• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sanırım ateist oluyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ortaya güzel bir tartışma konusu bıraktığın için teşekkür ediyorum, yorumları sıkılmadan tek tek okudum, gerçekten yazılanların hepsi hemen hemen hepsi mantıklı cümleler. Benim burada sana tavsiyem, tüm kutsal kitapları bir bir okumandır. Sana hâlâ mantıklı gelen ateizm ise, zaten sen ona yönelme yolundasın, kimse bir şey diyemez.
Eğer ahiret düzeni varsa ki varolduğuna inanıyorum, her koyun kendi bacağından asıldığı halde sana doğruyu ya da bilhassa doğru olduğunu düşündüğünü göstermeye çalışanları dinle derim. Sorgulamak hiçte ayıp bir şey değil, din bağnazlığına gerek yok. Akıl düşünmek, sorgulamak içindir. Akıl sadece yaşamak için değildir, yapay zekalar da yaşayabilir. Cümleleri birbirine katmış olabilirim, cümleleri harmanlayıp düşüncelerimi aşılamaya çalıştım.

Sana bir şey diyeyim kardeş sen deki ben hiç uyumayacağım de inat et ne kadar dayanabilirsin bana bir söyler misin en fazla 3 4 gün ondan sonra bayılırsın uyumak zorunda kalırsın hadi diyelim uyudun ama inat ettin ben bir daha uyanmayacağım dedin ne kadar uyuyabilirsin? Eninde sonunda uyanacaksın değil mi o zaman ne uyumak nede uyanmamak senin elinde değil. Anlaman lazım ki bu şeyleri bir kontrol eden var yaratan var sen dünyada ye iç yat aşağı ama ne olur sonunda istemesen de tekrar diriltileceksin. O yüzden yoktan var edip sonra tekrar diriltecek olan ALLAH'a itaat etmek lazımdır. Ona itaat nasıl olur gönderdiği Rasul'e inanarak ve itaaat ederek çünkü ALLAH'â itaat Rasul'üne itaatla başlamaktadır.
abicim saçmalama gözünü seviyim doğmadan önce bu hayata geliceğini biliyomuydun ? doğmadan önce bu hayatı seçtinmi ? hayır , islamıda allahıda doğduktan sonra öğrendin.deli gibi korktugunu biliyorum sonsuza kadar yok olma fikrini duymak bile seni korkutmaya yetiyo buna inanmadıgın halde bunu duyunca ahiret inancına daha çok sığınıyosun ya eğer dediği doğruysa ? bu ihtimali göz önünde bulundurmak bile istemiyosun seçim senin bro benimde gerçekliğim bu ahirete gidip sonsuza kadar yaşıycağıma inanmıyorum malesef , ben kendimi egoist bilirdim ama siz uçmuşsunuz abi bravo herşey sizin için tüm güzellikler tüm iyi şeyler sonsuz yaşam bunların hepsi sizindir çünkü siz insanlar hepiniz çok özelsiniz ve sonsuzluk tabikide sizin hakkınız

Son düzenleme:
abicim saçmalama gözünü seviyim doğmadan önce bu hayata geliceğini biliyomuydun ? doğmadan önce bu hayatı seçtinmi ? hayır , islamıda allahıda doğduktan sonra öğrendin.deli gibi korktugunu biliyorum sonsuza kadar yok olma fikrini duymak bile seni korkutmaya yetiyo buna inanmadıgın halde bunu duyunca ahiret inancına daha çok sığınıyosun ya eğer dediği gibiyse ? bu ihtimali göz önünde bulundurmak bile istemiyosun seçim senin benimde gerçekliğim bu ahirete gidip sonsuza kadar yaşıycağıma inanmıyorum malesef , ben kendimi egoist bilirdim ama siz uçmuşsunuz abi bravo herşey sizin için tüm güzellikler tüm iyi şeyler sonsuz yaşam bunların hepsi sizindir çünkü siz insanlar hepiniz çok özelsiniz ve sonsuzluk tabikide sizin hakkınız

Sen ALLAH'ı doğduktan sonra mı öğrendiğini zannediyorsun :D Yanılıyorsun kardeş çünkü ALLAH'u teala kalu belada hepimizden söz aldı yani ruhlar aleminde zaten onu rabbimiz olarak kabul ettik hepimiz bunu önce bilmelisin. Ben korkmuyorum çünkü ben inandım şüphe etmem gelen vesvese olabilir ama aldırış etmem. Sen bilgisizlikten bu hale gelmişsin sana ilacını söyleyeyim. Bilmediğini Ehli ne yani bilene soracaksın tabi ki önüne her gelene değil Ehl-i Sünnet Alimlere soracaksın ha sorma imkanın yoksa o alimlerin ya sohbetini dinleyeceksin yada yazdığı eserlerden istifade edeceksin bu bilgisizliğine çözüm bu şekilde olur. Sen daha ALLAH'ı doğduğunda tanıyorsun diyorsun bu yanlış sen bak her dünyaya gelen bir saniyelik bir ömrü bile olsa Müslüman olarak doğuyor zaten kardeş. Ama ne takdir edilmişse onlar gerçekleşiyor. Lütfen biraz dini konuda ilim meraklısı olup Ehl-i Sünnet Alimlerinin sohbetlerine kulan verin.

