• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Telefona Yüksek Rakam Verilir mi ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ZACA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
HTC ONE M8 der susarım , cihazı alalı 1.5 ay oldu ufacık kasma yaşamadım boşa androidin iosu demiyorlar , kamerası ultrapixel ama abarttıkları kadar değil ne kötü ne çok iyi tam ortası ama sana şunu söyleyebilirim gm elite nin 16mp lık kamerasından daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim , ön kamerası zaten mükemmel ilk 3 girer ,

iphone alıcaksan büyük ekran sıkıntın yoksa iphone 5s öneririm , iphone 6 ile 5s arasında hız olarak pek bir fark göremedim açıkcası ikisinde yan yana test etme fırsatım oldu 1-2 saat boyunca gerçekten pek bir fark göremedim ekran dışında . iphone 5s ile iphone 6 arasındaki farkların fiyat farkına deymiyeceğini düşünüyorum , 1700tlye ip5s alırsın , 800tl cebinde kalır seni rahat 2-3 sene götürür kullanıma bağlı olarak 4 sene .

iPhone kötü demedim. Sadece şarj konusunda ve ses kalitesi bakımından senin beklentilerini karşılamaz dedim.

G3 konusunda, telefonum ısınıyor diyenler var ama sorun gerçekten telefondan mı, yoksa normal ısınmayı abartıyorlar mı, yoksa telefona bin bir türlü işkence çektirip mi buna sebep oluyorlar bilmiyorum. Ancak ben yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum telefonu ve tek bir kez bile ısınma sorunu ile kaşılaşmadım.

Kamerası çok başarılı, son derece memnunum kameradan. 1-2 saat şarkı dinleyip 10-20 foto çekmek sorun değilde, gün boyu wifi veya veri ağı açık olduğunda şarjı günü çıkaramayabilir. Onu da istersen yedek bir batarya alarak çözebilirsin. Ben dışarı çıktığımda yanımda yedek bir batarya taşıyorum baktım yarı yolda bırakacak hemen bataryayı değiştiriyorum sorun kalmıyor.
Tamamdır abi merak ettiğim herşeyi öğrendim, teşekkür ederim. :shm:

----------

HTC ONE M8 der susarım , cihazı alalı 1.5 ay oldu ufacık kasma yaşamadım boşa androidin iosu demiyorlar , kamerası ultrapixel ama abarttıkları kadar değil ne kötü ne çok iyi tam ortası ama sana şunu söyleyebilirim gm elite nin 16mp lık kamerasından daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim , ön kamerası zaten mükemmel ilk 3 girer ,

iphone alıcaksan büyük ekran sıkıntın yoksa iphone 5s öneririm , iphone 6 ile 5s arasında hız olarak pek bir fark göremedim açıkcası ikisinde yan yana test etme fırsatım oldu 1-2 saat boyunca gerçekten pek bir fark göremedim ekran dışında . iphone 5s ile iphone 6 arasındaki farkların fiyat farkına deymiyeceğini düşünüyorum , 1700tlye ip5s alırsın , 800tl cebinde kalır seni rahat 2-3 sene götürür kullanıma bağlı olarak 4 sene .

Çok teşekkür ederim düşüncelerin için. :shm:

Bence de verilir ben öğrenci halimle 1350 tl ye kendi harçlıklarımdan note 2 aldım yaklaşık 1 yıl önce telefon hala 1.5 - 2 gün şarjı gidiyor kasma derdi yok güncel herşeyi takip edebiliyorum. Ama ben gidip 500-600 tl ye atıyorum bi s3 mini alsam bu zamana çoktan bataryası şişmiş kasmaya başlamış olacaktı ben bu telefonu aldığımda üniversite 1. sınıftım ve kendi imkanlarımla aldım nasipse mezun olup mesleği elime aldığımda bu telefonu değiştirmeyi düşünüyorum o zamana kadar da ekstrem bir durum olmazsa telefonumda bir sorun olmaz. Yeni telefonumda o zamanlar da hala devam ediyor ise kesinlikle note serisi olacaktır. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. İyice araştır youtubeden tanıtım videoları oluyor onları izle senin tarzına hangi telefon uygunsa onu al.

