• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

IP Limit, PC Limit ve Proxy Hakkında Bilgilendirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhabalar,

Limitler ve proxy kullanımı ile ilgili bir takım açıklamaların yapılması zaruri duruma gelmiştir.

Neden PC Limit Değil de IP Limit ?:

PC limit değil de IP limit koymamızın sebebi PC Limit'in proxy bulmaktan daha kolay bir şekilde cracklenmesi & aşılması ve PC limitli serverlarda girişlerde sorun yaşanmasıdır. PC limit koyup oyuncularını mağdur eden birçok Türk serveri bulunmaktadır sizi düşündüğümüz sizi bu tür zorluklara maruz bırakmamak için PC limit koymadık.

Bazı arkadaşlar yabancı bi kaç serveri örnek gösterip onlarda neden sorun olmuyor demişler. Örnek gösterdiğiniz serverların yapımcıları dünya genelinde vSRO dosyaları üzerine neredeyse master yapmış kişiler. Bizim Türk editörlerimizin sorunsuz bir pc limit yapacak bilgilerinin olmadığını maalesef üzülerek söylemek durumundayım, sadece biz değil Türkiyede şuan hiç kimsenin bunu yapacak bilgisi ve imkanı bulunmuyor.

Bu durumu dile getirdiğimde arkadanızda koskoca Maxigame ver neden yapamıyorsunuz, amatör server açacaksanız açmayın gibi hoş olmayan söylemlerle karşılaştım. Bir servera PC limit koymamak demek amatörlük demek değildir. Herkesin belli imkan ve şartları vardır biz sizi kandırmak yerine gerçekleri söylerken siz bunu takdir etmek yerine saldırılarda ve çirkin ithamlarda bulunuyorsunuz. Eğer Türkiye'de pc limiti sorunsuz uygulayabilen bir server varsa lütfen oraya gidin ve artık daha fazla bizi yıpratmayın.

IP Limitin 2 veya 3 Olması:

IP limit bildiğiniz üzere proxy ile kolayca aşılabilecek bir durumdur. Başta limiti 3 koymamızın sebebi limit biraz yüksek olursa belki insanlar daha az proxy'e yönlenir daha az hilelere başvurur diye düşünmemizdendi. Ancak ısrarlarınız nedeni ile limiti 2 ye düşürdük. Fakat şunu bilmeniz gerekiyor ki limitler ne kadar düşük tutulursa ve insanlara engelleme getirilirse hileye başvuranların oranı bir o kadar artacaktır.

Biz proxy kullananları %100 engelleriz veya önüne geçeriz gibi bir vaadte bulunmuyor ve bunu garanti etmiyoruz. Bunun mümkünatı da yoktur zaten. Aşılacağını bildiğimiz ve herkesin bildiği bir sistemi oyuna zorla entegre etmeye çalışmak bizce pek akıl ve mantık işi değildir. Bize kalsaydı limitleri komple kaldırır insanları illegale hileye yönlendirmenin önünce geçer herkesi özgür bırakırdık. Çünkü serverda kesinlikle bir slot sorunu yaşanamayacak gerekli tüm çalışmalar yapıldı bu konuda ayrıca botlarla ne kervan çekilebilecek ne de coin kasılabilecek. Fazla char açıp bota koyan en fazla açtığı charı kasar level atlatır bunun ötesinde bir kazancı olmayacaktır.

Bu durumu kimseye anlatamadığımız için IP Limit 2 olarak devam edeceğiz ancak üzerini ve altını çizrerek belirtmek isteriz ki "Proxy olayını hiç kimse %100 engelleyemez ve önüne geçemez." Buna rağmen siz çok istiyorsunuz diye elimizden gelen bütün imkanları seferber edip bu işin sıkı takibini yapmaya çalışacağız ancak bunun hiç bir zaman %100 çözüm olmayacağını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Proxy Kullananların Tesbit Edilmesi Durumunda Yapılacaklar:

Yapılan takipler neticesinde proxy kullandığı tesbit edilen kişinin tüm hesapları sınırsız bloke edilecek ve varsa aldığı bir item veya goldu tamamen silinecektir.

Yurtta oynayanlar için ne olacak ? SS istenip yükseltme yapılacak mı ? Ve de bu SS olayında art niyetli kişiler haliyle olacak ne gibi önlem alacaksınız ?

Drop rate 1x, sanırım kervanda da trace kapalı, onunla uğraşması + static ip parası vermesi sadece o kişileri zarara sokacaktır diye düşünüyorum

İp limit neden aşılır ?

1- Kervanda trace olursa 5 6 çar traceler kervan çekersin Ama bizim Bp'de Trace Kapalı..
2- Coin toplamak için daha fazla toplamak için açılır.. Ama Bp Coini botlar görmez.

Başka bir iş içinde zaten adam o zahmete girip proxy ile laglı 10çar açıp oynamaz..

