• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

hero önerisi olanlar?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Erukage
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Vayne varken ezreal beş para etmez. Şuanda oyunun TARTIŞMASIZ en iyi ad carrysi =))

Atack speed: Var
Kaçma skili: Var
Stun: Duvara çarparsa evet var, yoksa knock back
AD Bonus: Var
Movement Speed: Var, kaçamıyorsun
TRUE DAMAGE: VAR, CARRY'de true damage !? neyi tartışıyorsunuz daha !?

Oyunun en iyi ad carryleri sırasıyla Ezreal,Corki,Graves tir Arada sırada turnuvalarda caitlyn kullanılıyo ama Vayne,varus,draven vb. Turnuvalarda hiç kullanılmadı dünya turnuvasında ezreali pickleyen takım 1-0 önde başlıyormuş gibi seviniyodu yani bilen bilir :)

Son düzenleme:

Oyunun en iyi ad carryleri sırasıyla Ezreal,Corki,Graves tir Arada sırada turnuvalarda caitlyn kullanılıyo ama Vayne,varus,draven vb. Turnuvalarda hiç kullanılmadı dünya turnuvasında ezreali pickleyen takım 1-0 önde başlıyormuş gibi seviniyodu yani bilen bilir :)

Bilen bilir !? Sen sadece oyunda SON ZAMANLARDA en çok seçilen heroları yazdın. Turnuvalarda ezin çok oynanması onu en iyi ad carry yapmaz bu bir. Sana nedenleri yazdım bu iki. Pasifi nerf yemiş corkiyi bile vayne'nin önüne aldın ya sana artık hiç bir şey diyemiyorum buda üç, konuşmaya bile değmez artık.

Edit: Fikrimi değiştirdim, bana neden ez dediğini söyle sana neden vayne dediğimi TEKRAR söyliyim, bırak turnuvaları =))

En çok oynanıyosa güzeldir demek ki +2.5k ELO adamlar Ezreal oynuyo sen vayne oynamaya devam et

Bende Eskiden Böyle bi konu acmıstım fakat pek bi yararı olmadı :) yani adamın iyi kullandıgı champ'ı sen kullanamayabilirsin.

fakat eğlenceli bişiler istersen fizz önerebilirim :) Kullanımı okadar zor değildir.

Bende Suanda Champ Arama Derdindeyim 28 champ'ım olmasına rağmen :D

----------

Bilen bilir !? Sen sadece oyunda SON ZAMANLARDA en çok seçilen heroları yazdın. Turnuvalarda ezin çok oynanması onu en iyi ad carry yapmaz bu bir. Sana nedenleri yazdım bu iki. Pasifi nerf yemiş corkiyi bile vayne'nin önüne aldın ya sana artık hiç bir şey diyemiyorum buda üç, konuşmaya bile değmez artık.

Edit: Fikrimi değiştirdim, bana neden ez dediğini söyle sana neden vayne dediğimi TEKRAR söyliyim, bırak turnuvaları =))

Galiba Vayneyi bi ben kullanamadım :(

----------

ayrıca Gangplank hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim ?

+Ları -Lerini anlamak için ? :)

Bende Eskiden Böyle bi konu acmıstım fakat pek bi yararı olmadı :) yani adamın iyi kullandıgı champ'ı sen kullanamayabilirsin.

fakat eğlenceli bişiler istersen fizz önerebilirim :) Kullanımı okadar zor değildir.

