• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

IP ve PC Limit Hakkında Genel Bilgi Toplama Anketi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IP ve PC Limit Hakkında Genel Bilgi Toplama Anketi

• PC Limit olarak devam edilsin.

Kullanılan: 45 39.5%
  • IP Limite geri dönülsün.

Kullanılan: 10 8.8%
  • Tüm Limitler kaldırılsın.

Kullanılan: 59 51.8%

• Kullanılan toplam oy
    114
tüm limitler kaldırılmalı bencede.. Eşitlik ancak böyle olur.

Bir fizik sınavında sorunun cevabını bilenle bilmeyen eşit olur mu? Hadi tüm limitler kaldırıldı birinin bilgisayarı 15 karakter açar birinin 30. O zaman herkese bilgisayar alıp hediye edelim eşitlik olsun. Herkes eşit olsun derken tüm ipleri elimizden kaçırmakta üstümüze yok.

Üyelik sırasında cep telefonu onayı eklenmesi yada oyunun ücretli olması dışında farklı bir alternatif olduğunu düşünmüyorum. Özellikle ücret lafını duyanların bana sövmeden nedenleri okumalarını şiddetle tavsiye ediyorum:

-Az çok Free2play MMORPG oynamış herkes ip/pc limitin hiçbir engelinin olmadığını biliyordur.

-Engel olamıyorsa tamamen kaldıralım eşitlik olsun dersek, Gold'un değerinin tamamen ortadan kalkana kadar süistimal edileceğini düşünüyorum.

-Cep telefonu limiti düşünülürse, her telefon için tek hesap taraftarıyım düşününce her evde en az 2-3 cep telefonu mevcut.

-Ücret sistemine gelirsek, premium üzerinden gidilebilir. Şuan 15tl olan ücret, 10 lira civarına düşürülürse kimse için sorun olacağını sanmıyorum.

İp limit veya pc limit aşmayı bilenler yürüsün diyosun.. Sende haklısın :)

cep telefonu olursa hesaplarda gayet güzel olur. doğrulamaya geçersek fazla hesap açılamaz.
bakın bugün pc limite geçtiğimizde goldbotlar türedi. goldbotlar devam edecekse oyunu bırakacağım anlamı yok oynamanın
RPk4y7.png

Son düzenleme:
Cok açık ve net yorum yapıcam kimse kırılıp sinirlenip yorum falan silmesin. Hic bir oyunda global capli oyun dahil bu proxy limit olayinin bu kadar büyüdüğünü görmedim. Bunun bu kadar uzamasinin tek nedeni yonetimden kaynaklidir. Hocam proxy kullananlari ayiklamaya baslarsaniz temizlenir diye yorum geliyor öbür ki cikip diyoki oyunu bırakır adam , sacma sapan savunuyorsunuz. Oyundaki adaleti oyuncu kendi saglayamaz. Guzel Turkiyemizde su denetim ve adalet olayi hic bir mecrada calismiyor. Sonrasinda cikip o asiliyo bu suistimal ediliyor diliyorsunuz. Çözümü net ve gayet basittir. Limiti koyarsin bu dersin asan adami da banlarsin. Malesef bizim milletimiz başına bir olay gelmedikce konusur durur. Ama denk geldimi hizaya girer.
not olarak yabanci birkac server limit olayini çözmüştu p limit dahil.
Turkiyede oynayacaginiz en iyi serveri oynuyoruz kendimce söylüyorum bunu ve bununla birlikte kolay gelsin umarim düzlüğe çıkarız.

sınırlar engeller art niyetli oyuncular tarafından bir şekilde aşılıyor limit olayı net bir çözüm olmuyor maalesef bunun herkes bilincinde farkında illede limit olacaksa şayet pc limit 3 4 veya isteğe göre her neyse bir nebzede olsa cezbediciliği olabilir genel oyuncu kitlesine hitaben

cep telefonu olursa hesaplarda gayet güzel olur. doğrulamaya geçersek fazla hesap açılamaz.
bakın bugün pc limite geçtiğimizde goldbotlar türedi. goldbotlar devam edecekse oyunu bırakacağım anlamı yok oynamanın
RPk4y7.png

Hocam oyunda yenisiniz galiba pc limitle beraber gelmedi o goldbotlar :D Sırf kendim kaç SS almışımdır bunların oyunun başından beri.
Rica ediyorum buraya bir yorum yazıcaksanız bencilce yazmayın ( Sözüm meclisten dışarı )Pc limiti kıramayan pc limite b*k atıyor. Ip limitte proxy bulamayan Ip limite b*k atıyor. İşin özü yönetimde bitiyor. Yap bakalım ver cezasını kurala uymayanlara ne olacak ? Bu işler malesef böyledir. Yorumlara baktıkça gülüyorum. Ya sen 3-4 char açıcam diye isyan ediyosun gene başkası da açıcak onu sanıyorsunuz ki ben farklı olacağım. :D Ben limitin olması ve yönetimin sıkı çalışıp cezai işlem uygulaması taraftarıyım. Sistemi oturtmadığınız sürece bu balonlar sürekli çıkacaktır. Bugün bunla uğraşırsın yarın başka konuyla. Umarım açıkça anlatabilmişimdir.

