• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Off-Topic Sohbet & Muhabbet Konusu

siyaset yapmak yasak, siyaset yapmak nedir? tartışmak mı sohbet mi

Siyaset yasak çünkü herkes aynı fikirde olmayabilir. Mesela ben bir arkadaşımla siyaset konuşuyorum burada. Saygı çerçevesi içinde. . Fakat bizim bu konuşmalarımız bir başkasının kendi fikirleri ile örtüşmüyor ve bu kişi de konuşmaya katılırsa sonucunda aramızda tartışma çıkıyor. Bu tartışmanın büyümesi durumunda birbirimize sert dil kullanarak laflar ediyoruz. Ve bazen bu durum etrafta ki daha birçok kişiyi de etkiliyor. Mesela senin seçim arabaları konusunda ki tepkin ve diğerlerinin seninle tartışması örnek olabilir.

Bu forumda siyaset, din vb. bunlar yasak çünkü herkes her zaman aynı fikirlere sahip olamaz ve muhakeme yeteneğinden her zaman emin olamaz. Bunlar sonucunda da forumdaki düzen bozulur. İşte kurallar bunun için vardır. Düzeni korumak için.

Not; Bu cevabı chivas'ın oy konusunda verecektim ancak kaldırıldı konu.

Siyaset yasak çünkü herkes aynı fikirde olmayabilir. Mesela ben bir arkadaşımla siyaset konuşuyorum burada. Saygı çerçevesi içinde. . Fakat bizim bu konuşmalarımız bir başkasının kendi fikirleri ile örtüşmüyor ve bu kişi de konuşmaya katılırsa sonucunda aramızda tartışma çıkıyor. Bu tartışmanın büyümesi durumunda birbirimize sert dil kullanarak laflar ediyoruz. Ve bazen bu durum etrafta ki daha birçok kişiyi de etkiliyor. Mesela senin seçim arabaları konusunda ki tepkin ve diğerlerinin seninle tartışması örnek olabilir.

Bu forumda siyaset, din vb. bunlar yasak çünkü herkes her zaman aynı fikirlere sahip olamaz ve muhakeme yeteneğinden her zaman emin olamaz. Bunlar sonucunda da forumdaki düzen bozulur. İşte kurallar bunun için vardır. Düzeni korumak için.

Not; Bu cevabı chivas'ın oy konusunda verecektim ancak kaldırıldı konu.

Herkesin fikirleri ve görüşleri ayrıdır. Bir insan siyasi veya dini düşüncelerini başka bir insana dayatıyorsa bu suçtur. Bunu görüp engellemekte sayın moderatörlerin işi. Siyasi tartışma başkadır, siyasi sohbet başka... Sizin yaptığınız dayatmadır, fikir özgürlüğüne koyduğunuz yasak ve engellemedir. Burası siyasi bir forum olmayabilir, ancak burası sadece ''silkroad'' forumu olmaktan çıkalı uzun zaman oldu. Biri genel olarak siyaset konuşuyorsa, o konu içinde kalır, forum içi huzursuzluğu bozan tartışma, hatta kavga çıkaracak söylemde bulunanlar ise gerekli cezayı alırlar. Tabiki tartışacağız. Eğer bir insan tartışamıyorsa, siyasi partilerin ve siyasetin neden ve niçin olduğunu anlayamayacak kadar acizdir, cahildir. Biz Türk'üz, biri avatarına Mustafa Kemal Atatürk resmini koyabiliyorsa, pekala siyasi liderin yada amblemini koyabilir. Bunu hazmedemeyenler, hayatlarında özgürlükten bahseden zavallı zihinlerdir. Biz Türk'üz ve Türkiye bizim ülkemiz, vatanımız. Bir forum platformunda, ülkesi hakkında tartışma nasıl yasaklanabilir? Bu ilgi alanından bile ötedir. Tartışılması gerekli bir konudur. Bir yerde sizde haklısınız. Burda birçok kişi T.C. Başbakanını sanki terörist ilan etmiş, daha yargılanmadan, suçu sabitlenmemiş olmasına rağmen rahatça hırsız demeye, hırsızlığını imâ etme özgürlüğüne sahip. Siyasi kavga neden çıkar? Karşı tarafın cahilliğinden. Ya da onun Türk düşmanı, vatan haini olmasındandır. Demişsiniz ki; kim ''T.C. Başbakanıyla alay ediyorsa, moderatöre bildir.'' Ben zamanında dini bir tartışma sonrasında, dinime küfreden kişiye bildirip sınırsız ban yemesini sağlamıştım. Buraya kadar herşey normal? Anormal durum ise bu şahısın 1 hafta bile geçmeden banının kalkmış ve forumda hiçbir şey olmamış gibi dolaşmasıdır. Sonrasında Adminastratör'e bildirdim ancak kanıt, delil istediği için birşey yapılamadı. Kusura bakmayın ama benim moderatörlere güvenim yok. Özür diliyorum ama burdaki arkadaşlar bir siyasi program bile takip etmemiş, bir mitinge katılmamış. Kulaktan dolma bilgilerle, fikirlerini sorgulamadan düz mantık ilerleyen insanlardır. Benim niyetim zaten bunlarla tartışmak değil, danışıklı dövüşün bir hükümet düşmanlığını engellemekti. Aynı görüşte insanlar kavga etmezler çünkü bir atar diğeri tutar.

Ben sadece oy kullanmazsan ne olur diye bir konu açmıştım. Amacım kesinlikle siyaset değildi sadece öylesine bir soruydu. Ama foruma girdimde konu kalkmış olay nerelere gelmiş evet belki burası silkroad forumu olmaktan çıkalı çok oldu ama siyasi forum da olmadı değil mi?

Siyasi sohbette yasaktır, siyasi tartışma da yasaktır. Yazan olursa ceza alır..

----------

biri avatarına Mustafa Kemal Atatürk resmini koyabiliyorsa, pekala siyasi liderin yada amblemini koyabilir.

Koyamaz. Mustafa Kemal Atatürk ile şuan günümüzde olan hiçbir siyasi lideri karşılaştıramazsın.
Mustafa Kemal Atatürk hariç siyasi avatar koyamazsın.

M. Kemal ATATÜRK siyasi liderlerle karıştırılmasın diye forum adminleri olarak daha önceden de beyanda bulunduk.
R. Tayip ERDOĞAN . Delet BAHÇELİ Kemal KILIÇTAROĞLU gibi günümüz siyasetçileri eskiye ait herhangi bir siyasi olaylar kesinlikle yasak. Israr edenlerde forumdan katı sürette imtiyazsız uzaklaştırılacak bu konuda hoş görümüz bu güne kadar olmadı bu günden sonrada olmayacak.

Ben sadece oy kullanmazsan ne olur diye bir konu açmıştım. Amacım kesinlikle siyaset değildi sadece öylesine bir soruydu. Ama foruma girdimde konu kalkmış olay nerelere gelmiş evet belki burası silkroad forumu olmaktan çıkalı çok oldu ama siyasi forum da olmadı değil mi?

Bu diğer ceza yediğimiz konunun uzantısıydı. Senin açtığın konuyla bir alakası yok bu durumun. Burası siyasi bir forum olmayabilir ancak üyelere danışarak bir siyaset bölümü açılabilir. Bu forumun aktifliğini çoğaltır, zaten siyasetten bir nebze anlayan insan kesinlikle kavga çıkartmaz.

Siyasi sohbette yasaktır, siyasi tartışma da yasaktır. Yazan olursa ceza alır..

----------

Koyamaz. Mustafa Kemal Atatürk ile şuan günümüzde olan hiçbir siyasi lideri karşılaştıramazsın.
Mustafa Kemal Atatürk hariç siyasi avatar koyamazsın.

