• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Siber Suç ? SILKROAD

CalypsOo

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
27 Şub 2010
Puanı
131
JOYMAX ' a ait görseller ve orjinal dosyalar ile oyun açmak ne gibi bir suç barındırır ?

Orjinal dosyalar ve organize çalışma ile oyun açsak ne ile karşılaşırız ?

Reklam vermek istemem ama Silkroad R dosyası kullanan 1 SW var şimdiye kadar sıkıntı yaşadıklarını görmedim ?

Davalık olurmuyum ? Büyük ölçüde şirkete ait görseller kullanarak orjinal bir sw finanse edilirse ne ile karşılaşabilirim ?

benzer biçimde yazılabilecek sorular olabilir bunları bana belirtirseniz sevinirim :agla

Konu Tam isabet oldu evet bilgili arkadaşlar yazarsanız sevinirim bende çok merak ediyorum bu konuyu ... yeri geldiğinde duyuyoruz ünlü birisinin resmini kullanmak izin o bile milyonluk dava açtırıyor insanlara.Bu joymax neden kapattırmıyor private serverları?

Konu Tam isabet oldu evet bilgili arkadaşlar yazarsanız sevinirim bende çok merak ediyorum bu konuyu ... yeri geldiğinde duyuyoruz ünlü birisinin resmini kullanmak izin o bile milyonluk dava açtırıyor insanlara.Bu joymax neden kapattırmıyor private serverları?

hangi biri ile uğraşacak ki ? çok eskiden diyorlardı; silkroad aynı k.o gibi olacak. Herkeste yok öyle bir şey deyip gülüyordu, şimdi sayısız server var. zamanında 70 lv'i göremeyen adam şimdi server sahibi..

konuya dönecek olursak; eskiden ecsro-mysro-sjsro vardı ki ecsro ile joymax davalı oldu ve oyun kapandı. şuan piyasada sayısız server var. Kısacası joymax tazminat davası açabilir ama hani sizi bulması milyonda 1 şans :D

Piyasada binlerce private server varken joymax hiçbiri ile uğraşmaz. Kaç defa mailler atıldı joymaxa sizin dosyalarınızla server açıyorlar diye ama hiçbir private server kapatılmadı. Merak etmeyin davalık olmazsınız.

ecsro ile joymax davalı oldu ve oyun kapandı. şuan piyasada sayısız server var. Kısacası joymax tazminat davası açabilir ama hani sizi bulması milyonda 1 şans :D

1- Joymax kapattırmadı onun olayı bambaşka bir şey..
2- Joymax tazminat davası açabilir bu doğru clientini izinsiz kullandığın için açar, ve bulma olasılığı diye bir şey yok ne kadar varsa tek tek kapatabilir mail attığım gerekli çalışmaları yapıyoruz ilerleme kaydedersek sitemizde belirteceğiz yazmışlardı resmi de vardı fakat aradım bulamadım şimdi.

Peki gelişmekte olan Siber suç yasasından güç olarak bir atılım yapabilirler mi ?

O konuda detaylı bilgim yok malesef, fakat benim server filesimi kullanıyorlar adı altında dava açmazlar çünki fileslerin telif hakkı yok sürekli geliştirilen ve gelişime açık bir source kaynağına sahip fakat clientleri öyle değil clientlerini izinsiz kullanıp haklarını ihlal ettiğiniz için dava yiyebilme ihtimaliniz yüksek.

O konuda detaylı bilgim yok malesef, fakat benim server filesimi kullanıyorlar adı altında dava açmazlar çünki fileslerin telif hakkı yok sürekli geliştirilen ve gelişime açık bir source kaynağına sahip fakat clientleri öyle değil clientlerini izinsiz kullanıp haklarını ihlal ettiğiniz için dava yiyebilme ihtimaliniz yüksek.
anladım kardeş dediğini client isim değiştirmek ve farklı resim yaparak clienti kullanmak sorun oluşturmaz sanırım ... ama bence bu bir suçtur çünkü adamların grafik char şekilleri skilller herşey onların ama bilmiyorum neden buzamana kadar kapatmadılar private serverları.... anlamadım bu sorun nedir ama onun üzerinden kazanç sağlamakta suç sayılır ... haksız kazanç sağlamak vs..... şahsen bugun iş yerimdeki hukukçu arkadaşlarla görüştüm.. ama daha başka bilgisi olan varmı bu konuda...

