• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yılanlar Bu Evi 25 Yıldır Terk Etmiyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
yilan-van.jpg

Van’ın Gevaş İlçesi’nde 8 kişilik Kalkan ailesi 25 yıldır yaşadıkları evde yılanlarla mücadele ediyor
Belki bir gün yok olurlar düşüncesiyle sabreden aile, yılanların sayısının artmasıyla birlikte korkmaya başladı. Sağlık sorunları nedeniyle çalışmadığını ve maddi durumlarının da çok kötü olduğunu söyleyen Adil Kalkan, "Yeni bir ev yapacak gücüm yok. Zaten sağlık sorunlarım nedeniyle çalışamıyorum. 25 yıldır yılanların içinde yaşıyoruz. Son dönemde yılanların sayısı daha da arttı. Elimizi nereye atıyorsak yılan çıkıyor" dedi.

İlçeye bağlı Selimeye Mahallesi’nde 5 çocuğu, eşi ve annesi ile birlikte kendi imkanlarıyla yıllar önce babası tarafından yaptıkları toprak evde yaşayan Kalkan ailesinin başı yılanlarla dertte. Böbrek hastası 40 yaşındaki Adil Kalkan, yılanların evin her tarafını sardığını söyledi. Evin içinde sık sık yılanların yumurtalarını ve derilerini gördüklerini belirten Kalkan, en çokta çocukları için endişeleniyor. Hergün elbise aralarında, mutfakta, oturdukları yerde yatak aralarında gördüğü onlarca yılanı öldürdüğünü fakat başa çıkamadıklarını söyleyen Kalkan, "Çocuklarımın psikolojileri bozuldu. Eşim korkudan mutfağa giremiyor. Çünkü geçen hafta mutfakta yılanı yumurtaların üzerinde gördük. Korkudan evde gezemiyoruz" diye konuştu.
Reklam

’YEMEK BİLE YAPAMIYORUM’

Adil Kalkan’ın eşi Hediye Kalkan da, yılan korkusuyla evde iş, yemek yapamadığını belirterek şöyle dedi: "Yatakların altında, odalarda, mutfakta, dolaplarda yılanlar çıkıyor. Geçen hafta mutfak dolabının hemen altında yumurtalarının üzerinde yılanı gördük. Korkudan mutfağa ve diğer yerlere giremiyorum artık. Çocukların banyolarını yaptıramıyorum. Eşim evin dışında olunca gece yatamıyoruz. Kaç kez komşularımızı yardıma çağırdık. Hem benim hem de çocukların psikolojileri bozuldu. Bizi bu yılanlardan kurtarsınlar."

Gerçekten ilgin ama bir ilaç ile bu yılanlardan kolayca kurtulabilirler diye düşünüyorum yetkililer bu işle uğraşanlara ulaşmaları yetecektir. :)

Gerçekten ilgin ama bir ilaç ile bu yılanlardan kolayca kurtulabilirler diye düşünüyorum yetkililer bu işle uğraşanlara ulaşmaları yetecektir. :)
20 sene içerisinde mutlaka ilaç denemişlerdir kolaymı yılanlarla aynı evde düşünmek bile istemiyorum :)

20 sene içerisinde mutlaka ilaç denemişlerdir kolaymı yılanlarla aynı evde düşünmek bile istemiyorum :)
Benim de anlayamadığım şey yılanlarla nasıl 25 sene yaşamışlar insan dayanamaz ki ama yılanlardan elbet kurtaran ilaç vardır öldüren yok mudur ki biz bile sadece bahçede oluyordu sadece gitti böyle böyle dedik yılan var bahçemizde ama çok da bahçeye zarar vermek istemiyoruz dedik bize bir ilaç verdi toz olarak attık bahçeye ne yılan kaldı ne bir şey çözümü vardır mutlaka yetkililerden yardım istense yardım alabilirler.

25 yıl yaşadıysa yaşamaya devam edebilir bence :D ben evde 1 yılan bile görsem 1 ay evde rahat hareket edemem :D

küçükken yanlışlıkla bir yılanla temasta bulunmuştum o günden sonra yılan gördüğümde direk kaçarım :D

Geri