• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl Online 90 Cap Güncellemesi 9 Ekim 2017

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhabalar,

Serverimiz 9 Ekim Pazartesi günü 90 Cap'a yükseltilecektir. Bu süre tahmini bir süredir duruma göre bikaç gün erken veya geç olma olasılığı vardır.

Ayrıca server 90 Capta da sadece CH olarak devam edecektir

Çok sorulması sebebi ile bu bilgiyi bu kadar erkenden vermek durumunda kaldık.

Server ile ilgili daha fazla detayı şuan itibari ile netleşmediği için paylaşamıyoruz, bilgiler netleştikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Önemli: Sadece +7 ve üzeri artıya sahip sun ve moon itemler için upgrade sistemi getirilecektir.

Bilgi: Serverimizin 90 cap'a yükseltilmesi ile birlikte silk srolların oyundan kaldırılması ihtimali vardır. Çünkü silk scrollar piyasadaki gold ticaretini ve oyun ekonomisini olumsuz yönde etkilemektedir. Kimse adı lazım olmayan serverdaki gibi bir bug olduğunu düşünmesin öyle bir bug yoktur, inanmayan 90 cap gelene kadar gidip bizzat deneyebilir ve kendi gözleri ile görebilir.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla.

Güzel inş 100 captede sade ch olur :d

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abi konuyu bu kadar erken acman güzel olmus 90 cap için anketler acarak herkezin hem fikir oldugu bi şekilde 90 cap a gecişi gerceklestirme dilegiyle

peki bır sorum olucak mastery lv durumu ne olucak skıll edıt almak durumunda kalıcagız 90 cap oldugunda

Uprgade sistemi olmayacağını konuda yazdım zaten. Hiç bir item için ugrade/yükseltme sistemi olmayacak.

Yine belirttiğim gibi şimdilik diğer detaylar kesinleşmedi o nedenle birşey diyemem mastery nin kaç olacağı da dahil.

Gayet güzel ve yerinde bir karar . Eminim ki oyundaki rekabet daha çok artacak bu sayede şimdi oyuna yeni başlayanların item dizmesi kasılması daha kolay olacaktır.

90 cap a ayak uydurabilecekler.

90 Cap için erken diyenler; Serverin 4-5 ay aralarla cap atlatılacağı serverin en başından itibaren belirtildi:

Server tanıtım konusunu inceleyin ilk günkü gibi bu bilgiler orada yer alıyor:

https://www.maxigamerz.com/t/251239...cani-80-cap-sadece-ch-emek-sistem-6000-online

[RESIZE=1024]
AkDqqv.png
[/RESIZE]

Merhabalar,

Serverimiz 9 Ekim Pazartesi günü 90 Cap'a yükseltilecektir. Bu süre tahmini bir süredir duruma göre bikaç gün erken veya geç olma olasılığı vardır.

Çok sorulması sebebi ile bu bilgiyi bu kadar erkenden vermek durumunda kaldık.

Sun veya moon itemlerde upgrade / yükseltme sistemi olmayacaktır sun almayı düşünenler ona göre hareket etsinler lütfen. Ayrıca server 90 Capta da sadece CH olarak devam edecektir

Server ile ilgili daha fazla detayı şuan itibari ile netleşmediği için paylaşamıyoruz, bilgiler netleştikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla.

Çok doğru bir karar önceden söylemiş olmanız.
Benim tek isteğim sizlerden 80 capte gördüğümüz oynayarak deneyimlediğimiz eksiklikler.
Misal en güçlü itemi moon veya sun farketmez elde etmek için droba bağlamak serveri bir nevi öldürüyor. 80 capte gördük ki battle arena falan çok sonradan geldi ve teşvik edilmedi. Benim görüşüm bunlar daha fazla teşvik edilmesi.
Oyunu sadece drop beklemek üzerine kurunca malesef ana şehrin önünde kaç gün geçmesine rağmen pvp yapan 10-15 kişi max oluyordu.
Ben biraz daha kervan , battle arena gibi aktivitelerin önünün açılması gerektiğini düşünüyorum.
Bir diğer ayrıntı önemsiz dursa da stacklar 80 capte inat ettiniz arttırmadınız.Millet silk ile alıyordu potuda MECBUREN(bu olay yönetimin işine gelse de) hem stackların arttırılması mantıklı çünkü stack arttırmanın yok efendim orjinallik bozuluyor saçmalığıyla alakası yoktur. Uzun vade de bunu da izah ederim..
Onun dışında gold problemi dengesizdi 80 capta buna bir ayar verilirse iyi olur. Özellikle npcler için.
Buraya çok uzun şeyler yazabilirim. Fakat biliyorum ki ümit beyde kendileri gözlemlediler neleri yanlış yaptıklarını ve eksikliklerini. Ben daha donanımlı ve uğraşılmış bir sw bekliyorum. Kolay gelsin şimdiden..

