• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sevgi (Aşk) mı Daha Önemlidir Yoksa Arkadaşlık mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Arkadaşlık mı Aşk mı ?

• Arkadaşılık / Dostluk

Kullanılan: 7 46.7%
  • Sevgi / Aşk

Kullanılan: 8 53.3%

• Kullanılan toplam oy
    15

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Size göre Arkadaşlık mı daha önemlidir yoksa aşk mı ? İkisinin farklı şeyler olduğunu gayet tabi biliyorum maksat burada herhangi bir konu üzerinde sohbet etmemiz ve birbirimizin düşüncelerini öğrenmemiz.

Eğer ikisinden birini seçmek zorunda olsaydınız bu hangisi olurdu ? ve nedeni ne olurdu ?

Eğer yakın bir arkadaşınızın eski sevdiği/çıktığı kişiye aşık olsaydınız ne yapardınız ?

Yanlış anlamayın böyle bir durum içerisinde değilim sadece ortaya konuşacak bir konu atmak istedim :))

Düşüncelerinizi nedenleri ile birlikte saygı çerçevesinde belirtmenizi rica ediyorum.

Cevap vermesi ikisinden birisini seçmek zor.
Arkadaşlık desek; arkadaş satar.Düşüncesizce davranır.
Aşk desek; bir gün elbet bitecek ve o da gidecek.

Benim açımdan bakarsak,tek başınalığın yolcusu olmak daha güzel.En azından ne derdim var ne tasam.

Hayatımda gördüğüm kadarını söyleyeyim size, ben Aşk derim. Neden mi?

Evet illaki bir gün bitebilir, ama senin iyi günündede kötü günündede her zaman yanında olabilecek biri var. Hasta oldugunda, moralin bozuk olduğunda yanında tek bir kişi olur arkadaşın değil.
Arkadaşda önemli bir etmen kesinlikle, onlar olmadan olmaz. Ama bir sevgi faktörü kadar önemli değil arkadaşlık.

Hayatımda gördüğüm kadarını söyleyeyim size, ben Aşk derim. Neden mi?

Evet illaki bir gün bitebilir, ama senin iyi günündede kötü günündede her zaman yanında olabilecek biri var. Hasta oldugunda, moralin bozuk olduğunda yanında tek bir kişi olur arkadaşın değil.
Arkadaşda önemli bir etmen kesinlikle, onlar olmadan olmaz. Ama bir sevgi faktörü kadar önemli değil arkadaşlık.

Peki, ya dostluk ? Arkdaşlığın daha ötesinde olan dostluk ? Bazı dostlar bilirim hastalandığında başucunda bekleyen, ihtiyacın olduğunda hemen yanında bitiveren, seni hiç bir zaman yüzüstü bırakmayan ? Elbette böyle dostluklar kolay bulunmuyor, aynen gerçek sevgi ve gerçek aşkı bulmak kadar zor birşeydir gerçek bir dost bulmak ama nadirende olsa bunu bulanlar var...

Dostluk da yalan aşk da yalan. İnsanların sırf yalnız kalmamak için edindiği insanlara verdiği isimler sadece bunlar. Tek değişen cinsiyet ya da vasıf. Gerçek dostluk ya da gerçek aşk diye bir şey de yok. İnsan doğası sadece kendisini düşünür. Peki bu zamana kadar süregelenler neydi ? Hepsi insanların kendilerini ve toplumu kandırmasıydı der ve giderim :D

aşk ile dostluk derim iyi bir dostu bulamazsın aynı şekilde aşkıda ikisi arasında farklar olsada ikiside senin her ihtiyacın olduğu anda mutlu olduğun kötü zamanlar geçirdiğin anda ikiside yanında olur ama aşk ile arkadaşlık kıyaslanamaz aşk bir gün biter o veya buna bağlıdır ama arkadaşlık aşk kadar uzun sürmez :)

Peki, ya dostluk ? Arkdaşlığın daha ötesinde olan dostluk ? Bazı dostlar bilirim hastalandığında başucunda bekleyen, ihtiyacın olduğunda hemen yanında bitiveren, seni hiç bir zaman yüzüstü bırakmayan ? Elbette böyle dostluklar kolay bulunmuyor, aynen gerçek sevgi ve gerçek aşkı bulmak kadar zor birşeydir gerçek bir dost bulmak ama nadirende olsa bunu bulanlar var...
Dostluk ve Aşk eşit diyebiliriz abi. Şu yüzden ki, gerçek dostu ve gerçek aşkı bulmak gerçekten çok zor bir iş. Gerçek dostluk aşkın çok çok ilerisinde bir durum, yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmez, ve iyi gündede kötü gündede hep yan yana olur genelde dostlar.

Ama gidipde Dostluk mu Aşk mı? Dersen kesinlikle Dost derim. Ama gerçekten dostunu bulduğuna inanıyorsan, bütün hayatın boyunca dost kalacağına inanıyorsan dost derim.
Şuanki bizim yaş grubumuzdaki aşklar (17-21) genelde bir heves olduğu için pek gerçek aşka inanmıyorum ben. Gerçek aşkı bulan yok mu? Tabiki var, benim arkadaşım 3-4 senedir aynı kişiyle çıkıyor gerçek aşk budur. Ama dediğim gibi şuanda yaşım gereği Dost diyorum, fakat bundan 10 sene sonra Aşk diyeceğim çünkü hayatımın kadını bulduğum takdirde zaten her saniye yan yana olacağımızdan şüphem olmadığı için Aşk derim ileriki zamanda.