Sen ALLAH'ı doğduktan sonra mı öğrendiğini zannediyorsun :D Yanılıyorsun kardeş çünkü ALLAH'u teala kalu belada hepimizden söz aldı yani ruhlar aleminde zaten onu rabbimiz olarak kabul ettik hepimiz bunu önce bilmelisin. Ben korkmuyorum çünkü ben inandım şüphe etmem gelen vesvese olabilir ama aldırış etmem. Sen bilgisizlikten bu hale gelmişsin sana ilacını söyleyeyim. Bilmediğini Ehli ne yani bilene soracaksın tabi ki önüne her gelene değil Ehl-i Sünnet Alimlere soracaksın ha sorma imkanın yoksa o alimlerin ya sohbetini dinleyeceksin yada yazdığı eserlerden istifade edeceksin bu bilgisizliğine çözüm bu şekilde olur. Sen daha ALLAH'ı doğduğunda tanıyorsun diyorsun bu yanlış sen bak her dünyaya gelen bir saniyelik bir ömrü bile olsa Müslüman olarak doğuyor zaten kardeş. Ama ne takdir edilmişse onlar gerçekleşiyor. Lütfen biraz dini konuda ilim meraklısı olup Ehl-i Sünnet Alimlerinin sohbetlerine kulan verin.
bro yarı arapça yarı türkçe madara ettin bizi burda söz falan verdik demisşin ben hiç bi söz verdigimi hatırlamıyorum malesef insan beyni 3 yaşından öncesini hatırlamazmış bende pek hatırlamıyorum.Türklerin nasıl müslüman olduğunu ögrenmek istersen talkan ve curcan katliamlarını araştır sen iyice anlarsın seve sevemi müslüman olmuşuz yoksa kılıç zoruyla mı ? Atalarımızın tarihi orta asyaya dayanıyo ilk Türklerin dini Tengriciliktir bilirsin ardından anadoluya göçler başlar bu esnada bahsettigim katliamlar oluyo tabi ardından türk müslüman devletler tarih sahnesine çıkmaya başlıyo.O yüzden arapları ve arap hayranı türkleri hiç sevmem birader benim atalarım osmanlı değildir orta asyadan göçen asimile olmamış araplaşmamış türklerdir benim atam türkçülüğü benimsemiş Mustafa Kemaldir ümmetçi osmanlı değil aradaki farkda budur Osmanlı ümmetçidir Atatürk Türkçüdür Milliyetçidir o yüzden arap hayranı şakirt tipler pek sevmez Mustafa Kemali

ekleme : 1.dünya savaşında osmanlıyı arkadan vuranlar ümmetiniz araplardı onuda hatırlatıyım ingilizlerle birlikte osmanlıya kazığın en büyügünü attılar gerçi şaşmamak gerek o begenmediginiz avrupalılardan daha çok nefret eder araplar türklerden sevmezler türkleri tarih boyunca araplar türklerin ayağına köstek sırtına kambur olmuştur bu gerçek apaçık ortada

Son düzenleme:

tamam öyle diyosunda kimse hayatını seçemiyor mesela sen türkiyede müslüman olarak doğdun x kişi amerikada hristiyan olarak doğdu x kişisi kendi seçemiyor dini inancını ama ileride isterse başka dine veya inançlara sahip olabilir o yönden bakmamak lazım sen müslüman değilde yahudi olarak doğsaydın aynı şeyi müslümanlara sen söyleyecektin

bro yarı arapça yarı türkçe madara ettin bizi burda söz falan verdik demisşin ben hiç bi söz verdigimi hatırlamıyorum malesef insan beyni 3 yaşından öncesini hatırlamazmış bende pek hatırlamıyorum.Türklerin nasıl müslüman olduğunu ögrenmek istersen talkan ve curcan katliamlarını araştır sen iyice anlarsın seve sevemi müslüman olmuşuz yoksa kılıç zoruyla mı ? Atalarımızın tarihi orta asyaya dayanıyo ilk Türklerin dini Tengriciliktir bilirsin ardından anadoluya göçler yapılmaya başlanıyo ve esnadada bu bahsettigim katliamlar oluyo tabi ardından türk müslüman devletler tarih sahnesine çıkmaya başlıyo.O yüzden arapları ve arap hayranı türkleri hiç sevmem birader benim atalarım osmanlı değildir orta asyadan göçen asimile olmamış araplaşmamış türklerdir benim atam türkçülüğü benimsemiş Mustafa Kemaldir ümmetçi osmanlı değil aradaki farkda budur Osmanlı ümmetçidir Atatürk Türkçüdür Milliyetçidir o yüzden arap hayranı şakirt tipler pek sevmez Mustafa Kemali

