• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl 110 CAP Server Açılmalı mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Black Pearl 110 CAP Server Açılmalı mı?

• Açılsın

Kullanılan: 56 48.7%
  • Açılmasın

Kullanılan: 50 43.5%
  • Kararsızım

Kullanılan: 9 7.8%

• Kullanılan toplam oy
    115
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar yineliyorum mevcut 80 cap serverimiz 110 a yükselecek zamanı geldiğinde fakat 110 da kalmayacak 120 ye yükselecek son olarak ve 120 de kalacak. O nedenle 110 da sabit kalacak bir server düşüncemiz var. Çoğu kişi nasıl olsa 80 cap 110 capa yükselir o zaman gerek yok diye düşünüyor ama olay öyle değil 80 cap 110 da kalmayacak 4-5 ay sonrasında 120 ye yükselecek.

Sabit 110 da kalacak o kesime hitab edecek bir serverimiz olsun istiyoruz.

80 konusunda kimse endişeye kapılmasın kesinlikle 80 deki işler aksatılmayacak ne eksiğimiz varsa ne yapılması gerekiyorsa her hafta güncellemeler vererek bunları halledeceğiz, şimdiye kadar yapmadık mı? Kendi serveri ile ilgilenmemek insanın kendi ayağına sıkması demektir, bazı ufak tefek sıkıntılar halen çözülmemiş olabilir ama her hafta bir kısmını çözüyoruz. Oyunu çok uzun süre bakımda tutmak istemiyoruz o nedenle yavaş yavaş tüm sıkıntılar gideriliyor.

Bence açılmasın. 1 tane olsun mükemmel olsun. 2 tane olunca ister istemez birine daha az ilgi göstereceksiniz. Hani daha harita düzeltilmedi, eksik dressler var, shop ta hala 3 tane closed adlı bölüm var bunlar düzeltilmedi. Soslar npc ye 100k ya satılıyor. Falan fıstık böyle bir ton ufak tefek ayrıntı var düzeltilcek. Bunlara yoğunlaşılmalı bence. 2. server açılırsa bu tarz şeyleri iyice görmezden geleceğinizi düşünüyorum.

Söylediklerinizin arasında bir tek harita olayı var çözülmeyen, o da haftaya media paylaşılarak çözülecek bunu geçen bakımda da belirtmiştik.

Eksik dressimiz yok oyunculardan gelen extra dress talepleri var, itemmal dressler ile dolup taşmış durumda, extra istekler eksik olarak görülmemeli ancak elbette fırsat buldukça extra istekleri de yerine getirmeye çalışacağız.

Sosların npc ye 100k ya satılması bilinçli olarak yapılan birşey, sos ratesini iyi ayarlayamadık haddinden fazla gereksiz sos düştü eğer bunlar normal fiyattan satılabilseydi serverdaki gold dengesini bozacaktı o nedenle böyle ayarlandı.

Dress shoptan bahsediyorsanız ordaki dressleri itemmala ekledik onuda şimdilik bilerek kaldırmadık belki ilerde farklı bir iş için kullanırız diye.

Kesinlikle AÇILMAMALI Açıldığı Taktirde sw deki herkes oraya geçiş yapacak yeni açıldı diye 80 cap özeeliği kalmıyacak zaten oyunu kötülemeye çalışıp ordan oraya geçen playerler var onların ekmeğine yağ sürersiniz valla ümit abi açarsanız kötü olur şuan bu sw gayet iyi ve yeterli bence...

Arkadaşlar yineliyorum mevcut 80 cap serverimiz 110 a yükselecek zamanı geldiğinde fakat 110 da kalmayacak 120 ye yükselecek son olarak ve 120 de kalacak. O nedenle 110 da sabit kalacak bir server düşüncemiz var. Çoğu kişi nasıl olsa 80 cap 110 capa yükselir o zaman gerek yok diye düşünüyor ama olay öyle değil 80 cap 110 da kalmayacak 4-5 ay sonrasında 120 ye yükselecek.

Sabit 110 da kalacak o kesime hitab edecek bir serverimiz olsun istiyoruz.

80 konusunda kimse endişeye kapılmasın kesinlikle 80 deki işler aksatılmayacak ne eksiğimiz varsa ne yapılması gerekiyorsa her hafta güncellemeler vererek bunları halledeceğiz, şimdiye kadar yapmadık mı? Kendi serveri ile ilgilenmemek insanın kendi ayağına sıkması demektir, bazı ufak tefek sıkıntılar halen çözülmemiş olabilir ama her hafta bir kısmını çözüyoruz. Oyunu çok uzun süre bakımda tutmak istemiyoruz o nedenle yavaş yavaş tüm sıkıntılar gideriliyor.