Dostluk da yalan aşk da yalan. İnsanların sırf yalnız kalmamak için edindiği insanlara verdiği isimler sadece bunlar. Tek değişen cinsiyet ya da vasıf. Gerçek dostluk ya da gerçek aşk diye bir şey de yok. İnsan doğası sadece kendisini düşünür. Peki bu zamana kadar süregelenler neydi ? Hepsi insanların kendilerini ve toplumu kandırmasıydı der ve giderim :D

evet buna en büyük örnek sensin adam ünide kızlar yokken bizle sürekli yazışıyodu şimdi kızlarla takılmay başladı selam vermiyosun.:ban

Bence dostluk ama öyle yalandan değil müsaiblik terimini bilen bilir işte o varya mükemmel birşeydir bilmeyende araştırsın aşk dediğimiz şey insan kimyası yani hormonel birşeydir dostluk öyle değil. :D

Eğer yakın bir arkadaşınızın eski sevdiği/çıktığı kişiye aşık olsaydınız ne yapardınız ? Böyle bir durumla daha önce karşılaştım yakın arkadaşım üstüne basa basa kullan gibi bir cevap verdi :)

Tabi net bir cevap vermek olumsuz olur en azından benim için duygularına göre hareket eden bir insanım o an ne hissettiğime bağlı.

Bence aşk olmadanda olur ama arkadaş olmadan berbat olur.Düşünsene 50 yaşına gelmişsin doğru düzgün arkadaşın yok bütün gün karınlasın pff berbat :P Gerçi gençkende öyle.Tamam sevgi felanda önemlide arkadaşla yapılan muhabbeti yapamaz sevgili.

Nedendir bilinmez ama bilinç altımızda bu iki terimi kategorileştiriyoruz.Oysa aşk demek aynı zamanda dostlukta demektir.Yıllarca süren evliliklerde karı-koca hem birbirinin en iyi dostu hem de en büyük aşkı olabilmiştir.İçinde dostluk olmayan aşklar ve içinde aşk olmayan dostluklar uzun ömürlü veya sağlam temelli değildir.Biri olmadan diğeri yavan kalır.İşin diğer bir boyutuda sevgiliden ziyade kadim dostluklar,aşkın cinselliğini bir yana bırakacak olursak bu dostluklarda da en temel şey sevgi bağı.Bromance diye bir terim var duydunuz mu bilmiyorum,brother ve romance kelimelerinden oluşuyor.Buna en güzel örnek sadri alışık-ayhan ışık , kuzeygüneydeki kuzey-ali veya warrior filmindeki tom hardy-joel edgerton. Bence ikisi arasında seçim yapmak zor,ikisini aynı andan bulmak çok çok zor. Allah hepimize içimizdeki doğruyu ve güzeli ortaya çıkaracak dostluk ve sevgi nasip etsin.

Eski ciktigi kisiye asik oldugunu varsayarsak.

Arkadasim veya dostum gercekten adamsa boyle bir durumu icinde tutar,catlasa patlasada icine gömer gider.

Yok gömmedi karsi tarafa gitti, oda adamsa reddeder bu kaostan kim galip cikarsa dost dusman o zaman belli olur.

Eğer gerçek dostun varsa gerisi yalandır.

Sevdiğin bir kız olabilir fakat gerçek bir dost senin kafanı dağıtacaktır ve o kişiyi unutana kadar yanında olacaktır.

Aşk pazara kadar , gerçek bir dost mezara kadardır.Bunuda söylemiş olayım.

Eğer gerçek dostun varsa gerisi yalandır.

Sevdiğin bir kız olabilir fakat gerçek bir dost senin kafanı dağıtacaktır ve o kişiyi unutana kadar yanında olacaktır.

Aşk pazara kadar , gerçek bir dost mezara kadardır.Bunuda söylemiş olayım.
katılıyorum kesinlikle...

Ben ikisinide seçmezdim bu devirde bırak arkadaşına sevdiğine güvenmeyi ailene bile güvenemiyorsun.

Yapılıcak en iyi olanı değil en doğrusunu yapmak gerekir bu konuda.Mesela ben şahsen eğer tercih yapmam gerekirse 2 sinide seçerim veya seçmem.Zaten iyi güvenilir bir arkadaşım varsa beni anlıycaktır aynısı sevgilim içinde geçerli.

Eğer ki arkadaşımın eski çıktığına aşık olduysam/seviyorsam veyahut hoşlanıyorsam bunu önce arkadaşıma söylerim böyle bir durum var diye.Sonuçta adı üstünde " eski sevgilisi " artık ne arkadaşım ne de kız birbirini düşünücek durumda değiller öyle bişey olsa ayrılmazlardı zaten.Öte yandan ilerde yine aralarında bişey olucaksa bile ilişkiler çocuk oyuncağı değil.Hepsini geçtim herkesin hayatı kendine dünyaya 1 defa geliyorsun sonuçta seven sevdiğine sevdiğini söylemeli.Fazla düşünürse kendini yer düşünmezse zaten önemsiz demektir.

Geri