• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkler neden Bozkurt'u sembol olarak seçti.

esaret altında derken ben sokağa elimi kolumu sallayarak çıkıyorum istediğim gibi oy veriyorum hangi esaretten bahs ediyorsun sen
Saka yapiyorsun dimi ???? Gercekten onu mu anladin dedigimden .Demek istedigim sen dis politikanda olsun ic politikanda yonetim seklin her seyin dis gucler tarafindan yonetildigini bilmiyormusun 20 yil once ki turkiyeyle simdi turkiye ahlak seviyesi olarak cok asagida bunlarin kendi kendine oldugunmu saniyorsun AHLAK yavasca yok ediliyor degerlerimizden uzaklastirildik herseyimizi aldilar bizden ama sen yinede sokakta dolas!

NOT : Ekonomi hakkinda yorum yok

Bozkurt kesinlikle sadece siyasi bir simge değildir; ne dün ne de bugün asla olmamıştır. Bugün İran'ın kuzeyinde yaşayan 35 milyon Türk eylemlerin, resmi takımlarının maçlarında(traxtor) bu işareti yapıyorlar. Bunların dışında Rusya'ya bağlı Türk yurdu olan Tataristan, Yakut gibi yerlerde de halen Türkler tarafından milli sembol kabul edilmektedir. Moldova'ya bağlı Hristiyan Gaguzya'nın bayrağıda bozkurt şeklindedir. Bugün Türkiye'de elle yapılan bozkurt işaretide aynı şekilde üstte saydığım bütün Türk yurtlarında ve üstte adı geçmeyen pek çok Türk yurdunda yapılmaktadır.

Türkiye'nin bağımsız olup olmaması meselesine gelirsek; Türkiye ne tam bağımsızdır ne de bağımsız değildir. Yani Türkiye yarı bağımsız bir ülkedir. Çünkü ekonomik eksiklikler, teknolojide geri oluşumuz, bağımsız bir savunma sanayisine sahip olamayışımız, ülkemizin ağır sanayiye sahip olmayışı ve enerji(Petrol, Doğal Gaz vs.) kaynaklarının yetersiz olması gibi nedenler yüzünden dışarıya büyük oranda bağımlı durumdayız. Bu türden bağımlılıklar yüzünden özgür bir dış politikaya ne yazıkki sahip değiliz.

Benim bildiğim Moğollar boylarından oğuz han soyundan yani göktürkler aldıkları bir yenilgi sonucu Ergene kon isimli sarp bir yere yerleşim kurarlar 400 yılı aşkın süre sonra sülaleleri çoğalıp bulundukları yere sığmaz olurlar. Ve oradan çıkıp tekrar yayılmak isterler ve bulundukları vadide dağlar demirler ile kaplı idi demir dağları eritmek için büyük ateşler yakıldı ve eridi o sıra börteçine isimli bir demirci dişi kurt (Asena) yı takip ederek bulundukları vadiden yol bulup çıktılar. Ve Türkler bu destansı olaydan sonra Bozkurt' u hep el üstünde tuttular.

kurtlar asil hayvanlardır ondan büyük ihtimal sürüdekileri arkada bırakmaz kurtlar türklerde bu özelliklerini kendilerine benzetmiş olabilir.

Geri