• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

hero önerisi olanlar?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Erukage
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yerim senin karşıt atarını, komik şey :D

Öncelikle belirtiyim, teşekkürünü verip yanaştığın adamın bir önceki mesajına baktın mı !? Dur yardımcı oliyim;

Sadece işine gelen yorumları mı okuyorsun !? Ayrıca unranked !? Ciddimisin !?

Ama hadi gel herşeyi kenara bırakalım senle adam akıllı oturup tartışalım, zaman bol 21 aralığa çok var daha.

Bence Vayne şuanda oyundaki en iyi ad carry. Çünkü vayne;

1)Maximum HP üzerinden true damage vuruyor, büyük punto ile yazmama gerek var mı true damage kısmını !?
2)Yuvarlanma skili bir çok ultimate'den kaçmak için kullanılabilir. Örneğin; Ashe, ezreal veya lux.
3)Ultisi bonus atack damage verip pasifini üçe katlıyor.
4)Yuvarlandığında ultisi açıksa görünmez oluyor ki teamfightlarda rakibinizin sizi seçmesini zorlaştırır, size yeterli zaman kazandırır.
5)Yuvarlandığında bir sonraki atağı fazladan hasar veriyor.
6)Knock back skili var ki yeri geldiğinde stunlayıp fazladan damage vurabiliyor.

Son olarak şöyle bir tespit yapiyim, Vayne ultisi 18 levelda 12 saniye açık kalabiliyor. Trumble coolsown ise 2 saniye'ye düşüyor. Yani teoride en kötü ihtimalle 4-5 kere görünmez olabiliyorsunuz ki bu size yeteri kadar zaman kazandırıyor.

Şimdi sıra sende. Bana ezreal savun, neden onun en iyi ad carry olduğunu belirt. Saçma sapan şeyler yazmadıktan sonra seninle tartışmaya açığım. Mesela "Turnuvalarda en çok alınan karakter" savunmasıyla gelme karşıma.

Haklısın vayne daha iyidir üşenmeyip yazmışsın helal olsun ben sana söyledim ezrealın neden daha iyi olduğunu free flashı teamfightlarda adamı hayatta tutar vaynele 2saniyede yere sererler seni ama vayne daha iyi dmg atar hatta ezrealin çok oynanma sebebide o E skillidir.Ezrealla teamfightta daha iyi pozisyon alabilirsin daha uzun süre hayatta kalarak daha çok dmg atarsın en çok oynanma nedenidir ultiside fightdan kaçan adamları halletmek için kullanılır.Acayip saçma açıklamış olabilirim.Ama ezrealla oynuyorum 2.sezon ELOmda gayet iyiydi seninle daha fazlada tartışmıycam Vayne daha iyi diyosan onunla oynamaya devam et.Ha bu arada Ezreal o kadar kötü bi ad carry idiyse neden nerf yedi? neyse Vayne daha iyi

pardon yazım yanlsını yanlıs anlamıssın :D ez earlyde iyi dir ama latede vayne ezreal ı ezer dedim yanlıs anlama olmus :D
dedimki vayne latede ezerr
bende vayne oynarım ama en çok kullandığım ezrealdir çünkü oyunu lateye bıkarmayı sevmiyorum
ezreal ile çok rahat bir şekilde kaçabilirsin
q sikil cd düşürür uzaktan harras için iyidir
ultisi ile tf de yada kacanlara uzaktan iyi dmg atarsın
pasifi ile atack speed e pek gerek kalmaz
w ile takım arkadaslarına atack speed buffu verebilrsin
aklıma gelen ler bunlar :D
ama ben vayneyi savuncaktım :(

----------

aslında mainim solo top ve jungle dir ama arkadaslarla 3vs3 mapında bi taktik denedik adc ben oldum artık rank lara solo top yada jungler olarak girmeyi planlıyorum

pardon yazım yanlsını yanlıs anlamıssın :D ez earlyde iyi dir ama latede vayne ezreal ı ezer dedim yanlıs anlama olmus :D
dedimki vayne latede ezerr
bende vayne oynarım ama en çok kullandığım ezrealdir çünkü oyunu lateye bıkarmayı sevmiyorum
ezreal ile çok rahat bir şekilde kaçabilirsin
q sikil cd düşürür uzaktan harras için iyidir
ultisi ile tf de yada kacanlara uzaktan iyi dmg atarsın
pasifi ile atack speed e pek gerek kalmaz
w ile takım arkadaslarına atack speed buffu verebilrsin
aklıma gelen ler bunlar :D
ama ben vayneyi savuncaktım :(