----------

----------

olafı alacam ilk sonrada ezrealı alabilirim ama bence

vayne ultisinden dolayı kaybediyor baron alan bile gördüm karşı takımın elinden ulti sayesinde ezeral ile vayne oyun basında canı az ezrealında oyle aslında :D

----------

----------

Gp ile 5 maç atıyosam 4ünü kazanıyorum çok iyi solo top Ultisiyle kuleni koruyabilirsin basedeyken bile.Q'su ile rahat farm yapabilir adamı rahat harraslayabilirsin.Yalnız çoğu kişi GPye çok yanlış buildler yapıyo direk infinity kasıp phantom yapanlar falan oluyo ben solo topda GPye direkt warmog atma yapıyorum hem lanede daha çok durur + rakibe karşı üstünlük kurarsın hemde damage olarakda aşağıda kalmassın daha sonra Trinity + guardian angel ve son olarakta Infinity edge yapabilirsin (Sonuçta critleriyle ünlü bi champ GP :))

----------

olafı alacam ilk sonrada ezrealı alabilirim ama bence

vayne ultisinden dolayı kaybediyor baron alan bile gördüm karşı takımın elinden ulti sayesinde ezeral ile vayne oyun basında canı az ezrealında oyle aslında :D

Arkadaşın main karakteri Vayne muhtemelen ondan böyle direkt savunmaya geçti normalde Ezreal ile Vayne karşılaştırılamaz bile Ezreal kat kat daha güzel.Kime sorsanız söyler :)

En çok oynanıyosa güzeldir demek ki +2.5k ELO adamlar Ezreal oynuyo sen vayne oynamaya devam et

Allah aşkına SUS... Bak sana nedenlerini söyledim, sen halen daha bana yüksek elolar oynuyor diyorsun. Bilgin olmadığı konularda ne bu ısrar !? Yüksek elolarda blitzcrank mid oynanıyor. Hiç shusei izledin mi !? Blitz mid alıp yardırıyor. Blitz mid oyna git istersen, en iyi mid senin mantığınla.

------------------

Vayne ultisi yüzünden kaybediyor !? Adam görünmez oluyor, ne demek biliyor musunuz !? Teamfightta o curcunada adamı kaybediyorsun, true damage vuran bir adamı kaybediyorsun. Bence gayet iyi ^^

Ayrıca not, mainim vayne değil ^^ Ben support oynayan biriyim, arkadaşımın main herosu vayne ^^

Son düzenleme:
Arkadaşlar boş yere tartışmayın en iyi Adc kim diye,usta ellerde Ashe bile en iyi Adc olabilir yeter ki oynayan iyi oynasın.Ben de kendi fikrimi söyleyeyim,tek farkları oynama stilleri,early game de Ez-Graves burst damage yapabiliyor ama end gamede feedlenmiş bi Vayne bu 2 sinden daha da iyi olur bence.Ama adc lerden oynarken en keyif aldığım champ Corki'dir.

Arkadaşlar boş yere tartışmayın en iyi Adc kim diye,usta ellerde Ashe bile en iyi Adc olabilir yeter ki oynayan iyi oynasın.Ben de kendi fikrimi söyleyeyim,tek farkları oynama stilleri,early game de Ez-Graves burst damage yapabiliyor ama end gamede feedlenmiş bi Vayne bu 2 sinden daha da iyi olur bence.Ama adc lerden oynarken en keyif aldığım champ Corki'dir.

+1 mesela zedde çok iyi bir hero fightlerde en önde giriyorsun ultini bastığından rakip sana dokunamıyor bile :D ama ilk olafı alacam %100 buzul olaf skiniyle :D

baktım vayne ile ilgili atıp tutanlar olmus şunu sölim earlyde ez ile iyi dmg atarsın kacması kolaydır vayne latede ezer
ultisi dmg verir ult+q görünmezlik pasif adamı yakalamasında yardımcı olur oyunun en iyi dmg atan karakteri dir

baktım vayne ile ilgili atıp tutanlar olmus şunu sölim earlyde ez ile iyi dmg atarsın kacması kolaydır vayne latede ezer
ultisi dmg verir ult+q görünmezlik pasif adamı yakalamasında yardımcı olur oyunun en iyi dmg atan karakteri dir

Hayır, Ezreal turnuvada en ok alınan carry, demekki oyunun en süper carrysi, konu kapanmıştır.(!)