Telefon 4-5 sene idare etsin diyorsan Android telefon almamanı öneririm.Telefon markası olarak değil Android-Windows Phone-iOS olarak değerlendirme yapmam gerekirse.Aklında en azından bunlar da olsun.
-Android telefonlar 2 sene sonra seni yarı yolda bırakmaya başlarlar, kasmalar vs artar çünkü nerdeyse her gün yeni yeni güncelleme geliyor uygulamalara.
-Windows Phone gerçekten stabil.Gelecekte sağlam bir platform olabilir benim alacağım telefon Windows Phone olacak.
-iOS en stabil platform.Ancak vereceğin paraya değer mi değmez.Benim arkadaşım aldı 3-4 ay önce iphone 6 gitmiş 36 ay taksitle almış.Oyun oynamıyor whatsapp mesajlaşma falan derken 9-10 saat anca gidiyor telefon.Wifi bile açmıyor genelde.Şarj ve ses konusunda Ümit Bey'e bu yüzden katılıyorum.Yolculuklarda kan ter dökersin iphone alırsan.

1-Eğer ki mağazam bol olsun müzikler ücretsiz olsun dersen Android tercih et ve Android olarak Sony ya da HTC tercih et. Max 2 yıl isteğin olsun.
2- Eğer Windows Phone düşünürsen ki sanmıyorum düşüneceğini biraz daha beklemeni öneririm.Nokia'ı Microsoft satın aldığı için yeni yeni geliştiriyor telefonları. (4 yıl rahat gider)
3-Eğer iOS tercih edersen iphone 6 yada iphone 6 plus asla önermem.Büyük ekran çok şarj demektir kaldı ki iphone çok şarj yediği için iphone6 ve iphone6 plus bence isteğini karşılamaz.iphone5s öneririm.(4 yıl ve üstü gider.Tabi iphone alınca yenisini alma bağımlılığı oluşacağı için max 2 sene dayanırsın psikolojik olarak.)

Saygılarımla şimdiden hayırlı olsun.Fazla kafayı takma, kafayı yersin teknolojiden :)

Son düzenleme:
Bence de verilir ben öğrenci halimle 1350 tl ye kendi harçlıklarımdan note 2 aldım yaklaşık 1 yıl önce telefon hala 1.5 - 2 gün şarjı gidiyor kasma derdi yok güncel herşeyi takip edebiliyorum. Ama ben gidip 500-600 tl ye atıyorum bi s3 mini alsam bu zamana çoktan bataryası şişmiş kasmaya başlamış olacaktı ben bu telefonu aldığımda üniversite 1. sınıftım ve kendi imkanlarımla aldım nasipse mezun olup mesleği elime aldığımda bu telefonu değiştirmeyi düşünüyorum o zamana kadar da ekstrem bir durum olmazsa telefonumda bir sorun olmaz. Yeni telefonumda o zamanlar da hala devam ediyor ise kesinlikle note serisi olacaktır. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz. İyice araştır youtubeden tanıtım videoları oluyor onları izle senin tarzına hangi telefon uygunsa onu al.
Çok teşekkür ederim düşünceleriniz için, inşallah bende öğrenci halimle alacağım :)

----------

Telefon 4-5 sene idare etsin diyorsan Android telefon almamanı öneririm.Telefon markası olarak değil Android-Windows Phone-iOS olarak değerlendirme yapmam gerekirse.Aklında en azından bunlar da olsun.
-Android telefonlar 2 sene sonra seni yarı yolda bırakmaya başlarlar, kasmalar vs artar çünkü nerdeyse her gün yeni yeni güncelleme geliyor uygulamalara.
-Windows Phone gerçekten stabil.Gelecekte sağlam bir platform olabilir benim alacağım telefon Windows Phone olacak.
-iOS en stabil platform.Ancak vereceğin paraya değer mi değmez.Benim arkadaşım aldı 3-4 ay önce iphone 6 gitmiş 36 ay taksitle almış.Oyun oynamıyor whatsapp mesajlaşma falan derken 9-10 saat anca gidiyor telefon.Wifi bile açmıyor genelde.Şarj ve ses konusunda Ümit Bey'e bu yüzden katılıyorum.Yolculuklarda kan ter dökersin iphone alırsan.

