• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yurda giderken alınması gerekenler ??? !!

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Bu sene yurtta kalıcam malum üniversite var gidicem bolu'ya bilgi sahibi arkadaşlar yurt hayatı ve yurda götürülmesi gerekenler hakkında bilgi verirse memnun olurum şimdiden teşekkürlerimi sunarım iyi forumlar dilerim :)
NOT: Madde madde olursa daha iyi olur :)))

Terlik - havlu - şampuan - dış fırçası - saç kurutma makinesi tütün sar otlakcı cok olucagından tasarruf olur :) ben evde kalıyorum ama arada yemek yemege gıderdıdm orda kalırıdm arkadaslar cagırırdı gözlemlediklerim bunlar:)

-Bisiklet kilidi al dolaba dolarsın yoksa anahtarlar bir işe yaramıyor açılıyor hemen dolap :D
-Kişisel eşyalarını al.
-İlk gittiğinde manyak gibi herşeyi doldurma.Mevsimsel eve götürüp yenilerini getirirsin.Sonra gavur ölüsü gibi oluyor herşey pişman olma getirdiğine.
-Daha ilk gittiğin gibi samimiyet kurma, hele sigara içiyorsan kanka ayağına çok canın yanar.
-Ağırbaşlı ol ilk bir hafta.Yavşaklar hemen kendini belli edecektir.Uzak dur aynı odada bile olsan o tiplerden.
-Gece mutlaka birkaç at hırsızı seni uyutmayacak.Polemiğe girme güvenliği ara 5 dakikaya susarlar.Susmazsa bir dahaki gelişinde beyzbol sopası getir.Odalarına dal sadece küçük çekmecelerine bir kere sertçe vur bir yıl susarlar.
-Kantinci ile samimiyet kur.Memleketten gir lise yıllarına kadar in(bizim zamanımızda kızlar böyle kaşar değildi derler genelde)
-Temizlikçiler kral insandır çoğu.Her gün kolay gelsin de Allah'ın selamını al.
-Yurtta çamaşır yıkamak çamurun içine atmak kadar tehlikelidir.Milletin 1 aylık çoraplarının içine çamaşır atmak kimse istemez(çoğu mantarlı olur zaten ayaklar)
-Yastık kılıfını evden götür.Gece kılıflara bir eşemedikleri kalıyor.Yurt yönetimi çarşaflar yıkanıyor dese de deterjan ya koyulmaz yada çok adi markadır.Kılıf evden al.
-Ağırbaşlı olursan ilk bir hafta odada kuralları sen koyma ihtimalin çok yüksek.Eğer tuvalet banyo odada olursa ağırdan kural koy tırsarlar zaten yavaştan.(klozet kapağını kaldırıp eşeyin ulan falan de sert ol.)
-Şimdilik bu kadar birşey olursa ulaş bana.

nevresim takımını kesin al :D benim gittiğim yurtta vermemişlerdi ayrıca götürebilirsen yastık yorgan götür malum yurttakiler yıpranmış oluyor rahat olmuyor :)

öyle herşeyinizi getirmeyin zaten 15 20 gün sonra yine bayram olucak bayramdan gelirken yine getirebilirsiniz :)

herkesle samimi olma ve ağır abi takılma biraz durgun ol yani sessiz sakin takıl sonraya doğru zaten istesende yapamayacaksın eğer iyi bir arkadaş ortamına denk gelirsen :)

okula sakına sakın geç gitmeyin ne kadar geç giderseniz o kadar arkadaş ortamı kurma ihtimaliniz o kadar azalır hatta gidebiliyorsanız erken gidin şehri tanıyın nerede ne var nereye nasıl gidilir neyi meşhur neresi meşhur vs vs

yurdunuzu iyi yerden seçmeye bakın bazı yurtları ebesini damı gibi yere yapıyorlar 1 seneniz boşa gidiyor ayrıca yurtta sunulan her öneriye kanmayın bazıları ilk aylar çalışıyor sonra bozuluyor :)

biraz konu dışı oldu sanırım ama idare ediver ayrıca aklıma gelenler olursa yazarım buradan :)

KYK'da mı kalacaksın özel yurtta mı ? KYK'da kalacaksan yorgan,yastık v.b almana gerek yok KYK'da veriyorlar.

Pahalı olmayan kişisel eşyalar herşeyin ucuz olanından.
Sigara kullanıyorsan otlakcılar için biraz tütn veya maltepe :)
Pahalı eşya gruplarını yanına hemen alma tablet pc gibi . Eli uzun var mı bilinmez ortamını bulduktan sonra yanına alırsın.
Tabi bunlar askerlik ten gördüklerim biz yurtta falan kalamadık ama orasıda erkekler topluluğu aynu haltın ta kendisidir.
UMUTMA KİŞİSEL EŞYALARIN EN UCUZLARINDAN ORTA MALI OLUR ONLAR SEN İSTESENDE İSTEMESENDE :D

Her yer için bir terlik bulundur yanında hep. Kendi odan için bir tane, banyo için bir tane, ortak koridor ve salon için bir tane, katlarda dolaşmak için bir tane ya da aşağıya kantine inmek için falan. Bir de bu terlikleri kimseye kullandırtma biraz zor olur ama başta tavrını koyarsan kullandırtmazsın. Yurtta böyleleri çok olur kendi terlik kullanmaz bir yere çıkarken falan tak giyer senin terliği gider aşağıya ben denk geldim bir kaç tanesine ben baştan bir şekilde tavrımı belli ettim benim eşyalara yanaşamadılar.