recep siber suç yasası şuanda aktif pasif değil .. bu internette sosyal medyadaki konuşmalarından dolayı kaç kişi ttutuklandı

@nickalican

Dediğin gibi istediğin kadar değiştir, her client dosyasında telif hakları var. Vietnam sunucularında test yaparken ''kendi hataları'' sonucu files çekildi.. Yukarıda yazmıştım fileslerin telif hakkı yok diye peki clientler joymax'ın derhal ortalığı kapatıp temizlemesi gerekiyordu fakat yapmadı yada yapıyor da biz bilmiyoruz hiç bilgi vermiyor dışarıya bilemiyorum ama mail attığımda çalışmalarımızı sürdürüyoruz istenilen sonuca ulaşılınca websitemizde ayrıntılı bilgi vereceğiz demişlerdi.

----------

Dava açılmaz hakkında korkma

Clientlerinin telif hakkı senin elinde de dava açmamaya mı karar verdin hayırdır deniz nasıl açmıyorlar? :D

Skrilex çok teşekkür ederim.. aklımdaki bir çok soruya cevap aldım bencede ya gizliden dava sürdürüyorlar yada bekliyorlar biraz daha çoğalınca toplu tazminat davası açabilirler... neden bu tutan serverlar için yan bayilik bişey teklif etmemiş onuda anlamış değilim ama davası vardır eminim...

Joymax şirketine milyonlarca mail gönderildi private server konusunda ama piyasada milyonlarca server var kapanmaz hiçbir server joymax tarafından.

Adamların emeğini çalanların suçu tabiki olur. Neden olmasın ki?
biri senin emeğini çalıp hırsızlık yapsa polise gitmeyecekmisin yani?

3 yıllık private serverler mevcut :) Ne zaman kapatılacak 15 yıl sonra mı ?

Kapatılma süresi bana değil joymax'ın yaptığı çalışmalara bağlı bir şey, ama gelip bana kapatılmayacak gibi saçma düşünceler ile gelme deniz, senin bir emeğin var ortada hadi geliştirdiğin filesleri kurtaramadın onda telif hakkı yok sürekli geliştiği ve gelişime açık olduğu için clientinden en azından emek hırsızlığı yapanlara ödetirsin.. Ha bu joymax ister yapar ister yapmaz orasını hiç bilemem ama bana gelen mailde ben uzun bir şekilde açıklamamı yaptım karşılığında gerekli çalışmaları yapıyoruz sonuç alındığında yada istenilen olunca sen ne türlü anlamak istiyorsan anlayabilirsin websitemiz de bilgi vereceğiz dediler, ben gelen maile ve bilgilerime göre konuşuyorum.

Kapatılma süresi bana değil joymax'ın yaptığı çalışmalara bağlı bir şey, ama gelip bana kapatılmayacak gibi saçma düşünceler ile gelme deniz, senin bir emeğin var ortada hadi geliştirdiğin filesleri kurtaramadın onda telif hakkı yok sürekli geliştiği ve gelişime açık olduğu için clientinden en azından emek hırsızlığı yapanlara ödetirsin.. Ha bu joymax ister yapar ister yapmaz orasını hiç bilemem ama bana gelen mailde ben uzun bir şekilde açıklamamı yaptım karşılığında gerekli çalışmaları yapıyoruz sonuç alındığında yada istenilen olunca sen ne türlü anlamak istiyorsan anlayabilirsin websitemiz de bilgi vereceğiz dediler, ben gelen maile ve bilgilerime göre konuşuyorum.

Ben de Joymax'a giden mailler ile ilgili konuşuyorum. Bu konu üzerinde çalışıyoruz diye yanıt dönüyorlar fakat 3 yıldır yaptıkları hiçbir şey yok. Çünkü bu kadar büyük bir şirket neredeyse 10 yaşında çocukların kurduğu private serverler ile uğraşmaz, o şirketin yıllık cirosu zaten dudak uçlatıyor.
He sen dersen ki ben private server açtım dosyalarımı kopyalayarak benim oyunumun çakmasını yaptılar o zaman polise gider istediğin gibi şikayetçi olursun..

Geri