• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad'ı En İyi Performansda Oynamak!!(Resimli)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RecLast
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çok teşekkürler yararlı olmuş bi sorum var sronun çözünürlüğünü 800x600 yaptım tamam peki pc nin çözünürlüğü kaç olmalı

Anlatım için teşekkürler ellerin dert görmesin.

Şu anda kullandığım bilgisayarda Windows 7 x64 bit yüklü.4GB DDR3 ram - 2048 Nvidia GT 420M ve Core i5 özelliklerine sahip :hsml: Bu ayarları yaptıktan sonra kaç client açabilirim sbotla?Laptop kullanıyorum bu arada umarım sorun olmaz... :pispis

Diğer bilgisyarımda windows 7 x64 bit 2gb ddr2 ram ve 512 mb ekran kartı var bu ayarlardan sonra en azından kaç client açabilirim?Eğer gerekirse vista/xp de yükleyebilirim sorun olmaz önemli olan daha çok char açabilmek :D Bu pc de laptop...

Fikirlerinizi ve yorumlarınızı esirgemeyin...

Son düzenleme:
benim laptop 3gb dd3 ekran kartı 1 gb ddr3 win7 home premium 64 bit ama nedense küçük takılmalar kasmalar oluyor sinir oluyorum

Anlatım için teşekkürler ellerin dert görmesin.

Şu anda kullandığım bilgisayarda Windows 7 x64 bit yüklü.4GB DDR3 ram - 2048 Nvidia GT 420M ve Core i5 özelliklerine sahip :hsml: Bu ayarları yaptıktan sonra kaç client açabilirim sbotla?Laptop kullanıyorum bu arada umarım sorun olmaz... :pispis

Diğer bilgisyarımda windows 7 x64 bit 2gb ddr2 ram ve 512 mb ekran kartı var bu ayarlardan sonra en azından kaç client açabilirim?Eğer gerekirse vista/xp de yükleyebilirim sorun olmaz önemli olan daha çok char açabilmek :D Bu pc de laptop...

Fikirlerinizi ve yorumlarınızı esirgemeyin...

şuan kullandığında en az 10 charı rahat açar.
Diğer pcn de en az 4 char açar

Benim ekran kartımda sorun olmasaydı 7 liyorum 3 gb ile 10 a vurduğum oluyordu bazen. ona göre ayar çek kendine işte:D

benim laptop 3gb dd3 ekran kartı 1 gb ddr3 win7 home premium 64 bit ama nedense küçük takılmalar kasmalar oluyor sinir oluyorum

Kaç char açıyorsun? rahat 7 charı açman lazım.

PS: Arkadaşlar bu yaptığınız ayarlar kısa süreli olduğunu unutmayın kısa sürede 10 charı bile açabilirsiniz. Fakat uzun sürede kasmalar yapacaktır ısınma yüzünden. Mesela ben her sabah geldiğimde f5 e basılı duruyorum bi 5 dk yoksa toparlanmıyor pc. Uzun sürelide kasma,ısınma, olacaktır...

ya ben bu ayarları yapsamda yapmasamda 1client 600-700mb ram yiyor. bu sorunu bi türlü çözemedim. laptopta 4gb ram var en fazla 5 çar açabiliyorum. normal mi bu? öneri bekliyorum.

Eğer ısınma sorun ise onu hallederim benim içinde geçerli olucaktır büyük ihtimalle bu yüzden soğutucu alıcam bu sorunuda çözersem başka sorun kalıyormu geriye :D

Bilgi İçin Çok Çok Teşekkürler (Teşekkür Edildi :)) Benim Bir Sorum Olacaktı,

Resim;
adszprt.png

Yukardaki resimde gösterdiğiniz ayarda skiller gözükmüyor ya bunu yapmakla yapmamak gibi bi sorun oluyor mu yani yapsamda yapmasamda pc için değişen bişey oluyor mu olmuyor mu???

Şimdiden Yorum İçin Teşekkürler :)

Effect quality bölümünü See all Effects yaparsanız skiller gözükür.

Öncelikle teşekkür ederim. Ama bu işlem cpu kullanımını ciddi seviyede azaltırken bellek kullanımına pek etki etmedi. (Windows 7 Home Basic)

Beyler dediğiniz herşeyi yaptım fakat görev yöneticisinde sro_cilent 815 ten aşağı düşmüyor. ve 2 saniyede bir oyun takılıyor sonra düzeliyor ve çok kasıyor sistemim win7 64bit home basic 8gb ram intel core i7 8 çekirdek Geforce 540m Cuda ne yapabilirim bu durumdan çok sıkılmaya başladım tek client açtığım halde böyle lütfen yardım :S:S

Silkroad artık çok ram yediğinden kaynaklanıyor hacım. Birde tek charda pek bi işe yaramıyor zaten birden fazla char açarsan rami azaltır ^^

@rusila0962

Arkadaşın dediğini yapman lazım ama ozamanda pc kasma yapar bu ayar çok önemli bunu yaptığın an kasma azalıyor bende :)

merhaba
benim bir sorum olucak
pc özellikleri

pentium 4 2.66ghz işlemci 1.5 GB ram
500 GB harddisk
nvidia FX5500 ekran kartı

şuan 2 char açtığımda pc deli gibi kasıyor
sizce 1 gb daha ram eklesem yani ram 2.5 olsa durum nasıl olur 4-5 tane yada 3-4 tane açabilirmiyim?

merhaba arkadaşlar ben casper ram bellek=6gb
nvdia video belleği= 1gb
işlemci hızı 2.50 ghz turbo boost ile 3.10
intel core i5 var ve win7 sizce sbotla kaç sro açabilirim

Çok faydalı fakat ben de resimler görüntelenemiyor nedense. Ama program oneriniz için teşekkürler. Eminim işimize yarayacaktır.

Geri