• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

IP ve PC Limit Hakkında Genel Bilgi Toplama Anketi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IP ve PC Limit Hakkında Genel Bilgi Toplama Anketi

• PC Limit olarak devam edilsin.

Kullanılan: 45 39.5%
  • IP Limite geri dönülsün.

Kullanılan: 10 8.8%
  • Tüm Limitler kaldırılsın.

Kullanılan: 59 51.8%

• Kullanılan toplam oy
    114

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhabalar,

Malumunuz IP limitten PC Limite geçtik birçok kişi şuan oyuna girişlerde sorun yaşıyor ve bunu bekliyordukta zaten. Bunun yanı sıra pc limitte ip limit gibi kolayca kırılabilecek ve %100 sağlıklı bir yöntem değildir.

IP limitte malum proxy sorunu var, ne kadar takip edilirse edilsin %100 bunun önüne geçebilmenin bir mümkünatı maalesef bulunmuyor. Bunun yanı sıra ip limitin diğer bir sıkıntısı internet cafelerden oynamak isteyen kişiler, yurtta yaşayan öğrenci arkadaşlar, aynı evde yaşayıp aynı interneti kullanan kardeşler veya arkadaşlar oyunumuza başlayamıyorlar.

Hâl böyle olunca %100 ve adil bir şekilde engellenemeyecek, önüne geçilemeyecek birşey için tüm oyunculara limitler ve kısıtlamalar koyarak eziyet etmenin bir anlamı var mı?

Yönetim olarak bu limit işlemlerini %100 sağlıklı bir engelleme olmaması sebebi ile mantıklı bulmuyoruz ve bize sorulsa hiç bir limit koymazdık. Son bir kez de sizlere sormak ve bu konuda hakkında genel bir görüş / fikir almak istiyoruz.

Sizce PC Limit devam mı etmeli? ip limite geri mi dönülmeli yoksa bu limitler komple kaldırılmalı mı?

Bu anket ve konu sadece bilgi toplama amaçlıdır, anket sonucu kesin uygulanacak veya uygulanmayacak diye bir kaide yoktur.

Limit komple kalkmalı bence. Ip limit - Pc limit aşmasını bilen var bilmeyen var , bilen her zaman 1 adım önde olacak. Limit kalkarsa herkes eşit olur diye düşünüyorum.

Her iki sistemde kolayca aşılabiliyor şartlar eşitlenmeli kaldırılsın

Pc limitle devam edilsin.Etraf kuru kalabalıktan başka bir şey olmuyor. Proxy'e ulaşım kolay ama dll bypass masrafı olan bir durum ( paylaşılmazsa şayet) bu yüzden limiti kaldıran sayısı az olacaktır, uyanıklar her yerde ama en azından minimuma çekmek daha iyidir.:)

Son düzenleme:
Limiti kaldırdığınızda millet 10-20 tane bot çarı açacak server boş kalabalıktan başka bişey olmayacak. boş kalabalık olan serverda yokolmaya mahkumdur

Limit kalkınca 15 bin online karakter bile olabilir oyunda hatta daha fazla, clientless diye bir şey var

Pc limit 3 olarak devam edilebilir bence,böylece limiti aşmaya çalışan kişi sayısı bi tık azalır ve 2 tane 80 charı olanlar stall charı açamıyor onlar için de bir çözüm olur :)

- - - Güncellendi - - -

Son olarak diyeceğim limiti kaldırmak intihar olur abi cavede bir slotta 10 char olabilir , epvpde çoğu serverde pc limit var ve çok sıkıntı yaşadıklarını düşünmüyorum öyle olsa onlar ip limit yapardı çünkü onlarda internet kafe kültürü falan da yok.

Son düzenleme:
Piyasanın anası bellenmek istiyorsa kalkmalı , istenmiyorsa kalkmamalı

Limitlerin kalkmasından yanayım. Yöntemini bilen aşıyor diğer oyunculara göre daha avantajlı bir konuma geçiyor,kalkması durumunda herkese eşit bi şans verilmiş olacaktır.

