• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği mesleklisesi anadolu ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan excelTR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sakaryada oturuyorum burda bir tek anadolu fatih meslek var ve ben atatürk anadolu lisesinde okuyorum 2 seçeneğim var bilg. mühendisliği için anadolu lisesinde sayısal okuyup devam etmek veya anadolu fatih meslekten 2. sınıfta Bilgisayar bölümü seçerek okumak sizde hangisi ?

Kardeşim şimdilerde bizim arkadaşların bahsettiği MTOK dedikleri bölümler var üniversitede. Sadece meslek lisesi mezunu alıyormuş ve hem ek puan hemde alanın istediği diğer bölümlere göre düşük puan sayesinde meslek lisesinden direk mezun olarak üniversiteye gidebiliyorsun diye biliyorum bir araştır mtok'yı bilgin bulunsun yani.

Kardeşim şimdilerde bizim arkadaşların bahsettiği MTOK dedikleri bölümler var üniversitede. Sadece meslek lisesi mezunu alıyormuş ve hem ek puan hemde alanın istediği diğer bölümlere göre düşük puan sayesinde meslek lisesinden direk mezun olarak üniversiteye gidebiliyorsun diye biliyorum bir araştır mtok'yı bilgin bulunsun yani.
bakın meslek lisesi okuyup kendi bölümünüzde giricekseniz eğer diploma notum mesela benim 60 bu rakamla 5 i çarpıyorum sonra çıkan rakamlada normalde 0.12 çarpıyorum fakat kendi bölümüme gitceğim için 0.18 o da 54 puana denk geliyor :D ayrıca marmara mtok 320 den alıyor mf4 yani normal mühendisliğe göre düşük

Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorsan ticaret liselerine veya endüstri liselerine gitme fakat; bilgisayar mühendisliği değilde farklı bir bölüm okuyacaksan direkt olarak meslek liselerine kaydol.. 10. ve 11. sınıfta mesleki dersler ile 1-0 öne geçersin. 12. sınıftaki staj ile 2-0 öne geçersin. Fakat 9. sınıftan sonra görmediğin biyoloji, kimya, fizik; 10. sınıftan sonra görmediğin matematik, geometri seni oldukça geride bırakır. Bundan dolayı mühendislik için meslek lisesine geleceksen gel fakat, 11. sınıftan itibaren dershaneye gitmeye başla, matematiğini, geometrini, dil ve anlatımını, biyolojini, kimyanı, fiziğini, tarihini, felsefeni iyi tut. YGS'ye tam donanımlı bir şekilde çık. Kendi adıma konuşayım üniversiteye bu sene hazırlanmaya başladım, ben dönem başında matematik kıtıydım. Şuan 20 soruda 12-13 net yapıyorum. Ben yaparsam herkes yapar. :)) Sana son bir önerim, hedeflerini sürekli olarak yüksek tut. Hedefi olmayan insan nereye gideceğini şaşırır, yelkenleri olmayan gemi gibidir. Allah şimdiden yardımcın olsun..
Çok ayrıntılı oldu teşekkür ederim :D Bende düşünmüştüm dershaneye gidip ordan derslere ek yardım yapmayı :D

bakın meslek lisesi okuyup kendi bölümünüzde giricekseniz eğer diploma notum mesela benim 60 bu rakamla 5 i çarpıyorum sonra çıkan rakamlada normalde 0.12 çarpıyorum fakat kendi bölümüme gitceğim için 0.18 o da 54 puana denk geliyor :D ayrıca marmara mtok 320 den alıyor mf4 yani normal mühendisliğe göre düşük

caner mtoka da girerken 0.12 ile çarpılıyo

Geri