• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Youtube Doğru Bilinen Yanlışlar.

CaptainCoCo

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Kas 2009
Puanı
348

maxigamebanner2.png

Merhaba arkadaşlar youtube hakkında doğru bilinen yanlışları yazacağım.Bunlar kimsenin laflarına inanmayıp kendi yolunuzu çizmenizi sağlayacak.
maxayrac2.png

1-Dizi telif yer eşleşen yer sakın atmayın.
-Arkadaşlar böyle bir olay yok.Dizi atıldığından en az 30-35 saat süresi var.35 Saat içinde ne izletirseniz kâr.Sahte telif yediniz hiç sorun değil o videonun parasını zaten alıyorsunuz.

2-Sanal numara ile açılan kanallar kapanıyormuş.
-Hayır böyle bir durum kesinlikle yok.Günde 15-20 kanal açarsanız spamdan kanallarınız kapanır.Onunla karıştırmayalım ortalama 3 aydır sanal numara kullanıyorum.(Sanal Numara)Sıkıntısını görmedim daha.

3-Niche kelime yazan adsenseden ban yiyormuş.
-Kesinlikle böyle bir olay yok.Doğru niche ban sebebidir alakasız niche girerseniz ban yiyebilirsiniz.Diyelimki videomuzun adı Kediler Top Oynuyor videonun içinde kedi sehpa üzerine çıkıyor.Bizim niche kelimemizde(google tarafından değerli olan kelimeler) Sehpa bunun değeri 15$.Etikete kedi,top,oynayıp,sehpaya,sehpa,çıktı tarzı girerseniz bir sorun olmaz.Olsa dahi itiraz etme haklarınız var.

4-+18 Çalışıyorum adsenseye zarar gelmiyor.
Arkadaşlar +18 çalışmayı sadece ama sadece partner kanallarda öneriyorum.Onun haricinde +18 çalışırsanız adsenseniz çok çok yüksel bir ihtimal zarar görecektir.+18 Çalışıyorsanız bile kesinlikle adsenseye bağlamayın.

5-Haber videoları az kazandırır hiti düşüktür.
Haber videoları kesinlikle üzerine basa basa tavsiye ediyorum.Bana kalırsa haberden başka bir şey çalışmayın haber yetiyor.Telif riski düşük izlenimi güzel.Bütün gün bilgisayar başındaysanız çok ciddi oranlar kazanabilirsiniz.

6-Küfürlü video kanal ban sebebidir.
-Küfürlü video kullanıp ban yiyen görmedim daha.Ortalıkta dolaşan söylentilerden...

7-Özgün çalışın daha çok kazanırsınız.
-Evet belki tartışmaya açık bir konu fakat özgün asla size spamdan fazla kazandırmaz.Şöyle düşünelim 100 BİN aboneli bir kanalımız olsun.Bu rakam çok çok uçuk bir rakam.Ben size en iyi örneği vereceğim.Attığınız her video +50 bin izleniyor.Buraya kadar iyi 1 günde kaç defa basit kısa video çekebilirsiniz ? Veya aboneleriniz bunları izlermi ? Fakat spam içerikte 1 günde farklı kanallara toplamda 500 video basarsanız bu 500 videodan 1 tanesi 50-100 k arası izlenecek.(Haber videoları için geçerli)Anında patlama yapıp size büyük oranlar bırakacak.
maxayrac2.png

Sorularınızı konu altına sorarsanız konuya ekleyip cevaplarım.​

5. Maddeyi Bana sölemişti ve tavsiye vermişti Hertürlü Katılıyorum ... Haber Cok izleniyor :)

eyw hacım güzel noktalar bir soru sorayım yeni piyasaya cıkan dizi film eşleşmeden geçiyor 1 hafta kanalımda kalsa bir sorun olurmu

Benim kanalların para kazanması yok. :D Gitmiş hepsi. :D :D

Youtube'da para kazanmak neye bağlı?
Adsense olayı ne?
İlk başlayan bu konuda hiç bilgisi olmayan biri 0'dan başlayarak kazanabilir mi?

Youtube'da para kazanmak neye bağlı?
Adsense olayı ne?
İlk başlayan bu konuda hiç bilgisi olmayan biri 0'dan başlayarak kazanabilir mi?

1-Tamamen şansa bağlı.Daha işin ilk dakikasında attığı bir video şans eseri 40-50 k izlenebiliyor.Düzenli kazanç için biraz bilgi birikim lazım.
2-Adsense googlenin sayacı diyebiliriz.Kazandığın paralar adsenseye gözükür.Her ayın 12 sinde toplam kazandığın hesaplanır ve 25 inde yatar.
3-Tabiki günlük başlarda 1 lira diğer haftalar 5-10 lira diye artar.Çok zor bir olay değil.

1-Tamamen şansa bağlı.Daha işin ilk dakikasında attığı bir video şans eseri 40-50 k izlenebiliyor.Düzenli kazanç için biraz bilgi birikim lazım.
2-Adsense googlenin sayacı diyebiliriz.Kazandığın paralar adsenseye gözükür.Her ayın 12 sinde toplam kazandığın hesaplanır ve 25 inde yatar.
3-Tabiki günlük başlarda 1 lira diğer haftalar 5-10 lira diye artar.Çok zor bir olay değil.
Videoları nerden buluyorsunuz?
Youtube dışındaki sitelerden nasıl video alıp upload ediyorsunuz?

Sorular biraz amatörce farkındayım ama malesef cevaplarını hiiç bilmiyorum :D

Videoları nerden buluyorsunuz?
Youtube dışındaki sitelerden nasıl video alıp upload ediyorsunuz?

Sorular biraz amatörce farkındayım ama malesef cevaplarını hiiç bilmiyorum :D

1-Videoları internetten buluyoruz tabiki.Şaka bir yana aslında elimizin altında en büyük araç var.Google girip new video yazdığımız zaman bile bir sürü sonuç çıkarıyor.
2-İDMAN vs gibi programlarla indirip direk yüklüyoruz.Mp4,3pg veya avi fark etmiyor hepsini destekliyor.Ayrıca bir işlem yapmaya gerek yok.

Bende başlarda bu sorularla geziyordum etrafta çok iyi anlıyorum :D

Youtube kapanmasaydı bu işi yapıcaktım birde bu kanalların eski olmasıyla ilgili bir kazanma durumu varmış o doğru mu?

Geri