Drop rate 1x, sanırım kervanda da trace kapalı, onunla uğraşması + static ip parası vermesi sadece o kişileri zarara sokacaktır diye düşünüyorum

Sürekli değişen ip ye nasıl limit tanımlayacağız? Yani bunu keyfi istemiyoruz, ip limit isteniyorsa bunun yolu budur. Statik ip olmadan ek limit tanımlamak mümkün değil. Tanımlarsın hoop modeme reset veya internet kesintisi sonra tekrar yeni ip ye yeni limit tanımlamak gerekecek. Bir de bu limit işinden muzdarip 100-200 kişi olduğunu düşünsenize sürekli bu kadar kişinin ip lerine limit tanımlamak mümkün mü? Biraz da kendinizi bizim yerimize koyun.

Sürekli değişen ip ye nasıl limit tanımlayacağız? Yani bunu keyfi istemiyoruz, ip limit isteniyorsa bunun yolu budur. Statik ip olmadan ek limit tanımlamak mümkün değil. Tanımlarsın hoop modeme reset veya internet kesintisi sonra tekrar yeni ip ye yeni limit tanımlamak gerekecek. Bir de bu limit işinden muzdarip 100-200 kişi olduğunu düşünsenize sürekli bu kadar kişinin ip lerine limit tanımlamak mümkün mü? Biraz da kendinizi bizim yerimize koyun.

Yukarıdaki arkadaşın "Ve de bu SS olayında art niyetli kişiler" sözü için yazdım, sizin için birşey demedim :)

Merhaba kardeşim mesela başladık diyelim oyuna bota bıraktık bot BP Coini toplamayacakmı afk olduğumuz vakitler?

Merhaba kardeşim mesela başladık diyelim oyuna bota bıraktık bot BP Coini toplamayacakmı afk olduğumuz vakitler?

Evet, botlar BP Coin yeni adı ile BP Pearl'i toplayamayacak ancak bu dert edilecek birşey değil. BP Pearl çok nadir düşecek ve satınca cüzzi bir gold miktarı verecek. Bununla uğraşmak istemeyen Kervana yönelebilir ordan çok daha fazla gold elde edebilir. Bu oyunun temeli kervancılıktır. BP Coin veya Pearl sadece kasma işine küçük bir anlam katmak için yapılmış ufak bir değişiklik oyunun tamamını etkileyecek ve zorunlu toplanması gereken birşey değil.

Vay be tamda bana uyan birşey. Sıkılınca elle kasıyorum şansım varsa düşer :)
Evet, botlar BP Coin yeni adı ile BP Pearl'i toplayamayacak ancak bu dert edilecek birşey değil. BP Pearl çok nadir düşecek ve satınca cüzzi bir gold miktarı verecek. Bununla uğraşmak istemeyen Kervana yönelebilir ordan çok daha fazla gold elde edebilir. Bu oyunun temeli kervancılıktır. BP Coin veya Pearl sadece kasma işine küçük bir anlam katmak için yapılmış ufak bir değişiklik oyunun tamamını etkileyecek ve zorunlu toplanması gereken birşey değil.

İp limit neden aşılır ?

1- Kervanda trace olursa 5 6 çar traceler kervan çekersin Ama bizim Bp'de Trace Kapalı..
2- Coin toplamak için daha fazla toplamak için açılır.. Ama Bp Coini botlar görmez.

Başka bir iş içinde zaten adam o zahmete girip proxy ile laglı 10çar açıp oynamaz..

Hocam Petteki Ayarı Çöpleri de toplatsa adam o bp coinleri toplamıcakmı ?? bottan görmez ama pet yinede toplar...

Hocam Petteki Ayarı Çöpleri de toplatsa adam o bp coinleri toplamıcakmı ?? bottan görmez ama pet yinede toplar...
Görmeyeceği için toplayamayacak.. Ben botsuz girerim bot görmüyosa pet toplar diye düşünenlerde olcak tabiki ama sonuç aynı olcak.. Zaten bu yüzden ip limitin bir önemi yok..

Görmeyeceği için toplayamayacak.. Ben botsuz girerim bot görmüyosa pet toplar diye düşünenlerde olcak tabiki ama sonuç aynı olcak.. Zaten bu yüzden ip limitin bir önemi yok..

Diyelimki elle kasıyorum botu acmadım ama petimin ayarları hepsi tik işaretli ne varsa yerden topluyo yinede bp coinleri toplamıcakmı pet itemi görmüyormu :)

Diyelimki elle kasıyorum botu acmadım ama petimin ayarları hepsi tik işaretli ne varsa yerden topluyo yinede bp coinleri toplamıcakmı pet itemi görmüyormu :)
Öyle olsa kafası çalışanlar şunu yaparlar bot çarına botsuz soktukları bir çarı trace atarlar o botsuz çarında peti toplar ozaman bu konunun zaten yayını yapılmazdı böyle bir açık söz konusu olsa..

Öyle olsa kafası çalışanlar şunu yaparlar bot çarına botsuz soktukları bir çarı trace atarlar o botsuz çarında peti toplar ozaman bu konunun zaten yayını yapılmazdı böyle bir açık söz konusu olsa..

Bilgi için teşekkürler.. :) Trace işi aklıma gelmedi valla bp coini ne bot ne pet toplamıcak en güzelide o herşey düşünülmüş saol Hocam :D

Geri