• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Üniversite bazı bölümler hakkında sorularım var

Kaishakunin

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
9
Merhaba arkadaşlar malum tercih zamanı geldi aklımda 4-5 bölüm var fakat iş olanakları hakkında sorularım var bölümlerden bazıları şunlar iktisat,işletme,ekonometri,ekonomi ve çalışma endüstrileri bu bölümlerden eğer mezun olursam hangi dalda iş bulabilirim kolaymı bulabilirim vs aklımda birsürü soru var google neden sormuyorsun diyen birkaç arkadaş çıkabilir baktım fakat saçma sapan uzun uzun yazılar var bana kısa ve öz açıklama lazım :) şimdiden teşekkürler

Ekonometri okuyorum :) :)

İktisadi ve idari bilimler fakültesinin en zor bölümüdür, diğer 7 farklı bölüme göre iş imkanı daha fazladır. Gerek özelde gerekse kamuda rahat iş bulabilirsin.
Bundan 2 ay önce hocamız özel sektörde bir müşavirlik için başlangıç maaşının 4,500 lira olduğunu söyledi. Tabi ki önemli olan o işe girebilmek ;)

Bende İİBFdeyim,gerek özel gerekse kamuda birçok şirketin finansal departmanlarında,bankalarda vs. iş bulabilirsin.Bazı sınavlara girerek müşavir,müfettiş vs. gibi rütbeler alabilirsin.İstihdam açısından boş kalman zor. Başarılar :)

İktisat ve işletmeyi elemeni öneririm sadece.Diğer bölümler hakkındada önyargılıyım ancak bu ikisi kesinlikle iyi bir üniversite olmadan gidilecek bir bölüm değil.Yoldan çevir işletme mezunu iktisat mezunu çok rahat bulabilirsin.

Iktisat okuyorum tercihler oncesinde bircok akademisyen ile gorustum aile baskisi yuzunden hepsinden aldigim puan dahilinde iktisat yazmam konusunda sert uyarilar aldim deyim. Digerlerini rahat okuyacagim ama sadece okuyacagim soylendi. Iktisatta arkadaslarin saydiklarindan farkli olarak vergi mahkemelerine avukatlık olayi falan varmis galiba onu da arastir.

Geri