IP limit ve limitsiz olması tamamen oyunun aleyhine hareketlerdir. Lütfen bilinçli hareket edelim.

Hocam oyunda yenisiniz galiba pc limitle beraber gelmedi o goldbotlar :D Sırf kendim kaç SS almışımdır bunların oyunun başından beri.
Rica ediyorum buraya bir yorum yazıcaksanız bencilce yazmayın ( Sözüm meclisten dışarı )Pc limiti kıramayan pc limite b*k atıyor. Ip limitte proxy bulamayan Ip limite b*k atıyor. İşin özü yönetimde bitiyor. Yap bakalım ver cezasını kurala uymayanlara ne olacak ? Bu işler malesef böyledir. Yorumlara baktıkça gülüyorum. Ya sen 3-4 char açıcam diye isyan ediyosun gene başkası da açıcak onu sanıyorsunuz ki ben farklı olacağım. :D Ben limitin olması ve yönetimin sıkı çalışıp cezai işlem uygulaması taraftarıyım. Sistemi oturtmadığınız sürece bu balonlar sürekli çıkacaktır. Bugün bunla uğraşırsın yarın başka konuyla. Umarım açıkça anlatabilmişimdir.

hayır makinesi olan adam açar sanal makineyi 10 tane 1gb ramle etherneti değiştirir girer pc limit ideal değil. evde 6 tane sağlam pc var silkroad açıp farmlayabilceğim. bunun bencillikle alakası yok konulsun TR cep telefonu numarası onaylaması (yurtdışına da mısırlı playerlere açılmalı yoksa r10dan telefon numarası alınabiliyor 10 lira/10 tane

limit sorun mu düşür kardeşim server kapasitesini 2000 e premium girişini aktif et zamanla ne proxy kalır ne pc limit aşanlar eskiden limit mi varmış tek limitimiz server crowded olmasıydı

hayır makinesi olan adam açar sanal makineyi 10 tane 1gb ramle etherneti değiştirir girer pc limit ideal değil. evde 6 tane sağlam pc var silkroad açıp farmlayabilceğim. bunun bencillikle alakası yok konulsun TR cep telefonu numarası onaylaması (yurtdışına da mısırlı playerlere açılmalı yoksa r10dan telefon numarası alınabiliyor 10 lira/10 tane

Hocam merakımdan soruyorum, sanal bilgisayar kurup böyle bir şey denediniz mi ?

İp limit veya pc limit aşmayı bilenler yürüsün diyosun.. Sende haklısın :)

Buraya yorum yapacak kadar internet kullanmayı biliyorsan internetten bu durumu aşmayı araştıracak kadar da zeka sahibisindir. Aşmak isteyen her sistemi aşar, bunun için serverı oyuncağa çevirmeye gerek yok diyorum

Bu konuyu yönetime laf sallayın ve iş buyurun diye açmadık, açık ve net söylüyorum PROXYLERİN HEPSİNİ TESBİT EDİP ENGELLEYEBİLECEK İMKANIMIZ VE GÜCÜMÜZ YOK, BUNU YAPAMAYIZ!

Sürekli takip edin banlayın, engelleyin yapın edin demekten vazgeçin. Ordan öyle oturduğunuz gibi bol keseden konuşmak gibi kolay değil o işler. Bunu engelleyeceğim diyen adam bütün dünya ile ilişkisini kesip 7/24 pc başında anlık herşeyi kontrol etmelidir, biz insan değil miyiz, uyumaya, yemeye içmeye, tuvalete gitmeye, duş almaya gibi temel ihtiyaçlarımız olmayacak mı? Sosyal hayattan bahsetmiyorum bile, onu çoktan gözden çıkardık. Bencillik yapıp durmayın artık, biraz empati kurun.

IP Limit isteyen varsa proxy charları kabullenmelidir, biz bunu engelleyemeyiz 2+2 = 4.

PC Limit isteyen şuan çoğu kişinin girişlerde yaşadığı dll sorunları sebebi ile oyundaki kitlenin azalacağını + ilerde dll lerin kırılıp yine çoklu char gireceğini kabul etmelidir.

