• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Madem ÖYLE Sorunu Söyler msiin ? :D

Sorun Nerde ? :D

51101420.png

Tostrin birleşik yazılır (en altda)
2 tane aynı eventdan yapmıssın (listbox1.selectedindexchanged)
dll import u değişken tanıttıktan sonra yap

benim kod sayfam bu işte uyarla kendine

Imports System.Diagnostics
Imports System.Runtime.InteropServices

Public Class Form1
Const SW_GIZLE As Integer = 0
Const SW_GOSTER As Integer = 9
Dim hWnd As Integer
Dim p As Process()
<DllImport("User32")> Private Shared Function ShowWindow(ByVal hwnd As Integer, ByVal nCmdShow As Integer) As Integer
End Function

Private Sub pencerelerigoster()
Dim islem() As Process = Process.GetProcesses()

ListBox1.Items.Clear()

For Each x As Process In islem
If x.ProcessName <> "" Then
ListBox1.Items.Add(x.ProcessName())
End If
Next
ListBox1.Items.Remove(Me.Text)
End Sub

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
pencerelerigoster()

End Sub

Private Sub Button3_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button3.Click
ShowWindow(hWnd, SW_GOSTER)

hWnd = p(0).MainWindowHandle.ToInt32

End Sub

Private Sub Button4_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button4.Click
ShowWindow(hWnd, SW_GIZLE)
hWnd = p(0).MainWindowHandle.ToInt32

End Sub

Private Sub ListBox1_SelectedIndexChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ListBox1.SelectedIndexChanged
p = Process.GetProcessesByName(ListBox1.SelectedItem.ToString)
End Sub
End Class

Arkadaşım Bana;
1 Listbox içinde sro_client penceresini gösterecek bi kod ve sro_client ekranına sendkeys komutu göndercek bi kod istiyorum

Şimdiden Teşekkürler

:alkis

Son düzenleme:
Anlamadım ne demek istediğini tam olarak

1 Listbox içinde sro_client penceresini gösterecek bi kod ve sro_client ekranına sendkeys komutu göndercek bi kod istiyorum ?

bende bişeyler sorayım bari.

ilk soru;
forma nasıl şekil verebilirim? mesela ben üçgen şeklinde bi form istiyorm. normal formu üçgen şekline nasıl sokabilirim

diğer soru;
formun belirli yerlerini nasıl transparent hale getirebilirim yani saydamlaştırabilrim?

iki sorudan birini cevaplarsan sevinirim. ikiside aynı kapıya çıkıyor nasıl olsa

Üçgen şekline sokmak için kendin çizdirmelisin formu draw eventi ile bu zor olan.
Başka bir yol da : Paintde üçgen çiz , içini istediğin renge boya(örn mavi.) dışınıda farklı bir renge boya (örn yeşil) sonra forma panel, picturebox vs. koy background image'i paintde çizdiğin resim yap. Formun background color'ını da paintdeki üçgenin dışı ile aynı renk yap . Sonra Form'da tıklıyken properties'de en alta in TransparencyKey var. Onu da üçgenin dışındaki ve formun arka planı ile aynı renk yap. Böylece o renk transparan olucak yani gözükmicek sadece üçgenin içi gözükücek. Ama bu tam olarak formu üçgen yapmak değil. Form hala kare . Sadece biz üçgeni görebiliyoruz :) İlla üçgen yapıcam diyorsan GDI'ı inceleyebilirsin . Ama başlangıç için gerek yok bence.

2.sorunun cevabıda yukarıda var. TransparencyKey.

Anlamadım ne demek istediğini tam olarak

1 Listbox içinde sro_client penceresini gösterecek bi kod ve sro_client ekranına sendkeys komutu göndercek bi kod istiyorum ?
Silkroad Acılınca Listbox ' a Sro_Client Gelcek Oto Tusuda Direk Sro_Clıent Penceresine göndercek biz arka planda bişeyler yapabılcegız Bu yANİ Olay :D

tşkler. ilk seçenek için biraz erken dediğin gibi. bnm merak ettiğimde pictureboxla yapılandı

Önceki sayfalarda vardı yine sen sormuştun :) Orda cevaplamıştım tekrar kontrol et istersen
Evet Ama O cevap degıl Yanlıs :D Ben ListBoxta istiyom :D Onda ztn hep not defterını acıyor ard arda onu sro ekranına yönlendırmem imkansız o kodla :D Ugrastım Biraz o Kod ustunde ama olmadı

Evet Ama O cevap degıl Yanlıs :D Ben ListBoxta istiyom :D Onda ztn hep not defterını acıyor ard arda onu sro ekranına yönlendırmem imkansız o kodla :D Ugrastım Biraz o Kod ustunde ama olmadı

Orda pencereye nasıl gönderebileceğini göstermek istemiştim notepad sadece örnek . Bu sayfadaki ilk mesajları biraz incele anlarsan yapabilirsin client işini aynı mantık. Şimdi işim var o yüzden direk kod yazamıyorum.

Orda pencereye nasıl gönderebileceğini göstermek istemiştim notepad sadece örnek . Bu sayfadaki ilk mesajları biraz incele anlarsan yapabilirsin client işini aynı mantık. Şimdi işim var o yüzden direk kod yazamıyorum.
Oky biraz daha çabalarım :)

Bide vb.net de yazıyom ben mini bot bi sorun cıkmaz demı silkroaddan ?

----------

Yoksa Vb6 Da yazcam

Bilmem hiç denemedim . Denemek bi yana silkroad oynamadım hiç :D Minibot falan anlamam ki

Kısayol F3 F4 gibi baslat durdur kısayol tusları yapmaya calısıyom onlar ıcın .ini diye bi setting şeyimi oluşturtmam gerekiyo ?

Yoo gerekmiyor :D

----------

Keypress eventini araştır sorunun cevabı keypress.

Geri