf Osis+ Mess Up (25 TL civarı 100ml)

Bu ürünleri öneriyor herkes, kafama yattı biraz ikisini de deneyeceğim bakalım :)

Saçı wax döker ama şu şekilde : Wax'ı gün içinde kullandıktan sonra gece mutlaka yıkamanız gerekir. Dökülmesi sorun değil yenisinin çıkmaması sorun o da ırsı dökülme varsa sorun yaratır. Yani ailenizde genetik bir şekilde kellik yoksa kafaya çok takmayın rahatça kullanın.

Kimyasal madde içeren herşey zararlıdır ve mutlaka az ya da çok saç dökülmesine sebep olur.

Ancak çok fazla abartmazsanız ve saçlarınızı günlük yıkarsanız pek bir sorun olacağınız düşünmüyorum ırsi saç dökülme sorununuz olmadığı sürece.

Ben saçlarıma özen gösteriyorum ve kullandığım herşeye dikkat ediyorum lakin yine de dökülüyor çünkü ırsi olduğunu düşünüyorum dayım keldi :D

Velhasıl şuan sadece New Wawe isimli bir sprey kullanıyorum çok memnun olduğumu söyleyemem ama taft vs spreylerden daha iyi olduğu kesin bir konu. İşin aslı ben de farklı ve iyi birşeyler arıyorum ve yaptığım araştırmalara göre saça zarar vermeden saçı adam gibi şekle sokan birşey yok ancak yine de kötünün iyisi olarak :

Sprey Olarak : Schwarzkopf Osis+ Freeze (40 TL civarı 500ml)

Wax Tarzı bişey olarak ise : Schwarzkopf Osis+ Mess Up (25 TL civarı 100ml)

Bu ürünleri öneriyor herkes, kafama yattı biraz ikisini de deneyeceğim bakalım :)
Osis mess up iyi midir abi iyi şekil verir mi yani :)

Valla yaptığım araştırmalara göre herkes memnunmuş ama ben henüz denemedim. Deneyeceğim yakında.

Deneme tahtası mıyım olm ben, sen de al dene dökülecekse senin de saçların dökülsün :D

fonex vax ve sprey kullanıyorum sprey ve vax dökmez saçı ancak genetik yatkınlık varsa sülalende ondan dökülür bu konu uzundur fazla açmadan söyledim yıllarca vax kullanmış kişilerde fırça gibi saç varken ömründe vax kullanmayan saçları kel olan insanlarda var.

----------

tavsiyem osis vaxlarıdır sprey olarakda morfose iyi bence fonex aldım busefer ama birdahaki sefer morfose almayı düşünoyurum vax yerinede sert bi sabitleyici aldım ama adını unuttum yarın yazarım ismini unutmassam

Geri