Kardeş öncelikle s.a , kendini hangi pozisyonda iyi hissediyorsun?(Solo top , mid , bot ad carry , bot support , jungler)
Kendini bunlara göre hazırla nami geldi supportta iyi değilsen almıyacaksın parana yazık yani öyle düşün şimdi senin neye göre iyi oynadığını bilmeden burda tavsiye versem heroyu aldığında elinde patlıyabilir yani oynuyamassın useless kalırsın :D özelden vaktin olursa sor yardım etmeye çalışırım

Tartışmasız En iyi Ad carry Ezrealdır şuan usta ellerde neler yapabilinir tahmin edemezsiniz zaten counterpick denen birşey var o iyi bu iyi yanlış

ezrealde free flash var skili resmen flash :D bir adc de 2flash demek kurtulmak demek kolay kacabildiği için tercih ediliyor bence

ezrealde free flash var skili resmen flash :D bir adc de 2flash demek kurtulmak demek kolay kacabildiği için tercih ediliyor bence

Unranked adamlarla tartışıyoruz....Vayne istediği dmg atsın late gamede team fighlarda pozisyonu koruması çok zor.Adamlar hemen Adc dalıcaktır teamfightta vayne takla atsa ne değişisek çok rahat hedef.Dediğin gibi ezrealda 15sn free flash var teamfightta çok rahat üzerine atlıyan rn:Irelia..) E atıp çok rahat kaçar.Aklımda daha bi çok şey varda anlatamıyorum şu an .... KaoZ arkadaşımız ne derse odur.
Arkadaşın 5k ELO'su var konu kapanmıştır.(!)

Unranked adamlarla tartışıyoruz....Vayne istediği dmg atsın late gamede team fighlarda pozisyonu koruması çok zor.Adamlar hemen Adc dalıcaktır teamfightta vayne takla atsa ne değişisek çok rahat hedef.Dediğin gibi ezrealda 15sn free flash var teamfightta çok rahat üzerine atlıyan rn:Irelia..) E atıp çok rahat kaçar.Aklımda daha bi çok şey varda anlatamıyorum şu an .... KaoZ arkadaşımız ne derse odur.
Arkadaşın 5k ELO'su var konu kapanmıştır.(!)
Yerim senin karşıt atarını, komik şey :D

Öncelikle belirtiyim, teşekkürünü verip yanaştığın adamın bir önceki mesajına baktın mı !? Dur yardımcı oliyim;

Sadece işine gelen yorumları mı okuyorsun !? Ayrıca unranked !? Ciddimisin !?

Ama hadi gel herşeyi kenara bırakalım senle adam akıllı oturup tartışalım, zaman bol 21 aralığa çok var daha.

Bence Vayne şuanda oyundaki en iyi ad carry. Çünkü vayne;

1)Maximum HP üzerinden true damage vuruyor, büyük punto ile yazmama gerek var mı true damage kısmını !?
2)Yuvarlanma skili bir çok ultimate'den kaçmak için kullanılabilir. Örneğin; Ashe, ezreal veya lux.
3)Ultisi bonus atack damage verip pasifini üçe katlıyor.
4)Yuvarlandığında ultisi açıksa görünmez oluyor ki teamfightlarda rakibinizin sizi seçmesini zorlaştırır, size yeterli zaman kazandırır.
5)Yuvarlandığında bir sonraki atağı fazladan hasar veriyor.
6)Knock back skili var ki yeri geldiğinde stunlayıp fazladan damage vurabiliyor.

Son olarak şöyle bir tespit yapiyim, Vayne ultisi 18 levelda 12 saniye açık kalabiliyor. Trumble coolsown ise 2 saniye'ye düşüyor. Yani teoride en kötü ihtimalle 4-5 kere görünmez olabiliyorsunuz ki bu size yeteri kadar zaman kazandırıyor.

Şimdi sıra sende. Bana ezreal savun, neden onun en iyi ad carry olduğunu belirt. Saçma sapan şeyler yazmadıktan sonra seninle tartışmaya açığım. Mesela "Turnuvalarda en çok alınan karakter" savunmasıyla gelme karşıma.

Geri