Sen neden söz verdiğini hatırlamıyorsun biliyor musun aradaki bağlantıları karıştırmış sın araya günahları sokunca malesef hatırlamıyoruz ama öyle hatırlayanlar var ki kulağında çınlıyor o an kardeş. Müslümanlar kılıç zoruyla değil kendileri müslüman olmuştur. Senin ataların osmanlı değil mi peki sen ortaya asyadan göçen insanların zamanından klonlar gibi mi yaratıldın kardeşim saçmalamayın lütfen sen ister sev ister sevme senin ataların osmanlı. Sen daha onun peşinden gitmeye devam et kardeş nasıl olsa herkez takip ettiği lider ile haşr olacak mahşerde bakalım Kamal efendinin ''Gökten indiği zannedilen kitaplar bizi yönetemez'' dediler. ''Şeriat Kaldırılmıştır'' dediler. İşte böyle kişilere ALLAH'ın yapacağı azap hiç bir şeye benzemez. Niye çünkü onlar kafir değil kafirlerin de fasıklarıdır. Niye böyle diyorum çünkü bu kadar imkan varken İslamı yok sayıp terk edip fransa avrupa'ya merak sararlarsa olacağı bu ben tabi sevmeyeceğim :)

Bak nasıl böyle konuşuyorum bilen bir Alim'in sohbetinden bir bölümü dinlemeni istiyorum.

----------

tamam öyle diyosunda kimse hayatını seçemiyor mesela sen türkiyede müslüman olarak doğdun x kişi amerikada hristiyan olarak doğdu x kişisi kendi seçemiyor dini inancını ama ileride isterse başka dine veya inançlara sahip olabilir o yönden bakmamak lazım sen müslüman değilde yahudi olarak doğsaydın aynı şeyi müslümanlara sen söyleyecektin

Seçiyor senin hiç mi kadere inancın yok acaba? Bu yazıları yazmaya ben mi zorladım seni yok değil mi? Sen isteyerek yapıyorsun ufak bir örnek sana. İnsanlar ne seçtilerse onu yaşıyorlar :)

Sen neden söz verdiğini hatırlamıyorsun biliyor musun aradaki bağlantıları karıştırmış sın araya günahları sokunca malesef hatırlamıyoruz ama öyle hatırlayanlar var ki kulağında çınlıyor o an kardeş. Müslümanlar kılıç zoruyla değil kendileri müslüman olmuştur. Senin ataların osmanlı değil mi peki sen ortaya asyadan göçen insanların zamanından klonlar gibi mi yaratıldın kardeşim saçmalamayın lütfen sen ister sev ister sevme senin ataların osmanlı. Sen daha onun peşinden gitmeye devam et kardeş nasıl olsa herkez takip ettiği lider ile haşr olacak mahşerde bakalım Kamal efendinin ''Gökten indiği zannedilen kitaplar bizi yönetemez'' dediler. ''Şeriat Kaldırılmıştır'' dediler. İşte böyle kişilere ALLAH'ın yapacağı azap hiç bir şeye benzemez. Niye çünkü onlar kafir değil kafirlerin de fasıklarıdır. Niye böyle diyorum çünkü bu kadar imkan varken İslamı yok sayıp terk edip
kardeş sen daha mesajı yazmadan az çok tahmin etmişim nası bi kafa yapın olduğunu.Anlamakda zor değil gerçi neyse bişey demiyorum alt ettin beni , ikna oldum videoyu açmama bile gerek kalmadı cübbeli ahmeti görmem yetti zaten anladım ki burda boşa vakit harcıyorum istersen özel mesajdan ferresini atıyım sana nette duruyosa hala xd

ekleme : islam barış ve kardeşlik dini olsaydı tarih boyunca orta doğu kan ağlamazdı orta doğuda hiç bi zaman savaşlar , çatışmalar durmamıştır bunun günümüzde ki örneği ışiddir talibandır el-kaidedir öte yandan suriyelilerdir pkk dır o çok sevilen araplar 100 yılı aşkın süredir sınırları içine çekilmiş orta doğuyu ve petrollerini gavurlara , gayrimüslimlere satarak , peşkeş çekerek etrafında ne olup ne bitiyo umursamaksızın yaşayıp gidiyolar çünkü onların tek değer verdiği müslümanlar arap olanlardır siz hala islam kardeşlik ümmet edebiyatına devam edin sonumuz yakındır.

ekleme 2 : boşuna dememiş atalarımız Türkün Türk'ten başka dostu yoktur diye bunu bi türlü anlayamadınız.