Kardeşim açılmama taraftarıyım 2 servere gerçekten bakmak bütün sorunlarıyla ilgilenmek sıkıntı olacak yeri geliyor tek serverde çok zorda kalıyorsun senin yorulman gergin olman direk bize yansıyor biz güzel bir oyun istiyoruz emek veriyoruz para vermiyoruz sağolun elinizden geldigince bireyler yapıyorsunuz sizde 110 açılması ister istemez 80 cap dan da oyuncu çekecek ve server iyice boşalacak bence 120 değilde 110 capta kalabilir server daha iyi olur

şu an mevcut 80 cap Black Pearl'de oynayıp, 110 cap açılsın diyen kaç kişi var merak ediyorum :) (ben şahsen açılmasın diye oy kullandım,çünkü mevcut 80 cap Black Pearl'de devam ediyorum.)

not: açılsın diyenlerin çoğunluğu, mevcut 80 cap Black Pearl'de oynamayanlar...

Açılırsada ya 90 geldiğinde yada 90 geldikten sonra açılmalı ki millet hemen bırakıp oraya geçmesin

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi böyle bir durumda neler olacağını artıları ve eksileriyle konuşalım. elimizde hali hazırda bulunan ve 1,5 sene içerisinde 110 olacak bir oyunumuz zaten mevcut. Şimdi her oyunun sorunu olan birkaç ay sonra oyunun kendi içinde set kasılma ve etkinlikler dolayısı ile oyuncunun oyundan düşmesi. Yeni bir sunucu açmak yerine 110 cap güncellemesinde 5-6 ay değilde 1-2 sene durulursa 120 cap gelmeden daha efektif bir oyun olur. 80 90 100 110 120 her cap ın neredeyse ömrü aynıdır. Siz farklı bir sistem getiriyorsunuz, bu sisteme olan ilgiyi azaltmış olursunuz sizi açınıdan da bizim açımızdan da. Şuan piyasa da 110 Cap sunucular var ve hepimizde ömürlerini biliyoruz. Bence cap sistemi ile güncelleme yeni bir 110 cap dan daha mantıklıdır. Oyunu bırakan insanlar tabi ki açın ı oylayacaklar çünkü sıfırdan başlayacaklar. Oyunda olan insanlarda tabi ki açmayın diyecekler bu sefer ne kadar inkar edersek edelim hali hazırda bir 110 cap server varken %50 %60 lık bir kısım kesinlikle devam etmeyecektir CAP lı sisteme. Bir oyuncu olarak düşünün bu durumu. ya da var olan 90 cap güncellemesi yerine direk 110 getirilebilir. Yeni bir 110 server açılması 80 cap ı kapatmak anlamına gelir oyuncu acısından. Yine şahsi düşüncemi belirteyim. 80 Cap daki karakterlerimi oynamam zaten 110 var deyip 110 sw ye başlarım en basitinden. Upgrade CAP sistemi daha uzun ömürlü olur. İyi oyunlar, iyi forumlar.

Güncelleme ....

Upgrade biraz sancılı olacak evet, ama değecek.. Hem o zamana kadar da diğer platformdaki oyunclarda bırakmaya meyilli olacaklarından üstüne birde 110 cap a hazırlık için o an da 100 cap da olacak servera da kendini adapte edebilecekler. Sabit cap lı oyunların ömürlerine göre CAP lı oyunlar daha uzun olacağından daha bi cazip gelecektir.

Son düzenleme:
Oyuncuya sormadan ac veya acma abi, herkesin farkli fikri olcak , yine begenmeyen olcak kritik yapan olcak.. , acacaksan direk ac. Oynayacaklar oynar zaten, cogu kisi ne isterse onu yapar, serveri birakacak kisi zaten eninde sonunda birakir

BP Kendi ayağına sıkmış olur. Bizim oyuncu kitlemiz verdiği paraya yada yaptığı chara harcadığı zamana 1 dakika bile düşünüp bakmaz direk açılacak yeni 110 cap geçiş yaparlar ve facia kaçınılmaz olur.

Şuan ki hali 5 ayda bir cap atlasa daha mantıklı olur.

Hazırki serverdaki oyuncular yeni oyuna kayabilir o yüzden şuan bp son noktaya gidene kadar yani 120 bence yeni bir server hazırki oyunu sıkıntı ya sokabilir.

Herkese keyifli forumlar diliyorum. Yapıcağım yorumda kesinlikle kimse art niyet aramasın kötü bir niyetim yok ve kesinliklede olamaz.
Öncelikle burda iSro dan beri aktif olarak kullandığımız KALİTELİ FORUM SİTESİ olan MAXİGAME şuanda private serverlara öncülük etmekte gerek reklam gerekse satışlar konusunda lider konumdadır. Bu konumdaki bir forum sitesinin private server açması benim FİKRİMCE yanlıştır ve birtanesi açıp, şimdide tutup ikinci bir server açması kesinlikle çok büyük bir hatadır (Bencilliktir). -Neden ? -İnsanlar burda mevcut serverları veya açıcakları serverların reklamlarını yapıyorlar ve satışını sizin üzerinizden yapıyorlar burda herkes kazanıyor bu konuda kimse itiraz edemez ama siz para kazandığınız önderlik ettiğiniz ağacın köküne zehir döküyorsunuz eğer amaç private serverları bitirip tekelcilik oluşturmaksa uygundur.

Yukarıda fikirlerimi beyan ettim. (Tehdit vb. bir amaçla yazılmadığını tekrar ediyorum sadece saygı çerçevesinde görüşümü belirttim, Maxigame birçok oyuncu ve Private Server sahipleri için değerlidir dileğimiz böyle kalmasıdır.)

Saygılarımla Keyifli Forumlar.

bu 110 serverin açılması biz 80 cap dan güzek ekmek yedik bu ekmegin yağı balı yok bir 110 açalım yetmedi yanında içecek lazım bir 120 açalım kusura bakmayında kardeşim yakışmıyor size paranın peşinde degiliz diyorsunuz niye yeni server için bir çaba var 110 cap isteyenlerin bir çogu 1 ay sürmeden bırakacak geri sabırlı olsalardı zaten 110 cap a ulaşacak 1.5 2 yıla bu server onların amacı günü kurtarmak yarın ne olursa artık bu durumda da siz eşegi buldunuz yükü fazla atmanın peşindesiniz !!!

bu 110 serverin açılması biz 80 cap dan güzek ekmek yedik bu ekmegin yağı balı yok bir 110 açalım yetmedi yanında içecek lazım bir 120 açalım kusura bakmayında kardeşim yakışmıyor size paranın peşinde degiliz diyorsunuz niye yeni server için bir çaba var 110 cap isteyenlerin bir çogu 1 ay sürmeden bırakacak geri sabırlı olsalardı zaten 110 cap a ulaşacak 1.5 2 yıla bu server onların amacı günü kurtarmak yarın ne olursa artık bu durumda da siz eşegi buldunuz yükü fazla atmanın peşindesiniz !!!

hıhı kesin para için yapıyorlar kesin!!! ben 110 cap hayranıyım 2 yıl beklemek zorundamıyım ?

hıhı kesin para için yapıyorlar kesin!!! ben 110 cap hayranıyım 2 yıl beklemek zorundamıyım ?
kardeşim tabiki beklemek zorudna degilsin bir sürü server var gidebilirsin bende chin sevmiyorum özellik ile 80 cap ama uğraşıyorum senin için hava hoş olabilir ama bizim bir sürü emegimiz var ve biz o kadar bırakıp gidene ragmen burdayız bekliyoruz

kardeşim tabiki beklemek zorudna degilsin bir sürü server var gidebilirsin bende chin sevmiyorum özellik ile 80 cap ama uğraşıyorum senin için hava hoş olabilir ama bizim bir sürü emegimiz var ve biz o kadar bırakıp gidene ragmen burdayız bekliyoruz
bir sürü emegim var diyorsun benimde en az senin kadar emegim ve bi ton yatırdıgım param var sen oyna 80 cap emegin bosa gitmesin senin gibi düşünende bi ton insan var baska sw ye git diyorsun gecen haftalarda göya kendini kanıtlamıs bi oyunun 110 cap ına bakayım dedim charın botla kasması imkansız bot 2 saat mob arıyor oyun acılalı 6 saat oldu 1 saat oyunda duramadık ve sonradan fark ettim ki oyunun sahipleri birisini banlarsa para yatırarak banını kaldırabiliyorsun ve herşeyi paraya döken herşeyden para kazanmaya cabalıyan 2 kuruşluk insanlar pvp server aleminde köşe kapmış bi yer tutmuş eger bi yer tutan olacaksa bunun maxigame formunun veyahut ümit abinin yer tutmasını canı gönülden isterim + olarak maddi ve manevide ne yapmam gerekiyorsa yaparım gerçek şu ki ümit abinin ve arkadaşlarının giderek büyüyüp yükselmesini ve pvp server oyuncularını elinde tutmasını oyuncu kitlerlerini de kalitelendirecektir en azından ben öyle düşünüyorum. ve + olarak maxigamenin eski adı sromax iken bizim oyunu ögrenmemize büyük yararı oldu biz burdaki gördügümüz programlarla buradaki sohbet için sro yu ayrı sevdik ve sen bana git başka birisinin serverinde oyna diyorsun komik geliyor.

