• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği mesleklisesi anadolu ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan excelTR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

excelTR

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
14 Tem 2009
Puanı
13
Sakaryada oturuyorum burda bir tek anadolu fatih meslek var ve ben atatürk anadolu lisesinde okuyorum 2 seçeneğim var bilg. mühendisliği için anadolu lisesinde sayısal okuyup devam etmek veya anadolu fatih meslekten 2. sınıfta Bilgisayar bölümü seçerek okumak sizde hangisi ?

---------------------------------------

Son düzenleme:
Anadolu lisesinde adam akıllı okuyup adam akıllı sınava hazırlan meslek liselinde öğrendiklerin hiç bir işe yaramaz üniversiteye girmen için yok beni şu üniye 2 yıllık alıcaklar diye kendi heba etme otur çalış!!!!!!!!!
Şuan anadoluda notlarım baya yüksek fizik dışında fizik 55 mat 80 biyo 83 kimya daha açıklanmadı diğer sözellerde iyi en azı diksiyon 64 :D

Meslek liselerinin hali ortada.
Anadolu lisesi çıkışlı olman her zaman senin için avantajdır, Anadolu lisesi çıkışlı da bilgisayar mühendisi rahatlıkla olursun.

Meslek Liseliler okudukları bölüme Üniversite'de sınavsız direk geçerler. Ama başka bir bölüm istersen işin zor oluyor. Ben bu yıl tercihlerime Yazılım Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği ekledim. Lisede Elektrik-Elektronik okuduğum için direk bu bölüme alındım. Ve benim puanım bu bölümden düşüktü. :ent Kazanamam sanıyordum. Sırf yer tutsun diye eklemiştim. (Bu hatayı yapan aklımı :D) Yazılımda ise benim puanım, bölüm puanından en az 30 puan yüksek olmasına rağmen alınmadım. :ent

Moderatörün son düzenlenenleri:
Meslek Liseliler okudukları bölüme Üniversite'de sınavsız direk geçerler. Ama başka bir bölüm istersen işin zor oluyor. Ben bu yıl tercihlerime Yazılım Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği ekledim. Lisede Elektrik-Elektronik okuduğum için direk bu bölüme alındım. Ve benim puanım bu bölümden düşüktü. :ent Kazanamam sanıyordum. Sırf yer tutsun diye eklemiştim. (Bu hatayı yapan aklımı:D) Yazılımda ise benim puanım, bölüm puanından en az 30 puan yüksek olmasına rağmen alınmadım. :ent
kararlıyım bilg. mühendisi olcam nasıl yani meslek lisesini okuyup bitirsem sakarya üniversitesi bilg. bölümüne alınır mıyım ?

Meslek liselerinin hali ortada.
Anadolu lisesi çıkışlı olman her zaman senin için avantajdır, Anadolu lisesi çıkışlı da bilgisayar mühendisi rahatlıkla olursun.
allahtan meslek lisesi okudum mtok var 300 puana giderim mühendislik okurum ayrıca tuzla atl çok iyi bir okul meslek açısından oraya gittiğim içinde çok memnunum ha kız mevzusu var orası ayrı ama çok sağlam okul . meslek lisesi okucaksanız baya araştırın öyle gidin

allahtan meslek lisesi okudum mtok var 300 puana giderim mühendislik okurum ayrıca tuzla atl çok iyi bir okul meslek açısından oraya gittiğim içinde çok memnunum ha kız mevzusu var orası ayrı ama çok sağlam okul . meslek lisesi okucaksanız baya araştırın öyle gidin
mtok ne :D bide atl ne :D Meslek lisesine gitmeyi istiyorum açıkcası

kararlıyım bilg. mühendisi olcam nasıl yani meslek lisesini okuyup bitirsem sakarya üniversitesi bilg. bölümüne alınır mıyım ?