Son düzenleme:
kardeş sen daha mesajı yazmadan az çok tahmin etmişim nası bi kafa yapın olduğunu.Anlamakda zor değil gerçi neyse bişey demiyorum ben alt ettin beni ikna oldum videoyu açmama bile gerek kalmadı cübbeli ahmeti görmem yetti zaten anladım ki burda boşa vakit harcıyorum istersen özel mesajdan ferresini atıyım sana nette duruyosa hala xd

Kaset olaylarını diyorsun onunda açıklamasını yaptı değil mi? Ha misal olarak diyelim ki düştü öyle bir hataya olmaması lazım ama düştü adam peygamber değil ki peygamberler masumdur sahabe bile olsa bir insan günah işlememiş olabilir ama ben bilmediğim için günahsız masum diyemiyorum niye çünkü günah işleme imkanı olduğu için masum olmadı için. :)

----------

ekleme : islam barış ve kardeşlik dini olsaydı tarih boyunca orta doğu kan ağlamazdı orta doğuda hiç bi zaman savaşlar , çatışmalar durmamıştır bunun günümüzde ki örneği ışiddir talibandır el-kaidedir öte yandan suriyelilerdir pkk dır o çok sevilen araplar 100 yılı aşkın süredir sınırları içine çekilmiş orta doğuyu ve petrollerini gavurlara , gayrimüslimlere satarak , peşkeş çekerek etrafında ne olup ne bitiyo umursamaksızın yaşayıp gidiyolar çünkü onların tek değer verdiği müslümanlar arap olanlardır siz hala islam kardeşlik ümmet edebiyatına devam edin sonumuz yakındır.

ekleme 2 : boşuna dememiş atalarımız Türkün Türk'ten başka dostu yoktur diye bunu bi türlü anlayamadınız.

Işid dediğin zaten hariciler cehennem köpekleridir. İslam her şeyi düzgün bir şekilde yaşanırsa barış ve kardeşlik dinidir. Osmanlı Ejdadımız Kuran ve Sünnet ile kaç yüz asır dünyaya hükmetti peki neden bir şey yoktu. Bak şimdi islamı dini devletten ayırırsan osmanlının yıkılmasına kimin parmağı varsa işte onlar alacak bunca mazlumun hakkının hesabını.. Suriyelilere sen nasıl PKK'lı diyebilirsin bu ne ön yargı tövbe yarabbi :D Arkadaş şunu biliyor musun Gücü yetmeyenden kaçmak peygamberlerin sünnetidir. Adamda silah yok bir şey yok müslüman din kardeşine sığınmasında ne yapsın tabi ki içlerinde tüm milletlerde olduğu gibi kötüleri de var iyileri de vardır. Bak şu 100 senedir bir bozulma var onunda içinde gavurun parmağı vardır.

Hani diyorsun ya türkün türkten başka dostu yok o söz öyle değil. Müslümanın müslümandan başka dostu yoktur.. Bende türküm ama kürt arkadaşım da olur ne gocunacağım arkadaşım niye durduk yere yer yüzünde fitne fesat çıkartayım siz sadece size öğretilen kalıplarda yaşıyorsunuz. Diğer mesajlarım da da dediğim gibi bu bilgisizliğin çözümü işi ehline sorarak öğrenmek :)

Kaset olaylarını diyorsun onunda açıklamasını yaptı değil mi? Ha misal olarak diyelim ki düştü öyle bir hataya olmaması lazım ama düştü adam peygamber değil ki peygamberler masumdur sahabe bile olsa bir insan günah işlememiş olabilir ama ben bilmediğim için günahsız masum diyemiyorum niye çünkü günah işleme imkanı olduğu için masum olmadı için. :)

----------

Işid dediğin zaten hariciler cehennem köpekleridir. İslam her şeyi düzgün bir şekilde yaşanırsa barış ve kardeşlik dinidir. Osmanlı Ejdadımız Kuran ve Sünnet ile kaç yüz asır dünyaya hükmetti peki neden bir şey yoktu. Bak şimdi islamı dini devletten ayırırsan osmanlının yıkılmasına kimin parmağı varsa işte onlar alacak bunca mazlumun hakkının hesabını.. Suriyelilere sen nasıl PKK'lı diyebilirsin bu ne ön yargı tövbe yarabbi :D Arkadaş şunu biliyor musun Gücü yetmeyenden kaçmak peygamberlerin sünnetidir. Adamda silah yok bir şey yok müslüman din kardeşine sığınmasında ne yapsın tabi ki içlerinde tüm milletlerde olduğu gibi kötüleri de var iyileri de vardır. Bak şu 100 senedir bir bozulma var onunda içinde gavurun parmağı vardır.

Hani diyorsun ya türkün türkten başka dostu yok o söz öyle değil. Müslümanın müslümandan başka dostu yoktur.. Bende türküm ama kürt arkadaşım da olur ne gocunacağım arkadaşım niye durduk yere yer yüzünde fitne fesat çıkartayım siz sadece size öğretilen kalıplarda yaşıyorsunuz. Diğer mesajlarım da da dediğim gibi bu bilgisizliğin çözümü işi ehline sorarak öğrenmek :)
kardeş osmanlı elinde kuranla , güler bi yüzle hiç bi yere hükmetmedi emin ol elinde kılıçlarla oklarla atlarla savaşarak hükmetti buna inanmıyosan eğer polyanna dünyasında falan yaşıyosundur muhtemelen suriye pkk konusuna gelince hepsi benim için aynıdır araptır yada arap kırmasıdır her türlü zarardır ikiside pkklı gider bomba patlatır asker vurur suriyelı gider çalar çırpar sokaklara sıçar.Türkün türkten başka dostu yoktur doğrusu budur bro ben ilk defa senden duydum müslümanın müslümandan başka dostu yoktur diye az önce uydurdun bence.Başka yerde söyleme dalga geçerler

