• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad Online İflasın Eşiğinde

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nartive
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Siz etrafınıza at gözlükleriyle bakmaya devam ettikçe içinde bulunduğunuz çukurdan asla çıkamayacaksınız.

Bir vsro'cu ortaya lafı atıyor sizde inanmak için hazırda bekler gibi o saçmalığa itibar ediyorsunuz.

Joymax resmi oyun şirketidir ve Silkroad'ın konsepti 2003ten önce yani betadan önce bile belliydi. Hani siz diyorsunuz ya eu karakterler geldi silkroad bitti zaten karakter çeşidinin artacağı çoktan belli olan bi oyunu kötülemeye çalışmak zekice bir davranışmı?
İstediğiniz kadar kötülemeye devam edin hiçbirşey değişmeyecek Silkroad günlük ortalama 72bin oyuncusuna hizmet vermeye devam edicek.

burada kimsenin olaya at gözlüğü ile baktığı yok kardeşim konu açılmış fark ettiysen yazılan kaynakta da belirtildiği gibi yayılan bir dedikodu ya göre deniliyor ve konuyu açan arkadaşımız yorumunu da eklemiş kimsenin bir kısmı yada şirketi kötülediği yok herkes fikrini özgürce ifade ediyor yorumunu atıyor hepsi bu. Günlük ortalama 72 bin oyuncusu ile hizmet vermektedir diyorsun bir çok insanın ve hatta büyük kitlelerin oyunu bıraktığı aşikar. Amacım tartışma çıkarmak değil ama bu uslüp neden onu anlamadım :)

burada kimsenin olaya at gözlüğü ile baktığı yok kardeşim konu açılmış fark ettiysen yazılan kaynakta da belirtildiği gibi yayılan bir dedikodu ya göre deniliyor ve konuyu açan arkadaşımız yorumunu da eklemiş kimsenin bir kısmı yada şirketi kötülediği yok herkes fikrini özgürce ifade ediyor yorumunu atıyor hepsi bu. Günlük ortalama 72 bin oyuncusu ile hizmet vermektedir diyorsun bir çok insanın ve hatta büyük kitlelerin oyunu bıraktığı aşikar. Amacım tartışma çıkarmak değil ama bu uslüp neden onu anlamadım :)

O mesajımı sadece bu konu için değil,genel anlamda olması adına yazdım ve vsro ortaya çıktığından beri heryerde joymax'ı kötülemeye çalışıyorlar mesajım bunun içindi.Merak etme bırakanlar bir kaç ay sonra geri dönüyor :)

O mesajımı sadece bu konu için değil,genel anlamda olması adına yazdım ve vsro ortaya çıktığından beri heryerde joymax'ı kötülemeye çalışıyorlar mesajım bunun içindi.Merak etme bırakanlar bir kaç ay sonra geri dönüyor :)

öyledir kardeşim haklısın :) herkes de bir kötülemek propagandası peşinde yani ama bende tekrar şu an indirip bir bakmayı düşünüyorum açıkcası vsro çıktı çıkalı adam gibi yüzüne bakılmaz oldu oyunun :)

Bizim milletimiz hep aynı zaten bunu isroda da gördük diğer private serverlarda da oyun yöneticileri ne yapsa suç mutlaka bir kesim beğenmiyor :D

Ne kadar zor olursa olsun ben oynamaya razıydım taaki + basmanın parayla olduğunu öğrenene kadar resmen para yatırmazsan ezik kalacaksın oyunu oynamanın bir anlamı olmayacak diyorlar :D

İflasın eşiğinde ne ya :D Adamlar göz göre göre iflasa giderlermi illa bişeyler yapar oyunu ayakta tutmaya çalışırlar bi kere burda yattı o haber :D

Son düzenleme:
ya adamların haberleri baştan aşşa yalan dolan. birde private bir serverin reklamı var. büyük ihtimal o serverin sahipleri yada tanıdıklarının serveri ısmarlama haberler geliyor. yahu bu tür sitelere kulak asmayın level chip gibi dergilerin haberlerini takip edin. ne olduğu belirsiz saçma yalan sitelere ne bakıyorsunuz ? siteyi araştırdım tamamen ''kaynak: g.tüm'' haberleri var.

