• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vb.NET Adım Adım Web Browser Yapımı Dersleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık. Yaklaşık 3-4 aydır böyle detaylı bir anlatım arıyordum. Okuldaki projeme çok yararlı oldu sayenizde. Teşekkür ederim.

2010 kullanıyorum 6.0 dan yeni geçtim yani ne bileyim sanki bu daha kullanışlı gibi yeni yeni öğreniyorum bu dersin de çok faydası oldu çok teşekkürler yalnız dediğim gibi 2010 kullanıyorum ve ders 3 te yukleniyor sub da şu satırda hata verdi. "Progressbar.Value = e.CurrentProgress" yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Bir yerde eksiğin olmuş olabilir. Çünkü direk çalışan kodları programımdan alıp buraya koydum kodlarda yanlışlık yoktur . (belkide vardır :) sen yinede bidaha kontrol et olmazsa ben bakarım.Trial'i bitti visualin onu halletmem lazım)

Hocam dediğim gibi 6.0 dan .net 2010 a yeni geçtim onun için bir şey danışacağım.

vb6 da örneğin geri butonu için düşünürsek

Private Sub geri_Click()
On Error GoTo hatayordami
WebBrowser1.GoBack
Exit Sub
hatayordami:
MsgBox "Geride ziyaret edilmiş başka bağlantı bulunamadı"
End Sub

Derdimi tam anlatamayacağım için kodlarla anlatmaya çalıştım 6 daki bunun .nette karşılığı nasıl oluyor acaba cahilliğime verin :D

Bu arada bir önceki mesaj da dediğim o 3.dersteki hatada aşağıdaki resimde verdim.

http://img638.imageshack.us/img638/6061/adszbud.png

Son düzenleme:
Private Sub geri_Click()
Try 'Aşağıdaki kodu çalıştırır. Hata bulunursa Catch bloğuna geçer.Program kırılmaz
Webbrowser1.GoBack()
Catch Ex As exception 'hata bulduğunda aşağıdakini yap(error tipği değiştirilebilir)
Msgbox("Hata")
End Try

End Sub

formloadındaki
Kod:
For Each item As String In My.Settings.favoriliste
null veriyo. nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı diyor programı açarkne ve bu yüzden geçmiş ve favori eklemede sorun yaşıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

bu arada yeni sekme için çok sağ ol. benim kullandığım sekme kodunda yeni browser atamıyordu senin verdiğinde atıyor.

ayrıca sağ tık aktif deil

Son düzenleme:
Solution Explorerdan My Project'e gir ordan da Settings e gir.orda favori liste yada sıkkullanılar hangisinde hata veriyorsa value'sine herhangi bir değer ata. Boş kalmasın

1-2 site urlsi girdim düzeldi, teşekkürler

şimdi bi sorunum var yalnız. comboboxta urller görünmüyo.
Kod:
ComboBox1.Text = Browser1.Url.AbsoluteUri
kodunu browserın içine yazdığımızda browserda açılan sitenin urlsi otomatikman comboboxa yansıyordu, fakat senin verdiğin kodlarda biz browserı kodlar yardımıyla yaptık. bu kodu senin kodlara uyarlayabilir misin? ayrıca sağ tık nasıl ekleyebiliriz?

Browser1 yerine CType(sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser) yazabilirsin. Aktif sekmedeki webbrowser nesnesini.

ComboBox1.Text = CType(sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Url.AbsoluteUri

şeklinde.

----------

Sağ tık içinde pc ye geçince bakarım şu an minibooktayım vb.net yok :S :D Properties'inin adını tam hatırlayamadım

Pardon unutmuşum :D

browser.IsWebBrowserContextMenuEnabled = True

browser'ı oluşturduktan sonraki satıra bu kodu ekle.

ok, saol; form1_load eventine ekledim oldu

yalnız sağ tık yeni pencerede aç diyince ie de açılıo yeni pencere o sorun var. pop-uplarda yeni pencerede açılıyor. nasıl çözebiliriz

Son düzenleme:
ben browerda yeni form açtım ve bu butonda internet seçenekleri olucak. fakat 1. form ile burdaki değişiklikler arasında nasıl bağlantı kurabilirim?

Anlayamadım tam olarak ne demek istediğini .

Mesela form1 deki label'ın adını form2 deki butondan değiştirmek istiyorsun bunun gibi birşey se ;

button1_click()'e şunu yaz (form2 deki buton)
form1.label1.text = me.button1.text
gibi

anlamış dediğimi. form2 deki bir butonla form1deki browser giriş sayfasını değiştiricem. bu kodu senin ctype li kodlarına uyarlayamadım.

CType(form1.sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser) şeklinde dene bi olmazsa pc ye geçince bakarım

ok deniycem şu an başka bi yerdeyim eve dönünce deniycem denerim

----------

Kod:
My.Settings.Anasayfa = CType(form1.sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Url.ToString
        My.Settings.Save()
        MsgBox(CType(form1.sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Url.ToString + " anasayfanız olarak ayarlandı")

kod bu peki text boxa nasıl bağlıycam? richtextbox koydum forma ve adını A yaptım. koddaki Url yerine A.Text yazdım hata verdi kod

Geri