• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

IP ve PC Limit Hakkında Genel Bilgi Toplama Anketi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IP ve PC Limit Hakkında Genel Bilgi Toplama Anketi

• PC Limit olarak devam edilsin.

Kullanılan: 45 39.5%
  • IP Limite geri dönülsün.

Kullanılan: 10 8.8%
  • Tüm Limitler kaldırılsın.

Kullanılan: 59 51.8%

• Kullanılan toplam oy
    114
Hocam merakımdan soruyorum, sanal bilgisayar kurup böyle bir şey denediniz mi ?
evet mac adresi değiştirilebiliyor şuan kontrol ettim.

100 tane telefon numarası bulurum ve açarım char saçma bir yöntem. Amcam abim annem babam kuzenlerim arkadaşlarım. Hepsine bir mesaj atıp onay kodunu almam yeterli. Bu botlar pc limitten sonra gelmedi, hatta pc limitten sonra aşırı derecede azaldı botlar oyunu takip eden bunu rahatlıkla görebilir. İstediğiniz olmayınca oyunu bırakırım kafasındaysanız zaten sizi kimse bu oyunda tutamaz.
en azından banlanan banlandımı geri gelemez :)

evet mac adresi değiştirilebiliyor şuan kontrol ettim.

en azından banlanan banlandımı geri gelemez :)

Nasıl geri gelemeyecek? Telefon numarası mı bulamayacak, yoksa yeni bir ip mi, ya da yeni bir hwid mi? Hangisini bulmak ve değiştirmek imkansız? Çözüm üretmeye çalışırken sorun çıkarıyorsunuz.

Global serverleri örnek alın büyük serverlar.

pc limit yapılsın uzatılmamalı pc limit +1

adam banlanır geri gelmez başlayacaklarada bu sefer salça olur oyunu kötüler vs vs yine oyuncu kaybı
heh işte orda maxigame kalitesi devreye geliyor 100-200 playerin bulunduğu bir server değil burası adam belli olur goldbottan banlanıp buraya ağlayınca

Serverin kendisinden kaynaklı bir dll sorunu yok, patch atarken bazıları dll dosyasını alamıyor, yarım alıyor, virüs programı siliyor veya sbot clientless ile oyuna girmeye çalışıyor, x serverinin hazırladığı mbotu kullanıyor o server bakıma alınca server bağlantısı kesildiği için giremiyor vs. durumlar.

Hem forumda hem fb sayfasında dll dosyasını ayretten verip ne yapılması gerektiğini anlattık ama adam gelip halen bunu botun içine mi atacağım diyor, dünden beridir kafayı yemek üzereyim, insanlar 1 dosyayı indirip oyun klasörüne atmaktan bile aciz. Yapamayınca da oyunu s...tiniz bırakıyorum diyip bize afra tafra yapıyor. Ne yaparsak yapalım her zaman suçlusu yine biz oluyoruz.

Abi sen istediğin kadar anlat ve sistem değiştir insanlar bir şeyleri beceremeyip seni suçlayacak. Güzel bir video anlatım ile sorunun çözümü kısa bi videoya çekilir (uygunsa) facebook sayfasına ve forum başlığı altına atılır ve sabitlenir gerisi oyunculara kalır. Zaten izleyerek dahi bir şeyi yapamıyorlarsa oynamasının anlamı yok.

heh işte orda maxigame kalitesi devreye geliyor 100-200 playerin bulunduğu bir server değil burası adam belli olur goldbottan banlanıp buraya ağlayınca
ben başka forumlarda çok gördüm halada görüyorum bp nin şuanki serverini kötüleyen karaktersizleri merak etme bunlar bitmez ban yiyince daha çok türerler

Bazı arkadaşlar yabancı prv. serverlerin pc limiti hallettiğini söylüyor ama kesinlikle yanılıyor.Şuan piyasada dll bypasslayan en azından benim bildiğim 3 tane ekip var.Birisi bunun satışınıda yapıyor.Hali hazırda bunun engellemesini yapabilen kimse yok bu yüzden yönetim burda buna çözüm bulamaz.