Peki Güzel Birşey Sorcam Kazandığını Kazandı Peki Neden Hala Kazanamasın ? :) Neden İyi Bir Gelir Getiren Oyunu Kapatsın ?

ya zaten hani alıcağını aldı :) şöyle düşün mesela senin bir iş yerin var o zamanlar popüler bir iş yeri ve şansına yanındaki dükkan bir süreliğine boş ama satılık değil sen orayı kiralarsın kazancını arttırırsın kirasını çalışanı vs vs herşeyini halledersin ve bir süre sonra o dükkanı geri verirsin ama hala asıl dükkan iş yapmaya devam eder aslında silkroadda olan da bu evet bir zamanlar herkes oyuna deli gibi para yatırıyordu yeni serverlar açılıyor oyuna girmek için premium set vs için gold level item için bot vs vs ama şu anda bot bedava oyuna giriş tek tık sadece geriye gold kalıyor oda zaten eskisi kadar pahalıda değil (yeri gelmişken yazayım mahallede arkadaş internetten gold satın almayı bildiği için bir köpeğe 10 lira vermişliğim oldu :D o zamanlarda 10 liraya 10m alınıyordu :D ) :) ha birde sonradan uydurdukları sadece silk üzerine olan job set kalıyor onuda satıcaklarki artık bir yerlerden para gelsin masrafları karşılayıp e birazda cebe para kalsın :D benim kendi düşüncem budur bu oyun o kadar basit bir şekilde bitmez :)

aslında biraz cesaretli olsalar arap ırkı için bir çalışma yapsalar eski oyuncular oyuna dönebilir ama o kadar cesaretli olacaklarını sanmıyorum :) zaman eskisi gibi değil mendil gibi oyun değiştiriyoruz :)

----------

Ne kadar zor olursa olsun ben oynamaya razıydım taaki + basmanın parayla olduğunu öğrenene kadar resmen para yatırmazsan ezik kalacaksın oyunu oynamanın bir anlamı olmayacak diyorlar :D

e artık eskisi gibi kimsenin preye ihtiyacı yok olanda zaten gold ile alır adamlarda bi yerde para kazanacaklar :D

Ne iflasın eşiği ya.Serverlar dolsun diye en fazla serverleri birleştirirler bir de ex rateyi 1x daha artırırlar oyuncu gelsin diye iş tamam.Kapatma mapatma olmaz.Bunlar kulaktan dolma haberler ama Isro'nun eski popularitesinin olmadığı açık ama. Bir de çoluk çocuğun private server açtığını düşünürsek adamlara maliyeti ne ki zaten de serverlar iflas etsin.

neyse uzatmayalım bence tartışmayı, zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış derler :D

Zamanında baya eskiden silkroad 2nin çıkacağı haberi zaten vardı fakat böyle değildi ismin alınm ası şeklinde grafik ve geliştirilme söz konusuydu şu şekil örnekle fire nukesinin çimleri yakması canlı map tarzında.

Zamanında baya eskiden silkroad 2nin çıkacağı haberi zaten vardı fakat böyle değildi ismin alınm ası şeklinde grafik ve geliştirilme söz konusuydu şu şekil örnekle fire nukesinin çimleri yakması canlı map tarzında.

offering attığında charların yere düşmesi gibi hatta eskiden bir kaç uyduruk resimleri vardı forumda :)

Silkroad 2 denilen oyun joymax tarafından çıkarılmamış olması gerekiyor Joymax şirketi silkroad ı kapatırmı bilmem ama artık mobil oyunlara yöneldiklerini biliyorum artık mobil oyunlar daha çok rahbet görüyo o yüzden silkroad ne zamandır güncellenmiyor

Silkroad Online joymax şirketine ait,ve joymax şirketi sadice Silkroad Online değil bir çok oyun yayınlamış ve bu oyunlardanda oldukca iyi para kazanıyordur,kapanacağını sanmam. ayrıca joymax haklarında asla kapanmayacağı gibi maddelerde var idi sanırsam

