• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ceza Yedik

Bence işgüzarca verilmiş bir ceza.Yönetici üye ayrımı yapmak gibi olmasın ama eğer bana böyle bir kelime söyleseydi o arkadaş tartışmasız o ceza puanını almayacaktı.Şimdi o cümleden olumlu veya olumsuz anlam çıkarmak öznel bir yargı olduğu gibi;eğer bu kadar ince bir anlama göre de ceza veriliyorsa ceza veren kişinin o cümleyi konunun geneline göre değerlendirip,iki kişi arasındaki durumu ve artniyeti de işin içine katması,doğru analiz etmesi icap ediyor.Zira ceza vermek moderatörün gözünde kolay ve sadece işimi yapıyorum olsa bile,sürekli bu foruma giren,arkadaşlık-muhabbet kuran ve genelde olumsuz davranış sergilemeyen birinin "ceza aldınız" cümlesini görmesi onu üzebilir.İşin diğer bir boyutuda eğer bu kadar katı ve ayrıntıcı kuralları olan bir forum ise bunun herzaman ve genele uygulanan bir tutum olması daha etik olur nitekim bu zihniyet benim bu yazdıklarımdan bile bir artniyet çıkarabilir. :)

Yönetime yapılan yorumlar konusunda bu kadar detaycı ve titiziz. Diğer konularda yeri gelip görmezden geliyoruz yeri gelip hoş karşılıyoruz.

Bu forumun düzeninin sağlanabilmesi için yönetimin bir otorite sahibi olması gerek. Sarsılan bir otorite ile kimseye hükmedemz ve burada hiç bir düzen oluşturamazsınız.

Bence işgüzarca verilmiş bir ceza.Yönetici üye ayrımı yapmak gibi olmasın ama eğer bana böyle bir kelime söyleseydi o arkadaş tartışmasız o ceza puanını almayacaktı.Şimdi o cümleden olumlu veya olumsuz anlam çıkarmak öznel bir yargı olduğu gibi;eğer bu kadar ince bir anlama göre de ceza veriliyorsa ceza veren kişinin o cümleyi konunun geneline göre değerlendirip,iki kişi arasındaki durumu ve artniyeti de işin içine katması,doğru analiz etmesi icap ediyor.Zira ceza vermek moderatörün gözünde kolay ve sadece işimi yapıyorum olsa bile,sürekli bu foruma giren,arkadaşlık-muhabbet kuran ve genelde olumsuz davranış sergilemeyen birinin "ceza aldınız" cümlesini görmesi onu üzebilir.İşin diğer bir boyutuda eğer bu kadar katı ve ayrıntıcı kuralları olan bir forum ise bunun herzaman ve genele uygulanan bir tutum olması daha etik olur nitekim bu zihniyet benim bu yazdıklarımdan bile bir artniyet çıkarabilir. :)

İş güzarın kelime anlamına baktım kardeşim sözlükten senin bu yorumun karşıma çıktı :)

Abartmışsınız siz :D Hiç bir kötü anlamı yoktu o kelimenin. Tekrar diyorum ben Kahraman Abiye çok saygı duyarım. Adama kendi içimden bile hiç laf etmedim. :) Tekrar diyorum Ümit Abi; O kelimeyi yazarken hiç bir kötü anlamda yazmadım. Gerçekte dürüst birisi olduğunu söylüyorum. . :ent Gerçi kullandığım kelime hatalı. Orasını kabul ediyorum.

Son düzenleme:

Toplamda 10 puan değerinde ceza puanı alırsan sistem 1 hafta otomatik ban atar.
O zaman az kaldı desene ;
r048q.jpg

Yönetime yapılan yorumlar konusunda bu kadar detaycı ve titiziz. Diğer konularda yeri gelip görmezden geliyoruz yeri gelip hoş karşılıyoruz.

Bu forumun düzeninin sağlanabilmesi için yönetimin bir otorite sahibi olması gerek. Sarsılan bir otorite ile kimseye hükmedemz ve burada hiç bir düzen oluşturamazsınız.
İşte o noktada da ayırt edilmesi gereken şey offtopicte Kahraman abinin bizimle yönetici kimliğiyle değil arkadaş kimliğiyle muhabbet ettiği.Yöneticilerde titiziz gibi yüzeysel bir anlayışınız var ise kaya-kahraman abi arasında geçen hayut seninle-seymen arasında geçen şakalaşmalarada bir el atmak gerekir çünkü bunlar sizin deyiminizle yönetim otoritesini etkileyen şeyler..Ne kadar saçma dimi :) Moderatörünüzü korumanız tabiki doğal birşey ama bence Kahraman abiye sorsanız o bile bir artniyet aramaz o yorumda.Niyetim polemiğe girmek felan değil sadece elinde yetki olan kişilerin insiyatiflerini kullanırken biraz daha düşünmelerini istemem :)

İş güzarın kelime anlamına baktım kardeşim sözlükten senin bu yorumun karşıma çıktı :)
Ne tesadüf :) ama olsun bi kelime daha eklemiş oldun kelime dağarcığına sayemde :)

İşte o noktada da ayırt edilmesi gereken şey offtopicte Kahraman abinin bizimle yönetici kimliğiyle değil arkadaş kimliğiyle muhabbet ettiği.Yöneticilerde titiziz gibi yüzeysel bir anlayışınız var ise kaya-kahraman abi arasında geçen hayut seninle-seymen arasında geçen şakalaşmalarada bir el atmak gerekir çünkü bunlar sizin deyiminizle yönetim otoritesini etkileyen şeyler..Ne kadar saçma dimi :) Moderatörünüzü korumanız tabiki doğal birşey ama bence Kahraman abiye sorsanız o bile bir artniyet aramaz o yorumda.Niyetim polemiğe girmek felan değil sadece elinde yetki olan kişilerin insiyatiflerini kullanırken biraz daha düşünmelerini istemem :)

Ne tesadüf :) ama olsun bi kelime daha eklemiş oldun kelime dağarcığına sayemde :)

Kaya ile Kahraman'ın ve benimle Seymen'in arasındaki gibi bir samimiyetin bu arkadaş ile Kahraman'în arasında olduğunu sanmıyorum. Bizim üyelere arkadaşça ve samimi davranmamız ayrı üyelerin bizi iğnelemesi tamamen ayrı konulardır. Keza orada kurulan cümle hiçte şaka yapar gibi veya samimiyetten ötürü söylenmiş gibi durmuyor. Örnek verdiğin kişiler arasındaki şakalaşma ve samimiyeti herkes biliyor zaten. Otoritemizi veya itibarımızı zedeleyecek bir durum yok ortada, olsaydı o zaman buna kendimiz bir sınır çizerdik elbette.

Yönetim konusunda titiz davranmamız sana yüzeysel geliyor ama bence senin bu yorumların ve düşüncelerin çok yüzeysel. Olayları sadece tek taraftan ele alıp ona göre değerlendirme ve yorum yapıyorsun.

Yönetici arkadaşımızın aldığı karar yanlış değildir o nedenle burada bu kadar açıklama yapma gereği duyuyorum ve arkasında duruyorum. Yanlış olduğunu düşünmediğim bir konu hakkında ısrarla yöneticilerin insiyatif kullanırken daha fazla düşünmelerini istemen ve bu doğrultuda konuyu gereksiz yere uzatman çok gereksiz bir durum.

Geri