----------

aslında mainim solo top ve jungle dir ama arkadaslarla 3vs3 mapında bi taktik denedik adc ben oldum artık rank lara solo top yada jungler olarak girmeyi planlıyorum

Bir an için çoooook tanıdık geldi yorumun bana :D Arkadaşlada tartışmıştık oda senin gibiydi, vayne kabul ediyor ama ezi ezdirmiyor :D

Haklısın vayne daha iyidir üşenmeyip yazmışsın helal olsun ben sana söyledim ezrealın neden daha iyi olduğunu free flashı teamfightlarda adamı hayatta tutar vaynele 2saniyede yere sererler seni ama vayne daha iyi dmg atar hatta ezrealin çok oynanma sebebide o E skillidir.Ezrealla teamfightta daha iyi pozisyon alabilirsin daha uzun süre hayatta kalarak daha çok dmg atarsın en çok oynanma nedenidir ultiside fightdan kaçan adamları halletmek için kullanılır.Acayip saçma açıklamış olabilirim.Ama ezrealla oynuyorum 2.sezon ELOmda gayet iyiydi seninle daha fazlada tartışmıycam Vayne daha iyi diyosan onunla oynamaya devam et.Ha bu arada Ezreal o kadar kötü bi ad carry idiyse neden nerf yedi? neyse Vayne daha iyi

Ben sana ne zaman ez kötü dedim !? :D

Ama tamam tartışma benle, bir konuda hem fikiriz en azından :D

ez i ezdirmem çok emeği var bende az oynamadık keratayla
vayne ile focuslanınca ben nabarsam yapim kaçamıyorum hani adamın 1sn lik stunu yetiyor ult acıp q atana kadar işimi bitiriyorlar ya tf ye çok geç giricem yada hep kaçıcam :D ez le duvar arkasına e atıp skill shotları sallıyorum +ult baya hp alıyorum ama latede dediğim gibi dmg si yeterli kalmıyor

----------

bide corki leona çok iyi gidiyor :D

Yerim senin karşıt atarını, komik şey :D

Öncelikle belirtiyim, teşekkürünü verip yanaştığın adamın bir önceki mesajına baktın mı !? Dur yardımcı oliyim;

Sadece işine gelen yorumları mı okuyorsun !? Ayrıca unranked !? Ciddimisin !?

Ama hadi gel herşeyi kenara bırakalım senle adam akıllı oturup tartışalım, zaman bol 21 aralığa çok var daha.

Bence Vayne şuanda oyundaki en iyi ad carry. Çünkü vayne;

1)Maximum HP üzerinden true damage vuruyor, büyük punto ile yazmama gerek var mı true damage kısmını !?
2)Yuvarlanma skili bir çok ultimate'den kaçmak için kullanılabilir. Örneğin; Ashe, ezreal veya lux.
3)Ultisi bonus atack damage verip pasifini üçe katlıyor.
4)Yuvarlandığında ultisi açıksa görünmez oluyor ki teamfightlarda rakibinizin sizi seçmesini zorlaştırır, size yeterli zaman kazandırır.
5)Yuvarlandığında bir sonraki atağı fazladan hasar veriyor.
6)Knock back skili var ki yeri geldiğinde stunlayıp fazladan damage vurabiliyor.

Son olarak şöyle bir tespit yapiyim, Vayne ultisi 18 levelda 12 saniye açık kalabiliyor. Trumble coolsown ise 2 saniye'ye düşüyor. Yani teoride en kötü ihtimalle 4-5 kere görünmez olabiliyorsunuz ki bu size yeteri kadar zaman kazandırıyor.

Şimdi sıra sende. Bana ezreal savun, neden onun en iyi ad carry olduğunu belirt. Saçma sapan şeyler yazmadıktan sonra seninle tartışmaya açığım. Mesela "Turnuvalarda en çok alınan karakter" savunmasıyla gelme karşıma.

Ezreal w skiliyle kule alırken takım arkadaşlarına çok yardımı oluyor , bu bir.
E skiliyle ganglerden rahatça kurtulabiliyor , bu iki.
Q skili cooldownları düşürüyor + lifesteal geliyor , bu üç.
Ultiyle baron&dragon steal yapabilir kaçan adamları rahatlıkla öldürebilirsin tabi bu zamanlamayla vs ilgili
Pasifi skille vurduğu yaratık vs başına attack speed veriyor 5 e kadar stackleniyor
Lanede push yediğinizde farm yapamıyorum diye ağlayanlar oluyor ezle azda olsa q la minion kasabiliyorsunuz mesafesi uzak olduğu için

counterpick olayına gelirsek bu sebepden dolayı "en iyi hero" kavramı yok oluyor dolayısıyla "en iyi ad carry"de yok oluyor ^^
üstelik vurduğu dmg true değil "magic" diye biliyorum , belli bir sınırıda var işi magic damageye çekersek kogmaw bin basar skill kombinasyonunu bilene en iyi kogmawdır pasifi kill almak için çok işe yarar