kardeş osmanlı elinde kuranla , güler bi yüzle hiç bi yere hükmetmedi emin ol elinde kılıçlarla oklarla atlarla savaşarak hükmetti buna inanmıyosan eğer polyanna dünyasında falan yaşıyosundur muhtemelen suriye pkk konusuna gelince hepsi benim için aynıdır araptır yada arap kırmasıdır her türlü zarardır ikiside pkklı gider bomba patlatır asker vurur suriyelı gider çalar çırpar sokaklara sıçar.Türkün türkten başka dostu yoktur doğrusu budur bro ben ilk defa senden duydum müslümanın müslümandan başka dostu yoktur diye az önce uydurdun bence.Başka yerde söyleme dalga geçerler

Sizlere yalanı doğru doğruyu da yalan olarak öğretenlere yazıklar olsun ne diyeyim. Daha İslama ne kadar emeği hizmeti geçmiş ejdadın daha bir yerinden suçlarını aramaya çalışıyorlar. ALLAH bu gavurların elini kurtsun da sizlere bu yanlışları aşılmayı durdursun. Sen ırkçı bir zihniyete sahipsin o zaman kuru yaş yansın gitsin diyorsun bunu diyemezsin sen. Bak Fransa da elin gavuru dans edemiyordu Kanuni Sultan Süleyman zamanında. Şimdi elin gavuru ne evinde dans etmesi televizyondan müslümanların evlerinde baş köşeyi almış.. Uydurdum mu işte bilgisizliğin buradan belli oluyor. :crw:

Şu sayfaya göz atmanı tavsiye ediyorum.

Ey inananlar

Sizlere yalanı doğru doğruyu da yalan olarak öğretenlere yazıklar olsun ne diyeyim. Daha İslama ne kadar emeği hizmeti geçmiş ejdadın daha bir yerinden suçlarını aramaya çalışıyorlar. ALLAH bu gavurların elini kurtsun da sizlere bu yanlışları aşılmayı durdursun. Sen ırkçı bir zihniyete sahipsin o zaman kuru yaş yansın gitsin diyorsun bunu diyemezsin sen. Bak Fransa da elin gavuru dans edemiyordu Kanuni Sultan Süleyman zamanında. Şimdi elin gavuru ne evinde dans etmesi televizyondan müslümanların evlerinde baş köşeyi almış.. Uydurdum mu işte bilgisizliğin buradan belli oluyor. :crw:

Şu sayfaya göz atmanı tavsiye ediyorum.

Ey inananlar

kardeş bişey demiyorum artık zaten bu saatten sonra senin fikirlerini değiştirecek değilim ama bunları sadece senin için yazmadım herkes için yazdım isteyen bişeyler çıkartır benim yazdıklarımdan.Bu arada söyliyim kendine ait herhangi bir fikrin yada düşüncen yok sana ne yazdıysam bana ya video attın yada ayetlerle karşılık verdin çünkü inandığın din ve izinden gittiğin din adamları konuşma işinide senin adına yapıyolar ne kadar boş kafa o kadar güzel dünya.

kardeş bişey demiyorum artık zaten bu saatten sonra senin fikirlerini değiştirecek değilim ama bunları sadece senin için yazmadım herkes için yazdım isteyen bişeyler çıkartır benim yazdıklarımdan.Bu arada söyliyim kendine ait herhangi bir fikrin yada düşüncen yok sana ne yazdıysam bana ya video attın yada ayetlerle karşılık verdin çünkü inandığın din ve izinden gittiğin din adamları konuşma işinide senin adına yapıyolar ne kadar boş kafa o kadar güzel dünya.

Sistem kurulmuş düzen kurulmuş her şey yerli yerinde ben tutup buna uymak bu yolda ilerlemek varken kafamdan yeni bir yol yada yeni bir şey mi türetmek lazım ne gerek var buna zaten yol belli hakikat belli değil mi? İsteyen hakikatı seçer isteyen de cehenneme giden yolu seçer. Benim sorunum değil. :) Ha ben cennetlik miyim? yok değilim ama iman ettiğim için cennete girmeye adayım. Fakat inanmayanlar cennete değil cehenneme aday oluyorlar kardeş. Biliyor musun Cehennem ehlinin hepsi iman ehlidir yani cehennemdekilerin bir tanesi bile inanmamış değil hepsi inanıyor niye cehennemde çünkü dünyadayken görmeden inanıp iman etmesi gerekiyordu yapmadı ama adam artık gördü ya daha nasıl inkar etsin inanıyor ve inanarakta ebediyyen cehennem azabını hak ediyor ha adam imanlı ölmüş ise belli müddet yanar ondan sonra çıkartır ALLAH. bir şey demiyorum fakat sizde şunu anlayın din tamamlanmış ve vahiy gelmiyor artık kesildi değil mi? O zaman ne geldiyse kabul edip şüphe etmeden iman edip amel etmeye çalışacağız. Dinde reform yani bidat lara gerek yok..