Çok doğru bir karar önceden söylemiş olmanız.
Benim tek isteğim sizlerden 80 capte gördüğümüz oynayarak deneyimlediğimiz eksiklikler.
Misal en güçlü itemi moon veya sun farketmez elde etmek için droba bağlamak serveri bir nevi öldürüyor. 80 capte gördük ki battle arena falan çok sonradan geldi ve teşvik edilmedi. Benim görüşüm bunlar daha fazla teşvik edilmesi.
Oyunu sadece drop beklemek üzerine kurunca malesef ana şehrin önünde kaç gün geçmesine rağmen pvp yapan 10-15 kişi max oluyordu.
Ben biraz daha kervan , battle arena gibi aktivitelerin önünün açılması gerektiğini düşünüyorum.
Bir diğer ayrıntı önemsiz dursa da stacklar 80 capte inat ettiniz arttırmadınız.Millet silk ile alıyordu potuda MECBUREN(bu olay yönetimin işine gelse de) hem stackların arttırılması mantıklı çünkü stack arttırmanın yok efendim orjinallik bozuluyor saçmalığıyla alakası yoktur. Uzun vade de bunu da izah ederim..
Onun dışında gold problemi dengesizdi 80 capta buna bir ayar verilirse iyi olur. Özellikle npcler için.
Buraya çok uzun şeyler yazabilirim. Fakat biliyorum ki ümit beyde kendileri gözlemlediler neleri yanlış yaptıklarını ve eksikliklerini. Ben daha donanımlı ve uğraşılmış bir sw bekliyorum. Kolay gelsin şimdiden..

Söylenen herşeyi dikkate alıyoruz ancak söylenen herşeyi uygulayacağımızın garantisini veremeyiz, değerlendiririz ölçeriz tartarız mantıklı ve serverin faydasına birşey ise yaparız değilse yapmayız. Oyuncular olaylara genelde kendi açılarından kısa vadeli ve yüzeysel bakarlar ama biz uzun vadeli ve yan etkilerinide hesaplayarak derinlemesine düşünmek zorundayız o nedenle bazen bazı durumlarda fikir çatışmalarımız olmakta fakat her ne yapıyorsak inanın kendimiz için değil sizin için yapıyoruz, sonuçta oyunu oynayan biz değil sizlersiniz.

[FONT=&quot]Bir yandan oyunda diğer serverlara nazaran çok sayıda tek başlamış player vardı. Bu yeni capta buna düzen verilmesininden yanayım. Misal battle aranedan örnek vermek gerekirse guild ve party saatleri boş ve uygun zamanlardayken solo ve job sabah saatlerine konuyordu. Ama daha çok katılım için solo ve job ön plana çıkarsa farkı gözlemleyeceğimizi düşünüyorum.
[/FONT]

Bir kaç sorum olacaktı
-90 capta sun olacakmı sun olacaksa drop mu coin sistemmi 9dg moonlar da 8dg gibi kolay camı elde edilecek
-zor elde edilip ucuz muamele gören goldlar degerlenecekmi
-elixirler ve stoneler 9dg stoneler npc ye koyulacakmı
-insanların toplu bir şekilde aktivite içerisinde olmak için kervan vb etkinlikler arttırılıp önemlendirilecekmi ? bu sadece so ok ve batle arena gibi kısımlar yetersiz kalıyor ve insanlar sıkılıyor.
-90 upgrade geldiginde exp rate isro ile aynı yapılıp sadece 80 ve 90 arası zor ve uzun süren kasılma olayı olacakmı yoksa max 1 haftada 10 lvl kasılıp exp kasma işi duracakmı
En önemlisi extra aktivite.

Son düzenleme:
Bir kaç sorum olacaktı
-90 capta sun olacakmı sun olacaksa drop mu coin sistemmi 9dg moonlar da 8dg gibi kolay camı elde edilecek
-zor elde edilip ucuz muamele gören goldlar degerlenecekmi
-elixirler ve stoneler 9dg stoneler npc ye koyulacakmı
-insanların toplu bir şekilde aktivite içerisinde olmak için kervan vb etkinlikler arttırılıp önemlendirilecekmi ? bu sadece so ok ve batle arena gibi kısımlar yetersiz kalıyor ve insanlar sıkılıyor.
-90 upgrade geldiginde exp rate isro ile aynı yapılıp sadece 80 ve 90 arası zor ve uzun süren kasılma olayı olacakmı yoksa max 1 haftada 10 lvl kasılıp exp kasma işi duracakmı
En önemlisi extra aktivite.

Şuanki sistem nasılsa aynı şekilde 90 capa uyarlanacak ufak tefek dokunuşlar ve bazı yeni etkinlikler haricinde.

Şuanda detaylı bilgi veremem netleşmediği için.

o zaman başarılar her ne olursa olsun burdayım ama 110 cap a kadar afk

Çok önyargılı ve yanlış düşünüyorsunuz. Söylediklerinizin hepsini zaten şuanda dahi yapmaya çalışıyoruz ufak tefek dokunuş dediğimin çoğu söylediklerinle ilgili ama şuan netleşmediği için kesin konuşamıyorum, güncelleme gelmeden kesin bilgi verilmeden kendi kendinize yanlış düşüncelere kapılıp yanlış kararlar vermeyin.

