• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl Haftalık Bakım Planı 26.06.2017

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
100 dress set olarak eklendi, 20-30 set kaldı onları sonra ekleyeceğiz çünkü diğer işlere zaman kalmadı.

Kaleler aktif ediliyor (Hotan, Jangan, Bandit) gerekli kontroller sağlanıyor sonra Battle Arena ve ödülleri aktif edilecek.

Hali hazırda kullanılan fakat eklenmemiş olan dressleri kullanan arkadaşlarda sıkıntı olmaz herhalde değil mi?

Bildiğiniz üzere BlackPearl orijinalliği bozmadan ya da en ufak şekilde değişiklikler ile açılmıştır ve amacı budur. Yani, bunu bilmeniz gerekirdi.

Silkin trade edilebildiği yerde pekte orjinalliği bozmazdı aslında ama teşekkürler ilgilendiğiniz için :)

Silkin trade edilebildiği yerde pekte orjinalliği bozmazdı aslında ama teşekkürler ilgilendiğiniz için :)
Atıyorum adam moon +7 spear 3k silke satacak bu 3k silki karsı taraf nasıl versin ? hepsiyle pre - dress - reverse - global vb gibi seyleri alıp alıp mı versin ? Ufak şekilde değişiklik yapıldığıda belirtilmiş zaten.

aman kardeşim siz bakım filan yapmayın ya. parası neyse biz verelim başkasına baktıralım

Atıyorum adam moon +7 spear 3k silke satacak bu 3k silki karsı taraf nasıl versin ? hepsiyle pre - dress - reverse - global vb gibi seyleri alıp alıp mı versin ? Ufak şekilde değişiklik yapıldığıda belirtilmiş zaten.

Silk trade edilmesin demedim ki silkin trade edilebildiği yerde devilde trade açık olsa orjinalliği bozmazdı dedim.

Sevdiğim kızı bile böyle beklemedim, günah böyle eziyet edilir mi? [MENTION=1]Deepblue[/MENTION]

aman kardeşim siz bakım filan yapmayın ya. parası neyse biz verelim başkasına baktıralım

r2M5R3.jpg

Gençler iSRO GM leri kadroları ve tecrbeleri olduğundan 6-10 saat arası check yapabiliyorlardı, o zamanlar. Gel gelelim onlar kadar tecrübeleri sayın server kurucularının, anlayışlı olun. Saygılar..

Tecrübe de büyük bir etken olmakla birlikte isro ekibinin boyutu ile bp ekibinin boyutu elbette bir değildir anlayışlı olmak lazım onlar da kendi serverlerinin kapalı kalmasını istemiyordur bence

Tecrübe de büyük bir etken olmakla birlikte isro ekibinin boyutu ile bp ekibinin boyutu elbette bir değildir anlayışlı olmak lazım onlar da kendi serverlerinin kapalı kalmasını istemiyordur bence
tamamda kardeşim öyle ciddi bir yenilik yok ki oyunda. olsa herkes bekler tabi ki.

millet avatar istiyor diye 200 tane avatar ekleniyor gereksiz 200 tane her hafta 10-20 avatar değişsin böylece her avatarın kıymeti olur.

tamamda kardeşim öyle ciddi bir yenilik yok ki oyunda. olsa herkes bekler tabi ki.

millet avatar istiyor diye 200 tane avatar ekleniyor gereksiz 200 tane her hafta 10-20 avatar değişsin böylece her avatarın kıymeti olur.

Ümit abi kendiside yazdı birkaç mesaj üstte olmalı, bir hafta boyunca başımı ütüleyecekler diyor o yüzden bekleriz bir günden bir şey olmaz :)

aslında istek değil mevcut olan avatarları kaldırıp tekrar ekliyorlar, bir çok avatar sorunluydu

Bakımda Yapılanlar / Yapılmayanlar:

- F10'daki potlarının stackları 20k olarak ayarlandı ve dc problemi düzeltildi.

- Battle Arena eklenip saatleri ve ödülleri ayarlandı, detayları forum sayfamızda paylaşılacak.

- Sun silahlar NPC'ye eklendi.

- Server performansı düzenlendi.

