• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sizce hangi laptop çok kararsızım ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Thaxe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Thaxe

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
14 Nis 2013
Puanı
17
Arkadaşlar çok kararsız kaldım. Cevap verecek iken lütfen özellikleri inceleyip cevap verin. Biri gaming biri normal. Kullanım amacım yarı oyun yarı da makine çizimleri olacak.

Biri bu : http://www.vatanbilgisayar.com/asus...b-ram-1tb-128gb-ssd-15-6-gtx965m-4gb-w10.html

Biri bu : http://www.vatanbilgisayar.com/asus...-ram-256ssd-1tb-hdd-17-3-4gb-gtx950m-w10.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben 17.3" önerirdim.Ben geniş ekran seviyorum tek sebebi bu.Donanım olarak birbirlerinden çok farkları yok.Aradaki ram farkınada bakma derim zaten tamamını kullandırtmayacak tahminimce.İki bilgisayarda performans konusunda başarılı duruyor.Fark yaratacak şey belki birindeki 4K görüntü farkı ( 17.3" olanda ).

Benim önerim [h=1]ASUS N752VX[/h]

Birde vatan bilgisayar konusunda sıkıntı yaşandığına şahit oldum.Satış sonrası sıkıntılı iyice araştır derim.Herkes sorun yaşadı veya yaşayacak diye birşey yok tabii ki ama az para vermiyeceksin o yüzden 2 kere araştırmakta yarar var diye düşünüyorum.

Şimdiden hayırlı olsun.

Ben 17.3" önerirdim.Ben geniş ekran seviyorum tek sebebi bu.Donanım olarak birbirlerinden çok farkları yok.Aradaki ram farkınada bakma derim zaten tamamını kullandırtmayacak tahminimce.İki bilgisayarda performans konusunda başarılı duruyor.Fark yaratacak şey belki birindeki 4K görüntü farkı ( 17.3" olanda ).

Benim önerim [h=1]ASUS N752VX[/h]

Birde vatan bilgisayar konusunda sıkıntı yaşandığına şahit oldum.Satış sonrası sıkıntılı iyice araştır derim.Herkes sorun yaşadı veya yaşayacak diye birşey yok tabii ki ama az para vermiyeceksin o yüzden 2 kere araştırmakta yarar var diye düşünüyorum.

Şimdiden hayırlı olsun.

Yorumun için teşekkür ederim, arada ki ekran kartı farkı ne kadar etkiler beni ?

eğer 3 veya 4 bin kadar butcen var ise oyun için arıyorsan msi tavsiye ederim.

Sadece oyun için değil gündelik hayatta da kullanacağım. Tavsiyen için sağol ama büyük ihtimalle ikisi arasından birini alacağım. Benim en büyük sorum 965m ile 950m arasında ciddi bir fark olup olmadığı ?

Sadece oyun için değil gündelik hayatta da kullanacağım. Tavsiyen için sağol ama büyük ihtimalle ikisi arasından birini alacağım. Benim en büyük sorum 965m ile 950m arasında ciddi bir fark olup olmadığı ?

Bizim anlayabileceğimiz derecede fark yok çünkü bilgisayarların geri kalan donanımları yüksek.Fark falan hissetmezsin.Pahalı olan her zaman için iyi olan değildir.Seçim senin tabii sen kullanacaksın , günlük yaşantıda da kullanacağın için estetik olarak ta 17.3" daha güzel duruyor bence.

Dostum 1.ci olanı almalısın bence.

Ekran inci laptoplar için çok eğer benzer iseler pek farkı olmaz. Ama ekran kartlarında ciddi bir fark söz konusu değil. Biri GTX965M biri ise GTX950M görünüyor. İnci yüksek olanı alıp ekranı büyük olan laptopu kullanmanı tavsiye ederim. Sonuçta aynı performans ve aynı özellikleri taşıyor sadece 100 lira gibi bir fark bulunuyor.

Ayrıca oyun bilgisayarı olucaksa bu, laptop niye alıyorsun ki? topla 4500 liraya fıstık gibi bir kasa huzuruna bak 10-20 sene.

Dostum 1.ci olanı almalısın bence.

Ekran inci laptoplar için çok eğer benzer iseler pek farkı olmaz. Ama ekran kartlarında ciddi bir fark söz konusu değil. Biri GTX965M biri ise GTX950M görünüyor. İnci yüksek olanı alıp ekranı büyük olan laptopu kullanmanı tavsiye ederim. Sonuçta aynı performans ve aynı özellikleri taşıyor sadece 100 lira gibi bir fark bulunuyor.

Ayrıca oyun bilgisayarı olucaksa bu, laptop niye alıyorsun ki? topla 4500 liraya fıstık gibi bir kasa huzuruna bak 10-20 sene.

Çok gezen biriyimdir. Seneye amerikaya gideceğim 4 aylığına. Sonrada erasmus düşüncem var belki bir dönem uzatabilirim. O yüzden oraya buraya sırtımda kasayla gitmek istemiyorum. O yüzden laptop düşüncem. Dediğim gibi sadece oyun değil amacım ama özellikleride iyi olsun istiyorum. Cok az anlayan biriyimdir ordan burdan araştırarak bilgi istiyorum.

17.3 olan çok hoşuma gitti. PederBank ile bir görüşme yapayım bari. :D

oyun oynacağım çizim yapacağım diyorsun o zaman alacağın 17' dir ayrıca arasında sadece ekran kartı var ama 17' olanda ssd var :)

oyun oynacağım çizim yapacağım diyorsun o zaman alacağın 17' dir ayrıca arasında sadece ekran kartı var ama 17' olanda ssd var :)

O ekran kartı beni yeni oyunlarda çok etkiler mi ? Mesele watch dogs ? Far cry ? Fifa ?

ikisi arasından birini alacaksan bencede 17.3 alman daha mantıklı olur ram daha yuksek ve gercekten goruntusude saglam
zaten özellk bakımından farkları yok bana göre 17.3 alman

O ekran kartı beni yeni oyunlarda çok etkiler mi ? Mesele watch dogs ? Far cry ? Fifa ?

açık olarak söyleyeyim oyun işinden anlamam ama ssd büyük bir fark yaratır özellikle çizim için kullanacağın programlarda oyunlarda vs de :)