• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

PC Limitten IP Limite Geri Dönüş

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
6,500 online'dan 1,500 online sayısına düştüğü için mi böyle bir şey yapıldı acaba sorunlar hep var ip limit olunca sorunsuz bir oyun mu oluyor da pc limit kaldırılıyor. Kimse kimseyi kandırmasın lütfen. 6,500 online kuru kalabalık. Çok char değil çok player olsun! yine açacak millet 20 tane char ss atıyoruz banlanmıyor da... nasıl iş anlamış değilim emek server dediniz harbiden mükemmel bi emer server olmuş sal bota yat aşağı

https://www.maxigamerz.com/t/252218-black-pearl-haftalik-bakim-plani-26062017

G0zp9Z.png

gWo465.png

İsteyen istediğini düşünsün ve söylesin takmıyorum artık, yeter cidden, ne kadar insanları düşünürsek düşünelim her iyi niyetli düşüncemizi evirip çevirip altından bir art niyet bulmayı başarıyorlar.

Pc limit denedik olmadı vazgeçtik ip limite geri döndük. IP limitte proxy olacak farkındayız ve bunu engelleme sözü veremeyiz. Server budur beğenen oynar beğenmeyen kendisine başka bir server arayabilir. Bunaldım yeminle, bütün bayram tatili boyunca milletin pc sine team ile bağlanıp sorun çözemeye çalıştım, sabah 7 de yatıp 10 da kalktım ve şu saat oldu halen ne elimi yüzümü yıkalabildim, ne kahvaltı yapabildim ne de afedersiniz henüz tuvalete gidebildim.

İnsan olan anlar, insan değilim diyenlede bizim işimiz yok.

1. Eskiden ali, ahmet açıyordu şimdi bütün server 4 char açacak server da illa ki biraz delay olacak bu başlangıçta can sıkmasa da ileride can sıkacak.

2. Stallar moon itemler ile dolacak taşacak ve 4 chardan gelen moon itemlerin değerlerini 2 - 5m değerine kadar düşürecek bu demek oluyorki herkes de moon item olacak ve oyun içi ticaret 0 a düşecek.

3. Oyun da silk'in değeri yoktu artık hiç umursanmayacak bile bu da server'a eksi olarak yansıyacak.

4. Gold değeri git gide artacak ama insanlar artık gold kasmaktan sıkılmış vaziyette olacak.

5. Her slotta bir parti her slotta bir kavga LTP atanlar parti moblarına ölecek veya bir sabah uyandıgın da dibine parti kurulmuş bir şekilde bulacak her gün globaller de insanların aile bireylerine küfür eden insanlar göreceğiz.

6. Sun item 3 ile 5 ay arasın da yapılması daha da zorlaşacak 1 sun item için 7 - 8 ay uğraşılacak çünkü oyun içi ticaret sıfıra düşecek. Playerlar slot kavgası yapacak gold kasıp sun alabilmek için millet birbirini yiyecek.

İnsanlar bir zaman sonra kim olursa olsun artık sıkıntıdan insanlar ile uğraşmak istemediğinden oyunu bırakmaya başlayacak.

7. Proxy botların oyunu nasıl etkilediğini şuan bile görmekteyiz 3 buçuk haftadır kasıp moon setini zor dizen bir insan ile setlerini bitirmiş weaponlarını yapmış statlarına kadar bitirip üstünde 700m ile 1b arasında gold ile gezen insaları görüp aradaki farkı anlamamak kimse kusura bakmasın da elde değil.

8. Server ekonomisi en önemli şeydir bir server da ticaret bitmişse oyunun sona yaklaşıyor demektir. Ha proxy ile 4 char açmışsın ha ip limit ile 4 ikisi de aynı yola çıkıyor.

Proxy açan bir playerın drop konusun da her hangi bir sıkıntısı olmadığı için bir itemin değeri 200m ise bunu 50m e bile satabilir ki satıyorlar da şuan da server da görüyoruz.
Bu adam bunu yaparken başkasını düşünmüyor neden düşünsün ki? adamın 4 tane charı var getirisi gayet güzel yine düşer mantığı ile ucuzdan satıyor ve oyun içi ticarette başkasının item satmasını engelliyor ve piyasayı düşürüyor.

9. Sun itemlere gelirsek daha makul bir gold oranı ve arena coin oranı beklentisi içerisindeydim şahsen bu kadar abartılı olacağını bilmiyordum abartılı buluyorum çünkü bu insanlar isrodan sıkılmış private serverlara yönelmişler
hiç birisinin kafasın da bir item için 4,5 ay uğraşma gibi bir çabayla oyuna başlamamışlar.

Şimdi diyeceksiniz ki kolay server olmasın sun zor alınması iyidir buna zaten kimsenin lafı yok ama server'a aylar sonra yeni başlayan bir oyuncu o sun itemi alabilmek için maximum 1 ay çabalayıp zorluğunu görünce oyunu bırakacak bırakmasa bile ne olur ki?

Server cap atlayacak. Cap konusuna gelirsek Cap atlamaları "ay" olarak baz almıştınız açıla konular da şimdi ise sun itemler gelince yıla döndü. Demek ki isteyince oyunda bazı şeyler değişebliyor :)

Sun itemler olsa ne olmasa ne herkes de moon item zaten mevcut şuan da bu insanlar moon itemle ne yapıyorsa sun itemle de aynısını yapacak her hangi bir şey değişmeyecek.

Proxy ile goldunu yapan adam sadece arena coin kasacak hiç gold ile uğraşmayacak bu da diğer insanlar için vakit kaybı sebep olacak 3 - 4 ay az bir süre değil adam goldunu mu kassın arena coin mi kassın.

Bununla kalmayacak sun itemi ilk alan kişiler illaki yok sen hile ile aldın proxy ile char açtın bu kadar goldu nasıl biriktirdin diye soracaklar adama bu da en doğal hakları çünkü haksız kazanç sağlıyor karşısında ki insan.

Zamanla diğer insanların oyundan soğumasına neden olacak bu da oyun adına kötü olacak.

Şimdilik aklıma geldiği kadarıyla yazdım yıllardır maxigame üyesiyim ve takip etmekteyim oyun adına kendi görüşlerimi bildirdim oyun bu kadar güzel giderken 1,2 ay içerisin de kötüye gitmesini, kapanmasını yada playerların bırakmasını hiç birimiz istemeyiz.

Bu sadece oyuna değil "maxigame" güvencesi ile açıldığı için foruma da yansır.

Ben kötü bir şey söylediğimi yada yazdığımı düşünmüyorum çoğu kitlenin duygu ve düşüncelerine tercuman olduğumu ve insanların da bu düşüncelere katıldığına eminim oyun içerisini sürekli takip eden birisi olarak.

iyi forumlar
silkin değeri düşecek ? goldun değeri artıcak ? burda yanılıyosun işte.Yerden gold düşüyor silk değil.Yerden düşen itemler npcye silk karşılığında değil gold karşılığında satılıyor , aynı şey bp coin içinde geçerli.Oyun goldla dolup taşıcak.Goldun değeri artıcak diyosun :) Sun goldla alınıyor diyeceksin, bu oyunda 10b biriktirmek isteyen kesim %20-30 , geri kalan %60-70lık kesim silk alacak gold verip.Kısaca goldun değeri düşecek bunu anlamamak için hiç düşünmemek gerek

Okumuyorum sayın hocam devletin önemli kurumunda siber güvenlik uzmanı olarak çalışıyorum gel deneme yapalım , server aç ip limit koy senin oyununa 100 tane char sokarsam sen mesleğini değiştir :)

Canım yıllardır botnet ile uğraşan proxy portlarını ülke ülke ezbere bilen birisine diyorsun bunları :) Sen devlet kurumun da siber güvenlik işi yapıyorsan vay halimize ne diyeyim :)))

- - - Güncellendi - - -

silkin değeri düşecek ? goldun değeri artıcak ? burda yanılıyosun işte.Yerden gold düşüyor silk değil.Yerden düşen itemler npcye silk karşılığında değil gold karşılığında satılıyor , aynı şey bp coin içinde geçerli.Oyun goldla dolup taşıcak.Goldun değeri artıcak diyosun :) Sun goldla alınıyor diyeceksin, bu oyunda 10b biriktirmek isteyen kesim %20-30 , geri kalan %60-70lık kesim silk alacak gold verip.Kısaca goldun değeri düşecek bunu anlamamak için hiç düşünmemek gerek

Canım kardeşim benim sen npcye 1 tane item satarken adamlar 10 tane satıyor yine zararı sana bana anlatabiliyor muyum? bunu anlamamak için bunları görmemek için kör olmak gerek.

Canım yıllardır botnet ile uğraşan proxy portlarını ülke ülke ezbere bilen birisine diyorsun bunları :) Sen devlet kurumun da siber güvenlik işi yapıyorsan vay halimize ne diyeyim :)))

- - - Güncellendi - - -

Canım kardeşim benim sen npcye 1 tane item satarken adamlar 10 tane satıyor bunu anlamamak için bunları görmemek için kör olmak gerek.
ben sanki proxy olayını savunuyorum :D
goldun değeri artıcak demişssin oraya takıldım sadece , azalacak net bi şekilde

Beni şu oyunda yap GA proxy kullananlar = ban , hepsiyle uğraşacam.Dolandırıcılık - hırsızlık yapan gavatların charlarınıda elinden alıp yeni başlayan oyunculara ya da ihtiyacı olana veririm , bu 2 konuyla ilgili her türlü şikayetle ilgilenirim...

Not : 2-3 hafta öncede söylemiştim.......

Birbirimizi tanımadığımız için ikimizde kendimize göre haklıyız ne diyelim :)

Ümit abi kesin bi karar alman lazım ip limit 4 kalacaksa 4 olacak yok 2 olacaksa 2 olacak pc limite gececeksen pc limit e gececez yada limiti komple kaldıracaksın kaldıracaksın bu kararı sen vereceksn işine gelmeyen yol alıp gidecek ama böyle bi gün pc limit bi gün ip limit olmuyor hem sen kendini yıpradıyorsun hem kesin bi karar veremedigin icin sana baskıyla bişeyler yaptırmaya calısıyorlar ve buda diger kişiler için can sıkıcı oluyor

Ümit abi kesin bi karar alman lazım ip limit 4 kalacaksa 4 olacak yok 2 olacaksa 2 olacak pc limite gececeksen pc limit e gececez yada limiti komple kaldıracaksın kaldıracaksın bu kararı sen vereceksn işine gelmeyen yol alıp gidecek ama böyle bi gün pc limit bi gün ip limit olmuyor hem sen kendini yıpradıyorsun hem kesin bi karar veremedigin icin sana baskıyla bişeyler yaptırmaya calısıyorlar ve buda diger kişiler için can sıkıcı oluyor

Hergün pc limit ve ip limit arasında gidip gelecek değiliz 1 sefer pc limit denedik olmadı bir daha da geçmeyiz. IP limit 4 son kararımızdır bir daha değişiklik olmayacaktır.

Bir kaç yorumu okudum yok Mitte çalışıyorum yok devletin siber güçlerindeyim yok yazılım mühendisiyim yok 11 senedir bunu biliyırum şunu biliyorum.. Bukadar çok bilen burda konuşmaz.!

Ip limit 4 olması en ideal çözüm. Abartmasın kimse artık. Şu provakatörlerin gazına gelip kimse onlara destek vermesin bu oyun sizin oyununuzdan çok EMEKLERİNİZ sahip çıkmazsanız yarın tek bir adamın sahip çıkmasını beklemeyin..

Son düzenleme:
Bir kaç yorumu okudum yok Mitte çalışıyorum yok devletin siber güçlerindeyim yok yazılım mühendisiyim yok 11 senedir bunu biliyırum şunu biliyorum.. Bukadar çok bilen burda konuşmaz.!

Ip limit 4 olması en ideal çözüm. Abartmasın kimse artık. Şu provakatörlerin gazına gelip kimse onlara destek vermesin bu oyun sizin oyununuzdan çok EMEKLERİNİZ sahip çıkmazsanız yarın tek bir adamın sahip çıkmasını beklemeyin..

Şapka çıkarıyorum bilader önünde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri