• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl 8 DG Sun İtemler Hakkında Bilgi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tek parça için gereken 10b goldu nasıl toplıyıcaz peki job ile olmayacaksa bu? Aylarca botta kalıcak heralde karakterler :)

Yani öyle bir soru soruyorsunuz ki bilmiyorum nasıl kalbinizi kırmadan cevap verebilirim. Şu oyunu nasıl gold toplayacağınızı anlayamayacak kadar çözemediyseniz ben daha ne diyim size. Gold kazanmanın tek yolu kasmak değildir, birçok yolu vardır oyun içinde bilen arkadaşlarınıza sorun isterseniz.

Ve ayrıca konuda da yazdık server ömrü, moon itemlerinin değerinin korunması için herşey bilerek ve isteyerek zor yapıldı. Size anormal gelen bu şeyler anormal değil bazı sıkıntılara karşı alınan önlemlerdir.

[MENTION=285372]MahiA[/MENTION] kanka sen sun seti düzemessin gibime geliyor

Sadece gold olsaydı parayı basan alırdı direk, o nedenle ekstra arena coin eklendi.

Güzel abim iyi has olmuş ama benim gibi çalışan arkadaşlar napacak ? 1500 coin toplamak kolay değil. Dropada copper filan koysan işte 5 copper 1 arena coin olsa bari gibi bişey olsada bizlerde kasabilsek şuan benim sun ümidim yok akşam işten 9 da geliyorum ne ara arena girip kasabilirim ki.

Güzel abim iyi has olmuş ama benim gibi çalışan arkadaşlar napacak ? 1500 coin toplamak kolay değil. Dropada copper filan koysan işte 5 copper 1 arena coin olsa bari gibi bişey olsada bizlerde kasabilsek şuan benim sun ümidim yok akşam işten 9 da geliyorum ne ara arena girip kasabilirim ki.

Herkesi aynı anda memnun etmenin bir yolu ve mümkünatı yok, hem oyunların hem de hayatın doğasında daha fazla emek ve zaman harcayının bir adım önde olduğu gerçeğini kimse değiştiremez. Oyuna ayıracak zamanı olmayan adamın oyuna zaman ayırabilecek biri ile eşit olmayı istemesi asıl haksızlık ve adaletsizlik olur.

Peki biz seti 1 senede tamamlayacağız da 90 cap 3 sene sonra mı gelecek? tam seti tamamladığımız da cap yükseltilecek o zaman ne olacak fiyatlar biraz abartı geldi eğer 2 yıl 80 cap olarak oynayacaksak makul.

Güzel bir yere değinmişsin kardeşim.

Ben oyun açılmadan önce emek isteyen insanı baya bir terletecek zorlu bir oyun bizi bekliyor diye, öyle sun item almak çokta kolay olmayacak diye söylemiştim ^^ . Sun seti olan king olur o da para ile değil emek ile hodri meydan ardaşlar :)
Eyw bro adamsın eski isro heycanını harbi iliklere kadar hissetmeye başladım.
coin sistem ile eski isro heycanı biraz çelişkili değil mi :/

Herkesi aynı anda memnun etmenin bir yolu ve mümkünatı yok, hem oyunların hem de hayatın doğasında daha fazla emek ve zaman harcayının bir adım önde olduğu gerçeğini kimse değiştiremez. Oyuna ayıracak zamanı olmayan adamın oyuna zaman ayırabilecek biri ile eşit olmayı istemesi asıl haksızlık ve adaletsizlik olur.

Abi haklısın tamam ama bende 7/24 pc açık charım aksıyor başkalarınında onların tek farkı iş sahibi olmaması yani arena saatlerinde botu durdur gir demesi arenaya hepsi bu. Bence sadece emek bu olmamalı akşam saatleri daha fazla arena konulabilir herkesi düşünmek bu olur. Kale savaşını hafta içi gündüz yapsan kaç kişi katılabilir ki ?

@MahiA kanka sen sun seti düzemessin gibime geliyor

Kanka şimdi sun set falan umurumda değil server gittiği yere kadar gitsin zevk alalım yeter bana, nası olsa isro sistem oynuyoruz ve isroda benim yüksek charım olmamıştı. Şuan 80 levelim bu bana yeter dressim var pet var o var bu var şu var, bunada şükür, zevk alıyor muyum ? Alıyorum. 1 sene garanti gideri var serverın 80 capta bir 2 parça alırım garanti, sonra 90 gelir, 90 a devam falan öyle öyle gitsin ya server gitsin gitsin, akıtsın gitsin.

Ömrü uzun, bahtı açık olsun.
:beer

Sığ düşünülen bir uygulama. Arena Coin'i fazla yaparsın anlarım tamamdır oyunu aktif olan playerler alabilsin. Fakat 10b gold olayı işi çok farklı yere çekiyor. 10b gold yapabilmek için herkes proxy açıcak veya proxy'si olan playerler sayıyı arttıracak. 7/24 herkes bot olacak , herkesi bot olmaya itecek.

Sistem güzel fakat akıllarda bikaç soru var bunların toplanması 1yıl deniyor server acılmadan önce 5-6 ay sonra cap arttırma sistemi olsun denildi, Cap artarsa neler olucak Sunlar cevirilecek mi? Silah için ugrasılır ama set için ugrasılmaz o zaman , 10B gold toplamak içinde paralar havada ucucak gibi görünüyor para azaltılıp arena arttırılması yada aktivitelere dayalı coin eklenmesi daha mantıklı bence

sun set yapacagım mantığı çok saçma. isroda bile kimin full sun seti olmuş! genelde herkeste 1 en kötü 2 tane sun item olurdu. kos koca serverda 3 taneyi geçmezdi sun silah. full sun set yapacagım mantıgından kurtulursanız hersey çok daha tatlı olur^^

Sığ düşünülen bir uygulama. Arena Coin'i fazla yaparsın anlarım tamamdır oyunu aktif olan playerler alabilsin. Fakat 10b gold olayı işi çok farklı yere çekiyor. 10b gold yapabilmek için herkes proxy açıcak veya proxy'si olan playerler sayıyı arttıracak. 7/24 herkes bot olacak , herkesi bot olmaya itecek.
Bu konuda katılıyorum şahsi düşüncem olarak gold olayının biraz daha düşük olup arena coinin fazla olması gerekirdi.

Arena Coin'in satışa kapalı olması güzel olmamış. İşi, gücü olmayıp pc başından kalkmayan kişi sun set dizsin. Akşama kadar çalışıp evine gelen adam moon itemlerle idare etsin demişsiniz kısacası. Ama oyunu ayakta tutan kişilerinde iş sahibi insanlar olup, emek vererek kazandığı paranın bir kısmını oyuna yatıran kişiler olduğunu unutmayın.. Bu konuyu bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim.

Kanka şimdi sun set falan umurumda değil server gittiği yere kadar gitsin zevk alalım yeter bana, nası olsa isro sistem oynuyoruz ve isroda benim yüksek charım olmamıştı. Şuan 80 levelim bu bana yeter dressim var pet var o var bu var şu var, bunada şükür, zevk alıyor muyum ? Alıyorum. 1 sene garanti gideri var serverın 80 capta bir 2 parça alırım garanti, sonra 90 gelir, 90 a devam falan öyle öyle gitsin ya server gitsin gitsin, akıtsın gitsin.

Ömrü uzun, bahtı açık olsun.
:beer

+1 +1 +1

sun set yapacagım mantığı çok saçma. isroda bile kimin full sun seti olmuş! genelde herkeste 1 en kötü 2 tane sun item olurdu. kos koca serverda 3 taneyi geçmezdi sun silah. full sun set yapacagım mantıgından kurtulursanız hersey çok daha tatlı olur^^
Adam head shot attı beyler :D

%100 isro ile birebir sistem diye bir iddamız yok ve olmadıda, genel olarak zorluk ve emek bakımından sistemimiz isro ile benzerlik göstermektedir. Tabi ki isro'dan çok farklı şeyler bulunmakta oyunda. Bu kadar gereksiz detaya takılmanın kimseye faydası olmaz.

Herkes sanki sun set ve item olmadan oyuna devam etmenin mümkünatı yokmuş, illa herkesin kolayca sun set alması gerekiyormuş gibi davranması ve düşünmesi son derece yanlıştır. iSRO'da herkesin sun seti mi var? Sun setleri olmayanlar oynayamıyor muydu? Moon diye bir item var ve bunun değerinin korunması için sistem zor yapıldı, isteyen adam pekala bu itemlerle de uzun süre boyunca farkını ortaya koyabilir ve bu zaman içerisindede sun itemler için hazırlığını yapabilir.

Ya bir yandan kızıyorum bazı şeylere bir yandan hak veriyorum. Doğru tek dert sun item mi ? Herkesin sun itemi olması gerekmez ki benim dahi buna gücüm yetmez, o kadar işsiz olup hunharca kasamam. Sonracıma insanların yakındığı haklı olarak biz emek veriyoruz diyorlar, iki üç saat vakit ayırıyoruz, fakat unique keseyim, kervan çekeyim der isem o hunharca işsiz işsiz oyuna bön bön sabahtan akşama kadar bakan şahıslar gelip zevkimizi kursağımızda bırakacak sistem ortaya konuluşundan yakınıyorlar (ee haklılarda). Ne bileyim nasıl orta yol bulunacak çok merak ediyorum. Keşke GM kadrosuna oyun içinden adam gibi adam, sistem yardımcısı oyuncu kitlesinden cımbız ile çekip alınacak insanlar olsa, yardım etseler bu sorunlar baş verilerek çözülür belki.

Zamanı gelince o konu için gerekli çalışma ve bilgilendirme yapılacaktır. Endişe edilecek birşey yok, herşeyi göz önünde bulunduracağız. (Mevcut kazanılmış sun itemlerin de dg sini arttıracak imkanlar sunacağız cap atlattıktan sonra)
Sorun da tam olarak bundan kaynaknalıyor zamanı geldiğinde bilgilendireceğiz diyorsunuz bizim milletimiz beklemeyi sevmiyor çabuk celalleniyor ön açıklama yapılırsa insanların aklındaki soru işaretleri cevap bulabilir gerçekten zor bir sistem yapılmış herkes emeğinin karşılığını almak ister aylarını bir iteme harcayıp sonunda nasıl bir sistem getireceğinizi bilmek insanların hakkı.Siz zamanı geldiğinde diyorsunuz kendinizce haklı olarak ama bizleride anlamanız lazım.

Geri