• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

VB.NET Sorular - Kod istekleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Biliyorum Biraz Keypress teşekkürler

----------

Off :S
Private Sub Form1_KeyDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles MyBase.KeyDown
If e.KeyCode = Keys.F5 Then
Me.Hide()
End If
End Sub

Böyle yapıp formu gizliyom sonra göstermıyo :S help

yapıyom ama göstermıyo yine

----------

Private Sub Form1_KeyDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles MyBase.KeyDown
If e.KeyCode = Keys.F6 Then
Me.Show()
End If
End Sub

Böyle yapıyom ama yinede göstermıyo sonra :S

Form1_KeyDown a yazmışsın. Hide yapınca form1 falan kalmıyor ortada . Sen tuşa bassanda bu form1_keydowna girmez. Bu yüzden göstermiyordur.

Mantık olarak düzelmez. Olmayan formda tuşa basıp basmadığın algılanamaz.Anca hangi tuşa basıldığını form1 de değilde windowsda kontrol ettirebilirsen olur. Bi tane daha form koy form2 diye. Onda f5 e bastığında form1 i gizlesin f6 ya bastığında göstersin bunda sorun olmaz.

Bi şeyler düşünüyom form2 ' li olur ama cok basıt olur + hiç hoş gözükmez

Virustotal koymazsan linki kaldırmak zorunda kalıcam

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bir tane timer ekle intervalını 500 yap ve aşağıdaki kodları yaz

Handles MyBase.KeyDown
Me.Hide()
Handles MyBase.KeyDown
ElseIf e.KeyCode = Keys.F6 Then
Me.Show()
End If

denemedim, ama büyük ihtimal olur.

Bir tane timer ekle intervalını 500 yap ve aşağıdaki kodları yaz

Handles MyBase.KeyDown
Me.Hide()
Handles MyBase.KeyDown
ElseIf e.KeyCode = Keys.F6 Then
Me.Show()
End If

denemedim, ama büyük ihtimal olur.
Olmaz ! Çünkü keycode yi keydown yada keyup olmadan kabul etmıyo buda timerde mevcut degıl

----------

1,30 dk dır bunla ugrasıyom :)

----------

Şöyle yapsam :) opaklıgını 0 yapam f5 e basınca sonra f6 ya basında 100 olsun :)

----------

gayet güzel oluyo :)

Mantıklı. Ama başlat menüsünde gözükmeye devam eder. ve başka bir yere tıkladıktan sonra f6 ya bastığında yine opaklık 100 olmaz. Tekrar başalttan seçmen gerekir. seçtikten sonra f6ya basınca olur.

Notifyicon kullanabilirsin. Daha sağlıklı olur. F5 gizler . Göstermek içinde Notifyicon'a tıklanır.

Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vkey As Long) As Integer
Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim F5, F6 As Boolean
F5 = GetAsyncKeyState(Keys.F5)
F6 = GetAsyncKeyState(Keys.F6)
If F5 = True Then
Me.Hide()
ElseIf F6 = True Then
Me.Show()
End If
End Sub

Olur ! çünki denedim. :D

Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vkey As Long) As Integer BENDE bunu denemeyi düşünüyodum ama daha arastırıyom hala :)

----------

Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vkey As Long) As Integer
Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Dim F5, F6 As Boolean
F5 = GetAsyncKeyState(Keys.F5)
F6 = GetAsyncKeyState(Keys.F6)
If F5 = True Then
Me.Hide()
ElseIf F6 = True Then
Me.Show()
End If
End Sub

Olur ! çünki denedim. :D

Eywl Cemil :) Oldu Sonunda Biraz Timerle ugrastırdı ama ıntervalını 100 yaptım tmm sagol :)

----------

SendKeys.SendWait (Chr(13)) enter kodu

Ben F1 Ve F2 Arıyorum Yukardakı şEKILDE Yardım Başka sekildede olur ama f2 göndersin yeter

Vb.net yedin bitirdin beni :)

Geri