• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Cottonmouth

Visual Basic .NET ile ilgili sorularınızı, kod isteklerinizi artık burda söyleyebilirsiniz.

# Gereksiz Postlar silinecektir.
# Sorularınızda mümkün olduğunca açıklayıcı olun.
# Komple proje istemek yerine yaptığınız proje ve örneklerde takıldığınız yerleri sorun.
# Bölümde açılan yardım - kod istekleri ile ilgili konular silinicektir. İsteklerinizi burada yapın.

Son düzenleme:
Arka Plan Kodu Lazım Yardım Lütfen!
1 TextBox ekleyıp ordakı clientte calıscak yaptıgım program

Shell("notepad.exe", AppWinStyle.NormalFocus, False)
SendKeys.SendWait("b")

Notepad' e b tuşunu gönderir.

ben form_closing için aşağıdaki kodu kullanıyorum:
Kod:
  If MsgBox("Mesaj", MsgBoxStyle.YesNo, "Başlık") = MsgBoxResult.Yes Then
            Application.Exit()
        Else

End If

arkadaşlar bu kodu bir butona eklerseniz. mesaj kutusunda evete basarsanız prog. kapanır, hayıra basarsanız prog. kapanmaz. fakat form_closinge yazınca hayır desek de evet desek de prog. kapatıyor. hayır dendiğinde prog. kapanmaması için ne yapabilirim?

If MsgBox("Mesaj", MsgBoxStyle.YesNo, "Başlık") = MsgBoxResult.Yes Then
Application.Exit()
Else
e.Cancel = True
End If

olarak değiştirmen yeterli olucaktır.

Dediğim Şeyin Kodunu Verebilirsen Özelden ?

me.topmost = true

----------

Yada properties de bulabilirsin topmost özelliğini. true yap aynı işe denk gelir.

Son düzenleme:
Gösterilmesinden kastın yönlendirilmesi sanırım ..

Form2.WebBrowser1.Navigate(WebBrowser1.Url.tostring)

tostring birleşik n ile g . nedense ayırıyor buraya yazarken

Son düzenleme:
gördüğün gibi ayrık n ile g demekki ayırmış ? kod sayfasından bahsetmiyorum buraya yazdığımdan bahsediyorum. Ayrıca nereye yazdın neler ekledin falan filan ? Yazdım olmadı demek biraz saçma gibi geldi. Neresi olmadı nasıl bir hata verdi ?

microsoft visual basic 2005 express edition indirdim kurdum.Programları çalıştır deyince
Kod:
Error while trying to run project:Unable to start debugging
Bağlama işleci geçersiz
diye bir hata alıyorum.

gördüğün gibi ayrık n ile g demekki ayırmış ? kod sayfasından bahsetmiyorum buraya yazdığımdan bahsediyorum. Ayrıca nereye yazdın neler ekledin falan filan ? Yazdım olmadı demek biraz saçma gibi geldi. Neresi olmadı nasıl bir hata verdi ?
Butona basınca form2dekı web browsere geçip form1 dekı web browserı form2 dekı web browserdede göstercek.Buttona ve forma koydum bu kodu olmadı düzenlemede yaptım ama yine olmadı :S

----------

Yaptımmmmmmmmmmmmmmmmmmm :D kodda biraz degişiklik yaptım oldu .. Teşekkürler

Formda 1 text box 1 tane listbox ve 2 tane buton (biri gizle diğeri göster)

Pencere Adını giriyorsun textbox 'a Gizle d iyon gizliyor ve listbox'a ekliyor listboxtan seçiyorsun göster diyon gösteriyor pencereyi ve listboxdan siliyor nasıl yapıcam bunu

Bunun Kodları ney

Çok mu zor oldu xD

Geri