Ip limit'e proxy var onuda engelleyemeyiz diyorlar en sağlıklısı limit olmaması.Zaten alıcağınız sun itemi npc'den arena coin ve bir miktar gold ile alıyorsunuz.Arena coin'de takas edilmiyor.Mecburen sun almak isteyen bir kişinin sürekli artık zamanını bilmiyorum b.a yapması lazım.50 Tane char açsa ne olur ki? En fazla moon item ve stone elixir kazanır.Sizde açarsınız sizde kazanırsınız moon'un değeri azalır bu seferde moon'a + basılan itemler değerlenir :)

ISro'dan geldiğimizi düşünüyorum çoğumuzun 3,500k kapasite ile isteyen istediği kadar char açıyordu nedense hiç hatırlamıyorum kimsenin serverde şu kadar bot var dediğini.PC başından kalkmadan deliler gibi oynuyorduk.

Not : Serveri oynamayan birisi olarak benim düşüncem bu.Yalan yanlış şeylerle itham etmeyin lütfen :)

Bazı arkadaşlar yabancı prv. serverlerin pc limiti hallettiğini söylüyor ama kesinlikle yanılıyor.Şuan piyasada dll bypasslayan en azından benim bildiğim 3 tane ekip var.Birisi bunun satışınıda yapıyor.Hali hazırda bunun engellemesini yapabilen kimse yok bu yüzden yönetim burda buna çözüm bulamaz.

Ip limit'e proxy var onuda engelleyemeyiz diyorlar en sağlıklısı limit olmaması.Zaten alıcağınız sun itemi npc'den arena coin ve bir miktar gold ile alıyorsunuz.Arena coin'de takas edilmiyor.Mecburen sun almak isteyen bir kişinin sürekli artık zamanını bilmiyorum b.a yapması lazım.50 Tane char açsa ne olur ki? En fazla moon item ve stone elixir kazanır.Sizde açarsınız sizde kazanırsınız moon'un değeri azalır bu seferde moon'a + basılan itemler değerlenir :)

ISro'dan geldiğimizi düşünüyorum çoğumuzun 3,500k kapasite ile isteyen istediği kadar char açıyordu nedense hiç hatırlamıyorum kimsenin serverde şu kadar bot var dediğini.PC başından kalkmadan deliler gibi oynuyorduk.

Not : Serveri oynamayan birisi olarak benim düşüncem bu.Yalan yanlış şeylerle itham etmeyin lütfen :)
Server'ı oynamıyorsun o yüzden böyle konuşuyorsun Aydın. Bir kişinin normal şartlarda sun silah ve set dizmesinin ne kadar zaman alacağından haberin var mı? Sunun zor yapılmasının nedenlerinden birisi moon değerini yüksek tutmaktı, insanlar moon sete deli para bayıldılar, blue ve statlarına dahi deliler gibi para gidiyor. Şimdi sen diyorsun ki moon değeri düşsün. 5 karakterin kastığı elixir ile 30 karakterin kastığı elixir sayısı aynı olabilir mi? Peki piyasada 15 elixir varkenki fiyat ile 100 elixir varken uygulanan fiyat aynı olabilir mi? Olamaz. O yüzden bu durum hem moon itemlerin hem şu ana kadar yapılmış olan tüm setlerin değerini düşürür, insanların emeklerine yazık. Eminim şu oyunu oynasan tepkin bu olmazdı, seni tanıyorum.

