• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy Ace 2 (I8160) Android 4.1.2 Jelly Bean Kurulumu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Mr Payne
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mr Payne

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
5 Tem 2009
Puanı
65
maxigamelogo.png

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere Odin aracılığı ile Ace 2 telefonumuza Android 4.1.2 Jelly Bean kurulumunu göstereceğim (Resmi Türkiye Rom).

Not: Uzun bir süre romu denedikten sonra Ace 2 için çokta stabil bir rom olmadığını söylemek isterim. Kurarken bunu da göze alın. Telefon 2.3.6'da daha iyi çalışıyor.

maxicon1.png

Resmi Yazılım Bilgileri:

uzhbj.jpg

maxicon1.png

Gerekli Dosyalar:

Odin v3.04: Buradan
4.1.2 Jelly Bean Rom (Türkiye):
Buradan, Alternatif

maxicon1.png

Öncelikle telefonumuzu Download Mod'a almamız gerekiyor. Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşuna, bir süre basın. Telefon kapanacak ve Download Mod'una geçecek. Resimdeki gibi;

pqthj.jpg

Daha sonra bir defa ses arttırma (volume up) tuşuna basıyoruz ve cihazımız resimdeki halini alıyor;

pqtj7.jpg

Daha sonra cihazımızı bilgisayarımıza bağlıyoruz. Birkaç driver kurabilir. Daha sonra Odin programını açıyoruz.

Odin'i açtıktan sonra, resimdeki gibi telefonu tanıdığını görüyoruz.

pqw96.jpg

Şimdi, her şey hazır. Bitmek üzere. PDA'ya tıklayarak indridiğimiz Türkiye Rom'unu gösterelim (Rardan çıkartıp içindeki .md5 dosyayı göstereksiniz).

pqwdp.jpg

Resimdeki ayarlamaları yaptıktan sonra, Start tuşuna basarak işlemi başlatın. 3-4 Dakika uzunluğunda sürecektir.

Cihazınızın ilk açılışı uzun sürebilir, telaşlanmayınız.

Yedek almanıza gerek yok, herhangi bir veri kaybı yaşanmıyor.

4.1.2'den 2.3.6 Sürümüne Dönmek

Öncelikle 3 Parça olan Rus ROM'unu indirmemiz lazım. Link: Dev-Host - I8160XXLK6.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Ayarlar şu şekilde olacak

nkd3s.jpg

Daha sonra TUR Rom'unu indiriyoruz. Link: http://terafile.co/104234422618/I816...OJVLH1_TUR.zip

Odinde şu şekilde ayarlıyoruz ve kuruyoruz

nkd51.jpg

DH'den alıntıladığım bir bölüm;

***Tekrar 2.3.6 ya dönmek için önce 3 parçalı rus romunu kurup ardından TUR romunu kuruyoz işlemler yukarıdaki gibi olup,dikkatli yapmanızda yarar var,hiç bir şekilde mesuliyet kabul etmem tarafımdan defalarca denenmiştir. wipe reset factory/wipe cache partition işlemlerini yapmayı unutmayın,kurulum bittikten sonra *#272*imei numaranız#* tuşladığımızda, açılan pencerede "Tur" seçeneğini işaretleyeceğiz. Telefon format atmış gibi orjinal haline dönecek ve tüm verilerimiz silinecek.harfiyen uyarsanız sorun yaşayacagınızı sanımıyorum ama genede sonucta elektronik alet,ben yapamam diyen karsımasın bence.ve onemli bir ayrıntı bu işlemleri yapmadan önce rehber vb şeylerin yedeğini alın hepsi silinecektir. 2.3.6 ya tekrar dönmek isterseniz eğer,guncelleme gelince yuklemeyin.En son güncel romu kurarsanız zaten gelmez.Ayrıca şarjınızın en az % 75 olmasına dikkat edin ve sağlam bir bilgisayar kullanın,elektirk kesilmelerinde brick olma durumuna karşı dizüstü bilgisayar kullanmanız daha mantıklı.

Daha önce ben de denedim. Bu şekilde sorunsuz 2.3.6 GB'ye dönebilirsiniz. Gecikme için özür dilerim.

Son düzenleme:
---------------------------------------

Son düzenleme:
maxigamelogo.png

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere Odin aracılığı ile Ace 2 telefonumuza Android 4.1.2 Jelly Bean kurulumunu göstereceğim (Resmi Türkiye Rom).

maxicon1.png

Resmi Yazılım Bilgileri:

pkfks.jpg

maxicon1.png

Gerekli Dosyalar:

Odin v3.04: Buradan
4.1.2 Jelly Bean Rom (Türkiye): Buradan

maxicon1.png

Öncelikle telefonumuzu Download Mod'a almamız gerekiyor. Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşuna, bir süre basın. Telefon kapanacak ve Download Mod'una geçecek. Resimdeki gibi;

pqthj.jpg

Daha sonra bir defa ses arttırma (volume up) tuşuna basıyoruz ve cihazımız resimdeki halini alıyor;

pqtj7.jpg

Daha sonra cihazımızı bilgisayarımıza bağlıyoruz. Birkaç driver kurabilir. Daha sonra Odin programını açıyoruz.

Odin'i açtıktan sonra, resimdeki gibi telefonu tanıdığını görüyoruz.

pqw96.jpg

Şimdi, her şey hazır. Bitmek üzere. PDA'ya tıklayarak indridiğimiz Türkiye Rom'unu gösterelim (Rardan çıkartıp içindeki .md5 dosyayı göstereksiniz).

pqwdp.jpg

Resimdeki ayarlamaları yaptıktan sonra, Start tuşuna basarak işlemi başlatın. 3-4 Dakika uzunluğunda sürecektir.

Cihazınızın ilk açılışı uzun sürebilir, telaşlanmayınız.

Yedek almanıza gerek yok, herhangi bir veri kaybı yaşanmıyor.

Kardeş sana iki sorum olacak
1-Ben bunu yüklersem telefonumun garantisi bozulur mu ?
2-Bunu yükledim sonradan telefonumu orjinal yazılımına çevirebilir miyim 2.3.6 ya ?

Kardeş sana iki sorum olacak
1-Ben bunu yüklersem telefonumun garantisi bozulur mu ?
2-Bunu yükledim sonradan telefonumu orjinal yazılımına çevirebilir miyim 2.3.6 ya ?

Resmi güncelleme olduğundan telefonunuz garantiden çıkmaz.

Evet, istediğiniz zaman 2.3.6 Sürümüne dönebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İndirdim kurdum arkadaşlar herkese tavsiye ederim. Kiese gelecek diyede beklemeyin boşuna bence

Sırf bunun için üye oldum ve çokda güzel oldu emeğinize gözünüze elinize sağlık. =) Şu an googleda böyle şeyler arasında en üstlerdesiniz buda bir fark var demektir.

allah razı olsun sizden en sonunda android i yükseltmeyi başardım sizin sayenizde :))

Ben eski sürüme nasıl dönebilirim bunu bir anlatır mısınız? Sent from my iPhone using Tapatalk '' demişsinizde ama nerde bu nasıl dönülüyor acil yardım istiyorum çünki. Kies'ten bana uyarı olarak geliyor güncelleme geldi resmi olarak yüklemeyi tercih ediyorum ama eski haline nasıl dönebilirim. Acil yardımınızı bekliyorum.

merhabalar odin programını yükledim jelly beanı yüklüyordum kısa süreli internet kesimi oldu indirme iptal oldu bidaha indirmeye kalkınca şu anda 1 dosya indiriyorsunuz diyor ne yapabilirm

Ellerinize Saglık Simdi Yükledim Telefon % 100 degişti .İstedigim herşey oldu ALLAH razı olsun

Ben eski sürüme nasıl dönebilirim bunu bir anlatır mısınız? Sent from my iPhone using Tapatalk '' demişsinizde ama nerde bu nasıl dönülüyor acil yardım istiyorum çünki. Kies'ten bana uyarı olarak geliyor güncelleme geldi resmi olarak yüklemeyi tercih ediyorum ama eski haline nasıl dönebilirim. Acil yardımınızı bekliyorum.

Arkadaş ilgilenin artık nasıl geri dönücez bi bilgilendirin artık. !!!

ben o rom dosyasına kadar geliyom start diyorum olmuyo neden acaba

Geri