• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Rün hakkında yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSuBaTx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Rune diziminde yanlış diye birşey söylemek bence çokda doğru olmaz. Sen nasıl düşünüyorsan, nasıl iyi olucağını tahmin ediyorsan öyle yap.

Ben sana Flat al dedim, çünkü suppların hemen hepsi ap üzerinden skillerle hasar veriyor. Bunu biraz üzerinden atmak earlyde büyük avantaj. Late game zaten tek yakalandığın yerde ölürsün, ne kadar magic resist olduğu önemli olmaz ^^

Bu adamın ve diğerlerinin buildlerini oku. Mümkünse fazla görüntülenen ve olumlu yorum alanları oku. Skilleri oku, nasıl kullanabilirsin, kendini nasıl pozisyonlamalısın bunların çoğu buildlerde anlatılır zaten, bunları iyice oku 1-2 video seyret sonra gir oyuna ak ^^

ADC = AD Carry = Atack Damage Carry = Yüksek derecede physical hasar veren, oyunu sırtlayıp taşıyan kişi.

Rune diziminde yanlış diye birşey söylemek bence çokda doğru olmaz. Sen nasıl düşünüyorsan, nasıl iyi olucağını tahmin ediyorsan öyle yap.

Ben sana Flat al dedim, çünkü suppların hemen hepsi ap üzerinden skillerle hasar veriyor. Bunu biraz üzerinden atmak earlyde büyük avantaj. Late game zaten tek yakalandığın yerde ölürsün, ne kadar magic resist olduğu önemli olmaz ^^

Bu adamın ve diğerlerinin buildlerini oku. Mümkünse fazla görüntülenen ve olumlu yorum alanları oku. Skilleri oku, nasıl kullanabilirsin, kendini nasıl pozisyonlamalısın bunların çoğu buildlerde anlatılır zaten, bunları iyice oku 1-2 video seyret sonra gir oyuna ak ^^

ADC = AD Carry = Atack Damage Carry = Yüksek derecede physical hasar veren, oyunu sırtlayıp taşıyan kişi.

kırmızı olanları anlamadım(ama anladıgım kadarıyla lvl başı def veren değil direk net def veren rünü al diyosun?)
flat supp diyorsunda terimleri pek bilmiyorum
birde adc oyunu sırtlayıp taşıyo diyosun tank mı oluyo yani oyunu bi tek tank o dediğin gibi sırtlıyo :D

kırmızı olanları anlamadım(ama anladıgım kadarıyla lvl başı def veren değil direk net def veren rünü al diyosun?)
flat supp diyorsunda terimleri pek bilmiyorum
birde adc oyunu sırtlayıp taşıyo diyosun tank mı oluyo yani oyunu bi tek tank o dediğin gibi sırtlıyo :D

Flat dediğim direk net veren.

Flat supp demedim. Genelde oyunda ADC ve Support (Supp) tek bir laneden beraber gider. Karsıdaki supp seni skilleriyle veya normal vuruslarıyla rahatsız eder, minionları kesmeni zorlastırır. Early game (Oyunun ilk 10dk lık kısmı) bunu bir nebze azaltmak için direk net def runeları alıyoruz adc'mize.

ADC, oyunu sırtlar dediğim şu. ADC genelde alıcağı altı itemın beşini yüksek hasar vermek için AD veren itemlardan alır. Sonuç olarak inanılmaz bir hasar vardır ama defansı çok azdır. Bunun için gerek tanklar gerek offtank'lar mümkün olduğunca kendi ADC'lerini korumaya çalışır ki katliam yaratsın.

Mesela benim en çok saygı duydugum carry'den örnek veriyim, Vayne. Bu adamı boş bırakırsan teamfight'ta alayını şişten geçirir. True Damage'i vardır maximum hp (Maximum Can) üzerinden vuran. Bakarsın adam damage atmıyor, bir iki, altında 2 gümüş daire görürsün. Üçüncüsünde ekran kararır tarzı.

Hee işin felsefesine gelicek olursak, oyunu taşıyan asıl kişi, adc öldürtmeyen supp'tır bence... Ama hiç bir zaman hakettikleri saygıyı görmezler. Herkez Graves Penta'yı alkışlar, kimse arada graves uğruna ölen Taric'e bakmaz, Graves bile... Ama olaki Taric bir hata yaparsa, REPORT SU KİTAPSIZI !!! :WQSKDXQ

Ben buralardayım sorun olursa genel tartışma bölümüne sor ordan cevaplarım ^^

Geri