1-Eğer ki mağazam bol olsun müzikler ücretsiz olsun dersen Android tercih et ve Android olarak Sony ya da HTC tercih et. Max 2 yıl isteğin olsun.
2- Eğer Windows Phone düşünürsen ki sanmıyorum düşüneceğini biraz daha beklemeni öneririm.Nokia'ı Microsoft satın aldığı için yeni yeni geliştiriyor telefonları. (4 yıl rahat gider)
3-Eğer iOS tercih edersen iphone 6 yada iphone 6 plus asla önermem.Büyük ekran çok şarj demektir kaldı ki iphone çok şarj yediği için iphone6 ve iphone6 plus bence isteğini karşılamaz.iphone5s öneririm.(4 yıl ve üstü gider.Tabi iphone alınca yenisini alma bağımlılığı oluşacağı için max 2 sene dayanırsın psikolojik olarak.)

Saygılarımla şimdiden hayırlı olsun.Fazla kafayı takma, kafayı yersin teknolojiden :)
Çok çok teşekkür ederim düşüncelerin için, sizlerin güzel yorumlarının ardından tekrar bir inceleyeceğim hepsini ve kararımı vereceğim. :shm:

LG G3

-Kamerası güzel
-Sarj 6-8 saat arası gidiyor
-Güncellemeleri güzel
-Görüntü ses kalitesi iyi

Suan halal kullanıcısıyım memnunum göktuğ :)

LG G3

-Kamerası güzel
-Sarj 6-8 saat arası gidiyor
-Güncellemeleri güzel
-Görüntü ses kalitesi iyi

Suan halal kullanıcısıyım memnunum göktuğ :)

Dediğin gibi şuan en yakın olduğum cihaz LG3 zaten, teşekkür ederim. :shm:

HTC ONE M8 öneririm 2 kere sekip elime geldi tekrar top gibi telefon çizik dahi yok suanda donma takılma gıbı problemlerıde yok tek sorunu kamerası cok gercekcı cekıyo fotorafımı cekmek ıstemıyom adi telefon:p w

Zenfone 5-6 al , dediklerine uyuyor . 6 öneririm büyük ekran. fiyatıda 700-800 TL...

LG G3 :

* QHD Ekran - 3000mAh Batarya - 1W Rms Ses çıkış gücü - 13MP OIS+ Kamera - 3GB Ram

+ QHD Ekrana sahip olduğu için 3000mAh batarya pek sağlıklı sonuç vermez.Yazılım olarak G2'den daha hafif ve stabil bir yazılımı var ama şarj konusunda aralarında ki çekişme 3 aşağı 5 yukarı aynı fakat G3 ekranından dolayı biraz daha çabuk şarjı tüketebiliyor.Fakat yoğun kullanımda bile en az 1'günü rahatlıkla çıkartıyor.

+ 1W Rms ses çıkış gücü LG'nin demesine göre HTC'nin BoomSound'una eş değer özellikteymiş.Mantıklı düşünücek olursak G3'de mono hoparlör kullanıyor ama bi mono hoparlör kalitesinden daha iyi bir performans sunuyor.Tatmin edici bir hoparlöre sahip ama beklentiler fazla yüksek tutulmadığı sürece.