M. Kemal ATATÜRK siyasi liderlerle karıştırılmasın diye forum adminleri olarak daha önceden de beyanda bulunduk.
R. Tayip ERDOĞAN . Delet BAHÇELİ Kemal KILIÇTAROĞLU gibi günümüz siyasetçileri eskiye ait herhangi bir siyasi olaylar kesinlikle yasak. Israr edenlerde forumdan katı sürette imtiyazsız uzaklaştırılacak bu konuda hoş görümüz bu güne kadar olmadı bu günden sonrada olmayacak.

Kimseyi kimseyle kıyaslamıyorum. bunu bilin yeter uzun uzun şeyler yazıcaktım ancak siz düşünmek istediğiniz gibi düşünüyorsunuz. benim sizden hiçbir talebim yok sadece sağcı solcu diye ayırmadan kurallarınızı herkese eşit şartlarda ve aynı sertlikte uygulayın. forumdan katı sürette imtiyazsız uzaklaştırılacak denilip geri dönen çok üye gördüm bu forumda.. sözüm size değil bazı eski moderatörlere.

Tek bir soru: gercekten ve sadece ATATURK u siyasi bir parti lideri olarak mi goruyorsunuz? Ben cocuklugumdan beri ATATURK u T.C. nin kurucusu, lideri ve Turk gencliginin yol gostericisi olarak goruyorum. Eger ki onun yaptiklari olmasa ne chp ne mhp ne de akp olurdu. Kisacasi sag sol olmazdi. Eger ATATURK u bir parti lideri olarak gorecekseniz, o mhp chp akp dp ..vb butun partilerin lideridir. Onun sayesinde suan bu ulke siyaset yapabiliyor. Hayatimda en gicik oldugum sey ATATURK un tek bir partiye gore anlatilmasidir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
biri avatarına Mustafa Kemal Atatürk resmini koyabiliyorsa, pekala siyasi liderin yada amblemini koyabilir.

Ben bu cümleyi yazan kişiyim. Onca sözümün içinden buna takılmanız anlamsız. Atatürk ile kimse kıyaslanamaz, ancak benim düşüncelerim; M. K. ATATÜRK neye hizmet ettiyse, bugünde T.C. Başbakanı onun için hizmet veriyor. Ne akp, ne chp, ne de mhp bunlar terör örgütü değiller. Kaldı ki örneğin; siz ne kadar yanlışlara saplanmışta olsanız, bir insan R. T. ERDOĞAN'a gönül vermiş biri BENCE parti logosu, amblemi olmadan resimlerini koyabilir. Ben görüşlerimi belirttim, ancak Kahraman Bey kendi egolarını tatmin etmek için bana ip ban attı. Ben Türk'üm, Ben ATATÜRK'çüyüm ve siz sevmesenizde R. T. ERDOĞAN'a gönül vermiş birisiyim. Bunu ister yaparsınız, ister yapmazsınız ben sadece fikirimi paylaştım.
Eğer işinize en ufak saygınız varsa Kahraman Bey'e gerekli ceza puanını verirsiniz. Halkın %50'si ile selâmı sabahı kesip, onları geri zekâlı adleden bir zihindir bu. Kahraman Bey bu mesajımı elbet okuyacaksın; yaşlı başlı adamsın. Kendi çiftliğinde at koşturabilirsin ama bu bana haksızlık yapmana gerekçe değildir. Hiçbir şey için ısrar etmedim, hiçbir şey için talepte etmedim. Sadece başta Kahraman Bey olmak üzere, Youtube'nin kapatılmasını, ulusal güvenliğimize saldırı sonucunda son derece haklı olarak kapanmasını bile provoke etmeniz bir adminastratör olarak size hiç yakışmıyor.
Ümit Bey'e uzun uzun derdimi anlattım. Ondan cevap bekliyorum, tartışmak için bu hesabı açmadım. Eğer Ümit Bey, sen haksızsın derse ben kendim çeker giderim. Yani egonuzu tatmin etmek için üyeleri banlamayın.
Bu arada Kahraman Bey ben bu forumda 2009'dan beri silkroadmax'ten beri varım. Moderatör'ünden tut, Adminastratör'üne kadar herkes beni dinlemiş, ve hoş görüyle sorunlarımı, isteklerimi çözmüşlerdir. Hoş görü duygusundan yoksun bir siz varsınız heralde.

Ben bu cümleyi yazan kişiyim. Onca sözümün içinden buna takılmanız anlamsız. Atatürk ile kimse kıyaslanamaz, ancak benim düşüncelerim; M. K. ATATÜRK neye hizmet ettiyse, bugünde T.C. Başbakanı onun için hizmet veriyor. Ne akp, ne chp, ne de mhp bunlar terör örgütü değiller. Kaldı ki örneğin; siz ne kadar yanlışlara saplanmışta olsanız, bir insan R. T. ERDOĞAN'a gönül vermiş biri BENCE parti logosu, amblemi olmadan resimlerini koyabilir. Ben görüşlerimi belirttim, ancak Kahraman Bey kendi egolarını tatmin etmek için bana ip ban attı. Ben Türk'üm, Ben ATATÜRK'çüyüm ve siz sevmesenizde R. T. ERDOĞAN'a gönül vermiş birisiyim. Bunu ister yaparsınız, ister yapmazsınız ben sadece fikirimi paylaştım.
Eğer işinize en ufak saygınız varsa Kahraman Bey'e gerekli ceza puanını verirsiniz. Halkın %50'si ile selâmı sabahı kesip, onları geri zekâlı adleden bir zihindir bu. Kahraman Bey bu mesajımı elbet okuyacaksın; yaşlı başlı adamsın. Kendi çiftliğinde at koşturabilirsin ama bu bana haksızlık yapmana gerekçe değildir. Hiçbir şey için ısrar etmedim, hiçbir şey için talepte etmedim. Sadece başta Kahraman Bey olmak üzere, Youtube'nin kapatılmasını, ulusal güvenliğimize saldırı sonucunda son derece haklı olarak kapanmasını bile provoke etmeniz bir adminastratör olarak size hiç yakışmıyor.
Ümit Bey'e uzun uzun derdimi anlattım. Ondan cevap bekliyorum, tartışmak için bu hesabı açmadım. Eğer Ümit Bey, sen haksızsın derse ben kendim çeker giderim. Yani egonuzu tatmin etmek için üyeleri banlamayın.
Bu arada Kahraman Bey ben bu forumda 2009'dan beri silkroadmax'ten beri varım. Moderatör'ünden tut, Adminastratör'üne kadar herkes beni dinlemiş, ve hoş görüyle sorunlarımı, isteklerimi çözmüşlerdir. Hoş görü duygusundan yoksun bir siz varsınız heralde.

Arkadaşım anlatmaya çalıştıklarını daha açık şekilde anlatmaya çalış o zaman. Burada bir adam M.K. ATATÜRK ile diğer parti liderlerini kıyaslayamazsın derse bunda bir sorun yok ama birden fazla kişi bunu diyebiliyorsa bunu yeterince açık şekilde sen anlatamamışsındır ve gördüğün gibi tartışmaya sebep olabilecek bir anlatıma sahip olmuş oluyor.

Selam arkadaşlar. Nasılsınız yaşıyormusunuz? Yaşıyorsanız iyi misiniz? :D

Sağol bro. İyi olmaya çalışıyorum. (: Teşekkürler sorduğun için. ^^

SBdvbb7.jpg

Gece gece omegle kopmaca beyler :D :D

@Soldaki dayı bana dil uzattı.
Diğeri de müzik açmıştım kopuyor. :D :D :D

Geri