Çon önyargılı ve yanlış düşünüyorsunuz. Söylediklerinizin hepsini zaten şuanda dahi yapmaya çalışıyoruz ufak tefek dokunuş dediğimin çoğu söylediklerinle ilgili ama şuan netleşmediği için kesin konuşamıyorum, güncelleme gelmeden kesin bilgi verilmeden kendi kendinize yanlış düşüncelere kapılıp yanlış kararlar vermeyin.
abi yanlış anladın ben oyununu severek oynuyorum ama eu lar olmadıgı için biraz nasıl desem önemsemiyorum diyeyim örnegin herkzde +5 moon set var bnde sadece sos setler var ama yanlış anlama bu sistem kötü oldugu için degil ben fazla chin charlarını sevmiyorum o yüzden ha olurda herkez kervan ceker bende set yapar thief olurum hunter olurum ve o zaman set yaparım fgw gelir ödül olarak önemli veya önemsiz birşey veririr zevkine girmek için set yaparım ama bu sekilde sadece so ok veya haftada 1 kere olan kale savaşı veyada batle arena için set yapmam cünkü bi saatleri var ve ben o saatlerin cogunda mesgul oluyorum calısıyorum yemek yiyorum dısarda oluyorum bunun icin sanada kızamam veya serverini kötüleyemem bu orjinalldede böyleydi ve böyle olması gerek. stonelerin npc koyulmasına karsıyım moonların bu kadar kolay elde edilmesine karsıyım neden dersen malum oyun ici ticaret ilk günlerdeki gibi degil sadece silk alınıp satılıyor exp ratenin düşük olmasını istemem ise sadece oyuna ilk başladıgımızda kasdıgımız ve aldıgımız zevki sürekli ve devamlı en azından 3 4 ayda bir yani cap atladıkca olması için.
ha senide gercekden tebrik ediyorum herkezle özel olarak ilgileniyorsun sürekli oyuna bişeyler yapmaya calışıyorsun bu gercekten önemli birşey. bazıları gibi herşeyi tl kazanma amacı ile yapmadıgın için senin ve serverinin gerçekten iyi bir yerlere gelmesini istiyorum.

abi yanlış anladın ben oyununu severek oynuyorum ama eu lar olmadıgı için biraz nasıl desem önemsemiyorum diyeyim örnegin herkzde +5 moon set var bnde sadece sos setler var ama yanlış anlama bu sistem kötü oldugu için degil ben fazla chin charlarını sevmiyorum o yüzden ha olurda herkez kervan ceker bende set yapar thief olurum hunter olurum ve o zaman set yaparım fgw gelir ödül olarak önemli veya önemsiz birşey veririr zevkine girmek için set yaparım ama bu sekilde sadece so ok veya haftada 1 kere olan kale savaşı veyada batle arena için set yapmam cünkü bi saatleri var ve ben o saatlerin cogunda mesgul oluyorum calısıyorum yemek yiyorum dısarda oluyorum bunun icin sanada kızamam veya serverini kötüleyemem bu orjinalldede böyleydi ve böyle olması gerek. stonelerin npc koyulmasına karsıyım moonların bu kadar kolay elde edilmesine karsıyım neden dersen malum oyun ici ticaret ilk günlerdeki gibi degil sadece silk alınıp satılıyor exp ratenin düşük olmasını istemem ise sadece oyuna ilk başladıgımızda kasdıgımız ve aldıgımız zevki sürekli ve devamlı en azından 3 4 ayda bir yani cap atladıkca olması için.
ha senide gercekden tebrik ediyorum herkezle özel olarak ilgileniyorsun sürekli oyuna bişeyler yapmaya calışıyorsun bu gercekten önemli birşey. bazıları gibi herşeyi tl kazanma amacı ile yapmadıgın için senin ve serverinin gerçekten iyi bir yerlere gelmesini istiyorum.

Teşekkür ederim hassasiyetin için dert etme sen onları bikaç güzel etkinlik ekleyeceğiz oyuna zaten can sıkıntısına birebir ilaç gibi gelecek.

Zaten sürekli birşeyler yapmaya çalışıyoruz, serveri yap at bir kenara kendi kendine dönsün mantığı ile hareket etmediğimizi biliyorsun. Neredeyse her hafta farklı birşeyler yapmaya çalıştık. Serverin ilk haftalarında yaşanan sorunlar nedeni ile çok fazla birşey yapamadık ama o günler geride kaldı artık tüm enerjimizi bu tür etkinliklere ayırabiliriz.

90 Cap olayı gayet güzel olmuş.Yeni başlayan veya başlıcak olan arkadaşlar için set yapma olasılığı daha iyi oldu.O yüzden başlangıç itemlerini değiştirip yeni başlıcak olan kişilere avantaj sağlıyabilirsiniz benim ki sadece bir öneri.İsro da böyle birşey yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam.Böylelikle random player daha çok gelicektir diye düşünüyorum oyunu random playerlar tutuyor çünkü.

Geri