5 tane farkli terlik saçma olur bi banyo için bi normal kullanım için al tamam :)

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

Gittiğin yurda göre değişir bizim yurdun ilk öğrencileri bizdik ilk odaya biz girdik 3 kişilik ve 1 kişilik odalar vardı. ben arkadaşımla 3kişilik odada 2 kişi kalıyordum.Vallahi özel yurt böyle değildir o derece :D Her odaya özel banyo tuvalet buzdolabı vs herşey vardı. 7/24 sıcak su internet.

Gerekli olanlar senin gideceğin yer eski olabilir.Yastık kılıfı al.Sadece o yeter.Gittiğin yerde alırsın terlik tuvalet kağıdı şampuan sabun vs.
Hırsızlık olabiliyor eşyalarını koru biz geceleri kapıyı kitliyorduk o yüzden sıkıntı yoktu. Kilitlemesınler dıye çivi çaktılar kapılara onlarıda söktüydük :)

Aga tek terlık yeterde artar bıle okadar terlıge negerek var 1 tanesı bıle çok geliyodu bana :)
Toplu kalınan yerlerde her ne kadar haftalık temizlik yapılsa da hijyeni o kadar sağlayamıyorlar. Terlik baya önemli yurtta bana kalırsa.

----------

Bursa'da evim var zaten ama okula 40 dakika olduğu için KYK'da da yerim var, kalıyorum arada rahat ol.
İşte arada kalıyorum diyorsun bense sürekli kalan biri olarak söylüyorum bir de "evim var" ı araya nasıl sıkıştırıverdin onu da anlayamadım.

Toplu kalınan yerlerde her ne kadar haftalık temizlik yapılsa da hijyeni o kadar sağlayamıyorlar. Terlik baya önemli yurtta bana kalırsa.

----------

İşte arada kalıyorum diyorsun bense sürekli kalan biri olarak söylüyorum bir de "evim var" ı araya nasıl sıkıştırıverdin onu da anlayamadım.

bir de "evim var" ı araya nasıl sıkıştırıverdin onu da anlayamadım. bu ne demektir ?

Bursa'da oturuyorum ve okulum da Bursa'da.. Evimin olması çok normal değil mi sence de ?

KYK yurtları için 5-6 terliğe gerek yok, 1 tane banyo için götür bir de günlük gezmek için götür yeterlidir.

----------

Bizde hergün temizlik yapılıyor haftanın 7 günüde.

1- Terlik - Diş Macunu Diş Fırcası - Su Bardağı
2- Tuzluk-Biberlik :) ( Bişey yersen lazım olur )
3- Catal-Bıcak :) ( Bişey yersen lazım olur)
4- Ketıl ( oraya gidince ortak alın beleşci cok )
5- Yastık kılıfı kendin götür 2 3 cift - Yorgan ve carşaf veriyorlar ama icine sinmesse bunlarında takımını götür
6- Kişisel eşyalar :) Wax-Tarak-Sackurtma makinası v.b
7. Banyo yapman icin eşyalar Havlu ( Bornoz ) , El Havlusu - Sabun Şampuan
8. Elbiselerin , Ayakbı felan filan :D Fazla doldurma kışlık şimdiden götürme :D hata yaparsın

NOT : Değerli Eşyalarını ilk zamanlar yastığın altına koy ne olucağı belli olmaz..

Yurtta ilk hafta yapman gerekenler

1- Kendini bi bok sanan cok cıkar ben bunu yaptım ben bunu cektim :) Aslında bi bok yapmamıştır maksat artizlik
2- Kanka ayağına yatandan uzakdurun sigara iciyorsanız Sömürür isteklerin ardı ardı kesilmez
3- Kuralcı olun Televizyon izleme gün belirleyin gece şu saate televizyon kapanıcak yada yatılcak gibi gibi
4- Temizlik günleri belirleyin
5- Yurt sahibi ile iyi gecin kıyaklarını görürsün :)
6-Temizlikci ablarala cok iyi gecin :D selamını ver kolay gelsin de sonra cok işine yararlar :D

Aklıma gelenler bunlar bende başlayalı 1 sene oldu :D şimdilik tecrübelerim tavisyeme uy :D

Son düzenleme:
bir de "evim var" ı araya nasıl sıkıştırıverdin onu da anlayamadım. bu ne demektir ?

Bursa'da oturuyorum ve okulum da Bursa'da.. Evimin olması çok normal değil mi sence de ?

KYK yurtları için 5-6 terliğe gerek yok, 1 tane banyo için götür bir de günlük gezmek için götür yeterlidir.
Evin var da sana evin var mı diye soran ve ya onu söylemeni gerektirecek bir şey söyleyen olmadı ki durduk ve gereksiz yere söylemiş oldun. 5-6 terlik diyen kim ? Normal bir yurt için 3 tane terlik yeterli. Ara katlarda dolaşmaya kendi katında dolaşmaya bir de banyoya.

Geri