• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ong Sp Farm Rehberi Yeni 1ayda 1.5m sp kasın.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sabri?
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sabri?

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 May 2009
Puanı
4
Sevgili arkadaşlar sp farmı doğal olarak herkes biliyor.
Sadece bir kaç şeyi eksik yapıyorlar .

Kaç leveden kaç levele kadar kasmalıyım?

19lvl-28 lvl arası kasmanızı tavsiye ederim bu lvllerin arası 50 55 k sp yi bulabiliyor.

Kısaca 2.5 ay ongda farm yaptım kafama göre girdim bazende hayatta ne yapmam gerekiyorsa onu yaptım acele etmedim hiç bir zaman. Hedefim 1m iken 2 oldu nedeni ise 2 çarla sp kasmanın daha kolay olduğunu çözdüğümde.

Neden 2 çarla sp kasmalıyım?

Daha hızlı sp kasmak ve abartısız günde 55 k ve daha fazla sp kasmak icin. peki nasil olıyor? Aşağıdaki resimlere bakalım

2 ayrı kasan çar sp yi yariya düşürmez mi ?

2 çar birbirinden bağımsız yerlerde mob kesiyorsa hiç biri diğerine uzak olduğundan dolayı sp si ve exp lerini alamaz. böylece sp ortadaki çarlara gider yani çarlari öyle bi yere koyucaksınız ki 2 tarafdan sp yağacak yağmur damlalari gibi :)

Kasıcı çarlarım nasıl olmalı?

Kasan çarlari genellikle 72+ wizard yada +72 seri kasacak bir çar olmalı. ben olsam wizardi tercih ederim.. yada bard çarlarida olabilir. slotunuzu elinizden kimse alamaz. :)

Şimdi Geldik 2 tane ayrı spot lazım Bunlarıda Aşağıdaki Resimlere bakalım. Ve görelim

Çok özenle farkına vardığım spotlar

1 nolu ong kesen çarın bulunacağı nokta.
eu204j.jpg

Bu spot dolu adam sizden güclüyse uğraşmadan bırakip hemen yanındaki yedek spota yönelin
ek5n5c.jpg

Sıra geldi farm çarlarin Duracagi yer Nerede duracak?

Çarlar öyle bir yerde olmalı ki 2 yüksek lvlli çar yanyana gelip gelen expi yarıya düşürmemeli. bunun için carlarin duracagi nokta tam burası olmalıdır. Biraz güvenli birazda güvensiz bi yer ama genelde moblar orta merkezdeki insanlara dalamıyor takılmakdan :)
2s960wh.jpg

2 nolu ong kesen çarın yeri
Hızlı spawn olmaktadir 2 spotta.

35jf2mr.jpg

Party levelleri kaç olmalı?

Partyinizi 1-14 arası lvllerle doldurun tek sp farm yapıyorsanız bilinki ticket zamanı 1 pt mobdan 6 7 sp atladığını bile görüceksiniz Böylece 2 ayrı çardan gelen hızlı sp ler sizi 1 anda sp manyağı yapacak..
Ben kendim şahsen 2 çarla kasarkene 7 dakikada 1.200 k sp kasıyordum. dahada fazla kasmış olabilirim . Artık siz deneyeceksiniz :) tüyoyu verdim deneme sırası sizde .

Evet arkadaşlar en iyi ve seri kasma yöntemi bu. daha iyisi olduğuna kesinlikle inanmıyorum ongun her yerini karış karış gezdim ve sonunda burayı buldum. :))

Sıra geldi LVL düşme olayına.

Sonuçta çok hızlı kasılıyorsunuz 2 çar kasıyor

lvl düşerkene arkadaşlar Hotan cicekleri tavsiye ediyorum

Ve de Lvl düşerkene Asla Yorulmuyucaksınız Coğu Arkadaşımızın Derdi lvl düşmek coğumuz otomatik tuşla rezletiyoruz hiç gerek yok arkadaşlar

İBOT BÖLÜMÜNDEN İBOTU İNDİRİNİZ.

http://www.silkroadmax.org/forum/f319/ibot-v1055-client-v1230-download-kullanim-rehberi-37502/

Rez lenecek çarlari Hotandaki herhangi boş bir ciceğin dibine Götürün

İbottan;
Rez skilini Tanıtın Skill bölümünden Eu carlar icin Reverseye tıklayın altta add to rezer skill diyin. Skilimizi Rez skili olarak kaydettik

Rez çarınızdan Rezlenecek kişinin ismini bota girin .

Resimli Olarak Bakınız.

w8kfma.jpg

Rez Çarınız Ölen çarı otomatik rezleyecektir. Böylece 1saatte 4 lvl düşebilirsiniz. Hızlı bir şekilde geri sp farma devam edebilirsiniz. :)

Otomatik rezi kabul etmek için botunuzu ayarlayın veya laoderden oyuna girip /arc on komutunu normal chetten yazin rezleri otomatik kabul edecektir.

Evet arkadaşlar Sp farm taktikleri burada bitti Yardim Edebildiysem ne ala :) soru ve sorun yaşayanlardan sorularını cevaplamaya çalışacağım şimdilik bu kadar. bol şans :))

Anlatım gayet güzel ama en çok mantığı beğendim. Deneyecek durumum olsa kesinlikle denerdim bence konu çok faydalı olmuş :'(

vereceğim hazırlayacağım diyordun sonunda bitirip vermişsin konuyu helal olsun gerçekten güzel olmuş anlatımı da herkesin anlayacağı dilden.Sana iyi level kasmalar artık :D

Gerçekten süper bi konu çok hassas noktalara değinmişsin ne diyeyim helal olsun ve kendi charlarında hayırlı olsun ;)

bişi sorcam ya isro bot varya hane ondan girebilioz ya isro bot üyeliğim yoksa bile otomatik res kabul ettirebiliom mu yada resletebiliommu üyem yoksa?

madem sp bölünmüyor 3 çarla kassak olurmu

3 charla da olur da ama 3 tane güzel bölge yok . ben 1-2 ay once aradıydım bulamadıydım daha doğrusu . Bulabilirsen yaparsın ama 3 tane kötü bölgede böyle yapıpı kendini kasacağına 2 tane adam gibi bölgeye yerleşsen daha iyi derim

bu slotta 3 çar kasamıyor daha doğrusu 3uncu spot cok uzak kalıyor 3 çarla kasmayıda denedim :)

bişi sorcam ya isro bot varya hane ondan girebilioz ya isro bot üyeliğim yoksa bile otomatik res kabul ettirebiliom mu yada resletebiliommu üyem yoksa?
kardeş bunun için loaderi indirip o şekilde oyuna giriceksin ve

all chetten

/arc on
bu komutu yazıcaksın otomatik rezi kabul edicek.,

http://www.silkroadmax.org/forum/f12/multiclient-v742-loader-client-v1227-37530/ loader konusu

mesela yeni çar açık skilleri kaça kadar uplayıp sonra hiç dokunmamamız gerekir??*

mastery skili 10 lvle cekmenizi tavsiye ederim.

xaslanx kardeş resimde gördüğün gibi ibotla ayarlayacaksın otomatik rezleyecek olmadı rez çar ekranndan otomatik tuş programıyla rez skilini skil bara koyup otomatik tuş reze basıp çarını rezleyebilir.

sp farm zaten süperdi senle muhteşem oldu tebrikler mantıklı ve kolay:)

Geri