Bunları hiç bir şekilde engellemenin insani olarak bir mümkünatı yoktur.

Kendim kafama göre birşeye karar verebilir ve uygulayabilirdim ama yapmadım, böyle yapınca oyuncuları dikkate almıyorsunuz deniliyor, sizi dikkate alıp gelip burdan sizden fikir istedim ama görünen o ki herkes bencillik edip kendisini düşünüyor ancak yap et çöz deniliyor. Eğer siz bencillik yapıp bana / bize yapamayacağımız sorumluluklar yükleyip nasıl yaparsan yap diye dayatacaksanız bundan sonra ben de sizi düşünmem canımın istediğini yapar ve kimseyi dikkate almayıp keyfime bakarım.

Konuşurken biraz mantıklı ve biraz empati kurarak konuşun, bencillik etmeyin.

RPk4y7.png

100 tane telefon numarası bulurum ve açarım char saçma bir yöntem. Amcam abim annem babam kuzenlerim arkadaşlarım. Hepsine bir mesaj atıp onay kodunu almam yeterli. Bu botlar pc limitten sonra gelmedi, hatta pc limitten sonra aşırı derecede azaldı botlar oyunu takip eden bunu rahatlıkla görebilir. İstediğiniz olmayınca oyunu bırakırım kafasındaysanız zaten sizi kimse bu oyunda tutamaz.

Bu konuyu yönetime laf sallayın ve iş buyurun diye açmadık, açık ve net söylüyorum PROXYLERİN HEPSİNİ TESBİT EDİP ENGELLEYEBİLECEK İMKANIMIZ VE GÜCÜMÜZ YOK, BUNU YAPAMAYIZ!

Sürekli takip edin banlayın, engelleyin yapın edin demekten vazgeçin. Ordan öyle oturduğunuz gibi bol keseden konuşmak gibi kolay değil o işler. Bunu engelleyeceğim diyen adam bütün dünya ile ilişkisini kesip 7/24 pc başında anlık herşeyi kontrol etmelidir, biz insan değil miyiz, uyumaya, yemeye içmeye, tuvalete gitmeye, duş almaya gibi temel ihtiyaçlarımız olmayacak mı? Sosyal hayattan bahsetmiyorum bile, onu çoktan gözden çıkardık. Bencillik yapıp durmayın artık, biraz empati kurun.

IP Limit isteyen varsa proxy charları kabullenmelidir, biz bunu engelleyemeyiz 2+2 = 4.

PC Limit isteyen şuan çoğu kişinin girişlerde yaşadığı dll sorunları sebebi ile oyundaki kitlenin azalacağını + ilerde dll lerin kırılıp yine çoklu char gireceğini kabul etmelidir.

Kendim kafama göre birşeye karar verebilir ve uygulayabilirdim ama yapmadım, böyle yapınca oyuncuları dikkate almıyorsunuz deniliyor, sizi dikkate alıp gelip burdan sizden fikir istedim ama görünen o ki herkes bencillik edip kendisini düşünüyor ancak yap et çöz deniliyor. Eğer siz bencillik yapıp bana / bize yapamayacağımız sorumluluklar yükleyip nasıl yaparsan yap diye dayatacaksanız bundan sonra ben de sizi düşünmem canımın istediğini yapar ve kimseyi dikkate almayıp keyfime bakarım.

Ümit kardeşim madem eski sistem oynuyoruz madem limit sorun eskiden limit falan yoktu traffic derdi ile geriliyodu herkes düşür server kapasitesini 2000 veya 2500 e premium girişleride aktif et yürüsün gitsin şuan online sayısı zaten 2000 ip limitle ne oldugunu gördük pc limittede aynı sıkıntı cıkar birkaç güne en temizi capasite ile dengeyi sağlamak bu benim düşüncem tabiki akla mantığa yatarsa oylamaya çıkması tarafındayım

Söylediğin gibi abi ikisi de aşılabilir sistemler o yüzden böyle kalsın dll sorunu varsa çözün ve akışına bırakın. Sürekli serverın özellikleri ile oynamak iyi sonuç doğurmuyor daha önce tecrübe ettik.

Aynen öyle şuan forumda ve oyunda isyan eden tipler bir sürü goldbot kasıp proxyle oynayan arkadaşlar. Bizde açıyorduk proxy ama pc limitin oyuna düzen getirdiği kanaatindeyim. + Oyunun crowded olmayışını oyunun bittiğine yoran tiplere gülüyorum. Sadece bot charları çıktı oyundan. Ben Pc limiti destekliyorum arkadaşım neden derseniz kontrol olarak Ip limite göre daha rahat . Aralıklarla dll değiştirilip çözüm getirilir. Ha gene aşan olmayacak mı olacak ama görünen odur ki proxy kadar rahat olmayacak.