- Agent modülleri yükseltildi.

- Yeni bazı exploitler fixlendi.

- Kaleler aktif edildi (Hotan, Jangan, Bandit). Tüm tasklar %5 olarak ayarlandı. Kale savaşı kayıtları her gün 23:59'dan sonra aktif olacak şekilde ayarlandı. İlk beta kale savaşı çarşamba günü olarak belirlendi.

- Avatar NPC içerisi tamamen boşaltıldı, burdaki avatarların bir kısmı F10 a eklendi ilerde buraya başka avatarlar eklenecek.

- F10'daki avatarlar komple kaldırılıp tekrar eklendi. (Eksikler olabilir bir sonraki bakımda mevcut tüm dressler eklenecektir.)

- Toplayıcı petlerin rangeleri kısaltıldı. (Bu sayede karakterleriniz kasmaya devam ettiğinde petler her hangibi bir yere takıldığında çok uzun süre kalmayacaktır veya siz uzaklaşınca direk yanınıza gelecektir.)

- Global Lvl Sınırı 10 level süre sınırı 30 saniye olarak kısıtlandı.

- 8DG sos itemlerin npc ye satış fiyatları düzenlendi. (Orjinal fiyatı konulmadı aşırı sos düştüğü için ve gold dengesini bozmaması adına.)

- Premiumlu hesapların server dolu iken tekte girişleri aktif edildi.

- Haraketsiz mobların üst üste spawn olma sorunları giderildi.

- IP Limit kaldırıldı yerine PC Limit 2 olarak aktif edildi. (Serverdaki online sayısı ciddi olarak düşecek proxyler giremeyeceği için.)

BİLGİ: .dll eksik hatası yada aşıldı hataları yaşarsanız vereceğimiz linkdeki .dll inidirip lütfen sro klasörün içersine atın eğer yine giriş sağlayamazsanız virüs programı ve defenderi kapatıp o şekilde deneyin. Link:https://files.fm/u/bczb863m

- Proxy engeli getirildi.

- Mac IP Kayıt sistemi entegre edildi.

- Gender switch tool'larına bilgi notlarına kaç dg oldukları yazıldı.

- Şehirlerde all chate yazmaya 10 saniye limiti / kısıtlaması eklendi aşırı spam nedeni ile.

- Hotanda MBbot'un arrow almama sorunu çözülemedi, sorunun MBottan kaynaklı olduğu saptandı, MBot kullanan Archer charlar DW'den script çizebilirler.

- Roc haritasındaki bayrağa patch ile müdahale edilmedi boyutu çok yüksek olduğu için, sitedeki clientler güncellenecek ve yeni mediapk dosyası paylaşılacak dileyen yeni full client veya media indirerek bu sorunu çözüme kavuşturabilecek.

GM bey Gözlerim kapanıyor; serveri bu saaten sonra açma sabah açarsın bayram bayram nedir bu işkence hem kendine hem oyunculara.

Konuyu an itibariyle 150 kişi takip ediyor.

Demişdim demek istemezdim ama hakettiniz :)

Öncelikle herkesin mutlu huzurlu iyi bir bayram geçirmesi dileğiyle..
Serverin büyük çoğunluğunun türk ve müslüman olması sebebiyle bu konuyu açmak istedim.
Malumunuz 26 haziran önceden belirlenmiş bir bakım günüydü. Önceden öngörülmemiş olabilir. Fakat bu gün ramazan bayramımızın 2. Gününe denk geliyor.
Bu günlerde bayram tatilini şehir dışında geçirenlerimiz.
Yada akraba ziyaretine gidenlerimiz veya yaşları ilerlemiş olanların ziyarete gelen misafirler ile ilgilenmesi gerekiyor.
Bu durumda pcye bakabilmesi zor oluyor.
Tabi gelecek olan update riskli bir update sorunlarda yaşatabilir. Buna benzer durumlardan dollayı bakımın ertelenmesini talep ediyoruz.
Bu durum hem siz yöneticilerin hemde biz oyuncuların güzel bir bayram geçirmesini sağlamış oluruz.
Teşekkürler.

ESHQIYA

Geri