Diyeceklerim bu kadar ben zorla seni müslüman edemem. Niye çünkü sen ALLAH ile aranı düzeltmek istemiyorsun yani hidayet istemiyorsun eğer kabul etsen ve inansan pişman olup tövbe etsen ALLAH yine kabul ediyor. Sana da bana da can boğaza gelene kadar süre verilmiş. İsteyen inanır isteyen inanmaz. Konu burada kapanmıştır.

Kolay Gelsin.

Son düzenleme:

Sistem kurulmuş düzen kurulmuş her şey yerli yerinde ben tutup buna uymak bu yolda ilerlemek varken kafamdan yeni bir yol yada yeni bir şey mi türetmek lazım ne gerek var buna zaten yol belli hakikat belli değil mi? İsteyen hakikatı seçer isteyen de cehenneme giden yolu seçer. Benim sorunum değil. :) Ha ben cennetlik miyim? yok değilim ama iman ettiğim için cennete girmeye adayım. Fakat inanmayanlar cennete değil cehenneme aday oluyorlar kardeş. Biliyor musun Cehennem ehlinin hepsi iman ehlidir yani cehennemdekilerin bir tanesi bile inanmamış değil hepsi inanıyor niye cehennemde çünkü dünyadayken görmeden inanıp iman etmesi gerekiyordu yapmadı ama adam artık gördü ya daha nasıl inkar etsin inanıyor ve inanarakta ebediyyen cehennem azabını hak ediyor ha adam imanlı ölmüş ise belli müddet yanar ondan sonra çıkartır ALLAH. bir şey demiyorum fakat sizde şunu anlayın din tamamlanmış ve vahiy gelmiyor artık kesildi değil mi? O zaman ne geldiyse kabul edip şüphe etmeden iman edip amel etmeye çalışacağız. Dinde reform yani bidat lara gerek yok..

Diyeceklerim bu kadar ben zorla seni müslüman edemem. Niye çünkü sen ALLAH ile aranı düzeltmek istemiyorsun yani hidayet istemiyorsun eğer kabul etsen ve inansan pişman olup tövbe etsen ALLAH yine kabul ediyor. Sana da bana da can boğaza gelene kadar süre verilmiş. İsteyen inanır isteyen inanmaz. Konu burada kapanmıştır.

Kolay Gelsin.
bunu atıyorum kaçıyorum https://www.youtube.com/watch?v=TNyxcxdiEZY

Klipte de söylediği gibi öldüğümde cehenneme gitmek istiyorum diyor. Peki saygı duyarım buna cehenneme de yanacak odun lazım zaten yaratılanlar rahmet için yaratıldı fakat çoğu insanlar ve cinlerden çoğu cehenneme odun olmak için var.
kardeş sen cennette kim bilir neler yaparsın he huri alırmısın mesela ? ikna edebilirsin beni ama bildigim kadarıyla bizim analarımız bacılarımızda başkalarına huri olcak sanırım x(

bu arada kardeş sabahtan beri beni cennet cehennemle korkutmaya çalışıyon beni.her şeyin sonuna bunu ekliyosun anladım artık tamam istedigin kadar günah işle sonunda cennetdesin sen bunu biliyorum ama ben gelemem sanırım

Son düzenleme:
kardeş sen cennette kim bilir neler yaparsın he huri alırmısın mesela ? ikna edebilirsin beni

Bak biz cennete girelim onun için çabalayalım dünyada tamam mı oraya girdik mi zaten aklımızın almayacağı şeyler ile vakit geçireceğiz. Mesela oradaki tüm nimetleri unutacagın bir şey var nedir o? Bizzat ALLAH'ın cemalini görmek. Daha nimetleri sayamam fakat dediğim gibi sen eğer ALLAH ile aranı düzeltmek istemediğin sürece diğer adı ile Hidayet istemediğin sürece ne ben nede Hazreti Muhammed Mustada (sallallahu aleyhi vesellem) bir şey yapabilir. Çünkü hidayeti yaratan ALLAH'tır. Onun yarattıkları değil.

----------

bu arada kardeş sabahtan beri beni cennet cehennemle korkutmaya çalışıyon beni.her şeyin sonuna bunu ekliyosun anladım artık tamam istedigin kadar günah işle sonunda cennetdesin sen bunu biliyorum ama ben gelemem sanırım

Bak ben korkutmaya çalışmıyorum olanı söylüyorum kardeş. Peygamber Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi vesellem) hem uyarıcı hemde müjdeleyici olarak geldi değil mi? Bak istediğin kadar günah işle cennetdesin demiyorum bir çok günahkarlardan yani cenennemlik olanları da ALLAH af edip cennetine koyabilir. Mesela hiç bir günahı olmadığı halde dünyada ALLAH'ın dostlarına dost düşmanlarına düşman olmadığı için bir adamı ALLAH cehenneme atabilir. Orası beni aşar kardeş. Sen gelirsin ve ya gelemezsin diye bir şey söyleyemem çünkü gaybı ben bilmem ALLAH ve ALLAH'ın bildirdikleri bilebilir.

