• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

YGS Sonrası Bölüm Önerileri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491
Puanı çok yüksek olmayan geleceği açık meslekler ile ilgili eğitim veren bölümleri bu konu altından yazalım kafasında soru işareti olan arkadaşlar yararlansınlar. Ben birkaç bölüm yazıyorum bildiklerimden;

Uçak Teknolojisi; puanları gayet uygun olan bu bölümden mezun olduktan sonra maaşı ve iş imkanı yüksek olan uçak teknisyeni-teknikeri olabilirsiniz. Ayrıca mezun olduktan sonra ister askeri havacılıkta isterseniz de sivil havacılıkta iş bulabilirsiniz.(Sayısal bölümden tercih almaktadır ama puanı düşük olduğu için kolayca tercih edebilirsiniz.)
(2 ve 4 yıllık olmak üzere iki seçenek.)

Yapı Denetim; yine puanları gayet uygun olan bu bölümden mezun olduktan sonra maaşı ve iş imkanı yüksek olan yapı denetim ekspertizi olabilirsiniz. Türkiye hem fay hatları üzerinde bulunduğu için hem de son dönemlerde büyük kayıplı depremler yaşandığı için şu sıralar revaçta olan mesleklerdendir. Günümüzde şehir yenileme projeleri yürürlükte olduğu için ve artık yapılacak her binada yapı denetim ekspertiz onayı gerektiği için kolayca iş bulabilirsiniz. Ayrıca mezun olduktan sonra ister devlet bünyesinde ister de özel yapı denetim şirketlerinde iş bulabilirsiniz.(Sayısal bölümden tercih almaktadır ama puanı düşük olduğu için kolayca tercih edebilirsiniz.) Meslek lisesinde teknik resim derslerine alışkınsanız bu bölümden rahatça mezun olabilirsiniz.(2 ve 4 yıllık olmak üzere iki seçenek.) Abim bu bölümde okuyor ve hocaları; "Hiç kusura bakmayın inşaat mühendislerinin 4 yılda aldığı dersleri biz size 2 yılda verip mezun edeceğiz." demiş.

Radyo, televizyon sinema; Hızla değişen ve gelişen radyo, televizyon ve sinema sektöründe donanımlı elemanları yetiştirmek amacıyla eğitim veren bir bölümdür.
TRT, özel radyo ve televizyonlar, video ve reklam şirketleri, yerli ve yabancı haber ajanslarında görev alabilirler.İletişim teknolojisinin artması bu mesleğe olan gereksinimi arttırmakta olup, elde edilecek kazanç her zaman asgari geçim seviyesinin üstündedir.
İletişim teknolojisinin son hızla ilerlemesi, bu mesleği geliştirecek ve mesleğe olan gereksinimi arttıracaktır.
Bu bölümü tercih edeceklerin;
İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi ve insanları ikna edebilme yeteneğine sahip olması
Yaratıcı, titiz, düzenli ve disiplinli olması
Normal üstü sözel yeteneğe sahip olması
Derinliğine araştırma meraklısı olması gerekir.
Puanına gelirsek iyi bir üniversitede bu bölümü tercih etmek için en az 380+ puan yapılması gerekiyor.

Umarım yararlı olmuştur. Başka meslekler hakkında bilgi sahibi oldukça konuya eklerim. Sizin de bildiğiniz günümüzde revaçta olan ve gelecekte de önü açık olan meslekleri yazarsanız, herkes için yararlı olur :)

Son düzenleme:
Radyo,Tv,Sinemayıda araştır biraz da bizde bilgilenelim :D
Radyo, televizyon sinema; Hızla değişen ve gelişen radyo, televizyon ve sinema sektöründe donanımlı elemanları yetiştirmek amacıyla eğitim veren bir bölümdür.
TRT, özel radyo ve televizyonlar, video ve reklam şirketleri, yerli ve yabancı haber ajanslarında görev alabilirler.İletişim teknolojisinin artması bu mesleğe olan gereksinimi arttırmakta olup, elde edilecek kazanç her zaman asgari geçim seviyesinin üstündedir.
İletişim teknolojisinin son hızla ilerlemesi, bu mesleği geliştirecek ve mesleğe olan gereksinimi arttıracaktır.
İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi ve insanları ikna edebilme yeteneğine sahip olması
Puanına gelirsek iyi bir üniversitede bu bölümü tercih etmek için en az 380+ puan yapılması gerekiyor.

Eyvallaah :D

Kardeş uçağa baktımda hiç öyle düşük değil. :D Düşük olanlarda özel üni. Yaklaşık bir puan yazarsan daha iyi olur. (4 sene için)

Bide ygsden teknik astsubaylık,polislik ve besyo hakkında bilgi ve yaklaşık puan rica edebilirmiyim,bende araştırdım ama fazla bilgi göz çıkarmaz :D

Kardeş uçağa baktımda hiç öyle düşük değil. :D Düşük olanlarda özel üni. Yaklaşık bir puan yazarsan daha iyi olur. (4 sene için)

Bide ygsden teknik astsubaylık,polislik ve besyo hakkında bilgi ve yaklaşık puan rica edebilirmiyim,bende araştırdım ama fazla bilgi göz çıkarmaz :D
Benim söylediğim 2 yıllık olan içindi :D
Ege Üniv. - 326
Kapadokya MYO - 277 (Tam burslu)
İstanbul Üniv. - 268
Anadolu Üniv. - 142
T.H.K. Üniv. - 242 (Tam burslu)
Bunlar 2 yıllıklar :)

Son düzenleme:
Geri