Şöyle bir durum var eğer limit kalkarsa serverda belirli bir player sınırı elbette olcak ve premium girişler aktif oldugu için tekte girmek isteyenler pre alcak zaten aşırı zor birey degil pre almak emekle bile en fazla 1 haftada alırsın 80 levelsen. Ancak bu seferde pc kalitesi yorumları belircek :D her ne kadar bu konu hakkında şikayet almamak için yapsanızda bu sefer sizlerin başını pcleri iyi olan 10 char 20 char acıyor kötü olan 6 char felan açıyor gibi muhabbetler döncek bunu göz önünde bulundurun bence. Her ne kadar limit kalksın diye oy versemde İP veya PC limit olarak en az bir limit bulunması gerekir. Seçim size kalmış. Ancak bitek sizin serverda proxy kullanımı veya pc limit kırılmıyor. Limitler hakkında yorum yazan arkadaşlar diğer serverlarda böyle bir sorun olmadıgını sanıyor sanırım. Burdada Atasözümüz devreye giriyor "Meyve veren ağaç taşlanır."

Ayrıca bu problem üzerinde yapmanız gereken şey bizlere sormak değil, sizlerin en iyi ve kolay bunları nasıl tespit edebileceğinizdir. Tamam hepsini engelleyemeyebilirsiniz. Ancak bir yerden başlamanız gerek.

Son düzenleme:
Limit kaldırılırsa oyunun 1 hafta içerisinde tükenmesine sebep olacaktır, proxy'lerin önüne geçemezsiniz ama malum oyun level kasması vakit alan bir oyun bunu artı olarak kullanmanız mümkün, siz biraz vakit ayırıp proxyleri ban'lamayı başlarsanız yeni bot karakteri kasmak zor gelmeye başlayacaktır bir zaman sonra proxy kullananlara.
Örnek;
BAPNOV.png

Party match listesinden bile proxy charlarını tespit etmek mümkün oluyor, yöneticilerin biraz zamanlarından feragat edip takibini sağlamaları gerekiyor, herkesin vakti değerlidir ama bu oyunu açtıysanız bunu sağlamanız gerekli bana göre.
Umarım en kısa sürede limit aşım sorunlarından arınan bir oyun olur.

Limit kaldırılırsa oyunun 1 hafta içerisinde tükenmesine sebep olacaktır, proxy'lerin önüne geçemezsiniz ama malum oyun level kasması vakit alan bir oyun bunu artı olarak kullanmanız mümkün, siz biraz vakit ayırıp proxyleri ban'lamayı başlarsanız yeni bot karakteri kasmak zor gelmeye başlayacaktır bir zaman sonra proxy kullananlara.
Örnek;
BAPNOV.png

Party match listesinden bile proxy charlarını tespit etmek mümkün oluyor, yöneticilerin biraz zamanlarından feragat edip takibini sağlamaları gerekiyor, herkesin vakti değerlidir ama bu oyunu açtıysanız bunu sağlamanız gerekli bana göre.
Umarım en kısa sürede limit aşım sorunlarından arınan bir oyun olur.

Yanlış düşünüyorsun , proxyi banlarsan adam bir daha uğraşmaz ve oyunu bırakır , insanlar daha güçlü olmak istiyor, silkroad artık zevk için oynanmıyor piyasada zevk alınabilecek birçok oyun var steam'de yaz indirimi var zaten. Ben oyunu 1 haftadır sağlık sorunları sebebi ile oynayamıyorum şu an oyundaki kişi sayısı 1700 akşama ne olur bilinmez fakat bu şekilde düşüş devam ederse yeni oyuncuda başlamayacağı için her geçen gün oyuncu kaybı yaşanacaktır. Özet olarak oyuncuyu sıkarak katı kurallar getirerek oynatmaya çalışırsan bir süre sonra sıkılır bırakır. Önerim yok sağlık sorunları sebebiyle zaten 10 gün kadar daha oynayamayacağım , yönetimin vereceği kararlara güveniyoruz hayırlısı olsun