beklemek zorundamıyımmı hayırdır sw açılmadan once başka bişey dendide bizmi bilmiyoz veya açmak zorundamı maxigame sana bekle diyenmi oldu giriyosun https://www.maxigamerz.com/k/1137-silkroad-private-server-tanitimlari a 110cap sw bakıyosun kimse seni zorunda bırakmıyor

& @Deepblue sen bu sw yukselcek demedinmi nie 110cap açıyosun ozmn burayı kapa orayı aç .... gibi olmayamı basladın sende?

beklemek zorundamıyımmı hayırdır sw açılmadan once başka bişey dendide bizmi bilmiyoz veya açmak zorundamı maxigame sana bekle diyenmi oldu giriyosun https://www.maxigamerz.com/k/1137-silkroad-private-server-tanitimlari a 110cap sw bakıyosun kimse seni zorunda bırakmıyor

& @Deepblue sen bu sw yukselcek demedinmi nie 110cap açıyosun ozmn burayı kapa orayı aç .... gibi olmayamı basladın sende?

sanırım bana yazdın eger acılacaksa acılma gbi bi ihitimali varsa ben bunu desteklerim acmak zorunda degil ama acabilirim derse ben neden 2 yıl bekleyim diyom
2. olarakda ... sroyu begenmeyip guild ce oraya gecmenizde ayrı bi ironi..

Yani biraz uslup yanlış diye düşünüyorum ama haklılık payının olduğu yerler var.

- - - Güncellendi - - -

bu nedir ya "hıhı kesin para için yapıyorlar kesin!!! ben 110 cap hayranıyım 2 yıl beklemek zorundamıyım ?" hani kime yaranmaya çalışıyorsun dostum ? Gerçekci ol biraz...

- - - Güncellendi - - -

bir sürü emegim var diyorsun benimde en az senin kadar emegim ve bi ton yatırdıgım param var sen oyna 80 cap emegin bosa gitmesin senin gibi düşünende bi ton insan var baska sw ye git diyorsun gecen haftalarda göya kendini kanıtlamıs bi oyunun 110 cap ına bakayım dedim charın botla kasması imkansız bot 2 saat mob arıyor oyun acılalı 6 saat oldu 1 saat oyunda duramadık ve sonradan fark ettim ki oyunun sahipleri birisini banlarsa para yatırarak banını kaldırabiliyorsun ve herşeyi paraya döken herşeyden para kazanmaya cabalıyan 2 kuruşluk insanlar pvp server aleminde köşe kapmış bi yer tutmuş eger bi yer tutan olacaksa bunun maxigame formunun veyahut ümit abinin yer tutmasını canı gönülden isterim + olarak maddi ve manevide ne yapmam gerekiyorsa yaparım gerçek şu ki ümit abinin ve arkadaşlarının giderek büyüyüp yükselmesini ve pvp server oyuncularını elinde tutmasını oyuncu kitlerlerini de kalitelendirecektir en azından ben öyle düşünüyorum. ve + olarak maxigamenin eski adı sromax iken bizim oyunu ögrenmemize büyük yararı oldu biz burdaki gördügümüz programlarla buradaki sohbet için sro yu ayrı sevdik ve sen bana git başka birisinin serverinde oyna diyorsun komik geliyor.

buradaki olay a şahsı b şahsının oyunu değil Maxigame Platformunun bulunduğu pozisyon, eğer maxigame serverını seçiyorsan tabiki buyur 80 cap ile başladı bitane 90 cap e çıkıcak orda oyna ? amaç tüm caplerden bir server açmak ise burası bir private serverının forum sayfası olmalı. Biz burayı Silkroad forum sayfası olarak sevdik Silkroad forum olarak kalmasını istiyoruz BP Private server forum sayfası değil.

Son düzenleme:
Mevcut oyuncuların bölünme riski varsa hiç işe kalkışmamak daha iyi olur gibi bence de.

sanırım bana yazdın eger acılacaksa acılma gbi bi ihitimali varsa ben bunu desteklerim acmak zorunda degil ama acabilirim derse ben neden 2 yıl bekleyim diyom
2. olarakda .. sroyu begenmeyip guild ce oraya gecmenizde ayrı bi ironi..

.. sroyu beğenmiyoruz haylada beğenmiyoz hatta zamanında UKAB diye guildimiz anlamından dolayıda banlamışlığı var ama BİZ tamamen bıraktık demedik ara verdik 90dada çoğumuz döncek 110a yükselincede topluca döneriz gibi [tabi maxigame bu konudaki gibi hemen 110açarsa zor] burayıda beğenmeden gelen vardır illaki forumdan banlamışır maxigameyi sevmiyodur gibi v.s MESELE OYUN YAPIMCISI ÖNEMSİZ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri