• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vb.NET Adım Adım Web Browser Yapımı Dersleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
a.text = CType(form1.sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Url.ToString yap

Kod:
 My.Settings.Anasayfa = A.Text = CType(Form1.sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Url.ToString
        My.Settings.Save()
        MsgBox(CType(Form1.sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Url.ToString + " anasayfanız olarak ayarlandı")

böyle yaptım; fakat olmadı sen düzenleyebilir misin?

Napıyorsun :S :D a=b=c şeklinde birşey yok

form2_load a faln bunu yaz . (a'ya webbrowserin url sini almak için)

A.Text = CType(Form1.sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Url.ToString

sonra nereye istiyosan bunu :D buton vs olabilr.

My.Settings.Anasayfa = a.text
My.Settings.Save()
MsgBox(a.text + " anasayfanız olarak ayarlandı")

olmazsa söyle pc ye geçiyim :D

A.Text = CType(Form1.sekme.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Url.ToString
kodunda A declaration expected hatası veriyo.

projeni atsana bi upload edip bakym bendekini silmişim baştan yapamıcam şimdi :D

arkadaşlar ben aradığım kodu buldum. daha doğrusu kendi yaptığım denemeler sonucunda doğru koda ulaştım. kodu size aşağıda veriyorum. "A" ne diye sorucak olursanız kullandığım richtextbox ın adını A yaptım. gelişmiş bir browser yapmak istiyorsanız bu kod önemli çünkü internet seçeneklerinde bu kodu kullanıcaksınız.
Kod:
My.Settings.Anasayfa = A.Text
        My.Settings.Save()
        MsgBox(A.Text + " anasayfanız olarak ayarlandı")
kod bu arkadaşlar.

projelerinizi geliştirmeniz dileğiyle

bu arada ben yasaklı siteler konusuna da giricem fakat şu an çok boş vaktim olmadığından site yasaklamayı bölüm başkanımızın kodlarına göre düzenlemedim. cuma günü kodu yayımlayabilirim

İstediğin şeyin bu olduğunu bilseydim :D Uğraşmalık birşey yok 1 dk. lık iş ama yanlış anlaşmışız :D Bu arada k.bakma ilgilenemiyorum bu hafta işlerim var biraz.

sorun deil :D kime sorsam kafası karıştı biraz.

şimdi yasaklı siteleri yapmaya çalışıcam. git butonuna yasak eklemeyi biliyorum ama bir listbox koymalı ve kullanıcılar da istrediği siteyi yasaklamalı diye düşünüyorum. herkesin internet seçenekleri yapmasını tavsiye ederim.

textbox koy buton koy listbox koy. textboxa girip bastığında listbox'a eklet. Sonra sayfaya gitmek için butona bastığındada şöyle kontrol ettir.

for i=o to listbox1.items.count-1
if adrescubugu.text = listbox1.items(i).tostring then
Msgbox("yasaklı")
else
'yönlendirme işlemleri falan.
end if

Son düzenleme:
Teşekkürler , faydalı paylaşım olmuş ama ben tam göremedim, girdiğimiz sitenin adını form1.text e yani başlığına yazdıran kodu. Onuda paylaşırsan sevinirim :)

me.Text = CType(tabcontrol1.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).DocumentTitle - sekmeli yaptıysan
me.text = Webbrowser1.Documentitle - buda sadece webbrowser kullandıysan. Sekmesiz yani.

Yasaklı siteler için form2 ye listbox1 adında listbox koydum. mysettings den listbox açtım.
Kod:
Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
        ListBox1.Items.Add(TextBox1.Text)
        My.Settings.listbox.Add(TextBox1.Text)
        My.Settings.Save()
    End Sub

Private Sub Form2_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
        For Each item As String In My.Settings.listbox
            ListBox1.Items.Add(item)

Next
    End Sub
kodunu yazarak listbox1 e ekleme yapılmasını ve bunun kaydedilmesini sağladım.

şimdi listbox1 deki sitelere girilmemesi için nasıl kod yamalıyım. kodu bölüm başkanı vermişti fakat düzenleyemedim. yardım bekliyorum.
bu kodu kullanıcaz sanırım fakat her şeyiyle düzenleyemedim. yardımlarınızı bekliyorum(Git butonu)
For i = 0 To Form2.ListBox1.Items.Count - 1
If adrescubugu.Text = Form2.ListBox1.Items(1).ToString Then
MsgBox("yasaklı")
Else

End If
Next

For i = 0 To Form2.ListBox1.Items.Count - 1
If adrescubugu.Text = Form2.ListBox1.Items(1).ToString Then
MsgBox("yasaklı")
Else

End If
Next

hem for'a bağlar hemde ListBox1.Items(1) yazarsan hiçbir anlamı kalmaz ki . ListBox1.Items(i) yazmalısın.

----------

kontrol ettim üstte ben yanlış yazmışım hızlı yaziyim derken :)

Geri