2006 yılında ilk kez internetten indirerek oynamaya başlamıştım,yanılmıyorsam 400mb boyutundaydı. Kotalı internet kullandığımız dönemler hani. Açtım oynamaya başladım. Her yer player dolu, 40-50 leveller kral. Bi tane Tiger giant çıktı mı tüm playerlar üşüşürdü hemen üstüne. 1m para biriktirip kurt almak büyük mesele. Sonra kısa bir süre sonra gold botlar çıktı. Login ekranında saatlerce bekle, oyuna girmek için değişik totemler yap falan :) Değişik nedenlerle ara verdim başladım bıraktım tekrar oynadım. Sonra sene 2012 mayıs ayı silkroadR ' nin tanıtımını gördüm. Merakla başladım hemen. Elle oynuyorum tabi ama gayet kolay kasılıyor. Yazın hiç oynamadım. Sonra tekrar başladım elle kasmaya devam. 95 level oldum. Yaklaşık 8 ay staj yaptığım için ara verdim. 2013 eylülde ilk kez sbot hesabı alarak ciddi bi şekilde oyuna başladım. Botsuz oynamanın amelelilk olduğunu anladım. Çünkü char çok hızlı level atlıyordu. Genel görevlere merakımdan dolayı da tüm görevleri yapıyordum. Holy Temple ve Jupiter'deki hemen hemen bütün görevleri tek başıma yaptım. Ocak-Şubat gibi 120 olmuştum. 13dg legend-rare karışık setim, 100lvl full blue jop itemlerini de halletmiştim. Sadece her ay bota para veriyordum. Tabi bu arada multi client açma merakım vardı. Sbot ile 6-7 açıyordum ama bilgisayara yazık. Phbotu duydum. Sbota göre çokta ucuzdu. Phbot ile başladım seri char kasmaya. Yaklaşık 2-2,5 ay sonra nisan ayında elimde 7 tane 105 level - 7 tane 98 level parti charları vardı. Bunlara sadece her akşam girerek lamp görevi yapıp item düşürüyordum. Nisan ayı geldiğinde oyunu bırakma kararı aldım. Tüm charların itemlerini aldım, charları guildtekilere verdim. 120 level charımı üzerindeki itemleri, depodaki itemlerini ve diğer 16 karakterdeki itemleri hemen oyundan kurtulmak için ucuzdan ucuzdan sattım. Yaklaşık 3-4 haftada hemen hemen her şey satılmıştı. Sonra hesapladım o güne kadar oyuna 100-150 lira arası para vermiştim. Sattıklarımdan bana gelen ise yaklaşık 1300 liraydı. Eğer bu pt kurup gold satma işine öğrencilik hayatımın başında tanışsaydım devletin verdiği krediden daha fazla para kazanabilirdim :D Sonuç olarak benim gibi çok player o eski güzel günleri hatırlıyor ve şuan oyunun oynanmaz olduğunu düşünüyor. Ama şöyle birşey var biz bırakıyoruz, başkaları başlıyor. Oyunda bu sisteme ayak uydurmuş, deli gibi para harcayan tiplerle tanıştım. Her ay legend +12 set yapmak için 10binlerce silk harcayan çoçuklarla tanıştım. O zaman 1b goldu 20-25 liraya satarken, kimseye satma bütün goldlarını 15eurodan alırım diyen cocuklarla tanıştım. Zenginin parası zühürdün çenesi. Joymax hala gayet güzel para kazanıyor. Biz bırakıyoruz yerimize başkaları başlıyor. Eski güzelliği yok belki ama oynayan oynuyor hala. Nasıl şuan cs oynayan varsa lol ve dota2'ye rağmen hala ısrarla dota turnuvaları devam ediyorsa silkroadta devam eder. Biri gelir biri gider.

Baya da eski bi üyeymişim :D K. Tarihi: 05-Temmuz-2009

Son düzenleme:
Silkroadı 0 Dan acsınlar yada 70 capdan baslatsınlar bak nasıl para basıyor !

Geri