IP limit olsa da proxy ile giren giriyor hiç lag , delay olur , oyuncu soğur , girmez demeyin valla cayır cayır giriyor lag 0 , PC limite gelirsek şuan ben ve bir çok arkadaşım hata alıyor aşılamaz mı 1 hafta sonra ip limit haline dönecek server isteyen istediği gibi charını açacak. En mantıklısı isroda nasılsa öyle olması limit falan yok kimin pc si iyiyse uğraşırsa o o kadar çok chara girer bu gmleri bağlamaz tabi böyle olursa da sunucu dayanır mı bilemem zaten sunları almak imkansıza yakın :)

Server'ı oynamıyorsun o yüzden böyle konuşuyorsun Aydın. Bir kişinin normal şartlarda sun silah ve set dizmesinin ne kadar zaman alacağından haberin var mı? Sunun zor yapılmasının nedenlerinden birisi moon değerini yüksek tutmaktı, insanlar moon sete deli para bayıldılar, blue ve statlarına dahi deliler gibi para gidiyor. Şimdi sen diyorsun ki moon değeri düşsün. 5 karakterin kastığı elixir ile 30 karakterin kastığı elixir sayısı aynı olabilir mi? Peki piyasada 15 elixir varkenki fiyat ile 100 elixir varken uygulanan fiyat aynı olabilir mi? Olamaz. O yüzden bu durum hem moon itemlerin hem şu ana kadar yapılmış olan tüm setlerin değerini düşürür, insanların emeklerine yazık. Eminim şu oyunu oynasan tepkin bu olmazdı, seni tanıyorum.

Beni iyi tanısaydın Burak bu sistemde bir server oynamıcağımı bilirdin zaten.Neyse konumuz bu değil isro'da kaç kere emeğim gitti moon itemin değeri düştü diye şikayet ettin - ettiniz - ettiler ?

Yanlış anlaşılmasın kimseye muhalefet yaptığım yok fakat mantıklı bakmaya çalışıyorum ve doğru oynamadığım için bir rahatlık var yorum yaparken :)

Edit : Oynamadığım oynamıcağım anlamınada gelmiyor çünki 110 cap ile başlanabilir :)

Beni iyi tanısaydın Burak bu sistemde bir server oynamıcağımı bilirdin zaten.Neyse konumuz bu değil isro'da kaç kere emeğim gitti moon itemin değeri düştü diye şikayet ettin - ettiniz - ettiler ?

Yanlış anlaşılmasın kimseye muhalefet yaptığım yok fakat mantıklı bakmaya çalışıyorum ve doğru oynamadığım için bir rahatlık var yorum yaparken :)

Edit : Oynamadığım oynamıcağım anlamınada gelmiyor çünki 110 cap ile başlanabilir :)

İsroda benim oynadığım zaman limit falan yoktu, bu server limitli şekilde başladı. Ayrıca buranın p.server olduğunu unutmaman lazım. Bence mantıklı bir karşılaştırma değil, şartlar eşit değil.

Ümit bey daha önce yöneticilik yapmış biri olarak söylüyorum kesinlikle ve kesinlikle server'ı limitsiz hale getirmemenizi rica ediyorum. Proxy kullananları tespit edip ban cezası vermeme sebebinizi şuna bağlıyorum ben eğer ban cezasına çarptırsaydınız kişiler oyunu bırakıp gidecekti büyük ihtimal ile ama olsun yerine yenisi gelirdi. Fakat bu proxy işi sürekli sürecek olan bir serüven olduğu için herhalde bu topa girmek istemediniz diye düşünüyorum çünkü her gün kontrol edilmesi gerekiyor bu işin buda server ile ilgili diğer işlerin aksamasına sebebiyet verecekti. Pc limit aşılabiliyor biliyorsunuz ama bu işi yapabilecek çok az kişi var açıkçası 10 parmağı geçmez sayısı diyebilirim kimisi beceremez kimisinin bilgisayarı kaldırmaz.

Bir karar alındı pc limit getirildi sonuna kadar arkasında durulması kurmuş olduğunuz sistemin çökmemesi için en doğru seçim. İp limitsiz server isteyen gidip araştırsın bulsun oynasın buraya kimse zorla getirilmedi kimsede zorla tutulmuyor kapının yolunu tüm oyuncular ve üyeler biliyor beğenmeyen varsa ben bu şekilde devam etmem diyenler gidin başka servera o zaman. Oyunun indirilme oranını takip ediyoruz ümit bey oyuncu olarak guıld master özellikle çok üzerine düşüyor takip işinin indirme oranınız gayet iyi çok yüksek bir oranda oyun zaman içerisinde dolacaktır.

Bu çocuklara 1 kere tolerans tanır da dediklerini yaparsanız baştan kaybedersiniz çünkü bir kere şahsi isteklerini yerine getirdiğiniz zaman hep isteyeceklerdir. O yüzden kurucu olarak daim olan benim kararımdır pc limit kalkmayacak değip konuyu kapatmanız ve orta halli bir sertlikte olmanız verilecek en güzel karar ve duruş olacaktır. Bakın limitsiz bir hale getirir iseniz oyunu kendimden örnek vereyim açarım 2 party char salarım slota 1 ana char yaparım bir kaç tanede stall char yaparım totalde 20 char olur herhalde profesyonel bir oyuncuyum ama madem ip limit kaldırdı der işi aynı zamanda ticarete de dökerim. İstiyor muyum? Hayır! Dediğim gibi daim olacak yönetimin verdiği karardır pc limit kalkmayacaktır ve bu günden itibaren bu konu ile ilgili açılan tüm konular silinecektir değip noktayı koyup bu konuyu ivedi ile sonlandır malısınız. Aksi halde bir takım oyuncular tarafından konu uzatılacak aşırı derece üstelenecek ve sizi aşırı zorlayıp istediklerini yaptıracaklardır. Baştan ipleri oyuncuların eline verirseniz dediklerini yaparsanız bu işin sonu hüsran ile sonuçlanır kurucu olarak bazı konularda oyuncuya sormamak kendi kararlarınız doğrultusunda ilerlemek en iyisidir.

Tamamen bu arkadaşımla aynı fikirdeyim. Bu konunun açılması bile yanlış benim gözümde.

İsroda benim oynadığım zaman limit falan yoktu, bu server limitli şekilde başladı. Ayrıca buranın p.server olduğunu unutmaman lazım. Bence mantıklı bir karşılaştırma değil, şartlar eşit değil.

Limitler değişebilir,kaldırılabilir,arttırılabilir vs herşey olabilir.Sonuçta dediğin gibi burası bir prv. server resmi bir kurum değil :)

Son mesajımdı uzatmak gereksiz geliyor çünki.Ben fikrimi söyledim,iyi oyunlar :)

Arkadaşlar konunun başında söyledim yine söylüyorum, burda anketten çıkan karar uygulanacak diye birşey yok, ben daha çok fikir alışverişi yapmak için bu konuyu açtım. Akıl akıldan üstündür, arada güzel ve yapıcı yorumlar var bunlardan faydalanmak istiyoruz çünkü bu konuda bizim de kafamız şişti.

Sürekli olarak sanki anket sonucu uygulanacakmış gibi söylemlerde bulunmaktan kaçının lütfen yok öyle birşey, ha şöyle olur ankete 5000 kişi katılır 4000 i tek şıkta yoğunlaşır o zaman değerlendirilebilir ama böyle bir durum yok ve herkesin farklı görüşleri var. 200-300 oyluk bir anketle arada 100 farkın bile olmadığı bir anketle asla sistem değişikliği yapmayız.

Lütfen mantık çerçevesinde varsa fikirlersiniz sunun yoksa kimseyi boş yere sıkıntıya sokmayın, sükunette bir erdemdir.

PC limit 2 olsun iyidir, adamlar 10 tane hesap açıyor oyunu iyicene ticaret işine çeviriyolar boku çıkıyor, şurda zevkine oynuyoruz lütfen onuda *** etmeyin

slm GM Bey şu işe bi çare bul oyuna giremeyen çok arkadaşımız var pc limit tutmadı ALP_ER_TUNGA oyuna girer girmez pc katası veriyor format attı gene aynı ne yapmasını istersiniz indirmediği dosya kalmadı acil bi çözüm bul birde sunda gözümüz yok goldu biriktirsek coin toplama imkanımız yo
k işten gelip 2 saat pc başında oturarak coin elde edemeyiz oyuna coin sistemi yok diye başladık ya sunu hiç getirmeyecektin yada drop olarak ekleyecektin düşürmesi zor olacaktı o zaman oyun daha kaliteli olurdu kolay gelsin

limit kalkarsa serverın gidişatı değişecektir değşiklik şöyle olucaktır moon fiyatları gold fiyatları düşer silk fiyatları artar limitin kalkması burda bazı arkadaşların dediği kadar etki etmez hatta en mantıklı seçim olur herkesin üzerinde 600 700 er m gold olur sunlar daha çabuk alınır kimse stoneların fiyatına bakmaz bırakın uğraşabilen 30 40 char atsın sizde atsın sonuç olarak piyasa ona göre şekil alır atıyorum 100m gold 20 tl değil 1b gold 20 tl eder herkes moon seti +7 değil daha çok basar limit aslına bakarsanız insanları fakirleştiriyor 30 char atanıda 3 char atanıda limit kalkarsa herkes eşit olur emin olun 3 char atanda 30 char atanda herkes emeğinin karşılığını alır mademki emek serverı

Arkadaşlar konunun başında söyledim yine söylüyorum, burda anketten çıkan karar uygulanacak diye birşey yok, ben daha çok fikir alışverişi yapmak için bu konuyu açtım. Akıl akıldan üstündür, arada güzel ve yapıcı yorumlar var bunlardan faydalanmak istiyoruz çünkü bu konuda bizim de kafamız şişti.

Sürekli olarak sanki anket sonucu uygulanacakmış gibi söylemlerde bulunmaktan kaçının lütfen yok öyle birşey, ha şöyle olur ankete 5000 kişi katılır 4000 i tek şıkta yoğunlaşır o zaman değerlendirilebilir ama böyle bir durum yok ve herkesin farklı görüşleri var. 200-300 oyluk bir anketle arada 100 farkın bile olmadığı bir anketle asla sistem değişikliği yapmayız.

Lütfen mantık çerçevesinde varsa fikirlersiniz sunun yoksa kimseyi boş yere sıkıntıya sokmayın, sükunette bir erdemdir.

Ümit bey coin sistemi kaldırıp sun drop eklemek bence daha iyi olur coin sistemi şahsen ben zerre sevmiyorum haz etmiyorum. Server açanlarda genelde şu düşünce oluyor drop olmasın olunca ratesini düşük tutacağız düşüremeyecekler sonra bir ton tantana olacak. Tamam söylenen bir takım çocuklar olabilir ama drop olayı her zaman daha iyi oluyor benim şahsi görüşüm moon drop rateside çok yüksek mesela kendi guıld arkadaşım bir günde 3 moon düşürdü bence çok yüksek oran. Olur olmaz o ayrı konu ama eski sistem her zaman daha iyidir bu coin işleri ne zaman ki türedi o zaman ticari kafalar oluştu zaten burada ki sistemde kolay değil sun kasmak 10 b yapmak vs vs gibi şeyler ama coin işine sıcak bakılmıyor artık.

Konu ile alakasız belki ama bu konuda ivedi ile bir düşünceye girilip çok geçmeden şayet coin sistemi kaldırıyoruz drop ekliyoruz kararı çıkar ise yönetimden hemen değişikliğe gidilmesini önemle rica ediyorum. Ayrıca rate konusunda asla müdahale etmeyeceğiz dediniz ama yine şahsi görüşüm exp rate çok yüksek çok kolay kasılıyor char kanatimce bir kaç tık aşağı çekilebilir. Bana kalsa bir char 6 ay gibi bir sürede ancak 80 olsun isterim 1 yıl gibi bir sürede de 80 ff olabilsin isterim ne kadar uzun bir zamana yayılır ise bu kasma süreci ff süreci efendime söyleyeyim charı full moon full sun yapma süreci ne kadar uzun sürer ise o kadar zevkli olur oyun. Hee şu da var sizde böyle sistemi onaylıyorsunuz dur ama oyuncuların işine gelmiyor tantana ediyorlar vs vs gibi şeyler oluyor diye kurmamışsınız dır ayrı konu.

Son düzenleme:
Geri