Söylediğin gibi abi ikisi de aşılabilir sistemler o yüzden böyle kalsın dll sorunu varsa çözün ve akışına bırakın. Sürekli serverın özellikleri ile oynamak iyi sonuç doğurmuyor daha önce tecrübe ettik.

Serverin kendisinden kaynaklı bir dll sorunu yok, patch atarken bazıları dll dosyasını alamıyor, yarım alıyor, virüs programı siliyor veya sbot clientless ile oyuna girmeye çalışıyor, x serverinin hazırladığı mbotu kullanıyor o server bakıma alınca server bağlantısı kesildiği için giremiyor vs. durumlar.

Hem forumda hem fb sayfasında dll dosyasını ayretten verip ne yapılması gerektiğini anlattık ama adam gelip halen bunu botun içine mi atacağım diyor, dünden beridir kafayı yemek üzereyim, insanlar 1 dosyayı indirip oyun klasörüne atmaktan bile aciz. Yapamayınca da oyunu s...tiniz bırakıyorum diyip bize afra tafra yapıyor. Ne yaparsak yapalım her zaman suçlusu yine biz oluyoruz.

O zaman en basit ve etkili yontem pclimiti arttirabilirsin ama limitleri kaldirmak gercekten cok kotu sonuclar çıkartır.

Ümit bey daha önce yöneticilik yapmış biri olarak söylüyorum kesinlikle ve kesinlikle server'ı limitsiz hale getirmemenizi rica ediyorum. Proxy kullananları tespit edip ban cezası vermeme sebebinizi şuna bağlıyorum ben eğer ban cezasına çarptırsaydınız kişiler oyunu bırakıp gidecekti büyük ihtimal ile ama olsun yerine yenisi gelirdi. Fakat bu proxy işi sürekli sürecek olan bir serüven olduğu için herhalde bu topa girmek istemediniz diye düşünüyorum çünkü her gün kontrol edilmesi gerekiyor bu işin buda server ile ilgili diğer işlerin aksamasına sebebiyet verecekti. Pc limit aşılabiliyor biliyorsunuz ama bu işi yapabilecek çok az kişi var açıkçası 10 parmağı geçmez sayısı diyebilirim kimisi beceremez kimisinin bilgisayarı kaldırmaz.

Bir karar alındı pc limit getirildi sonuna kadar arkasında durulması kurmuş olduğunuz sistemin çökmemesi için en doğru seçim. İp limitsiz server isteyen gidip araştırsın bulsun oynasın buraya kimse zorla getirilmedi kimsede zorla tutulmuyor kapının yolunu tüm oyuncular ve üyeler biliyor beğenmeyen varsa ben bu şekilde devam etmem diyenler gidin başka servera o zaman. Oyunun indirilme oranını takip ediyoruz ümit bey oyuncu olarak guıld master özellikle çok üzerine düşüyor takip işinin indirme oranınız gayet iyi çok yüksek bir oranda oyun zaman içerisinde dolacaktır.

Bu çocuklara 1 kere tolerans tanır da dediklerini yaparsanız baştan kaybedersiniz çünkü bir kere şahsi isteklerini yerine getirdiğiniz zaman hep isteyeceklerdir. O yüzden kurucu olarak daim olan benim kararımdır pc limit kalkmayacak değip konuyu kapatmanız ve orta halli bir sertlikte olmanız verilecek en güzel karar ve duruş olacaktır. Bakın limitsiz bir hale getirir iseniz oyunu kendimden örnek vereyim açarım 2 party char salarım slota 1 ana char yaparım bir kaç tanede stall char yaparım totalde 20 char olur herhalde profesyonel bir oyuncuyum ama madem ip limit kaldırdı der işi aynı zamanda ticarete de dökerim. İstiyor muyum? Hayır! Dediğim gibi daim olacak yönetimin verdiği karardır pc limit kalkmayacaktır ve bu günden itibaren bu konu ile ilgili açılan tüm konular silinecektir değip noktayı koyup bu konuyu ivedi ile sonlandır malısınız. Aksi halde bir takım oyuncular tarafından konu uzatılacak aşırı derece üstelenecek ve sizi aşırı zorlayıp istediklerini yaptıracaklardır. Baştan ipleri oyuncuların eline verirseniz dediklerini yaparsanız bu işin sonu hüsran ile sonuçlanır kurucu olarak bazı konularda oyuncuya sormamak kendi kararlarınız doğrultusunda ilerlemek en iyisidir.

Son düzenleme:
Geri