+ 13MP OIS+ | 13 MegaPixel çözünürlüğe ve kaliteli lens ve diyaframlara sahip kamerası mevcut bunun yanısıra G2'de kullandıkları Optik Görüntü Sabitleme özelliğini G3'de Kızıl Ötesi Optik Görüntü Sabitleyici olarak 1 tık güçlendirdiler.Ayrıca böylelikle Samsung'un idda ettiği "Bizden hızlı kimse Focus yapamaz" lafımı çiğnediler.Görüntü kalitesi tatminkar.

+ 3 GB Ram ve Hafifletilmiş arayüzü sayesinde Sosyal Ağlarla kolaylıkla etkileşim yapabilirsin.Sıkıntısız takılmasız olarak.(Not : Yazılımsal sorunlar olabilir.Teknoloji şans işidir.Garanti kapsamında sorunlarla ilgilenirler.)

HTC One M8

*Metal Gövde - UlturaPixeL Kamera - 2800mAh Batarya - 2 GB Ram - BoomSound - Sense Arayüzü

- Metal Gövde'ye sahip olması diğer üst segment telefonlardan farklı kılan yegane özelliklerinden birisi ve bu sayede telefonun ısınma gibi sorunlarını ortadan kaldırmış oluyor.Üstelik darbelere karşıda extra bir kabiliyet sunuyor.

- UlturaPixeL kamerası ile gerek ön gerekse arka kamerada gerçekten muazzam sonuçlar çıkartıyor fakat yinede beklentiler yüksek tutulmamalı zira fotoğrafları etkileyen unsurlarda var.Ortam ışıklandırması kamera yönü vs

- 2800mAh bataryası ve Sense arayüzü sayesinde en az 1 günü rahatlıkla çıkartır.(Aslında en az 1.5 - 2 gün fakat kullanan kişinin kullanım koşullarına bağlı olarak değişir)

- 2 GB Ram ve Sense arayüzü sayesinde çok akıcı rahat ve stabil bir kullanıma olanak sağlıyor.Takılma donma kasma gibi sorunlarla karşılaşmıyorsunuz.

- BoomSound kaliteli ve doygun sesler sunun üst düzey bir hoparlördür.

Cihaz her koşulda tatminkar bırakır.

Sony Xperia Z3

* Suya ve Toza karşı dayanıklı (IP65/68) - 3100mAh Batarya - 20,7MP Kamera - Stereo Hoparlör - Triluminos ve X-Reality - 4G - 3GB Ram

- 2 Gün Batarya Süresi

- Suya ve Toza dayanıklı

- 20,7MP Kamera ki Sony zaten kameralarıyla ünlü

- Tatminkar ses sistemi

- Kaliteli Canlı Kristal ve Gerçek Renkler

- 3GB Ram ve Arayüzü sayesinde akıcı hızlı performanslı bir telefon.

Son olarakta :

Huawei Mate 7 bekle derim.

+ Metal Gövde - 4100mAh Batarya - 8+1 Çekirdekli İşlemci (64Bit) - Yüksek Hassasiyetli Parmak İzi Okuyucu - Neredeyse Çerçevesiz Ekran - 3 GB Ram - Gorilla Glass 3 Full HD IPS Ekran - 13MP Arka - 5MP Ön Kamera

iPhone 6 ve 6 Plus 'u katmadım.Çünkü bu cihazlar belli cihazlar her konuda iyiler gerek servisi gerek donanımı olsun fakat pil konusunda pek tatminkar değiller.

Türkiye şartlarına göre 1000 TL üstü verilmez. Daha önce 1 ay kadar 4S kullandım ve sattım. Şuanda elimde T50 var. Alıcı bulsam 600 e verecem. Telefonu çok aktif kullanan biri olarak 1000 TL üstüne telefon almanı tavsiye etmem.

Herkese çook teşekkür ederim, bugün gittim ve LG3 aldım. :)

Cevaplari hic okuyamadim. Ama note serilerini bi incele derim note 2 kullaniyorum cok memnunum.

Android almasaydın iyiydi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Hayırlı olsun kardeşim.Umarım 2 yıl kullanmak için almışsındır.(Zorlasan 3)

Geri