Bak biz cennete girelim onun için çabalayalım dünyada tamam mı oraya girdik mi zaten aklımızın almayacağı şeyler ile vakit geçireceğiz. Mesela oradaki tüm nimetleri unutacagın bir şey var nedir o? Bizzat ALLAH'ın cemalini görmek. Daha nimetleri sayamam fakat dediğim gibi sen eğer ALLAH ile aranı düzeltmek istemediğin sürece diğer adı ile Hidayet istemediğin sürece ne ben nede Hazreti Muhammed Mustada (sallallahu aleyhi vesellem) bir şey yapabilir. Çünkü hidayeti yaratan ALLAH'tır. Onun yarattıkları değil.
şarap akan şelaleler , her erkeğe çadırların içinde bekleyen tomurcuk gögüslü huriler olucakmı peki ? 40 aslan gücüne ulaşıcammı peki cinsellikte ? bide şeriat gelirse ben 4 tane karı alabilirmiyim kendime ? mahkemede falan 2 kadının şahitligi benim şahitliğime eşit olucak mı ? yoksa begenilmeyen çağa uymayan kısımlar törpülenir mi?

1500 yıl öncesine ait sözlerle daha ne kadar devam edebiliceksiniz bunu merak ediyorum

şarap akan şelaleler , her erkeğe çadırların içinde bekleyen tomurcuk gögüslü huriler olucakmı peki ? 40 aslan gücüne ulaşıcammı peki cinsellikte ? bide şeriat gelirse (allahın kanunlarıyla yönetim) ben 4 tane karı alabilirmiyim kendime ? mahkemede falan 2 kadının şahitligi benim şahitliğime eşit olucak mı ? yoksa begenilmeyen çağa uymayan kısımlar törpülenir mi?

Şarap ırmakları var cennette ama dünyadaki gibi aklı alanlardan değil aklı almayanlardan bulunuyor. Huriler tabi ki var. ALLAH isterse sana 40 erkek değil 1000 erkek gücü de verebilir cinsel konuda. Eğer şeriat gelirse önce sen aldığın bir hanımına adaletli ve şefkatli davran ondan sonra alacağın kadın ile ilk karının arasında eşit davranmazsan cehennemlik olabilme ihtimalin var. :)

Kardeş din çağa göre törpülenmez din ne ise o şekilde yaşanması gerek örnek vereyim mesela zina haram değil mi ? Helal diyen stalin gibi kafir olur. O zaman ben tutup ta veren razı alan razı diyip bunu helal edemem edersem Stalin gibi kafir olabilirim. ALLAH korusun.

----------

1500 yıl öncesine ait sözlerle daha ne kadar devam edebiliceksiniz bunu merak ediyorum

İsterse 2000 yıl geçsin ALLAH bu dini hakim kılacak dünyaya eninde sonunda kafirler istemeseler dahi. Bak Bu sözler nedir ALLAH'ın kelamı Kuran ve Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi vesellem)'a ait Sünnet değil mi bu peygamberin peygamberlik verilmeden öncede hiç bir yalanına rastlanmamış o yüzden muhammedül emin lakabı verilmiş biliyorsun değil mi?..

Az önce ne dedim sana yeniliğe gerek yok. Ha sana gelişmemi dedik yok geliş ama dininden taviz vere vere dünyayı götürmeye çalışırsın ama dünyanın ömrü az zaten kıyamet kopunca yok olacak değil mi gelip geçici yer için o kadar çabalıyoruz çabala bir şey demiyorum ama buraya çabaladığın kadar ahirete ebedi kalacağın yere de yatırım yap.. Sen kazanacaksın yatırım yaparsan.

Şarap ırmakları var cennette ama dünyadaki gibi aklı alanlardan değil aklı almayanlardan bulunuyor. Huriler tabi ki var. ALLAH isterse sana 40 erkek değil 1000 erkek gücü de verebilir cinsel konuda. Eğer şeriat gelirse önce sen aldığın bir hanımına adaletli ve şefkatli davran ondan sonra alacağın kadın ile ilk karının arasında eşit davranmazsan cehennemlik olabilme ihtimalin var. :)

Kardeş din çağa göre törpülenmez din ne ise o şekilde yaşanması gerek örnek vereyim mesela zina haram değil mi ? Helal diyen stalin gibi kafir olur. O zaman ben tutup ta veren razı alan razı diyip bunu helal edemem edersem Stalin gibi kafir olabilirim. ALLAH korusun.
bekledigim cevaplar bunlardı işte teşekkürler dürüstsün en azından ama beyni yıkanmış olanlarından.Stalin derken derken komünizmi kastediyosun sanırım ? hiç biriyle ilgim olmaz , benim için helal yada haram yoktur sonsuz gücü olan tanrı bazı şeyleri haram ve helal olarak ayırmak yerine neden bunları direk ortadan kaldırmadı ? bunu yapabilir yani kadınlar bu kadar haramsa kaldırsın ortadan kadının açık olması bu kadar sorunsa çarşafla yollasın anne karnından domuz yemek haramsa kaldırsın ortadan zina bu kadar günahsa hiç yapmayalım değil mi ? bunlar sınavın parçası falan deme bana tutmaz çünkü.cevaplar çok basit aslında.

ekleme : bu arada kuranda şarap içmek haramdır der 40 gün cünüp gezersiniz yazar ama biradan votkadan viskiden bahsetmez çünkü o zamanlar yoktur zaten bunun için update lazım işte.
Gelip geçici bi dünya için neden bu kadar çaba demişsin sana bi sözle karşılık veriyim o zaman *Cennete gitmek isteyen insanlar bu dünyayı her zaman cehenneme çevirmiştir.