----------

Gp ile 5 maç atıyosam 4ünü kazanıyorum çok iyi solo top Ultisiyle kuleni koruyabilirsin basedeyken bile.Q'su ile rahat farm yapabilir adamı rahat harraslayabilirsin.Yalnız çoğu kişi GPye çok yanlış buildler yapıyo direk infinity kasıp phantom yapanlar falan oluyo ben solo topda GPye direkt warmog atma yapıyorum hem lanede daha çok durur + rakibe karşı üstünlük kurarsın hemde damage olarakda aşağıda kalmassın daha sonra Trinity + guardian angel ve son olarakta Infinity edge yapabilirsin (Sonuçta critleriyle ünlü bi champ GP :))

----------

Arkadaşın main karakteri Vayne muhtemelen ondan böyle direkt savunmaya geçti normalde Ezreal ile Vayne karşılaştırılamaz bile Ezreal kat kat daha güzel.Kime sorsanız söyler :)

gp ye infinity ve phantom yanlışmı ? vurduğu dmg hakkında herhangi bir fikrin varmı :D ama phantom yerine trinty alırsa daha iyi gider.

----------

En çok oynanıyosa güzeldir demek ki +2.5k ELO adamlar Ezreal oynuyo sen vayne oynamaya devam et
2.5k elo gördünmü sen?

Son düzenleme:
hedefin can değerinin belirli bir oranını true olarak yansıtır
Base True Damage: 20/30/40/50/60
Max Health to Damage Ratio: 4/5/6/7/8 %

hedefin can değerinin belirli bir oranını true olarak yansıtır
Base True Damage: 20/30/40/50/60
Max Health to Damage Ratio: 4/5/6/7/8 %

Vayne tips her bolts with a rare metal, toxic to evil things. The third consecutive attack or ability against the same target deals a percentage of the target's maximum Health as bonus true damage (Max damage vs. Monsters is capped at 200.)

Yanlış anlaşılma olmasın, 60 üstüne rakibin %8 hp sini de ekleyip true damage vuruyor.

Ayrıca vayne trinity alan ilk seni gördüm, dürüst oliyim kimmyoshin ^^

Vayne tips her bolts with a rare metal, toxic to evil things. The third consecutive attack or ability against the same target deals a percentage of the target's maximum Health as bonus true damage (Max damage vs. Monsters is capped at 200.)

Yanlış anlaşılma olmasın, 60 üstüne rakibin %8 hp sini de ekleyip true damage vuruyor.

Ayrıca vayne trinity alan ilk seni gördüm, dürüst oliyim kimmyoshin ^^
q sunun cd 2 saniyeye kadar düşüyor ekstra dmg dahada katlanıyor , yavaşlatma desen var ee ?

yaw bana neden cevap verir gibi yazıosun adam a yazsana

Kızım sana diyorum gelinim sen anla :D

Trinity cok pahalı onun yerine alınabilecek cok item var, ne biliyim bana gereksiz geliyor. Yani öyle bir dedin ki ilk item o olmalı gibi, garipsedim ^^

adamda taktı bana :D
Trinity için düşük bir cd ye ihtiyaç var ki vaynenin baştaki q nun cd su 6 sn fakat latede 2 oluyor bu yüzden sheen adlı item ile kullanıla bilir ama şu yeni gelen item var Blade of the Ruined King adlı adama atınca slow atıyor ve pasifinde hedefin can değerinin %4 öne kadar hasar veriyor aktif edincede saldırı gücünün %50 si kadar hasar veriyor +life steal gzl bi item kullanıla bilir ben jaxda denedim süper

bana göre vayne latede daha iyi olur ezden :( bana öyle geliyor hemen kızmayın :(

caner reyiz işi bilio :D
tabiki ayıp ettin şimdi bak :D şöyle yapcan beklicen bi köşede çakcan skili duvara çarpcak ezik ez sonra stun yicek sonra vurucan yarı canı gidicek :D sonra kendi flash skilini kullanır kaçar sen çimenlerde beklersin sonra öne atılırsın çat çat oldu bitti bu kadar ! :(

missfortune - manyak karı süper birşey bence :D

Oynamaktan en cok zevk aldigim carry ^^ ama kacma skili olmamasi kotu. Early game yanina nunu alinca cok hos oluyor, ama late baya geride girmen lazim tf yoksa kacamiyorsun... Ben beceremiyorum fazla durust olmam gerekirse...

Geri