Şimdi bu üniversite sisteminde şöyle birşey var. MTOK ve Normal. Anadolu'da falan okursan Normal'den puanın yetiyorsa kolaylıkla istediğin bölüme gidebilirsin. Meslek okursan önüne her gelen bölüme gitmen zorlaşır. Ama meslek bölümünün en büyük avantajı MTOK. İstediğin bölüm 400 puan istiyorsa bu bölümü MTOK sayesinde 300-350 puanla girebilirsin. Ve Ayrıyetten MTOK okuyanlar sadece Normal yani Mühendislik okuyanlarla aynı dersleri görmekle kalmaz. O ders hakkında teorik ve pratik bilgi sahibi de olur. Yani MTOK sayesinde el becerin olur. Seni erkenden staja gönderirler. Bu şekilde de eline hemen iş geçer. Ama maaşları Mühendislerden daha düşüktür söyleyeyim. :ent Her nekadar mühendislik fakültesi(normal) okuyanlardan katbekat iyi olsalarda.
:drym::drym:

Bu arada MTOK; ''Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurum Kontenjanı'' demek.

Normal mühendislik; Mühendislik Fakültesi olarak geçiyor.
MTOK Mühendisliği ise Teknoloji Fakültesi olarak geçiyor. :ent

Son düzenleme:
Sakaryada oturuyorum burda bir tek anadolu fatih meslek var ve ben atatürk anadolu lisesinde okuyorum 2 seçeneğim var bilg. mühendisliği için anadolu lisesinde sayısal okuyup devam etmek veya anadolu fatih meslekten 2. sınıfta Bilgisayar bölümü seçerek okumak sizde hangisi ?
ATSO yu niye unuttun ben ordan mezun oldum muhasebe ve finansman olarak anadolu lisesi olarak hemde... Ayrıca ATSODA bilgisayar bölümü de var he sen teknik lise bakımından diyorsan ATSO işini görmez 4 yıl önce mezun oldum iyiki de meslek okumuşum diyorum ;)

''Ama maaşları Mühendislerden daha düşüktür söyleyeyim. :entHer nekadar mühendislik okuyanlardan katbekat iyi olsalarda.''
Burası beni bozdu valla :D

''Ama maaşları Mühendislerden daha düşüktür söyleyeyim. :entHer nekadar mühendislik okuyanlardan katbekat iyi olsalarda.''
fatih te çapulcu dolu adam gibi okumana meslek edinmene engel olur kavgası gürültüsü ergeni bitmez.Ben ATSO anadolu ticaret okudum ozanlarda bilmiyorsan söyleyeyim ilahiyat fakültesinin orada(en son gördüğümde öyleydi 4 yıldır uğramıyorum:)) git orada bilgisayar ölümü oku karı kız çoktur serserisi azdır ne yapacan fatihte bir sınıfta 30 tane erkeğin içinde hayatından 4 yıl alır vallahi;)

Son düzenleme:

Ne yapalım. Bizim ülkemizde çok fazla yanlış düşünceler var. Mühendislik Fakültesi (normal) okursan ve kendini geliştirirsen +4000lik maaşla bir işe başlayabilirsin.

Teknoloji Fakültesi(MTOK) okursan ve burada da kendini geliştirirsen işe +2000 maaşla başlarsın ve Mühendislik Fakültesi okuyanlar senin patronun olur. Köle gibi davranırlar sana. Ama zamanla senin maaşında artar. :ent

Ne yapalım. Bizim ülkemizde çok fazla yanlış düşünceler var. Mühendislik Fakültesi (normal) okursan ve kendini geliştirirsen +4000lik maaşla bir işe başlayabilirsin.

Teknoloji Fakültesi(MTOK) okursan ve burada da kendini geliştirirsen işe +2000 maaşla başlarsın ve Mühendislik Fakültesi okuyanlar senin patronun olur. Köle gibi davranırlar sana. Ama zamanla senin maaşında artar. :ent
Anadolu devam gibi görünüyor valla :D

---------------------------------------

Son düzenleme:
büyük düşünmüyosan bilgisayar mühendisligi secme anca internet cafe açarsın türkiye şartlarında :D

Geri