Kaldırılsın abi zaten bilen 20 30 char açıyor, kaldırılırsa daha iyi olur eşit olur. Limit kalkarsa ve pc durumu kötü olan varsa yapacak bir şey yok ona da biraz daha ekleme yap bilgisayara 3-4 fazla gir. Öbür türlü zaten gerideydin şimdide çok açamıyorum diye dert etme :)

Abi kusura bakma ama eski sunucularla aynı hatayı yapıyorsunuz. Şurada şu konuyu açmanın hiçbir sağlıklı yönü yok. Server açıldı 6-7k oyuncu seviyesine ulaştı pc limit geçilecek dendi dün saatlerce bakım yapıldı ve bu sisteme geçildi. Ya bu sisteme hiç geçmeyecektik ve siz elinizden geldiği kadar internet kafelere yurtlara sınır kaldırmaya çalışacaktınız, ya da bu sisteme geçip kalıcı olmamız gerekiyodu. Dünyada hiçbir sistem bypass edilemeyecek kadar kusursuz değil bunu siz benden iyi biliyorsunuz. Artık sunucunun ayarlarıyla oynamaktan vazgeçelim, limit kaldırılırsa bir kişinin 30-40 karakter açıp server piyasasını ne hale getirebileceğinin hepimiz farkındayız, şayet bir karakteri 64 level yapıp cave'de bota salmak çocuk oyuncağı. Bırakın pc limit kalsın ve server rayına otursun, sorunları halledin.

PC limit kalkarsa penonlarda bilgisayarı iyi olan yani klasik herkesin iyidir de char kasmaya başlar o zaman server de artış olur fakat bu sefer daha fazla oyuncu kaybına uğrarsınız benim görüşüm pc limit kalmalı

limit kalkarsa , ortalama bir bilgisayar clientlessda 16 char açar.Clientless adı üstüne oyun açık değil sadece bot ram yer o da çok az bir şey.

geçen günki sisteme geri dönülsün işte.
zaten o halde bile 7000 user vardı. tüm limitler kalkarsa oyuna nasıl girilecek?

Bence de bütün limitler kalksın zaten hertürlü limit aşımı yapılıyor.

Yanlış düşünüyorsun , proxyi banlarsan adam bir daha uğraşmaz ve oyunu bırakır , insanlar daha güçlü olmak istiyor, silkroad artık zevk için oynanmıyor piyasada zevk alınabilecek birçok oyun var steam'de yaz indirimi var zaten. Ben oyunu 1 haftadır sağlık sorunları sebebi ile oynayamıyorum şu an oyundaki kişi sayısı 1700 akşama ne olur bilinmez fakat bu şekilde düşüş devam ederse yeni oyuncuda başlamayacağı için her geçen gün oyuncu kaybı yaşanacaktır. Özet olarak oyuncuyu sıkarak katı kurallar getirerek oynatmaya çalışırsan bir süre sonra sıkılır bırakır. Önerim yok sağlık sorunları sebebiyle zaten 10 gün kadar daha oynayamayacağım , yönetimin vereceği kararlara güveniyoruz hayırlısı olsun

Ana karakteri banlasın demiyorum ki botları banlasın, bırakmaktan söz ediyorsun ama 30-40 char açanla 2 char açabilenin arasında ki drop farkından dolayı fazla char açamayanlar bırakacak bu sefer. Oyun bot server'ına dönüşmeye mahkum olacak. Limit kalkarsa bırakacak ilk player'lardan olacağım bu char açamayacağım dan değil clientless olarak 30-40 char açabilen bir sistemim mevcut ama oynayabilecek player olmayacağından zevk alamayacağım için olacak.

tüm limitler kaldırılmalı bencede.. Eşitlik ancak böyle olur.

Geri