• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Siber Suç ? SILKROAD

Ben ecsro serverlerinin tek tek kapanma sebeplerini sana sayamam fakat ecsro oyunda bug var diye kapanmadı arkadaşım tamam vardı o gibi sorunlar fakat hatırlarsan mysro'ya 11 dg'yi alexi vs gibi şeyleri getirenler kısaca cap getiren insanlar onları da bir şekilde çözerlerdi.. fakat ben item verme olayı yüzüne olduğunu nereden biliyorum oda bende kalsın nasıl şu an piyasada kaç kişide csro yada csro-r fileslerin kimde olduğunu veyahut isro, sro-r, ksro gibi bir çok officialde aşırı derece açıklar olup bu açıklar sayesinde her servere rahatlıkla girip karakter yapabileceğini hatta officiallere girip smclerinden servere istediğimiz gibi müdahele etmeyi yaptıracak açıkların olduğunu bildiğim gibi sadece ecsro item olayı yüzüne kapandı diyorum belki senin bahsettiğin item olayı daha önce olmuştur onu bilemem ben o zaman ecsro oynamadım mysro'da takıldım 90 ve 110 cap halinde ama buna inanmak sana kalmış sadece benim bildiğim item olayından kapattı serveri o kadar.

o bug basit bir bug değildi işte. oyunu bitiriyordu. Herkeste sun +7 item olması bedavadan; birsürü gold, istediği kadar silk ve isteyene sp atması ne demek ? ecsro sp satışı yapamaz, silk satışı yapamaz anlamına geliyor. Bu da ecsro batırırdı. Şimdi sen bu bugdan dolayı server kapanmadı mı diyorsun ?

ortada 3 çeşit komple var zaten;
1. item verme ( bunu açıkçası en az duyduğum.)
2. IIIIII denilen şahsın serverda açık bulması
3. Joymax dava olayı.

ben ecsro'nun en iyi zamanından en son anına kadar oyundaydım, o zamanlar sp silk satışı yapan kişi ile de konuştuğumda aynı şeyi söylemişti. Oynayanlar da biliyor. Ben oyundayken hiçbir playerın "GM item verdi serverı bırakıyoruz" dediğine şahit olmadım ? eğer senin duydukların ben oyunda değilken ise; doğrudur. ecsro fembria'nın gm'ninin nasıl ırkçı, türklere event'da dc verdirip, hatta bota koyan almanlara bişey yapmayıp, türk mısırlı playerların ban aldığına bizzat şahit olmadım. Ecsro oynayıp da gm adam kayırdı diye server kapandı sözüne hiçbir player inanmaz, zaten olan şeydi bu..

bizim burada bunları konuşmamız bile anlamsız, ne kadar konuşursak konuşalım; kapanan kapandı, kazanan kazandı.. Konu arkadaşın konusundan çok, ecsro üzerine dönmeye başladı. Bu konu hakkında daha diyecek bir şeyim yok; çünkü herkes yaşadığına veya duyduğuna inanır

Ben ecsro serverlerinin tek tek kapanma sebeplerini sana sayamam fakat ecsro oyunda bug var diye kapanmadı arkadaşım tamam vardı o gibi sorunlar fakat hatırlarsan mysro'ya 11 dg'yi alexi vs gibi şeyleri getirenler kısaca cap getiren insanlar onları da bir şekilde çözerlerdi.. fakat ben item verme olayı yüzüne olduğunu nereden biliyorum oda bende kalsın nasıl şu an piyasada kaç kişide csro yada csro-r fileslerin kimde olduğunu veyahut isro, sro-r, ksro gibi bir çok officialde aşırı derece açıklar olup bu açıklar sayesinde her servere rahatlıkla girip karakter yapabileceğini hatta officiallere girip smclerinden servere istediğimiz gibi müdahele etmeyi yaptıracak açıkların olduğunu bildiğim gibi sadece ecsro item olayı yüzüne kapandı diyorum belki senin bahsettiğin item olayı daha önce olmuştur onu bilemem ben o zaman ecsro oynamadım mysro'da takıldım 90 ve 110 cap halinde ama buna inanmak sana kalmış sadece benim bildiğim item olayından kapattı serveri o kadar.
buraya kadar cevaplar harika burda şova başladın :D

bizim burada bunları konuşmamız bile anlamsız, ne kadar konuşursak konuşalım; kapanan kapandı, kazanan kazandı.. Konu arkadaşın konusundan çok, ecsro üzerine dönmeye başladı. Bu konu hakkında daha diyecek bir şeyim yok; çünkü herkes yaşadığına veya duyduğuna inanır

Dediğin gibi konu arkadaşın konusu saptırmaya gerek yok ben sadece bildiğimi konuştum buna ister bir kişi katılır ister bu görüşü sevmez eleştirir saygı duyarım.

----------

buraya kadar cevaplar harika burda şova başladın :D

Bunun şovla alakası yok aslında onları hiç mi hiç söylememem gerekiyordu fakat, sanki yalan söylüyormuşum gibi hissetti sanırım arkadaş o yüzden yazma gereği duydum. :)

arkadaşlar bazı davalar vardır 10 yıl sürüyordur joymax bence Silkroad R yi bu yüzden açtı herkez private açıyor diye demekki dava ile uğraşmak istemiyor adamlar sürekli birşeyle meşguller yaptıkları tek oyunda Silkroad online değil bir çok oyuna sahipler bakalım ileride göreceğiz ne olacak sonuç... Skrillex arkadşımız doğru söylüyor o şirketin izlediği politikaya bağlı birşey bakalım ilerisine ne yapacaklar göreceğiz hep beraber.Ama gerçektende suç olabilir dava açtıkları anda ve çok rahat toplu halde kapattırabilirler diye düşünüyorum. dediğim gibi bazı davalar uzun sürer ve onlarda kendileri için iyi oldugunu düşünüyo olabilirler beklemenin.. yeri geldiğinde bazı istenmeyen internette dolaşan videoları, resimleri nasıl sildiler her sitede gördük bunuda kaldırabilirler istedikten sonra. hayırlısı ya fazla bilgim yok ama düşünüyorum şimdilik karakara.

Şu bildiklerini hayrına bizede söylesen ya :D

Şu bildiklerini hayrına bizede söylesen ya :D

Onları bile söylememem gerekiyordu o bilgileri öğrendiğim kişi veya kişilere ayıp oldu gerçekten sadece bazılarının gelip sen atıyorsun yada tutuyorsun gibi düşünecek ve konu içinde bana laf çarpıtıp sataşacak arkadaşlar türeyeceğini düşündüğüm ve bildiğim için söyleme zorunluluğu hissettim. Neyse çok uzadı konu bir film açıp uyuyalım.. :eat:

Fembria 'da Asistan bozması Glavier '' Doener '' beni kesemiyordu ve son zamanda OsmanGazi sw de gezip item dağıtıyordu gibi hatırlıyorum.
Bana Gm Suit vermişti arkadaş giydi ban yedi yeni sp çekmişti garibim dava var gibi gelmiyor. Fakat 19 partlık Test Server dosyalarını yayınladıklarında isro ile aynı özellikler vardı bundan dolayı tehlike atlatmış olabilirler

bence hiç bir şey olmaz o kadar bekledide gelip şimdimi seni dava edecek hiç sanmıyorum yapsa çoktan yapardı bu işi joymax.

ECSRO kapatıldıktan sonra ZCZS açıldı.Dava olsa adamların ceza alması gerekirdi.Bence kapatmalarının nedeni dava bile değil , oyun yöneticileri yeni oyun ile (ZCZS )ürün satarak daha fazla para kazandılar.

Kesin bir bilgim yok ama suç olma ihtimali yüksektir. Vsro files çalındıktan bir süre sonra Joymax bir çok büyük server'e dava açmıştı

Olan benim paralarıma oldu aşağı yukarı ecsro-zszc-mysro-sjsro gibi vsro files yayınlanmadan önceki serverlarda oynadım ve rahat 1.000 TL civarında para yatırdım ayrı ayrı serverlarda ayrı ayrı charlara ve sonuç 0 arada paraya ihtiyacım olduğunda aklıma geliyor ve kahroluyorum desem yeridir.

Olan benim paralarıma oldu aşağı yukarı ecsro-zszc-mysro-sjsro gibi vsro files yayınlanmadan önceki serverlarda oynadım ve rahat 1.000 TL civarında para yatırdım ayrı ayrı serverlarda ayrı ayrı charlara ve sonuç 0 arada paraya ihtiyacım olduğunda aklıma geliyor ve kahroluyorum desem yeridir.
Swsro zamanında herşey daha zevkliydi. Attack pet 200m civarına satılırdı.2-3 tane hesabım vardı o zamanlara daha güzeldi. Hatta ilk sro'ya başladığım zaman unutamam(7 yıl önce falandı). Downhang'a ışınlanıp orayı ana bölge seçmiştim ama daha 10 lvldim,Earth Ghostlara ölüyorum yok, return basıyorum yine downhangdayım ama uzun uğraşlar sonucunda gitmiştim. Hatta açtığın bir çarı tüm serverlarda oynayabiliyordun. Persia'da çar açmıştım full olunca Xian'a falan giriyordum(tabi Xian'ı o zaman boş bulmak bir mucizeydi) :agla

aynı dert bende de var. Şuan aklıma geldikçe deli oluyorum ve en son swsro'ya para verdim daha da hiçbir oyuna para yatırmadım.
sjsro

3x sun+10 set (2 garment , 1 pro kıyafetler) (weapon + kıyafet + yüzük) (itemleri satın aldığımda; sun+10 silahlar 170 tl çivarındaydı)
2x 90 lv char yaptırma (exterminator - JrNiyo)
yaklaşık 15.000 silk
1 kere stat değiştirme.

ecsro; Silk (ne kadar olduğunu bilmiyorum ama sjsro gibi değildi) + 600k toplamda sp (Ecsro Fembria)

swsro
3x char yaptırma; JrNiyo, Hydralisk (stat bugu mevcuttu), exterminator
1x sp satın alma
sjsro kadar silk..

şimdi aklıma geldikçe daha 18 -19 yaşındayken o kadar parayı kenarı atsam şuan hayalim olan; cbr 600rr ulaşmıştım ...

Emin olun joymax bu saaten sonra kimseye dava açmaz. Adamlar silkroadı bitirme peşinde zaten, kendi içinde iyice disiplinsizleştiler. Örnek: Bundan 1-2 ay önce fw savaşında [GM]Bellona diye tabir ettiğimiz adam gavurlarla beraber hotan fortresi savunuyordu, %100 statlı itemler ortaya çıktı vs. vs.

☺MaxiGame☻;2283657' Alıntı:
Emin olun joymax bu saaten sonra kimseye dava açmaz. Adamlar silkroadı bitirme peşinde zaten, kendi içinde iyice disiplinsizleştiler. Örnek: Bundan 1-2 ay önce fw savaşında [GM]Bellona diye tabir ettiğimiz adam gavurlarla beraber hotan fortresi savunuyordu, %100 statlı itemler ortaya çıktı vs. vs.
yanlış düşünce bence :D arap ırkıyla beraber tüm privateleri kaldırcaklar tabi bu kaç sene sürer bilinmez şahsi düşüncem bu

Geri