• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Telefon Batarya Sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Glavier
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Glavier

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Tem 2009
Puanı
2
Merhaba samsung ace telefonum var bataryasını yeni değiştirdim ancak yeni batarya sarj olmuyor yada bir süre sonra sarjdayken kapanıyor bazen %52 oluyor 1 saat öylece kalıyor arkasından sarj bağlıyken sarja takınız uyarısıyla telefonum kendiliğinden kapanıyor ve 3 gün açılmıyor ve sarj olmuyor 3 gün sonra tekrar böyle oluyor sizce sorun ne yardımcı olabilir misiniz.

Bataryayı yeniledim demişsin ya orjinal değilmi ki ?

Büyük ihtimal batarya değerleri bozulmuş. Telefonu rootlayıp Google Market'ten "Battery Calibration" isimli programı indir ve kalibrasyon yap. Bu işlem, bataryanın sistem üzerindeki sarj yapma değerlerini silerek ilk güne döndürmektedir. Benim başıma genelde Custom ROM yükleyince gelir. Ama bunu yaptıktan sonra düzeliyor.

Büyük ihtimal batarya değerleri bozulmuş. Telefonu rootlayıp Google Market'ten "Battery Calibration" isimli programı indir ve kalibrasyon yap. Bu işlem, bataryanın sistem üzerindeki sarj yapma değerlerini silerek ilk güne döndürmektedir. Benim başıma genelde Custom ROM yükleyince gelir. Ama bunu yaptıktan sonra düzeliyor.

usb kabloda bağlanmıyor hocam zaten açık kalma süresi en fazla 10 dakika oluyor rootlamam imkansız ama netten buldum bugün teşekkürler

Şarj edilen yuva toz dolmuştur. Kürdan gibi ince birşeyle bir temizlemeye çalış ama sakın bastırma , bastırırsan yuvayı bozabilirsin.

Şarj edilen yuva toz dolmuştur. Kürdan gibi ince birşeyle bir temizlemeye çalış ama sakın bastırma , bastırırsan yuvayı bozabilirsin.
Kürdanla defalarca temizledim ancak bir değişiklik yok telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm ancak sarj %30 u geçmeden tekrardan kapanıyor...

Temizleme esnasında zarar vermiş olma ihtimalin var mı peki çok mu zorladın acaba?

Temizleme esnasında zarar vermiş olma ihtimalin var mı peki çok mu zorladın acaba?

Hayır yavaşca temizledim ancak belli zaman sarj oluyor mesela %14 de takılıyor sonra sarj birden çıktı diyor ve kapanıyor..

Yaptıklarım fabrika ayarlarına geri döndürmek ve dediğiniz sarj yerini temizlemek kalibrasyon için %100 olması gerekiyor ama katiyen %14 den fazla olmuyor ve çıkıyor telefon..

Hayır yavaşca temizledim ancak belli zaman sarj oluyor mesela %14 de takılıyor sonra sarj birden çıktı diyor ve kapanıyor..

Yaptıklarım fabrika ayarlarına geri döndürmek ve dediğiniz sarj yerini temizlemek kalibrasyon için %100 olması gerekiyor ama katiyen %14 den fazla olmuyor ve çıkıyor telefon..

Bence bi telefoncuya göstermen daha sağlıklı olur.Benim kuzene olduğunda bu şekilde düzelmişti.Telefonun içinde bir sıkıntı var muhtemelen sıfırlamada işe yaramadıysa ciddi birşey olduğunu düşünüyorum.

Geri