Son düzenleme:
bekledigim cevaplar bunlardı işte teşekkürler dürüstsün en azından ama beyni yıkanmış olanlarından.Stalin derken derken komünizmi kastediyosun sanırım ? hiç biriyle ilgim olmaz , benim için helal yada haram yoktur sonsuz gücü olan tanrı bazı şeyleri haram ve helal olarak ayırmak yerine neden bunları direk ortadan kaldırmadı ? bunu yapabilir yani kadınlar bu kadar haramsa kaldırsın ortadan kadının açık olması bu kadar sorunsa çarşafla yollasın anne karnından domuz yemek haramsa kaldırsın ortadan zina bu kadar günahsa hiç yapmayalım değil mi ? bunlar sınavın parçası falan deme bana tutmaz çünkü.cevaplar çok basit aslında.

Bak benim beynim yıkanmamış ama sana göre öyle geliyor. Bu yasak olan şeyleri de yaratan kendidir. Başkası yaratamaz çünkü yaratan ancak ALLAH'tır. Şimdi sen diyorsun ki tanrı.. Ne demek tanrı tapılan demek şimdi ALLAH'tan başka tapılacak bir ilah yoktur. Bunu bir kere bilelim. Niye müsaade ediyor biliyor musun çünkü imtihan etmek zorunda. Bak ALLAH isteseydi bizi dünyada göndermeden de sen cennete sen cehenneme diyebilirdi değil mi? Peki biri kalkıp yarabbi beni niye cehenneme atıyorsun ben senin üvey kulun muyum? Belki bende düzeltirdim salih amel işlerdim cenneti kazanırdım.. Diyebilirdi değil mi?... İşte kendi zaten yaratmadan önce ne yapacağımızı biliyor ya.. İşte kendi işini sağlama alıyor kardeşim. Bunu anlamak çok kolay aslında bak mesela bir adam zina yapmış diyelim o yaptığı üzerindeki toprak o mekan o zaman her şey şahit olarak ahirette gelecek.. Adam inkar etmeye çalışsa bile şahitler çoğaldı.. Sadece ALLAH biliyor ama dediğim gibi işini sağlam yapıyor.

O yüzden razı değil günah işlenmesinden fakat ama dediğim gibi imtihan yüzünden müsaade vermekte. Sen ister bunları kabul et ister etme orası beni ilgilendirmez. Ben doğruyu konuşurum isteyen alınır isteyen anlar hatasından pişman olup tövbe eder.

----------

ekleme : bu arada kuranda şarap içmek haramdır der 40 gün cünüp gezersiniz yazar ama biradan votkadan viskiden bahsetmez çünkü o zamanlar yoktur zaten bunun için update lazım işte.
Gelip geçici bi dünya için neden bu kadar çaba demişsin sana bi sözle karşılık veriyim o zaman *Cennete gitmek isteyen insanlar bu dünyayı her zaman cehenneme çevirmiştir.

Updateye gerek yok kardeşim. Votka içince ne yapıyor? Aklını başından alıyor yani sarhoşluk veriyor değil mi.. Hadis-i Şerifte ''Sarhoşluk veren her şey haramdır. Çoğu sarhoşluk veren şeyin azı da haramdır.''
(İbni Mâce, Eşribe: 10.) diyor değil mi? Başka bir hadis-i şerifte.. Sarhoşluk veren her şeyden sakınınız. (İbni Mâce, Eşribe, 14.)

Şimdi sen Kuran-ı Kerimi alıp oradan bir anlam çıkartamazsın niye çünkü Kuran-ı Kerim bir ayetten binlerce mana çıkabilecek çok yönlüdür. O yüzden Kuran-ı Kerimi anlamak için Hadis-i Şerifleri asla Kuran'dan ayırmayacak sın ki ortadaki şüpheli gözüken şeyler de aslında şüpheli değil her şey açık bir şekilde belirtilmiş... Bu anlaşılsın.

----------

Kendine bu dünyayı niye cehennem ediyorlar çünkü dünya göründüğü gibi masum değil. Dünya kafirlerin cenneti.. Müslümanların hapishanesidir. Adam niye böyle yapıyor cenneti kazanmak için bazı sıkıntılardan geçip bazı kayıplar vererek imtihan edileceğini biliyor. İman ettik demeyle kalmıyor. Bu Kuran-ı Kerimde de geçmekte iman ettik deyince bitmiyor iş.. İşte imtihan aşamasına geliyor iş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri